Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego

flag-pol flag-eng home login logout Forum Fotoalbum Geneszukacz Parafie Geneteka Metryki Deklaracja Legiony Straty
piątek, 29 marca 2024

longpixel


Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
adamrwOffline
Temat postu: Rodzina Frost z Pińska  PostWysłany: 08-09-2019 - 19:07
Sympatyk


Dołączył: 06-11-2018
Posty: 921

Status: Offline
Dzień dobry,
uprzejmie proszę o informację jeśli ktoś gdzieś natknął się na nazwisko Frost u osoby pochodzącej z Pińska. Rodzina wydawała się dosyć liczna (analizując dokumenty z FS, do ok. 1914), ale poza dwoma śladami nie udało mi się nikogo odnaleźć w powojennej rzeczywistości.
Z góry dziękuję
pozdrawiam
Adam

_________________
Adam
Poszukuję informacji o "urodzonych" Wasilewskich z terenów obecnej Litwy i północnej Białorusi oraz o rodzinie Frost z Pińska.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
adamrwOffline
Temat postu: Rodzina Frost z Pińska  PostWysłany: 29-03-2020 - 18:25
Sympatyk


Dołączył: 06-11-2018
Posty: 921

Status: Offline
szukam wszelkich informacji na temat osób o nazwisku Frost pochodzącej z Pińska i wywodzącej się od Leona Frosta starszego (ur. ok. 1823, zm. 15.02.1884, s. Piotra i Wiktorii z Leypów) oraz jego małżonki Klary (ur. ok. 1827, c. Ludwika i Katarzyny z Żukowskich Szulawskich). Nagrobek Leona Frosta st. nadal istnieje na cmentarzu w Pińsku (http://www.graves.by/cemeteries/pinsk-old-cemetery.html).
Przejrzałem dokumenty dostępne na FamilySearch, udało mi się ustalić, że Leon st. i Klara mieli kilkoro dzieci:
1. Leona młodszego (1856-1927, nagrobek nadal istnieje w Pińsku, zdjęcie też dostępna na graves.by).
Jego synem był Władysław Frost (1885-1975), wnukami: Henryk (1913-1985) i Robert (1919-1922)
Potomkowie Leona młodszego osiedli po wojnie w Zielonej Górze
2. Walerian Bolesław (1858 - ?) - przypuszczalnie zmarł przed 1884, bo nie jest wymieniony w akcie zgonu Leona starszego
3. Marceli Stanisław (1861 - ?) żonaty z Heleną z d. Szczerbaczewską
Jego dziećmi byli:
- Antoni (1885-1941, żonaty ze Stanisławą), ojciec Czesława (aresztowanego w 1940 przez NKWD, zm. 12.1941 już jako żołnierz armii gen. Andersa) i Ireny (ur. 1925, https://www.zapisyterroru.pl/dlibra/pub ... FzMzsxcms)
- Zofia Bogdanowicz (1887-1968 USA), matka Janiny. Obie były wywiezione na roboty do Niemiec (informacje z Bad Arlosen), po wojnie Janina wyszła za mąż za Antoniego Juja, urodziła 3 synów (Mirosław, Czesław, Tadeusz), rozwiodła się z mężem i z synami wyjechała do USA. Na tym ślad mi zaginął.
4. Julian (Juliusz) Paweł (1863 - ?).
Jego dziećmi byli:
- Tadeusz (1900-1972) - on i jego potomkowie zamieszkali po wojnie w Gdańsku
- Albina (1902 - ?)
5. Franciszek (Franz) January (1865 - ?), żonaty z Karoliną z d. Adamowicz
Jego dziećmi byli:
- Sabina (1896 - ?)
- Kazimierz (1897 - ?) żonaty z Leonią z d. Bóbr, ślub 15.11.1930
- Stanisław (1899 -?)
- Jadwiga (1900 - 1974), żonata z Gabrielem Wasilewskim, po wojnie mieszkała w Grodkowie
- Józefa (1901 - ?) po ślubie z Eugeniuszem Kirmanowicz w dn. 20.07.1919 (?)
- Władysław (1903 - ?) po wojnie osiadł przypuszczalnie w okolicach Gorzowa Wielkopolskiego (na podstawie danych z PUR Poznań)
- Bronisław (1905-1908)
- Emilia (1911 - ?) po ślubie z Janem Miśkiewiczem, syn Andrzej
- Maria (1913 - ?) po ślubie z Janem Iwińskim w dn. 22.11.1934
- Walenty (1915 - ?), być może tożsamy z Wacławem, którego dane pojawiają się w Centralnym Archiwum Wojskowym (choć jest różnica w dniu i miesiącu urodzenia, rok urodzenia się zgadza), po wojnie prawdopodobnie mieszkał w Cieplicach pod Jelenią Górą
6. Mieczysław (1867 - ?), żonaty z Marią z d. Lewkowicz
Córką była Wanda Janina (1900 - ?) zamężna z Aleksandrem Klekowskim, po ślubie w dn. 25.02.1922. Ich jedynym synem był prof. Romuald Zdzisław Klekowski (1923-2015). Potomkowie mieszkają w Warszawie.
7. Ewelina po mężu Klinner/Klinker
8. Franciszka po mężu Telatycka
(córki: 7 i 8 urodziły się prawdopodobnie jako pierwsze i pojawiają się w akcie zgonu Leona starszego).

Być może ktoś kojarzy jakieś wymienione osoby - jeśli tak będę wdzięczny za informację.
Niestety metryki na FS są niekompletne, a NIAB (ze względu na koszty) prosiłem tylko o kilka dokumentów, które wydawały się najciekawsze.

Gdyby przypadkiem ktoś bywał w NIAB i byłby skłonny przejrzeć metryki z Pińska z lat 1916+ to też byłbym wdzięczy za wiadomość i warunki wyszukania dalszych dokumentów dotyczących pińskich Frostów.

_________________
Adam
Poszukuję informacji o "urodzonych" Wasilewskich z terenów obecnej Litwy i północnej Białorusi oraz o rodzinie Frost z Pińska.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Izabela89Offline
Temat postu: Rodzina Frost z Pińska  PostWysłany: 27-12-2021 - 12:33


Dołączył: 27-12-2021
Posty: 1

Status: Offline
Moja mama Co ma 84 lat pochodzi z rodziny Frost. Jest prawnuczka Leona i Klary.
Jej Tata przemiosl sie do Gdanska.
Prosze o kontakt.
Ewa
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
adamrwOffline
Temat postu: Rodzina Frost z Pińska  PostWysłany: 27-12-2021 - 13:06
Sympatyk


Dołączył: 06-11-2018
Posty: 921

Status: Offline
Dzień dobry, dziękuję za wiadomość.
Napisałem wiadomość prywatną z kontaktem do mnie.

_________________
Adam
Poszukuję informacji o "urodzonych" Wasilewskich z terenów obecnej Litwy i północnej Białorusi oraz o rodzinie Frost z Pińska.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2006 The PNphpBB Group
Credits
donate.jpg
Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego zawiera forum genealogiczne i bazy danych przydatne dla genealogów © 2006-2024 Polskie Towarzystwo Genealogiczne
kontakt:
Strona wygenerowana w czasie 0.521576 sekund(y)