Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego

flag-pol flag-eng home login logout Forum Fotoalbum Geneszukacz Parafie Geneteka Metryki Deklaracja Legiony Straty
czwartek, 28 marca 2024

longpixel


Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
diabolitoOffline
Temat postu: Anna Kohl - szukam aktu zgonu  PostWysłany: 17-09-2019 - 17:34
Członek PTG


Dołączył: 22-03-2019
Posty: 1098
Skąd: Utrecht
Status: Offline
Basiu,
myślałem o tym, ale kiedy owdowiała miała 64 lata... więc ten tego...

Pozdrawiam serdecznie,
Robert
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Officinalis_Paeonia
Temat postu: Re: Anna Kohl i jej babka Elżbieta Kaniera - poszukiwane  PostWysłany: 17-09-2019 - 21:22
Sympatyk


Dołączył: 26-03-2019
Posty: 795

diabolito napisał:
szukam aktu zgonu Anny Kohl

Akt nr 19: http://metryki.genbaza.pl/genbaza,detail,2737,4
Pozdrawiam.

_________________
Elża
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
diabolitoOffline
Temat postu: Re: Anna Kohl i jej babka Elżbieta Kaniera - poszukiwane  PostWysłany: 17-09-2019 - 21:48
Członek PTG


Dołączył: 22-03-2019
Posty: 1098
Skąd: Utrecht
Status: Offline
Elu,
ogromne dzięki!
Chojny, parafia św. Wojciecha - tego nie brałem pod uwagę.
Jeszcze raz dzięki,
Robert

_________________
Pozdrawiam serdecznie,
Robert
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Massalski_MarcinOffline
Temat postu: Jak szukać w Czechach?  PostWysłany: 20-10-2019 - 20:34
Sympatyk


Dołączył: 15-01-2015
Posty: 187

Status: Offline
Witam.
Poszukuję informacji o siostrze mojej babci Gertrudzie Piechaczek zd. Minkina. Urodziła się 5.11.1924 roku w Pišť (Czechy). Poźniej wyszła za mąż i wyprowadziła się do Czech (nie wiem dokładnie dokąd, podobno po drodzę na Austrię). Zmarła tam około roku 2016. Mam duży problem z odnaleziem informacji o niej, gdyż obszar poszukiwań jest ogromny, w dodatku sytuacji nie ułatwia ochrona danych osobowych.
Pozdrawiam
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
IwonaMajkowska
Temat postu: Czechy-poszukuję informacji o Józefie Muck, ur. ok. 1799  PostWysłany: 21-10-2019 - 18:00
Sympatyk


Dołączył: 11-03-2018
Posty: 86

Dzien dobry,

Uprzejmie proszę o pomoc w odszukaniu metryki urodzenia/informacji na temat mojego przodka – Józefa Mück (możliwa inna pisownia nazwiska, np. Mik, Mick, Mueck) urodzonego w miejscowości/wsi Huzová (po niemiecku Deutsch Hause), powiat Ołomuniec, Czechy, ok. 1799 roku.

W akcie małżeństwa sporządzonym w Warszawie jako miejsce urodzenia figuruje miejscowość Deutschhause, a w akcie zgonu – Ołomuniec.

Pozdrawiam,
Iwona Majkowska
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Officinalis_Paeonia
Temat postu: Czechy-poszukuję informacji o Józefie Muck, ur. ok. 1799  PostWysłany: 21-10-2019 - 19:11
Sympatyk


Dołączył: 26-03-2019
Posty: 795

http://digi.archives.cz/da/
Czy są znani rodzice?
Pozdrawiam.

_________________
Elża
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
IwonaMajkowska
Temat postu: Re: Czechy-poszukuję informacji o Józefie Muck, ur. ok. 1799  PostWysłany: 21-10-2019 - 20:04
Sympatyk


Dołączył: 11-03-2018
Posty: 86

Officinalis_Paeonia napisał:
http://digi.archives.cz/da/
Czy są znani rodzice?
Pozdrawiam.


Tak, wg aktu małżeństwa to:
Walenty Mick (cieśla) i Regina z Kalejrynow

Pozdrawiam,
Iwona Majkowska
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Officinalis_Paeonia
Temat postu: Re: Czechy-poszukuję informacji o Józefie Muck, ur. ok. 1799  PostWysłany: 21-10-2019 - 20:22
Sympatyk


Dołączył: 26-03-2019
Posty: 795

Sądzę, że trafiłam na ten akt (nazwisko odczytuję: Mick, ale rodowe matki - nieco inaczej) - skan nr 60, akt pierwszy:
http://digi.archives.cz/da/permalink?xid=be93a8b6-f13c-102f-8255-0050568c0263&scan=60#scan60
Pozdrawiam.

_________________
Elża
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
IwonaMajkowska
Temat postu: Re: Czechy-poszukuję informacji o Józefie Muck, ur. ok. 1799  PostWysłany: 21-10-2019 - 20:56
Sympatyk


Dołączył: 11-03-2018
Posty: 86

Officinalis_Paeonia napisał:
Sądzę, że trafiłam na ten akt (nazwisko odczytuję: Mick, ale rodowe matki - nieco inaczej) - skan nr 60, akt pierwszy:
http://digi.archives.cz/da/permalink?xid=be93a8b6-f13c-102f-8255-0050568c0263&scan=60#scan60
Pozdrawiam.


Super! Ogromnie dziękuję.
Czy może Pani pomóc w rozszyfrowaniu tego wpisu?

Pozdrawiam,
Iwona Majkowska
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Officinalis_Paeonia
Temat postu: Re: Czechy-poszukuję informacji o Józefie Muck, ur. ok. 1799  PostWysłany: 21-10-2019 - 21:07
Sympatyk


Dołączył: 26-03-2019
Posty: 795

Niestety nie, odczytałam tylko dane osobowe. Doradzałabym zwrócić się o pomoc w dziale Tłumaczenia.
Pozdrawiam.

_________________
Elża
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
IwonaMajkowska
Temat postu: Re: Czechy-poszukuję informacji o Józefie Muck, ur. ok. 1799  PostWysłany: 21-10-2019 - 21:40
Sympatyk


Dołączył: 11-03-2018
Posty: 86

Officinalis_Paeonia napisał:
Niestety nie, odczytałam tylko dane osobowe. Doradzałabym zwrócić się o pomoc w dziale Tłumaczenia.
Pozdrawiam.


Uprzejmie dziękuję za pomoc.
Pozdrawiam,
Iwona Majkowska
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
M_K_COffline
Temat postu: Re: Czechy-poszukuję informacji o Józefie Muck, ur. ok. 1799  PostWysłany: 22-10-2019 - 05:37
Sympatyk


Dołączył: 04-05-2014
Posty: 155
Skąd: Lublin (aktualnie)
Status: Offline
Czy ten Józef miał może córkę lub siostrę Joannę Mück, która wyszła za mąż za Mateusza Frischa (lub podobna pisownia)?
Urwał mi się trop w tym miejscu, nawet nie wiem, w której części Europy szukać. Ostatnie powiązania to Bukowina i Suczawa. Niby daleko od Czech, ale kto wie..?

Pozdrawiam,
Magda

_________________
www.nietylkogenealogia.blogspot.com
www.nietylkoczarownice.blogspot.com
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
beatabistramOffline
Temat postu: Re: Czechy-poszukuję informacji o Józefie Muck, ur. ok. 1799  PostWysłany: 22-10-2019 - 09:31
Zasłużony
Członek PTG


Dołączył: 29-04-2010
Posty: 5136
Skąd: wejherowo, lübeck
Status: Offline
Officinalis_Paeonia napisał:
Sądzę, że trafiłam na ten akt (nazwisko odczytuję: Mick, ale rodowe matki - nieco inaczej) - skan nr 60, akt pierwszy:
http://digi.archives.cz/da/permalink?xid=be93a8b6-f13c-102f-8255-0050568c0263&scan=60#scan60
Pozdrawiam.


Moim zdaniem tez- jest tu napisane Mick, matki Kargerin , ale warto poszukac, slubu, moze innych dzieci itd, moze bedzie "jasniej" napisane

_________________
Pozdrawiam Beata.
P.S
Ważne!!! : Proszę edytować pierwszy post i w temacie dopisywać: ok. Dotyczy tylko działu tłumaczeń.
http://www.moremaiorum.pl/odczytywac-ni ... uby-zgony/
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
IwonaMajkowska
Temat postu: Re: Czechy-poszukuję informacji o Józefie Muck, ur. ok. 1799  PostWysłany: 23-10-2019 - 20:06
Sympatyk


Dołączył: 11-03-2018
Posty: 86

M_K_C napisał:
Czy ten Józef miał może córkę lub siostrę Joannę Mück, która wyszła za mąż za Mateusza Frischa (lub podobna pisownia)?
Urwał mi się trop w tym miejscu, nawet nie wiem, w której części Europy szukać. Ostatnie powiązania to Bukowina i Suczawa. Niby daleko od Czech, ale kto wie..?

Pozdrawiam,
Magda



Dzień dobry,
Niestety nie udało mi się jeszcze ustalić rodzeństwa Józefa Mick, jest do przeszukania wiele wpisów w miejscowości Huzova (nie wiem czy czeskie metryki są zindeksowane, jak jest to np. w Genetece). Wiem jednak z całą pewnością, że Józef Mick nie miał córki Joanny. Odległości od miejscowości na Morawach nie byłyby dla mnie dziwne, gdyż Józef od 1825 roku pojawia się w Warszawie. Tutaj w 1825 r. wziął ślub z Urszulą Wysocką, tutaj urodziły się jego dzieci: Aleksander i Józefa, jeden syn Wilhelm urodził się w 1827 roku w Zgierzu, kolejne 2 córki z drugą żoną również w Warszawie. Józef zmarł w Warszawie w 1862 roku. Rodzina Mick'ów, występująca również jako Muck/Mik, była powiązana z rodziną Neumannów pochodzących z Wrocławia, gdyż syn i córka Józefa za małżonków miała rodzeństwo z rodziny Neumannów.

Pozdrawiam,
Iwona Majkowska
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
leliwczykOffline
Temat postu: Re: Czechy-poszukuję informacji o Józefie Muck, ur. ok. 1799  PostWysłany: 23-10-2019 - 23:47
Sympatyk


Dołączył: 04-06-2019
Posty: 29

Status: Offline
Na pewno miał starszą siostrę, Wiktorię (23. Nov. 1794: Viktoria; V: Walentin Mük, Häusler von hir, M: Regina, Tochter des Josef Korger, ausgedinger von hir).
Niestety, niespełna dwa miesiące po swoim urodzeniu (28 I 1799), Józef zostaje sierotą: jego ojciec, Walentin, ginie tragicznie 26 III 1799 przygnieciony przez drzewo ("von Baum beschädigt").

Z pozdrowieniami
G.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2006 The PNphpBB Group
Credits
donate.jpg
Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego zawiera forum genealogiczne i bazy danych przydatne dla genealogów © 2006-2024 Polskie Towarzystwo Genealogiczne
kontakt:
Strona wygenerowana w czasie 0.530646 sekund(y)