Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego

flag-pol flag-eng home login logout Forum Fotoalbum Geneszukacz Parafie Geneteka Metryki Deklaracja Legiony Straty
czwartek, 28 marca 2024

longpixel


Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
stasik_leonOffline
Temat postu: Staś woj Opolskie i rejon Starachowice -poszukuję osoby .  PostWysłany: 11-09-2019 - 21:05
Sympatyk


Dołączył: 17-11-2017
Posty: 71

Status: Offline
Dziękuję wszystkim za pomoc przez 2 lata szczególnie chcę podziękować Pani Wandzie Kowalskiej za zaoferowanie pomocy i wsparcie oraz pomoc przy ustaleniu lokalizacji Biskupic oraz materiały do szukania metryk aktów ślubu i zgony w woj. Opolskim Pani Grażyny Gabi oraz osoby którzy odwiedzali w/w stronę. Dziękuję,dziękuje.
Pozwolę opisać jak dzięki Waszej pomocy udało mi się ustalić nazwisko mojego rodu w woj .Opolskim w Biskupicach.Ponieważ Marcin syn Józefy Kodrzyńskaj i Mikołaja urodził się w Biskupicach ,szukając w Family Search rodu Kodrzyńskich ustaliłem że Piotr i i Petronela Radomska i ich 4 córki w tym Józefa matka Marcina związana była z Biskupicami uzyskałem pewność że zebrane dane są prawidłowe i moja rodzina mieszkała w woj.Opolskim .Uruchomiłem Family Search wpisałem Aleksander nazwisko Stas dodałem ch i znalazłem wszystkie brakujące dane data ur.Aleksandra ,Katarzyny data ślubu i imię jedynaka syna Mikołaja wszyscy związani z Biskupicami.. Nazwisko w woj. Opolskim to Stasch.Nazwisko Stasch nazwisko zniemczone graficznie (przez zapis sz/ś za pomocą sch) od Stasz lub Staś, zdrobnienia imienia Stanisław lub innych imion na Sta-. Imię Stanisław jest pochodzenia słowiańskiego i pierwotnie w przybliżeniu znaczyło ‘niech się stanie sławnym’.Zostało tylko pytani dlaczego opuścili Biskupice ok 1863 roku i zamieszkali w woj Świętokrzyskim okolice Starachowic.
Pozdrawiam Leon
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2006 The PNphpBB Group
Credits
donate.jpg
Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego zawiera forum genealogiczne i bazy danych przydatne dla genealogów © 2006-2024 Polskie Towarzystwo Genealogiczne
kontakt:
Strona wygenerowana w czasie 0.560474 sekund(y)