Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego

flag-pol flag-eng home login logout Forum Fotoalbum Geneszukacz Parafie Geneteka Metryki Deklaracja Legiony Straty
czwartek, 28 marca 2024

longpixel


Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
strykerOffline
Temat postu:   PostWysłany: 07-06-2019 - 16:45
Sympatyk


Dołączył: 22-02-2014
Posty: 149
Skąd: Gdańsk
Status: Offline
Dziś dostałem odpowiedź.
Z 16 metryczek znaleziono 10 Smile
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
adrian.kaszubskiOffline
Temat postu:   PostWysłany: 12-06-2019 - 09:08
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 28-12-2017
Posty: 430

Status: Offline
Dzień dobry, również doczekałem się odpowiedzi (po 7 miesiącach).

Z 20 metryczek znaleziono 10. Dodatkowo jeżeli uściślę imiona rodziców to jest szansa na kolejne trzy Smile

Pozdrawiam.

_________________
Adrian
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Lukas1212Offline
Temat postu:   PostWysłany: 27-06-2019 - 16:15
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 08-02-2010
Posty: 179

Status: Offline
Dzień dobry, dostałem dziś odpowiedź (mejl z dnia 4 lutego 2019).
Na 13 osób odnaleziono osiem osób: pięć nieodnalezionych osób zm. w 1986, 1969, 1971, 1989 i 1978.
Co ciekawe odnaleziono metryczkę mojej prababci zm. w 1972. Jak widać nie ma reguły, nawet jak się pyta o osoby zmarłe i zamieszkałe przed śmiercią na terenie jednej gminy. Jedna zmarła jest z 1972, a drugiej prababci z 1971 nie ma.

Pozdrawiam,
Łukasz
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
MichmichOffline
Temat postu:   PostWysłany: 27-06-2019 - 17:04
Sympatyk


Dołączył: 18-03-2019
Posty: 14

Status: Offline
A czy jeśli dostałem odpowiedź, że nie znaleziono nic na podane dane, a później jest napisana informacja o doprecyzowaniu danych o rodzicach osób zmarłych to znaczy, że nie ma nic czy należy wysłać ponowne zapytanie uzupełniając informacje o rodzicach?

Pozdrawiam
Michał
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
EmeraldOffline
Temat postu:   PostWysłany: 27-06-2019 - 21:27
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 14-11-2018
Posty: 354

Status: Offline
Może mieli za mało danych i są na przykład dwie osoby o tym nazwisku? Ja spotkałam się z przypadkiem odpowiedzi, gdzie podano tylko cztery osoby (kobieta bez nazwiska panieńskiego, jej mąż, ich córka i mąż córki) i ostatnie miejsce zamieszkania, bo nie znaliśmy nazwisk rodziców ani dat i miejsc urodzenia, stąd zasugerowałam próbę odnalezienia metryczek dowodowych, to przynajmniej poznamy te informacje. No i to pewnie wystarczyło do weryfikacji, bo może być druga osoba tak samo nazywająca się, ale już raczej nie z mężem o takim samym imieniu, gdzie jeszcze po odnalezieniu metryczki córki potwierdzi się, że wyżej wymienieni to jej rodzice (bo będzie zgadzało się także panieńskie matki). Wszystkie te metryczki się wtedy znalazły.

_________________
Izabela
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
artur1597Offline
Temat postu:   PostWysłany: 06-08-2019 - 18:33
Sympatyk


Dołączył: 04-10-2015
Posty: 18

Status: Offline
Pisać do Działu Informacji i Udostępniania Zasobu czy do Działu Przejmowania, Ewidencjonowania
i Przechowywania Zasobu?
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
EmiliaPietrakOffline
Temat postu:   PostWysłany: 03-09-2019 - 13:50
Sympatyk


Dołączył: 28-11-2017
Posty: 43

Status: Offline
Ja się tylko pochwalę, że dziś dostałam skany. Odnaleziono metryczki dwóch osób zmarłych w latach 60. Proszę się więc nie zniechęcać 😊 i jeszcze jedna sprawa - mimo że z różnych źródeł wynika że należy wysłać potwierdzenie zapłaty pocztą, wysyłajcie mailem. Tak mi powiedziała przez telefon miła pani zajmująca się moja sprawą.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Karolina_DelczykOffline
Temat postu:   PostWysłany: 03-09-2019 - 20:54
Sympatyk


Dołączył: 05-06-2017
Posty: 131

Status: Offline
EmiliaPietrak napisał:
Ja się tylko pochwalę, że dziś dostałam skany. Odnaleziono metryczki dwóch osób zmarłych w latach 60. Proszę się więc nie zniechęcać 😊 i jeszcze jedna sprawa - mimo że z różnych źródeł wynika że należy wysłać potwierdzenie zapłaty pocztą, wysyłajcie mailem. Tak mi powiedziała przez telefon miła pani zajmująca się moja sprawą.


Jak dlugo czekalas od zlozenia wniosku?

_________________
Pozdrawiam

Karolina Delczyk
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
EmiliaPietrakOffline
Temat postu:   PostWysłany: 04-09-2019 - 07:23
Sympatyk


Dołączył: 28-11-2017
Posty: 43

Status: Offline
Wysłałam maila 16 marca. Jakoś w czerwcu wysłałam kolejny email żeby sprostowac pomyłkę w pierwszym mailu i przy okazji zapytać na jakim etapie jest realizacja mojej prośby. Odpisano, że będzie zrealizowana w sierpniu, i tak też się stało. Pomimo tak długiego oczekiwania jestem przeszczęśliwa, bo udało się znaleźć metryczkę że zdjęciem mojego prapradziadka zmarłego w latach 60. Zawsze warto próbować 😊
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
marcinwilOffline
Temat postu:   PostWysłany: 26-09-2019 - 11:08
Sympatyk


Dołączył: 11-01-2019
Posty: 52
Skąd: Łódź
Status: Offline
Wniosek wysłałem 03.06.2019. Dzisiaj otrzymałem odpowiedź. Na 14 osób odnaleziono 7 metryczek.
Całkiem, całkiem... Very Happy Czekam teraz na skany Smile

_________________
Marcin
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
suavegOffline
Temat postu:   PostWysłany: 26-09-2019 - 11:30
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 29-10-2009
Posty: 141
Skąd: Nowa Ruda
Status: Offline
Na jaki email wysyłałem wniosek? Ja wysłałem w maju na apw.milanowek@warszawa.ap.gov.pl i do tej pory cisza.

_________________
Sławek Nowak
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
NegrescaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 26-09-2019 - 11:50
Sympatyk


Dołączył: 17-08-2018
Posty: 47

Status: Offline
Ja też dostałam już odpowiedź i skany. Na 14 wnioskowanych osób znaleziono 7. Pierwszy email wysłałam na początku stycznia br, długo nie było żadnej odpowiedzi, więc na początku września przypomniałam się. I wtedy szybko już dostałam odpowiedź. Adresowałam tak jak wszyscy, na Milanówek. W piśmie zawiadamiającym o odnalezieniu dokumentów, zaznaczono, kto zajmuje się moją sprawą i do tej właśnie osoby kierowałam już potwierdzenie wpłaty. Na drugi dzień dostałam skany.
Warto było czekać; są dane o rodzicach, wykształceniu, miejscu pracy, małżonku, adresie zamieszkania, no i co najważniejsze - są zdjęcia!
Jadwiga Kuźdub
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
paula3110Offline
Temat postu:   PostWysłany: 26-09-2019 - 13:01
Sympatyk


Dołączył: 25-01-2019
Posty: 49

Status: Offline
Czy dobrze rozumiem, że w AP w Milanówku można uzyskać informację i papiery dotyczące dowodów osobistych osób z całej Polski? Bo czytam i podniosło mi się ciśnienie z wrażenia ile udało się Państwu dowiedzieć z tego Archiwum. Mogę poszukiwać tam informacji o przodkach urodzonych w latach 1906-1907?
Na jakim druku wysyłacie zapytania o większą ilość osób?

Paulina


Ostatnio zmieniony przez paula3110 dnia 26-09-2019 - 13:12, w całości zmieniany 1 raz
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
sbasiaczOffline
Temat postu:   PostWysłany: 26-09-2019 - 13:07
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 11-02-2015
Posty: 2223
Skąd: Warszawa i okolice
Status: Offline
jeżeli dożyli roku 1952 (wtedy zaczęto wydawać dowody osobiste) to tak, ale nie wszystko się zachowało Sad
w latach dziewięćdziesiątych (chyba) zaczęto niszczyć metryczki, dopiero po interwencjach (nie wiem jakich) zostały przekazane do Archiwum.
Najlepiej przeczytać cały wątek od początku, można dowiedzieć się ciekawych rzeczy
pozdrawiam
BasiaS

_________________
pozdrawiam
BasiaS
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
EmeraldOffline
Temat postu:   PostWysłany: 26-09-2019 - 13:32
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 14-11-2018
Posty: 354

Status: Offline
Ja czekam od stycznia, w międzyczasie przypomniałam się w maju i dostałam odpowiedź, że moja prośba jest w trakcie realizacji... Ciekawe od czego zależy kolejność, przy składaniu pierwszej prośby byłam przekonana, że skoro dostają tyle wniosków, to realizują je po prostu w takiej kolejności, w jakiej wpływają.

_________________
Izabela
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2006 The PNphpBB Group
Credits
donate.jpg
Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego zawiera forum genealogiczne i bazy danych przydatne dla genealogów © 2006-2024 Polskie Towarzystwo Genealogiczne
kontakt:
Strona wygenerowana w czasie 0.786140 sekund(y)