Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego

flag-pol flag-eng home login logout Forum Fotoalbum Geneszukacz Parafie Geneteka Metryki Deklaracja Legiony Straty
czwartek, 28 marca 2024

longpixel


Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
barus2003Offline
Temat postu: Jak przez to przebrnąć? :/  PostWysłany: 20-10-2019 - 18:53
Sympatyk


Dołączył: 07-02-2019
Posty: 92

Status: Offline
Wytłumaczcie mi proszę coś. . .
Utknąłem na mojej prababci i nie mogę w tej linii pójść dalej. Wg jej aktu zgonu i opowiadań rodzinnych, jej rodzice to Jan i Apolonia, moja prababcia Józefa miała się urodzić 02.02.1886 we Folwarkach (Cieszanów) koło Lubaczowa.

Jednakże przeglądając księgę nie ma jej wpisanej ani nikogo, kto się rodzi 02.02.1886 roku, w latach późniejszych też nie ma takowego wpisu.

Jak mogę to rozumieć?
Wklejam link do skanu do księgi z tej parafii z tego roku:
https://i.ibb.co/Yk13kDj/004944820-390.jpg

Mam też akt urodzenia jej córki i raptularz księgi urodzeń:
https://i.ibb.co/Wnq5XL9/Apolonia-Groma ... dzenia.jpg
https://i.ibb.co/Mk01hjK/Apolonia-Groma ... urodze.png
W Raptularzu i aktu urodzenia jej córki jest też trochę namieszane, ponieważ matka męża mojej prababci to nie Jadwiga tylko Julia (co widać w późniejszych skreśleniach w akcie urodzenia) i też nie wiem ile jest namieszane w nazwiskach i danych jej dotyczących.

Może państwo coś widzicie, coś doradzicie jak przez to przebrnąć i pójść dalej? Męczę się z tym od początku roku.

_________________
Pozdrawiam,Bartek!
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
diabolitoOffline
Temat postu: Jak przez to przebrnąć? :/  PostWysłany: 20-10-2019 - 19:51
Członek PTG


Dołączył: 22-03-2019
Posty: 1098
Skąd: Utrecht
Status: Offline
Bartku,
rozumem, że data 02.02.1886 wynika wyłącznie z opowiadań rodzinnych, bo nie ma na to żadnego dokumentu?
Masz akt ślubu prababci?
I dlaczego skupiłeś się na 1886 i latach późniejszych? a nie również na wcześniejszych?

Pozdrawiam,
Robert

_________________
Pozdrawiam serdecznie,
Robert
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
barus2003Offline
Temat postu: Jak przez to przebrnąć? :/  PostWysłany: 20-10-2019 - 20:05
Sympatyk


Dołączył: 07-02-2019
Posty: 92

Status: Offline
Z opowiadań wynikało, że był to luty 1886 dokładną datę otrzymałem kiedy poprosiłem USC tamtejszy o akt zgonu aby mi do domu wysłali i z niego wynikało, że data urodzenia to 02.02.1886 rodzice się zgadzali z tymi z opowiadań oraz ci na papierze.

Skupiłem się na dacie od 1886 roku ponieważ tylko te skany (mikrofilmy) od mormonów są dostępne od ręki bez wychodzenia z domu a inne jeśli są to mają ikonkę szpulki i chyba już nawet nie można ich oglądać w centrach historii rodziny.

_________________
Pozdrawiam,Bartek!
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Krzysiek_Offline
Temat postu: Jak przez to przebrnąć? :/  PostWysłany: 20-10-2019 - 21:19
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 12-01-2014
Posty: 263

Status: Offline
Jedno pytanie, masz świadomość, że galicyjskie księgi prowadzone były osobno dla każdej miejscowości? Jeśli Józefa urodziła się w Folwarkach, a Folwarki nie były przysiółkiem/częścią Cieszanowa, to akt dotyczący Józefy znajdował się będzie w księdze z nagłówkiem "Folwarki".
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
barus2003Offline
Temat postu: Re: Jak przez to przebrnąć? :/  PostWysłany: 20-10-2019 - 21:37
Sympatyk


Dołączył: 07-02-2019
Posty: 92

Status: Offline
Krzysiek_ napisał:
Jedno pytanie, masz świadomość, że galicyjskie księgi prowadzone były osobno dla każdej miejscowości? Jeśli Józefa urodziła się w Folwarkach, a Folwarki nie były przysiółkiem/częścią Cieszanowa, to akt dotyczący Józefy znajdował się będzie w księdze z nagłówkiem "Folwarki".


To dlaczego w pierwszym linku z mojego posta dla skanu z księgi urodzeń przy niektórych wpisach urodzeń przy numerach domów jest napisane "Folwarki" ?
Wpis drugi od góry oraz drugi i trzeci od dołu.

Folwarki chyba były w granicach Cieszanowa:
https://pl.wikipedia.org/wiki/Folwarki_ ... karpackie)

_________________
Pozdrawiam,Bartek!
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
marzanna62Offline
Temat postu: Re: Jak przez to przebrnąć? :/  PostWysłany: 21-10-2019 - 18:04
Sympatyk


Dołączył: 06-08-2015
Posty: 777

Status: Offline
W XIX wieku Folwarki byly odrebna miejscowosci tak jak np Niemstów:

http://dir.icm.edu.pl/Slownik_geograficzny/Tom_I/693

W Family Search jest film zawierajacy te odrebne miejscowosci np Niemstów niestety tylko rolki. Byc moze sa one dostepne we Wroclawiu w Centrum Historii Mormonow. Niestety nie ma w tych rolkach miejscowosci Folwarki sa natomiast ksiegi z Nowesioło ktore tez mialo odrebna ksiege choc jest nie dalej od Cieszanowa niz Folwarki..

_________________
Marzanna

Szukam nazwisk Rzemieniec, Rzemieniecki itp
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
EWAFRAOffline
Temat postu: Re: Jak przez to przebrnąć? :/  PostWysłany: 22-10-2019 - 14:45
Sympatyk


Dołączył: 02-08-2012
Posty: 769

Status: Offline
[quote="barus2003"]Wytłumaczcie mi proszę coś. . .
Utknąłem na mojej prababci i nie mogę w tej linii pójść dalej. Wg jej aktu zgonu i opowiadań rodzinnych, jej rodzice to Jan i Apolonia, moja prababcia Józefa miała się urodzić 02.02.1886 we Folwarkach (Cieszanów) koło Lubaczowa.

A czy w owym raptularzu w danych dotyczących matki dziecka nie wpisano, że ojciec nieznany? Po kim prababcia nosiła nazwisko Nagórna, jeśli była córką Apolonii Wiśniewskiej i N ojca? Może szukałeś jej pod niewłaściwym nazwiskiem? Posiadasz akt ślubu pradziadków?
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2006 The PNphpBB Group
Credits
donate.jpg
Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego zawiera forum genealogiczne i bazy danych przydatne dla genealogów © 2006-2024 Polskie Towarzystwo Genealogiczne
kontakt:
Strona wygenerowana w czasie 0.573337 sekund(y)