Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego

flag-pol flag-eng home login logout Forum Fotoalbum Geneszukacz Parafie Geneteka Metryki Deklaracja Legiony Straty
piątek, 29 marca 2024

longpixel


Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
jamiolkowski_jerzyOffline
Temat postu:   PostWysłany: 26-05-2019 - 08:02
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 28-04-2010
Posty: 3129

Status: Offline
Jest prosta i ( na tym etapie „ustaleń”) jedyna rzecz do wykonania. Zadzwonić do AA w Białymstoku
https://archibial.pl/instytucje/archiwu ... ecezjalne/
i poprosić księdza Ryszarda (kierownik działu metrycznego) o odczytanie informacji z tego ślubu Misiewicza z Radziszewska . Sądzę że dla ustalenia powiązań z pewna Panią z USA wystarczy sam akt ślubu (będą przecież imiona rodziców Władysława i Pauliny
Szukanie urodzin młodych będzie trudniejsze. Co prawda we akcie ślubu powinno być zapisane skąd pochodzili. Bez tego jakiekolwiek dalsze szukanie nie ma sensu, tym bardziej że parafia wasilkowska po powstaniu styczniowym została do 1884 zamknięta
https://archibial.pl/parafie/info/21-pr ... -wasilkow/
Wierni w tym czasie korzystali z sąsiednich pobliskich parafii. Przeglądanie w ciemno kilku co najmniej hipotetycznych parafii to zajecie niezbyt racjonalne. Tym bardziej, że dopiero od 1875 roku w parafiach dekanatu białostockiego (i nie tylko tego w tej archidiecezji) zaczęto sporządzać coroczne skorowidze. Jeśli urodzili się w Wasilkowie (ale przecież nie jest to na razie oczywiste) to ich chrzty zostały zapisane w parafii białostockiej a w niej corocznie było wtedy zapisywane corocznie setki aktów urodzin. Trzeba by przeglądać akt po akcie, praca na godziny ślęczenia w archiwum.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
uladziemidOffline
Temat postu:   PostWysłany: 26-05-2019 - 22:00
Sympatyk


Dołączył: 15-05-2016
Posty: 62

Status: Offline
Dziękuję za poradę i dodatkowe informacje. Nie znam się na tym rejonie zbyt dobrze i nawet mi nie przyszło do głowy, że parafia nie istniała przez pewien czas, to rzeczywiście skomplikuje szukanie urodzeń. Ale po kolei, najpierw telefon Wink Dziękuję raz jeszcze.

_________________
Pozdrawiam,
Urszula
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
SanwojOffline
Temat postu:   PostWysłany: 06-11-2019 - 16:54
Sympatyk


Dołączył: 04-01-2019
Posty: 90

Status: Offline
Witam , czy ktos w ostatnim czasie skladal do Archiwum Państwowego o kopie dokumentow z podana sygnatura droga mailowa ? Jaki byl czas oczekiwania ? Czy szybciej jest poczta tradycyjna?
Pozdrawiam, Sandta
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Orlik_Ala
Temat postu:   PostWysłany: 06-11-2019 - 18:18
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 05-09-2016
Posty: 227

Sanwoj napisał:
Witam , czy ktos w ostatnim czasie skladal do Archiwum Państwowego o kopie dokumentow z podana sygnatura droga mailowa ? Jaki byl czas oczekiwania ? Czy szybciej jest poczta tradycyjna?
Pozdrawiam, Sandta

Ja czekałam ok. 4 tygodni. Składałam drogą mailową, skany otrzymałam kilka dni temu.

_________________
Pozdrawiam, Ala
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
SanwojOffline
Temat postu:   PostWysłany: 06-11-2019 - 19:02
Sympatyk


Dołączył: 04-01-2019
Posty: 90

Status: Offline
Orlik_Ala napisał:
Sanwoj napisał:
Witam , czy ktos w ostatnim czasie skladal do Archiwum Państwowego o kopie dokumentow z podana sygnatura droga mailowa ? Jaki byl czas oczekiwania ? Czy szybciej jest poczta tradycyjna?
Pozdrawiam, Sandta

Ja czekałam ok. 4 tygodni. Składałam drogą mailową, skany otrzymałam kilka dni temu.

Czy udowadniala Pani pokrewienstwo? Skladalam o dokumenty prababci i zastanawiam sie czy nie lepiej wyslac poczta tradycyjna pisma z prosba o wydanie kopii ale podpisane przez babcie oraz skan dowodu babci jako dokument potwierdzajacy ze babcia jest corka prababci.
Pozdrawiam Sandra
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Orlik_Ala
Temat postu:   PostWysłany: 06-11-2019 - 19:22
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 05-09-2016
Posty: 227

Nie potwierdzałam pokrewieństwa. Tylko podałam sygnatury aktów, imiona i nazwiska osób, których dotyczyły. Wnioskowałam o skany metryk z XIX wieku.

_________________
Pozdrawiam, Ala
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
K_AlinaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 21-02-2021 - 14:45


Dołączył: 21-11-2020
Posty: 3

Status: Offline
Szanowni Państwo, czy ktoś w najbliższym czasie wybiera się do Archiwum Państwowego w Białymstoku? Na początku stycznia 2021 wysłałam e-mail z prośbą o odnalezienie dokumentów, ale milczą. Może ktoś z państwa będzie tam i mógłby przejrzeć akta stanu cywilnego trzech parafii prawosławnych (w Brańsku, Maleszach i Hodyszewie) z roku 1915? Poszukuję oryginalnego aktu urodzenia mojego dziadka. Z góry dziękuję za odpowiedź.
Pozdrawiam,
Alina
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Zbig_KowalskiOffline
Temat postu: Archiwum Państwowe Białystok - nowe metryki z XX wieku?  PostWysłany: 15-02-2022 - 22:04
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 26-08-2021
Posty: 75

Status: Offline
Dzień dobry,

Czy może ktoś wie jakie/czy w ogóle Archiwum Państwowe w Białymstoku ma plany co do dodawania nowych metryk z początków XX wieku? Mamy rok 2022, a tam ledwie, o ile w ogóle, bo w większości są tylko białe plamy, są takie z 1904 maksymalnie. Czy nie powinni trochę się przesunąć w nowsze lata?
Czy to jakiś zakaz konkurencji do sąsiedniego Archiwum? Smile

Pzdrw,
Zbig

_________________
------------
Pozdrawiam, Zbig
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Albin_KożuchowskiOffline
Temat postu: Archiwum Państwowe Białystok - nowe metryki z XX wieku?  PostWysłany: 15-02-2022 - 22:28
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 13-11-2008
Posty: 547

Status: Offline
Staję w obronie AP w Białymstoku. Wystarczy wejść na szukajwarchiwach i sprawdzić, jak wygląda sytuacja. Znam sporo parafii, z których skany metryk są udostępnione nawet do 1938 roku.

_________________
Pozdrawiam AlbinKoz.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2006 The PNphpBB Group
Credits
donate.jpg
Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego zawiera forum genealogiczne i bazy danych przydatne dla genealogów © 2006-2024 Polskie Towarzystwo Genealogiczne
kontakt:
Strona wygenerowana w czasie 0.775546 sekund(y)