Genealodzy.PL Podziel się na Facebooku

Genealodzy.PL

Użytkownik: Rejestracja
Hasło: Pamiętaj

Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego

flag-pol flag-eng home login logout Forum Fotoalbum Geneszukacz Parafie Geneteka Metryki Deklaracja Legiony Straty 09:40 poniedziałek, 16 września 2019

longpixel

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
Augustynowicz_KarolinaOffline
Temat postu: Rodzina Wielgomas z Paprotni par. Pawłowice (woj. lubelskie)  PostWysłany: 10-09-2019 - 18:18
Sympatyk

Status: Offline
Szukam rodziny pradziadka Stanisława Wielgomasa. Oto co wiem:

Stanisław Wielgomas ożenił się w Grabniaku par. Korytnica w 1907 r.

Z .pdf na stronie http://garwolin.org/korytnica

Cytat:
Wielgomas Stanisław (27 lat) - z Paprotni par. Pawłowice, ojciec już nieżyjący rodz.: Tomasz i Marianna Lesińska oraz Łukasik Aniela (23 lata) - z Grabniaka, dopisek na marginesie: zmarła 29.06.1934 r. w Sobolewie, USC Sobolew nr aktu 32/83-rodz.: Franciszek i Julianna Zduniak.

Stanisław Wielgomas zmarł w Grabniaku w 1962 roku. Miał 83 lata, zgodnie ze swoim nagrobkiem: https://sobolew.egroby.pl/mapa/

Chodzi tu chyba o Paprotni w województwie lubelskim, ponieważ to jest najbliżej (14km) Grabniaka.

Tutaj szlak kończy się dla mnie. Czy ktoś może skierować mnie w dobrym kierunku?

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Arek_BerezaOffline
Temat postu: Rodzina Wielgomas z Paprotni par. Pawłowice (woj. lubelskie)  PostWysłany: 10-09-2019 - 21:36
Zasłużony
Sympatyk

Parafia? Bo nie widzę tych ksiąg nigdzie a na lubgens indeksy M szczątkowo
https://www.ryki.powiat.pl/turystyka/ci ... stola.html

Augustynowicz_KarolinaOffline
Temat postu: Rodzina Wielgomas z Paprotni par. Pawłowice (woj. lubelskie)  PostWysłany: 10-09-2019 - 21:44
Sympatyk

Parafia Pawłowice. Chyba. Tak, sprawdzałam lubgens -- są w tych aktach z 1906 r. Kazimierz Wielgomas i Marianna Wielgomas ale poza tym, nic.

Widzę też, że kiedyś był to powiat garwoliński, więc teraz jestem naprawdę zagubiona. Laughing

Arek_BerezaOffline
Temat postu: Rodzina Wielgomas z Paprotni par. Pawłowice (woj. lubelskie)  PostWysłany: 10-09-2019 - 22:46
Zasłużony
Sympatyk

Wiem, że Pawłowice. Miałem raczej na myśli to, że pozostaje szukać w parafii, która jak widać pod linkiem ma metryki. Pytanie jaki to zasób, jakie lata

Al_MiaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 10-09-2019 - 23:42
Sympatyk

"Chodzi tu chyba o Paprotni w województwie lubelskim, ponieważ to jest najbliżej (14km) Grabniaka.

Tutaj szlak kończy się dla mnie. Czy ktoś może skierować mnie w dobrym kierunku?"

Moim zdaniem , jeśli chodzi o miejsce urodzenia Stanisława, może to być także w woj. mazowieckim
1. Paprotnia gm Teresin w powiecie sochaczewskim.
Tu Pawłowice znajdują się ok. 6 km od parafii w Paprotni.
chociaż w woj. lubelskie z tymi samymi nazwami miejscowości wydaje się być bardziej trafione.

Natomiast:

2. Korytnica pow. garwoliński woj mazowieckie, tu znajduje się oddalona o ok. 6 km. wieś Grabniak

3. w tymże powiecie garwolińskim woj. mazowieckie jest Sobolew oddalony 4 km. od owej wsi Grabniak.

pozdrawiam
Ala

Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat