Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego

flag-pol flag-eng home login logout Forum Fotoalbum Geneszukacz Parafie Geneteka Metryki Deklaracja Legiony Straty
wtorek, 16 kwietnia 2024

longpixel


Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
KomentarzeOffline
Temat postu: Nazwisko: Dąbkowski  PostWysłany: 25-11-2008 - 19:59
Sympatyk


Dołączył: 02-07-2006
Posty: 4363

Status: Offline
Wątek ten zawiera informacje na temat tego nazwiska i osób je noszących
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
jaromi1968Offline
Temat postu: Nazwisko: Dąbkowski  PostWysłany: 25-11-2008 - 19:59


Dołączył: 05-03-2008
Posty: 1

Status: Offline
Spora część osób noszących ,to nazwisko zamieszkuje wieś Łojdy,gmina Bartoszyce,Warmińsko-Mazurskie ale chyba jak się domyślam już o tym wiesz.Pozdrawiam.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
AlicjaSurmackaOffline
Temat postu: Nazwisko: Dąbkowski  PostWysłany: 25-11-2008 - 22:45
Sympatyk


Dołączył: 12-07-2007
Posty: 1012
Skąd: Radomsko
Status: Offline
To też nazwisko rodowe mojej babci, której ojcem był Edward Dąbkowski a matką Zofia z Glińskich.
Rodzina Glińskich pochodziła z Warszawy i tam też się Zofia w 1871 roku urodziła. Skąd pochodził Edward
Dąbkowski ur w 1860 lub 1861 r syn Edwarda i Otylii z Petersów nie wiem. Z zawodu był telegrafistą na kolei
wówczs warszawsko-wiedeńskiej. A może ktoś ma w swoim drzewie Edwarda Dąbkowskiego?
Pozdrawiam Alicja
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
mmaziarskiOffline
Temat postu: Nazwisko: Dąbkowski  PostWysłany: 27-11-2008 - 06:35
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 30-03-2008
Posty: 1015
Skąd: Jasło
Status: Offline
W Jaśle znalazłem nazwisko Dąbkowski ale z roku 1827 urodziła się Marianna córka Wawrzyńca i Anny Czubkowskiej,w 1836 urodził się Jan syn Ewy Dąbkowskiej córki Macieja .Nazwisko Peters też występuje Emil ur.1872 syn Karola brał ślub z Jadwigą Szewczyk w 1904 roku.
Pozdrawiam
Mieczysław

_________________
MMaziarski
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
NiepiekłoOffline
Temat postu: Nazwisko: Dąbkowski  PostWysłany: 28-11-2008 - 08:32
Sympatyk


Dołączył: 24-05-2007
Posty: 38

Status: Offline
Nazwisko Dąbkowski spotykałem w XVIII wiecznych księgach nurskich (AGAD). Spotykało się je też w parafii Kosów Lacki (Podlasie).
Pozdrawiam
Lech
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
AlicjaSurmackaOffline
Temat postu: Nazwisko: Dąbkowski  PostWysłany: 27-10-2009 - 22:36
Sympatyk


Dołączył: 12-07-2007
Posty: 1012
Skąd: Radomsko
Status: Offline
Dąbkowski Mieczysław - Warszawa
Mieczysław Dąbkowski urodzony w 1895 roku w Radomsku był rodzonym bratem mojej babci, synem Edwarda i Zofii z Glińskich.
W 1818 roku w Warszawie poślubił Eugenię Czajkowską z którą się rozwiódł 24.10.1947 roku.
W bazie- nekrologi jest takie imię i nazwisko ale data zgonu jest 28.12.1946 rok - więc to chyba nie jest ten którego poszukuję.
W jaki sposób ustalić jego datę śmierci i czy miał ewentualnie jakieś dzieci?
Wiem, że mogę próbować szukać poprzez archiwum USC ale chciałabym tę możliwość pominąć bo nie tak dawno prosiłam o ustalenie dat zgonów mojego bezdzietnego wujostwa, po których odziedziczyłam sporo pamiątek rodzinnych i prośba moja została załatwiona pomyślnie a ponieważ USC nie wykonuje kweręd nie mam co liczyć na powtórną grzeczność.
W książce telef. z 1938/39 roku Dąbkowski Mieczysław zamieszkuje na ul. Gen. Śmiała 33.
a Dąbkowska Eugenia zam. Włochy ul. Karola 20-22.
Czy w AP na ul . Krzywym Kole są księgi meldunkowe z tego okresu?
Alicja
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
marblOffline
Temat postu: Nazwisko: Dąbkowski  PostWysłany: 28-10-2009 - 22:05
Sympatyk


Dołączył: 09-02-2008
Posty: 369

Status: Offline
W Lublinie mieszkała rodzina Dąbkowskich z Witebska, adres do wspomień Pani dr Dąbkowskiej http://www.tnn.pl/himow_relacja.php?idhm=274

marek
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
WMOffline
Temat postu: Nazwisko: Dąbkowski  PostWysłany: 31-10-2009 - 16:49
Zasłużony
Nieaktywny


Dołączył: 31-10-2009
Posty: 200
Skąd: Przasnysz
Status: Offline
Moim 3xpradziadkiem był Filip Dąbkowski, jedyny o tym nazwisku szlachcic w powiecie mławskim wg spisu szlachty z 1847 r., dziedzic znacznej części wsi Grzybowo w parafii Wieczffnia Kościelna. Ponadto w Heraldi Królestwa Polskiego w 1838 r. Filip Dąbkowski był również wylegitymowanym szlachcicem. Filip był ożeniony z Marianną z Szypulskich i mieli oni dzieci : Andrzeja *1806, Urszulę *1809 (późniejsza Jastrzębowska, moja praprababka), Edwarda *1818 (miał też syna Edwarda), Gerarda *1834, Mateusza *1819 i Stanisława *1821. Gerard np. był ożeniony z Salomeą z Grzybowskich (c. Walentego i Urszuli z Blochów, siostrą fundatora gmachu Politechniki Warszawskiej). Dzieci i wnuki Filipa zajmowały sporo intratnych urzędów. Niestety nie mam opracowane tej gałęzi, gdyż zająłem się głównie losami Urszuli, jedynej córki Filipa, która po wyjściu za Macieja Jastrzębowskiego (bratanka Wojciecha Bogumiła) zrodziła m. in. Antoniego Bernarda Jastrzębowskiego *21.05.1845, mojego pradziadka, właściciela konnej poczty w Mławie, ojca mojej babki Honoraty Myślińskiej z Jastrzębowskich.
Jestem zainteresowany tą gałęzią Dąbkowskich, również Szypulskich, i gdybym mógł pozyskać tą drogą jakieś informacje, byłbym bardzo wdzięczny. Sam zaś dysponuję kilkunastoma fotokopiami aktów z Archiwum Diecezjalnego w Płocku dot. Dąbkowskich, którymi z chęcią się podzielę.
Pozdrawiam - Wawrek
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Katarzyna11Offline
Temat postu: Nazwisko: Dąbkowski  PostWysłany: 23-02-2010 - 18:02


Dołączył: 23-02-2010
Posty: 2

Status: Offline
Witam,
poszukuję informacju o rodzinie Dąbrowskich z miejscowości Skórzec, k Siedlec.
Józef Dąbrowski ojciec - Mariana, Stefana, Gienka, Feliksa i mieli jedną córkę.
Rodzina pochodzi z miejscowości Dąbrówka Stany, Dąbrówka Ługi, Dąbrówka Niwka.
poprzedni z tego rodu Tadeusz Dąbrowski, Adam Dąbrowski
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
mkiwiorOffline
Temat postu: Nazwisko: Dąbkowski  PostWysłany: 13-08-2022 - 23:05
Zasłużony
Członek PTG


Dołączył: 03-07-2020
Posty: 70
Skąd: Kraków
Status: Offline
Poszukuję krewnych/potomków/informacji na temat Michała Dąbkowskiego (zwany Dębskim) urodzonego 21 września 1862 roku w Łękach Dolnych k. Pilzna, a zmarłego 23 sierpnia 1941 roku w Pilźnie. Mąż Katarzyny Gonet (1868-1942). Syn Franciszka Dąbkowskiego urodzonego 1823 i zmarłego w 1854 roku.

Pozdrawiam,
Marcin Kiwior
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2006 The PNphpBB Group
Credits
donate.jpg
Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego zawiera forum genealogiczne i bazy danych przydatne dla genealogów © 2006-2024 Polskie Towarzystwo Genealogiczne
kontakt:
Strona wygenerowana w czasie 0.897207 sekund(y)