Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego

flag-pol flag-eng home login logout Forum Fotoalbum Geneszukacz Parafie Geneteka Metryki Deklaracja Legiony Straty
piątek, 29 marca 2024

longpixel


Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
Wolski_M92Offline
Temat postu:   PostWysłany: 07-10-2019 - 18:03
Sympatyk


Dołączył: 07-12-2018
Posty: 117
Skąd: Niemcy
Status: Offline
@Robert
Dziękuję bardzo za informacje. To potwierdza to, czego już się dowiedziałem. Miejscem narodzin Marii Otkiewicz nie jest prawdopodobnie Drozgowo, ale Drążgów. Niestety nie mogłem znaleźć w Internecie żadnych ksiąg kościelnych z tego miejsca z roku 1846. Romuald Otkiewicz miał też jako córkę Marię Franciszkę Katarzynę (ur. 7 listopada 1841 r. w Siostrzytowie). Nie znalazłem żadnych dalszych śladów po niej. Zakładam, że ona też mieszkała w Zgórsku (par. Checiny). Gdybyś znalazł jej śmierć lub małżeństwo, byłbym wdzięczny za informację.

@Magdalena
Dzięki za rekomendację. Zrobię to w przyszłości. Jeśli znajdziesz coś o Otkiewiczu w swoim archiwum w domu, byłbym wdzięczny za wszelkie informacje.

_________________
Alex

Szukam: Wolski, Egierski, Otkiewicz, Karczewski, Raciborski, Mieszkowski, Nałkowski, Hubryk, Sikorzak, Kuczyński, Czerwiński, Ogrodziński, Lisicki, Lachowicz, Szymański, Milewicz, Bełżyński,
Łakomy, Budziarek, Olczak, Dobrodziej, Rajski, Wawroski
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Robert_KosteckiOffline
Temat postu:   PostWysłany: 07-10-2019 - 21:15
Sympatyk


Dołączył: 14-09-2015
Posty: 1557

Status: Offline
Dobry wieczór,

faktycznie - Maria z Otkiewiczów Wolska zmarła 02.05.1867 r. w Zgórsku (par. Chęciny, akt nr 90) w wieku 21 lat:
http://metryki.genbaza.pl/genbaza,detail,100181,60

Akt zgonu także mówi, że urodziła się w Drozgowie, ale chyba faktycznie chodzi tu o Drążgów?! Księgi parafii Drążgów, której siedziba w 1886 roku została przeniesiona do Sobieszyna, być może też się tam znajdują?!

Robert
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wolski_M92Offline
Temat postu:   PostWysłany: 07-10-2019 - 22:53
Sympatyk


Dołączył: 07-12-2018
Posty: 117
Skąd: Niemcy
Status: Offline
Witaj Robercie, już wiedziałem o tym wpisie o śmierci. To najmłodsza córka Mariya (moja prababcia). Ale miała starszą siostrę Marię Franciszkę Katarzynę (nr 144, https://szukajwarchiwach.pl/35/1647/0/2 ... RsClmKt2hQ ). Nie mam dla niej aktu zgonu i małżeństwa.

_________________
Alex

Szukam: Wolski, Egierski, Otkiewicz, Karczewski, Raciborski, Mieszkowski, Nałkowski, Hubryk, Sikorzak, Kuczyński, Czerwiński, Ogrodziński, Lisicki, Lachowicz, Szymański, Milewicz, Bełżyński,
Łakomy, Budziarek, Olczak, Dobrodziej, Rajski, Wawroski
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Robert_KosteckiOffline
Temat postu:   PostWysłany: 08-10-2019 - 15:34
Sympatyk


Dołączył: 14-09-2015
Posty: 1557

Status: Offline
W wyszukiwarce Bazy indeksów Lubelszczyzny brak jest wskazanego wyżej aktu chrztu Marii Franciszki Katarzyny, więc indeksujący parafię Biskupice zapewne przeoczył tę metrykę?! W takim bądź razie, może przeoczył też jej akt zgonu? Prawdopodobnie Maria Franciszka Katarzyna zmarła w latach 1841-1846, a kolejnej córce rodzice nadali znowu imię Maria! Tak często bywało.

Robert
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wolski_M92Offline
Temat postu:   PostWysłany: 08-10-2019 - 17:37
Sympatyk


Dołączył: 07-12-2018
Posty: 117
Skąd: Niemcy
Status: Offline
To by było możliwe. Nie pamiętam, czy sam nie recenzowałem już książek. Ponownie przejrzy książki.

_________________
Alex

Szukam: Wolski, Egierski, Otkiewicz, Karczewski, Raciborski, Mieszkowski, Nałkowski, Hubryk, Sikorzak, Kuczyński, Czerwiński, Ogrodziński, Lisicki, Lachowicz, Szymański, Milewicz, Bełżyński,
Łakomy, Budziarek, Olczak, Dobrodziej, Rajski, Wawroski
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2006 The PNphpBB Group
Credits
donate.jpg
Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego zawiera forum genealogiczne i bazy danych przydatne dla genealogów © 2006-2024 Polskie Towarzystwo Genealogiczne
kontakt:
Strona wygenerowana w czasie 0.665785 sekund(y)