Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego

flag-pol flag-eng home login logout Forum Fotoalbum Geneszukacz Parafie Geneteka Metryki Deklaracja Legiony Straty
piątek, 19 kwietnia 2024

longpixel


Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
e_furmanczykOffline
Temat postu: Prośba o tłumaczenie akt urodzenia Lubochnia  PostWysłany: 27-12-2014 - 17:28
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 14-08-2013
Posty: 28

Status: Offline
Witam,
mogę prosić o przetłumaczenie wszystkich wiadomości o rodzicach, świadkach i chrzestnych z poniższego aktu?
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pel ... 80a51.html

Jest to akt urodzenia 161/1880 z Lubochni
dotyczy Juliana Kozarskiego urodzonego 23 listopada 1880 w Kierzu ze Stanisława Kozarskiego (l. 34) i Agnieszki Swacyna (l.38 )
Interesuje mnie szczególnie co jest napisane o ojcu. Być może pozwoli to na kolejny krok w poszukiwaniu przeszłości (nie mogę znaleźć śladu o Stanisławie i Agnieszce)
Dziękuję i pozdrawiam
Ewa Furmańczyk
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
MonikaMaruOffline
Temat postu: Prośba o tłumaczenie akt urodzenia Lubochnia  PostWysłany: 27-12-2014 - 19:24
Sympatyk


Dołączył: 04-11-2010
Posty: 8051
Skąd: Bielsko-Biała
Status: Offline
161. Kierz
1. Lubochnia 29.XI./11.XII.1880 o 3-ej po poł.
2. Stanisław Kozarski służący z Księstwa Łowickiego Leśnictwa Lubocheńskiego, zamieszkały w Kietrzu, 34 lata mający
3. Jan Kłębowski organista, zam. w Lubochni, 33 lata i Franciszek Garnys, rolnik z Kietrza, 31 lat mający
4. płci męskiej urodzone w Kietrzu 23.XI./5.XII.br o 10-ej wieczorem
5. prawowita małż. Agnieszka ze Swacynów 38 lat
6. JULIAN
7. Julian Pawłowski i Helena Karasińska
Ochrzcił ks. Andrzej Benedykt Wronikowski

Ksiądz zapisywał daty w odwrotnej niż zwykle kolejności - dziecko urodziło się 5.XII.

Pozdrawiam,
Monika
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
kbochniaOffline
Temat postu: Re: Prośba o przetłumaczenie aktu ślubu  PostWysłany: 17-10-2015 - 16:16
Sympatyk


Dołączył: 17-10-2015
Posty: 10

Status: Offline
e_furmanczyk napisał:
Witam,
mam gorąca prośbę o przetłumacznie aktu ślubu moich Prapradziadków (Bartłomieja i Pauliny Krychów z d. Orzechowskiej). Ślub miał miejsce w Ujeździe w 1880 roku).
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/25f ... a8879.html
Pozdrawiam
Ewa Furmańczyk

Dzień dobry !
Czy fotografie, które Pani posiada z Ujazdu pochodzą zasobów online ? archiwów państwowych, czy też z parafii ?
Mam jednego przodka, który pochodził ze Starego Ujazdu i szukam wpisów dotyczących tej osoby.

Dziękuję za odpowiedź.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
e_furmanczykOffline
Temat postu:   PostWysłany: 18-10-2015 - 20:46
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 14-08-2013
Posty: 28

Status: Offline
Witam,
dysponuję tylko tym co jest ogólnie dostępne. Wspomiany akt znalazłam na szukajwarchiwach
pozdrawiam
Ewa Furmańczyk
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
e_furmanczykOffline
Temat postu: Akt ślubu 1875 Franciszek Seliga+Katarzyna Śledź - OK  PostWysłany: 06-07-2017 - 22:48
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 14-08-2013
Posty: 28

Status: Offline
Witam,
mam ogromną prośbę o przetłumaczenie z poniższego aktu danych dotyczących Pana Młodego. Odczytałam, że był wdowcem po Katarzynie zmarłej 18.10.1875 w Dolecku, dalej mam problem, a na tych danych najbardziej mi zależy.
Poniżej link do aktu:
https://www.fotosik.pl/zdjecie/e58a537f16c3853e
Serdecznie dziękuję za wszelką pomoc!
Pozdrawiam
Ewa Furmańczyk


Ostatnio zmieniony przez e_furmanczyk dnia 10-07-2017 - 18:21, w całości zmieniany 1 raz
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
kujawa_cezary
Temat postu: Re: Akt ślubu 1875 Franciszek Seliga+Katarzyna Śledź  PostWysłany: 09-07-2017 - 08:10
Sympatyk


Dołączył: 21-04-2010
Posty: 7542

e_furmanczyk napisał:
Witam,
mam ogromną prośbę o przetłumaczenie z poniższego aktu danych dotyczących Pana Młodego. Odczytałam, że był wdowcem po Katarzynie zmarłej 18.10.1875 w Dolecku, dalej mam problem, a na tych danych najbardziej mi zależy.
Poniżej link do aktu:
https://www.fotosik.pl/zdjecie/e58a537f16c3853e
Serdecznie dziękuję za wszelką pomoc!
Pozdrawiam
Ewa Furmańczyk


N36
Doleck

Działo się we wsi Jeruzal, dwudziestego szóstego października /siódmego listopada/ tysiąc osiemset siedemdziesiątego piątego roku o godzinie trzeciej po południu. Oświadcza się że w obecności świadków Kazimierza Śniadkowskiego i Wawrzyńca Okrasy po trzydzieści lat mających, obu gospodarzy z Dolecka zawarto dziś religijny związek małżeński między Franciszkiem Seligą wdowcem po Katarzynie, zmarłej w Dolecku osiemnastego października tego roku, urodzonym w Borysławiu, synem nieżyjących Dominika i Elżbiety małżonków Seligów, trzydzieści lat mającym, służącym w Dolecku, a Katarzyną Śledź panną, urodzoną w Lisowoli, córką Ludwika i zmarłej Marianny z Gutków małżonków Śledziów, wyrobnika z Dolecka, siedemnaście lat mającą, służącą zamieszkałą w Dolecku. Małżeństwo to poprzedziły trzy zapowiedzi ogłoszone w jeruzalskim kościele parafialnym, dwunastego /dziewiętnastego/, dwudziestego szóstego października /dwudziestego czwartego/, trzydziestego pierwszego października /siódmego listopada/ bieżącego roku. Pozwolenie ojca młodej nastąpiło ustnie. Nowożeńcy oświadczyli że żadnej umowy przedślubnej między nimi nie zawarto. Religijny obrzęd małżeństwa odprawił Ksiądz Franciszek Osiecki Proboszcz Jeruzalskiej Parafii. Akt ten oświadczającym i świadkom niepiśmiennym przeczytano i przez nas podpisano.

Ks. Franciszek Osiecki Proboszcz Parafii Jeruzal Utrzymujący Akta Stanu Cywilnego

_________________
Cezary Kujawa
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
e_furmanczykOffline
Temat postu: Akt ślubu - A. Orzechowska Stanisław Rosiński 312/1882 - OK  PostWysłany: 09-09-2019 - 09:30
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 14-08-2013
Posty: 28

Status: Offline
Witam,
czy mogłabym prosić o pomoc w tłumaczeniu aktu ślubu Antoniny Orzechowskiej i Stanisława Rosińskiego - 312/1882 Warszawa Wszystkich Świętych:
https://www.fotosik.pl/zdjecie/7f8e654bd1248f10
Ślub miał miejsce w 1882 roku w Warszawie. Zależy mi szczególnie o informacje dotyczące panny młodej. Wiem, że Jej rodzicami byli Jakub i Łucja z Kleczków Orzechowscy, natomiast ciągle szukam konkretniejszych informacji o miejscu i dacie jej urodzenia. Czy w tym akcie znajdują się może takie dane?

Dziękuję za zainteresowanie i pomoc,
pozdrawiam

Ewa Furmańczyk


Ostatnio zmieniony przez e_furmanczyk dnia 09-09-2019 - 19:13, w całości zmieniany 1 raz
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
e_furmanczykOffline
Temat postu: Akt ślubu Antonina Rosińska i Józef Grabowski 54/1889 W-wa  PostWysłany: 09-09-2019 - 09:33
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 14-08-2013
Posty: 28

Status: Offline
Witam,
czy mogłabym prosić o pomoc w tłumaczeniu aktu ślubu Antoniny Rosińskiej i Józefa Grabowskiego - 54/1889 Warszawa Przemienienia Pańskiego:
https://www.fotosik.pl/zdjecie/8e647e59ce1de50b
Zależy mi szczególnie o informacje dotyczące panny młodej. Wiem, że Jej rodzicami byli Jakub i Łucja z Kleczków Orzechowscy, natomiast ciągle szukam konkretniejszych informacji o miejscu i dacie jej urodzenia. Czy w tym akcie znajdują się może takie dane?

Dziękuję za zainteresowanie i pomoc,
pozdrawiam

Ewa Furmańczyk
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Sroczyński_WłodzimierzOffline
Temat postu: Akt ślubu - Antonina Orzechowska Stanisław Rosiński 312/1882  PostWysłany: 09-09-2019 - 12:54
Członek PTG


Dołączył: 09-10-2008
Posty: 31716
Skąd: Warszawa
Status: Offline
nie wycinaj, linkuj bezpośrednio
odpis AU młodej jest w
http://poczekalnia.genealodzy.pl/pliki/ ... prawdzone/
(po polsku)

_________________
Bez PW. Korespondencja poprzez maila:
https://genealodzy.pl/index.php?module= ... 3odzimierz
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
W_MarcinOffline
Temat postu: Akt ślubu - Antonina Orzechowska Stanisław Rosiński 312/1882  PostWysłany: 09-09-2019 - 18:55
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 18-01-2018
Posty: 625

Status: Offline
Antonina Orzechowska - panna służąca, lat 25, urodzona we wsi Baraki w powiecie Brzezińskim, córka Jakuba i Łucji ze Szkluzków, małżonków Orzechowskich, zamieszkała w parafii tutejszej, w ulicy Królewskiej 1064a
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Marek70Offline
Temat postu: Akt ślubu Antonina Rosińska i Józef Grabowski 54/1889 W-wa  PostWysłany: 09-09-2019 - 21:38
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 22-03-2016
Posty: 10666
Skąd: Warszawa
Status: Offline
Warszawa parafia Przemienienia Pańskiego 09/06/1889 o 11:00,
Świadkowie: Antoni Główka portier Stanisław Cichecki szewc, pełnoletni, z Warszawy,
Młody: Józef Grabowski, kawaler, kelner warszawie pod nr 528, zam. przy ul. Podwale, ur. we wsi Małkowy powiat Sieradz, syn Szczepana Tekli zd. Kazimierska małżonków Grabowskich, lat 30,
Młoda: Antonina Rosińska, wdowa po stanisławie zmarłym w Warszawie22/04/1888, zam. w warszawie na ul. Długiej nr 519, ur. we wsi Ujazd powiat Brzeziny, córka Jakuba i Łucji zd. Klecka małżonków Orzechowskich, lat 30.

_________________
Pozdrawiam
Marek
Akceptujesz moje tłumaczenie - wpisz w temacie posta OK.
"O dziękowaniu" https://genealodzy.pl/PNphpBB2-viewtopic-t-59523.phtml
"Jak napisać prośbę o tłumaczenie..." https://genealodzy.pl/PNphpBB2-viewtopic-t-12392.phtml
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2006 The PNphpBB Group
Credits
donate.jpg
Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego zawiera forum genealogiczne i bazy danych przydatne dla genealogów © 2006-2024 Polskie Towarzystwo Genealogiczne
kontakt:
Strona wygenerowana w czasie 0.687690 sekund(y)