Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego

flag-pol flag-eng home login logout Forum Fotoalbum Geneszukacz Parafie Geneteka Metryki Deklaracja Legiony Straty
czwartek, 28 marca 2024

longpixel


Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
bikemen77Offline
Temat postu: Nazwisko Grochowscy  PostWysłany: 29-08-2019 - 14:13


Dołączył: 29-08-2019
Posty: 1

Status: Offline
Witam Państwa,

Poszukuje moich przodków z rodziny Grochowskich. Z tego co słyszałem z opowieści moja rodzina wywodzi się ze wsi Grochy-Serwatki, parafia Gzy, woj Mazowieckie. Trochę poszukałem na własną rękę i oto co znalazłem:

Mateusz Grochowski, ur prawdopodobnie w 1782 ożenił się z Marjanna Grochowska we wsi Grochy-Serwatki. Jego Rodzicami prawdopodobnie byli Mikołaj i Teresa Grochowscy, mieszkający w tej samej miejscowości. Dzieci:Antoni

Antoni Grochowski, ur 1824 - zm ?, ożenił się w 1863 z Antonina Truszkowska, ur 1842 - zm ? - parafia Ciechanów. Dzieci: Pawel, Stanisława? (Akt zgonu w jez. rosyjskim)

Paweł Grochowski, ur 1864 - zm 1930, ożenił się w 1898 z Balbina Morawska, ur 1875 - zm 1950 - parafia Pniewo - świadectwo ślubu w języku rosyjskim. Dzieci: Jerzy Józef

Jerzy Józef Grochowski, moj dziadek, ur 1903, ożenił się w 1931 z Zofia Kozarzewska, ur. 1910 - parafia Golymin.

Jeśli ktoś ma możliwość lub zna miejsce gdzie można dojść trochę dalej i bardziej szczegółowo to proszę o info.

Z poważaniem,
Grochowski
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
RenataMikOffline
Temat postu: Nazwisko Grochowscy  PostWysłany: 29-08-2019 - 19:05
Sympatyk


Dołączył: 24-03-2019
Posty: 204

Status: Offline
Jerzy Józef Grochowski ur.18 XII 1903 godz.10 rano syn Pawła i Balbiny z Mórawskich
Przy Pawle napisano właściciel lub dzierżawca części chyba wsi a Grochowscy występują w tym spisie -poz.Grochy Serwatki -Gzy http://mazovia.genealogiapolska.pl/date/dziedzice.htm może Onufry to syn tego Mateusza i Marianny
Pozdrawiam
Renata
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2006 The PNphpBB Group
Credits
donate.jpg
Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego zawiera forum genealogiczne i bazy danych przydatne dla genealogów © 2006-2024 Polskie Towarzystwo Genealogiczne
kontakt:
Strona wygenerowana w czasie 0.515472 sekund(y)