Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego

flag-pol flag-eng home login logout Forum Fotoalbum Geneszukacz Parafie Geneteka Metryki Deklaracja Legiony Straty
sobota, 07 grudnia 2019

longpixel

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
pmzgierskiOffline
Temat postu: Zgierscy, m. Ostropol  PostWysłany: 13-11-2019 - 20:28

Status: Offline
Szanowni,

Szukam wszystkiego, co może wiązać się z moją rodziną w Ostropolu. Prześledziłem już dostępne księgi metrykalne, które zaprowadziły mnie do moich pra przodków Tomasza i Katarzyny Zgierskich, "Urodzonych' z Ostropola. Dalej ślad się urywa w okolicach roku 1790.

Szukam zarówno informacji o rodzinie, jak i o Ostropolu w tamtym czasie. W niedalekim Krasnopolu także mieszkali Zgierscy, jednak brak punktu wspólnego póki co. W portalu heraldyki Nowina są dostępne wywody szlacheckie dla tych rodzin z powiatu żytomierskiego oraz z powiatu nowogródzkiego. Nie jestem pewien do którego z nich należał Ostropol w tamtym czasie ( o ile do któregoś w ogóle). Czy zakup tych materiałów w ogóle ma sens?

Szukam także informacji co mogło się stać z członkami tej rodziny po 1900 roku (pra dziadek wyjechał do Polski zostawiając tam rodziców).

Czy możecie mi pomóc i nakierować, gdzie szukać dalej?

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
marcin_kowalOffline
Temat postu: Zgierscy, m. Ostropol  PostWysłany: 13-11-2019 - 21:08
Członek PTG

Status: Offline
Witaj, z tego co ja się orientuję to Nowogródzki
https://upload.wikimedia.org/wikipedia/ ... e_1820.jpg

Ale radziłbym zajrzeć do wszystkich teczek, ze względu na zawartość i ewentualne wskazówki co do dalszych poszukiwań.

Teren: Podole, Wołyń, Stalowa Wola, Tarnobrzeg, Grębów

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat