Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego

flag-pol flag-eng home login logout Forum Fotoalbum Geneszukacz Parafie Geneteka Metryki Deklaracja Legiony Straty
piątek, 29 marca 2024

longpixel


Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
agnesoli21Offline
Temat postu: Akt ślubu z 1818 nr 33 Łęczyca OK  PostWysłany: 12-08-2019 - 20:54
Sympatyk


Dołączył: 22-01-2018
Posty: 77

Status: Offline
Proszę o pomoc w przetłumaczeniu( w miarę dokładnym) aktu ślubu Wojciecha Rutkowskiego i Rozalii Kwiatkowskiej - 1818 rok akt nr 33 Łęczyca.
https://www.familysearch.org/ark:/61903 ... cat=266747


Agnieszka N.


Ostatnio zmieniony przez agnesoli21 dnia 13-08-2019 - 18:01, w całości zmieniany 1 raz
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Andrzej75Offline
Temat postu:   PostWysłany: 12-08-2019 - 22:21
Sympatyk


Dołączył: 03-07-2016
Posty: 12372
Skąd: Wrocław
Status: Offline
Akt cywilny jest zindeksowany w Genetece:

1818 Wojciech Rutkowski Rozalia Kwiatkowska Łęczyca Uwagi: str. 85 ON l.38 kawaler bombardier ONA ur.par.Dąbrowice l.29 panna służąca 4.11. miejscowość Łęczyca

Również akt kościelny jest zindeksowany:

1818 33 Wojciech Rutkowski Rozalia Kwiatkowska Łęczyca Uwagi: 4.11. wiek ON kawaler lat 36 miejscowość ON Łęczyca wiek ONA panna lat 27 miejscowość ONA Łęczyca nr karty 51

Mogę więc tylko dodać, że wg aktu kościelnego świadkowie to: „Wincenty Dąbrowicz i Franciszek Trojakowski”; a państwo młodzi są określeni jako „uczciwi”.

_________________
Pozdrawiam
Andrzej
PS. Na znak, że moje tłumaczenie zostało zaakceptowane, proszę edytować pierwszy post, dopisując w temacie – OK (dotyczy działu tłumaczeń).
https://genealodzy.pl/PNphpBB2-viewtopic-t-59525.phtml
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
agnesoli21Offline
Temat postu:   PostWysłany: 13-08-2019 - 18:05
Sympatyk


Dołączył: 22-01-2018
Posty: 77

Status: Offline
Tak, wiem że obydwa akty są zindeksowane ale chciałam upewnić się, że chodzi o te same osoby, gdyż podany jest różny wiek tych osób, a nazwiska ich są dość popularne.Dziękuję za pomoc. Pozdrawiam.
Agnieszka N.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Andrzej75Offline
Temat postu:   PostWysłany: 13-08-2019 - 19:29
Sympatyk


Dołączył: 03-07-2016
Posty: 12372
Skąd: Wrocław
Status: Offline
Nazwiska są na pewno popularne, ale jest raczej bardzo mało prawdopodobne, żeby tego samego dnia brały ślub 2 pary o tych samych imionach i nazwiskach. W kościelnym akcie pan młody jest nazwany „żołnierzem”, co zgadza się z cywilnym AM (gdzie jego przynależność określono dokładniej).

_________________
Pozdrawiam
Andrzej
PS. Na znak, że moje tłumaczenie zostało zaakceptowane, proszę edytować pierwszy post, dopisując w temacie – OK (dotyczy działu tłumaczeń).
https://genealodzy.pl/PNphpBB2-viewtopic-t-59525.phtml
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2006 The PNphpBB Group
Credits
donate.jpg
Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego zawiera forum genealogiczne i bazy danych przydatne dla genealogów © 2006-2024 Polskie Towarzystwo Genealogiczne
kontakt:
Strona wygenerowana w czasie 0.659889 sekund(y)