Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego

flag-pol flag-eng home login logout Forum Fotoalbum Geneszukacz Parafie Geneteka Metryki Deklaracja Legiony Straty
czwartek, 28 marca 2024

longpixel


Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
Leszczuk_PawełOffline
Temat postu: ród Anny Rzewuskiej (moja babcia) od czego zacząć ?  PostWysłany: 29-10-2019 - 22:49


Dołączył: 03-07-2014
Posty: 2

Status: Offline
Witam

moja babcia Anna Rzewuska po wyjściu za mąż Wrzosek, pochodziła z Przesmyk/Kalisk. Urodziła się w 1916 r. Niestety to co mam to tylko imiona i nazwiska jej rodziców i dziadków bez żadnych dat i miejscowości. Wydaje mi się, że to też będzie rejon Przesmyk i Kalisk.

Czy jest ktoś kto odpłatnie mógłby pomóc poszukać czegoś więcej o przodkach mojej babci? Być może uda się coś więcej udowodnić może pochodzenie rodowe?

Sam nie wiem od czego zacząć i pewnie kolejnego kroku już sam nie zrobię.

Pozdrawiam
Paweł
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Al_MiaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 30-10-2019 - 00:37
Sympatyk


Dołączył: 08-11-2013
Posty: 1308

Status: Offline
Pawle podaj co wiesz o rodzicach i dziadkach Twojej babci.
Przesmyki do 1912 r. są zindeksowane, jest szansa pomocy.
Tu pomagamy sobie nieodpłatnie.
Jak nie chcesz podawać tu, to napisz na priv.

pozdrawiam
Ala
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Leszczuk_PawełOffline
Temat postu:   PostWysłany: 30-10-2019 - 22:43


Dołączył: 03-07-2014
Posty: 2

Status: Offline
Bardzo dziękuję za radę, nie problemu abym te dane podał tutaj, może ktoś, kiedyś będzie mógł posłużyć mi jakąś wskazówką.

Moja babcia Anna Leontyna Rzewuska urodziła się 6 listopada 1916 w miejscowości Kaliski. W 1942 r wyszła za mojego dziadka Józefa Wrzosek.

Jej rodzicami byli:
Jakub Rzewuski
Anna Rzewuska zd. Kobylińska

Jej dziadkami byli:
Stanisław Rzewuski
Bolesława Rzewuska zd. Kobeńska

niestety są to dane podane ustnie, bez dat urodzeń i śmierci. Jednak rodzina na pewno wywodziła się z Przesmyk/Kalisk etentulanie najbliższych okolic
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
gosia_21_33Offline
Temat postu:   PostWysłany: 30-10-2019 - 23:00
Sympatyk


Dołączył: 23-07-2014
Posty: 133
Skąd: Łódź
Status: Offline
Dzień dobry,

tutaj są informacje :


http://geneteka.genealodzy.pl/index.php ... rdertable=


pozdrawiam

Małgorzata.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
herkaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 30-10-2019 - 23:42
Sympatyk


Dołączył: 04-01-2013
Posty: 347
Skąd: Warszawa
Status: Offline
Pawle
W linku który podała Małgorzata są Rzewuscy, ale jak zobaczysz nie do końca zgadzają się imiona.
Jeśli chcesz ruszyć z miejsca to proponuję kilka kroków:

1. Jeśli Anna Rzewuska wyszła za mąż w 1942r i jeśli pochodziła z par. Przesmyki to najprawdopodobniej akt jej ślubu z Józefem Wrzoskiem jest w USC Przesmyki. Zadzwoń do USC i zapytaj czy jest ten akt. Tam znajdziesz informacje gdzie się urodziła i kto był jej rodzicami. Oczywiście pewnie nie podadzą Ci danych przez telefon, ale będziesz wiedział, że jest. Jak wyciągnąć od nich ten akt to inna sprawa ale do załatwienia.
2. Jeśli jesteś pewny, że Anna Rzewuska urodziła się w Kaliskach w 1916r to poproś kogoś z kolegów/koleżanek na forum kto bywa w Archiwum Państwowym w Siedlcach o sprawdzenie aktu urodzenia Anny i zdjęcie lub zadzwoń do kancelarii parafialnej w Przesmykach.
3. Jeśli masz akt zgonu Anny Wrzosek (z d. Rzewuskiej) to tam też znajdziesz dane gdzie się urodziła i jak nazywali się jej rodzice. Jeśli nie to też możesz spróbować go odnaleźć znając miejsce zgonu. Kroki tak jak w przypadku aktu ślubu tj. kontakt z USC lub kancelarią parafialną cmentarza gdzie jest pochowana

To tak na początek.

Pozdrawiam
Krzysiek

_________________
poszukuję metryki urodzenia Teofili Skolimowskiej ur. ok. 1825r w parafii Mordy(?), córki Wincentego i Marianny.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
tomsawOffline
Temat postu:   PostWysłany: 31-10-2019 - 10:50
Sympatyk


Dołączył: 30-05-2016
Posty: 953

Status: Offline
@Leszczuk_Paweł
Witam.
Mam skorowidze z 1916 par.Przesmyki i w urodzeniach jest Anna Leontyna Rzewuska -akt 83.

_________________
Jerzy.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2006 The PNphpBB Group
Credits
donate.jpg
Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego zawiera forum genealogiczne i bazy danych przydatne dla genealogów © 2006-2024 Polskie Towarzystwo Genealogiczne
kontakt:
Strona wygenerowana w czasie 0.975859 sekund(y)