Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego

flag-pol flag-eng home login logout Forum Fotoalbum Geneszukacz Parafie Geneteka Metryki Deklaracja Legiony Straty
czwartek, 18 kwietnia 2024

longpixel


Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
Świerniak_KazimierzOffline
Temat postu: Re: Odczytane nagrobki na cmentarzu Rychcice pow.Drohobycz  PostWysłany: 22-09-2014 - 19:36
Sympatyk


Dołączył: 20-01-2007
Posty: 446
Skąd: Szczecin
Status: Offline
sloniatko60 napisał:
Świerniak_Kazimierz napisał:
sloniatko60 napisał:
Świerniak_Kazimierz napisał:
profil Nasza Klasa , bo tam prowadze ponad 7 lat profil Powiat Drohobycz i mam ponad 1800 zdjęć i dokumentów w kilka z Poczajowic

zapraszam na www.nk.pl



Wpierw się zaprasza wpisując powyższy tekst, a potem odrzuca to zaproszenie na Naszej Klasie!

Pozdrawiam
Marek

Nalezy napisac do mnie i podac gdzie urodzili się przodkowie do roku 1045
Nie zapraszam osoby nie mające na koncie znajomych i bez zdjęcia


Po pierwsze rok 1045 to jakaś abstrakcja!
Po drugie pana konto jest tam fikcyjne - też bez zdjęcia!

Wiec, patrząc się na pana kryteria można uznać, że korzystanie z tego konta nie jest bezinteresowne Smile

Pozdrawiam
Marek

Prosze mnie nie obrażac na forum .... do roku 1945 i więcej tu nie pisać bo jestes człowieku fikcyjny i nie znasz regulaminu na Naszej Klasie
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Marek.PodolskiOffline
Temat postu: Re: Odczytane nagrobki na cmentarzu Rychcice pow.Drohobycz  PostWysłany: 22-09-2014 - 20:29
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 29-11-2013
Posty: 955

Status: Offline
Świerniak_Kazimierz napisał:
sloniatko60 napisał:
Świerniak_Kazimierz napisał:
sloniatko60 napisał:
Świerniak_Kazimierz napisał:
profil Nasza Klasa , bo tam prowadze ponad 7 lat profil Powiat Drohobycz i mam ponad 1800 zdjęć i dokumentów w kilka z Poczajowic

zapraszam na www.nk.pl



Wpierw się zaprasza wpisując powyższy tekst, a potem odrzuca to zaproszenie na Naszej Klasie!

Pozdrawiam
Marek

Nalezy napisac do mnie i podac gdzie urodzili się przodkowie do roku 1045
Nie zapraszam osoby nie mające na koncie znajomych i bez zdjęcia


Po pierwsze rok 1045 to jakaś abstrakcja!
Po drugie pana konto jest tam fikcyjne - też bez zdjęcia!

Wiec, patrząc się na pana kryteria można uznać, że korzystanie z tego konta nie jest bezinteresowne Smile

Pozdrawiam
Marek

Prosze mnie nie obrażac na forum .... do roku 1945 i więcej tu nie pisać bo jestes człowieku fikcyjny i nie znasz regulaminu na Naszej Klasie


No i kto tu kogo obraża?

Ale jak mawiał Piłsudski "Racja jak jest d..., każdy ma swoją".

Z tą miłą sentencją pozdrawiam
Marek
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Świerniak_KazimierzOffline
Temat postu: Re: Odczytane nagrobki na cmentarzu Rychcice pow.Drohobycz w  PostWysłany: 10-09-2019 - 16:43
Sympatyk


Dołączył: 20-01-2007
Posty: 446
Skąd: Szczecin
Status: Offline
Świerniak_Kazimierz napisał:
Jednym z nagrobków był w 3 kawałkach piaskowiec ks.kanonika Aleksadra Stopczyńskiego 1843 -1923 ,proboszcza parafii katolickiej Rychcice 1879-1923 ,budowniczy nowego kościoła w latach 1904-1909.Po rocznym poszukiwaniu znalazłem dr Krystynę Stopczyńską wnuczkę najmłodszego brata księdza ,która zleciła renowacje nagrobka stryjecznego dziadka za ok.500 $ .Na prośbę dr Stopczyńskiej pojechałem na Ukrainę i w dniach 16-24 sierpnia 2007 przebywaliśmy w Drohobyczu i Rychcicach . W dniu 21 sierpnia nagrobek powtórnie poświęcił ks. Władysław Grymski proboszcz z Drohobycza a 24 sierpnia miejscowy ksiądz greko-katolicki w obecnosci wiernych


09.09.2019
W latach 2007-2017 za 2250 $ z 42 sponsorów naprawiłem , zrekonstruowałem i oczyśc iłem 7 steli/nagrobków z lat 1786[kasztelan] do 1923 w tym 2 księży : Błazej Rogoziewicz proboszcz 1836 do 1878 i Aleksander Stopczynski proboszcz 1879 do 1923 .Pozostało jeszcze 6 steli z XIX wieku ale brak sponsorów . 52 sponsorów to jest ok 3-5 promili rychciczan i potomków./wspołmałzonkow

JESLI ZAPOMNE O NICH TYBOZE ZAPOMNIJ O MNIE [O NICH nie sponsorukacych

Społeczny opiekun cmentarza i grobów od 1 maja 2004 Kazimierz Grzegorz Świerniak zwany Kreseń i obok Prorok a po babci Święty i Janioł
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2006 The PNphpBB Group
Credits
donate.jpg
Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego zawiera forum genealogiczne i bazy danych przydatne dla genealogów © 2006-2024 Polskie Towarzystwo Genealogiczne
kontakt:
Strona wygenerowana w czasie 2.405589 sekund(y)