Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego

flag-pol flag-eng home login logout Forum Fotoalbum Geneszukacz Parafie Geneteka Metryki Deklaracja Legiony Straty
wtorek, 19 marca 2024

longpixel


Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
przemko20161Offline
Temat postu: Nazwisko Perucki  PostWysłany: 29-09-2016 - 17:04
Sympatyk


Dołączył: 21-07-2015
Posty: 620

Status: Offline
Witam wszystkich

Zwracam się z prośbą do osób które mają w swoim drzewie genealogiCznym następujące nazwiska :

Perucki
Sztandera
Wilk
Wnuk
Gaj
Pietrzyk
Synowski
Warciński
Mechelewski
Kaczmarek
Konieczny
Szczepański
Wiśniewski
Owczarski

Osoby zainteresowane które mają te nazwiskach w swoich drzewach genealogicznych proszę o kontakt ze mną powymieniamy się informacjami.

Przemek
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
bezkropkiOffline
Temat postu: Nazwisko Perucki  PostWysłany: 14-12-2016 - 13:23
Sympatyk


Dołączył: 11-12-2014
Posty: 148

Status: Offline
Witam, Owczarski to "moje" nazwisko, niestety inne się nie zgadzają (tj. małe jest prawdopodobieństwo, że budowane przez nas drzewa się "zazębiają"). Owczarscy występują w kilku miejscach w Polsce, ja zajmuję się tymi z południowego wschodu (tj. nie z Warszawy, nie z okolic Wałbrzycha itp. aczkolwiek szukam Antoniego Owczarskiego z matki z d. Makarewicz, prawdopodobnie ze Szczecina). Jeśli w/w okolice są dla Pana/Ciebie interesujące, to proszę o kontakt.
Pozdrawiam

_________________
Anna
szukam: Owczarski, Wesołowski, Zaparucha, Bzdyl, Muzyczuk, Jasiecka/Jasicka, Panfil - Rzeszowszczyzna, Kujawy, Roztocze, Małopolska
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
tatarOffline
Temat postu: Nazwisko Perucki  PostWysłany: 15-12-2016 - 00:39


Dołączył: 11-12-2016
Posty: 9

Status: Offline
Witam,
Perucki to nazwisko męża siostry mojej babci, Wandy (z domu Dziadyga) zmarłej w 1992. Niestety nie znam nawet jego imienia - zmarł w trakcie wojny lub wkrótce po niej. Natomiast Wiśniewski to nazwisko męża ich córki. Po więcej zapraszam na PW.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Madjaou_MalgorzataOffline
10 Temat postu:   PostWysłany: 12-02-2017 - 16:01


Dołączył: 12-02-2017
Posty: 2

Status: Offline
Witam, Ja jestem z domu Wilk, moj dziadek to Piotr Wilk, a babcia Stanislawa Mechelewska. Mamy kontakt z rodzina Wilk po dziadku i czesciowo po braciach dziadka. Zbieram informacje i historie rodziny taty. Mamy tez strone na MyHerritage, ale byc moze tutaj znajdziemy wiecej informacji.

Pozdrawiam i prosimy o kontakt.

Gosia Madjaou z domu Wilk
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
przemko20161Offline
Temat postu:   PostWysłany: 12-02-2017 - 16:36
Sympatyk


Dołączył: 21-07-2015
Posty: 620

Status: Offline
Pani małgorzato napewno jesteśmy kuzynami proszę zadzwonić do mnie napisałem do pani na pw
Czy mogę prosić o dostęp do pani myherytage ? byłbym bardzo wdzięczny

Przemysław Perucki
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Czerkawska_EwaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 15-10-2019 - 13:07
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 25-07-2013
Posty: 488
Skąd: Warszawa
Status: Offline
Poszukiwani krewni obrońców Westerplatte. Wśród nich Bronisław Perucki (1915-1939)

https://life4style.pl/szukaja-potomkow- ... ECbDmKO2BQ

Pozdrawiam, Ewa
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
przemko20161Offline
Temat postu:   PostWysłany: 15-10-2019 - 13:44
Sympatyk


Dołączył: 21-07-2015
Posty: 620

Status: Offline
Witam

Włanie jestem umówiony z genetykiem który pobierze ode mnie i moich krewnych próbki DNA w celu identyfikacji
Na Westerplatte jest pochowany brat mojego dziadka.Mariana Bronisław

Przemek
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
przemko20161Offline
Temat postu: Nazwisko Pierucki Piruski  PostWysłany: 02-02-2020 - 10:49
Sympatyk


Dołączył: 21-07-2015
Posty: 620

Status: Offline
Witam serdecznie

Poszukuję osób które mają w swoich drzewach Pieruckih oraz Piruskich występujęz prośbą do takich osób o udostępnienie mi swojego drzewa genealogicznego na myherytage .
Nazwisko Perucki było często mylnie zapisywane jako Pierucki a także jako Piruski takim przykładem są osoby noszące nazwisko Pierucki z parafii Widawa woj łódzkie te same osoby w woj wielkopolskim nosiły nazwisko Perucki a na Białorusi osoby te nosiły nazwisko Piruski
Z mojej analizy wynika że osoby noszące nazwiska Pirucki Piruski i Perucki kiedyś były jedną wielką tą samą rodziną korzenie tych rodzin sięgają jak do tej pory parafii Skórcz widnieją pod nazwiskiem Piruski

Osoby prowadzące genealogię rodzin Pierucki Piruski proszę o kontakt ze mną na mojego meila na pperucki84(at)wp.pl *

Przemek

* Moderacja adresu e-mail (m.j.n) Proszę nie podawać w jawnej postaci adresów e-mail w wątkach na Forum > Regulamin
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2006 The PNphpBB Group
Credits
donate.jpg
Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego zawiera forum genealogiczne i bazy danych przydatne dla genealogów © 2006-2024 Polskie Towarzystwo Genealogiczne
kontakt:
Strona wygenerowana w czasie 0.536300 sekund(y)