Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego

flag-pol flag-eng home login logout Forum Fotoalbum Geneszukacz Parafie Geneteka Metryki Deklaracja Legiony Straty
czwartek, 28 marca 2024

longpixel


Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
Wojciechowska_EwkaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 22-06-2019 - 15:48
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 16-04-2013
Posty: 474

Status: Offline
Miałam podobną sytuację. Trzy lata temu poszukiwałam akt oficera wymienianego w Rocznikach Oficerskich przed 1939 r. Odpowiedź telefoniczna i mailowa - nie ma. Będąc w styczniu w CAW znowu drążyłam sprawę powołując się na roczniki i okazało się, że dokumenty są. Udostępniono mi komputer w pracowni naukowej z bazą danych niejawnych(?), w której poszukiwane przeze mnie nazwisko było. Powiedziano mi, że musiałobyć tak, że przedwojenne dokumenty zaginęły/zostały zniszczone i po wojnie zostały odtworzone np. dla celów emerytalnych. Dostęp do tej teczki wymagał złożenia dodatkowego wniosku o zgodę na dostęp.
Ewa
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Sroczyński_WłodzimierzOffline
Temat postu:   PostWysłany: 22-06-2019 - 15:53
Członek PTG


Dołączył: 09-10-2008
Posty: 31601
Skąd: Warszawa
Status: Offline
ja teżSmile
po opublikowaniu skanów ("okładek") okazało się, że jednak przedwojenne akta personalne są
zapytanie kilkanaście lat temu realizowane dało wynik " nie ma"

_________________
Bez PW. Korespondencja poprzez maila:
https://genealodzy.pl/index.php?module= ... 3odzimierz
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Tomasz_LenczewskiOffline
Temat postu:   PostWysłany: 22-06-2019 - 16:09
Sympatyk


Dołączył: 26-09-2010
Posty: 1805
Skąd: Warszawa
Status: Offline
Kilka lat czekałem na teczkę kiedy została ona w kartotece kartkowej przełożona w inne miejsce. Wszak fiszki były luzem i przeglądał kto chciał.ale to były czasy wertowania fiszek, a z udostępnianiem różnie bywało, zwłaszcza tych z LWP. Ale też się udawało
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Sroczyński_WłodzimierzOffline
Temat postu:   PostWysłany: 22-06-2019 - 16:15
Członek PTG


Dołączył: 09-10-2008
Posty: 31601
Skąd: Warszawa
Status: Offline
no właśnie nie
gdyby te naście lat temu każdy kto chciał mógł, to nie pytałbym czy są, a znalazłbym sam

_________________
Bez PW. Korespondencja poprzez maila:
https://genealodzy.pl/index.php?module= ... 3odzimierz
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Ludwik_OlczykOffline
Temat postu:   PostWysłany: 22-06-2019 - 17:33
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 10-03-2011
Posty: 634
Skąd: Łódź, Warszawa
Status: Offline
Szanowni Państwo.

Znalazłem Ottona Zygmunta Ejsymonta (pisał się też Eysymontt). Miał się urodzić w Bobrujsku. Czy są akta metrykalne stamtąd?

Pozdrawiam serdecznie.

_________________
http://forum.rodygrodzienskie.pl
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Krystyna.wawOffline
Temat postu:   PostWysłany: 22-06-2019 - 18:06
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 28-04-2016
Posty: 4175

Status: Offline
Ludwiku, rozejrzyj się w dziale "genealogia kresowa"
Może coś nowszego znajdziesz
https://genealodzy.pl/PNphpBB2-printvie ... rt-0.phtml

_________________
Krystyna
*** Szarlip, Zakępscy, Kowszewicz, Broczkowscy - tych nazwisk szukam.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Majtka_ŁukaszOffline
Temat postu:   PostWysłany: 09-07-2019 - 12:52
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 18-10-2016
Posty: 295

Status: Offline
Dzień dobry,

Czy ktoś z Państwa bywających w CAW byłby w stanie wykonać dla mnie zdjęcia z "kartoteki personalno-odznaczeniowej" z "Kolekcji akt żołnierzy polskich powracających z PSZ na zachodzie" dotyczącej mojego dziadka?
Posiadam dokładny numer sygnatury tych dokumentów znaleziony na stronach CAW.

Bardzo proszę o wiadomość (najlepiej PW z powiadomieniem na e-mail).

Pozdrawiam,
Łukasz
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
adamrwOffline
Temat postu:   PostWysłany: 18-07-2019 - 08:55
Sympatyk


Dołączył: 06-11-2018
Posty: 921

Status: Offline
Mam wielką prośbę o instrukcję "pozyskiwania" informacji z CAW.
Chciałbym dotrzeć do informacji o moim pradziadku, który był odznaczony Krzyżem Niepodległości - z tego co wiem, to dokumentacja związana z przyznawaniem KN zachowała się w całości.
Co powinienem zrobić i w jakiej kolejności, żeby móc przejrzeć/skopiować dane dostępne w archiwum? Pradziadek został zamordowany w Miednoje i chciałbym zdobyć jak najwięcej danych by je wykorzystać przy okazji sadzenia Dębu Katyńskiego ku jego pamięci.
A może istnieje jakaś opcja by (odpłatnie rzecz jasna) zlecić wykonanie usługi polegającej na wyszukaniu i skopiowaniu tych informacji?
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
bkalafatOffline
Temat postu:   PostWysłany: 18-07-2019 - 13:45
Sympatyk


Dołączył: 05-07-2016
Posty: 137

Status: Offline
W Miednoje nie rozstrzeliwano tylko wojskowych. Jeżeli pradziadek był policjantem (inne) to na 95% w CAW nic nie będzie w tym zakresie. Oczywiście informacje o odznaczeniu i działalności w wojsku powinny być prawie na pewno. Można zadzwonić i spytać ale najprościej skorzystać z wyszukiwarki ( trzeba przejść na zakładke Bazy personalne).

https://wbh.wp.mil.pl/pl/skanywyszukiwa ... wansowana/

Można też pytać w Muzeum Katyńskim lub Ośrodku Karta.

Jeżeli był policjantem to pozostaje Archiwum Akt Nowych.

_________________
Ben


Ostatnio zmieniony przez bkalafat dnia 18-07-2019 - 13:58, w całości zmieniany 1 raz
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
adamrwOffline
Temat postu:   PostWysłany: 18-07-2019 - 13:58
Sympatyk


Dołączył: 06-11-2018
Posty: 921

Status: Offline
Dziękuję za odpowiedź. Do 1921 Pradziadek był w wojsku (2 Pułk Szwoleżerów Rokitniańskich), otrzymał KW i KN. W podanej wyszukiwarce udało mi się znaleźć Jego kartę przyznania KN (awers i rewers), ale niestety nic więcej.
W latach 30. był policjantem, najpierw na kresach, a od 1934 roku w Warszawie. W 1939 pracował w Urzędzie Śledczym m.st. Warszawy, z bliżej mi nieznanego powodu opuścił Warszawę (choć większość policji została) znalazł się na terenach zajętych przez ZSRR i trafił do Ostaszkowa.
Czy w przypadku odznaczonych KN można w CAW znaleźć coś więcej niż tylko kartę przyznającą KN? Np. wniosek o przyznanie, który mógłby zawierać więcej informacji o tym co Pradziadek robił pomiędzy 1921 a 1933 rokiem?

_________________
Adam
Poszukuję informacji o "urodzonych" Wasilewskich z terenów obecnej Litwy i północnej Białorusi oraz o rodzinie Frost z Pińska.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
bkalafatOffline
Temat postu:   PostWysłany: 18-07-2019 - 14:02
Sympatyk


Dołączył: 05-07-2016
Posty: 137

Status: Offline
Jeżeli w tym czasie był wojskowym albo brał udział w walkach 1918-1921 ( ewentualne szkolenia wojskowe / powstania) to takie informacje mogą być.

_________________
Ben
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
adamrwOffline
Temat postu:   PostWysłany: 18-07-2019 - 14:10
Sympatyk


Dołączył: 06-11-2018
Posty: 921

Status: Offline
Tak, w latach 1918-1921 walczył w ramach 2 Pułku Szwoleżerów Rokitniańskich w wojnie polsko-radzieckiej. Był dwukrotnie ranny i w 1921 odszedł z wojska.
Czy ktoś jest w stanie rozpisać "instrukcję" wydobycia danych z CAW (najlepiej w możliwie dużym stopniu zdalnie, ew. osobiście w oddziale CAW w Oleśnicy, jeśli jest taka możliwość)? Będę bardzo wdzięczny.

_________________
Adam
Poszukuję informacji o "urodzonych" Wasilewskich z terenów obecnej Litwy i północnej Białorusi oraz o rodzinie Frost z Pińska.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
krutkowskiOffline
Temat postu:   PostWysłany: 18-07-2019 - 14:33
Sympatyk


Dołączył: 04-03-2013
Posty: 130

Status: Offline
tak mogę, napisałem do Pana w prywatnej wiadomości
pozdrawiam
kazik

adamrw napisał:
Tak, w latach 1918-1921 walczył w ramach 2 Pułku Szwoleżerów Rokitniańskich w wojnie polsko-radzieckiej. Był dwukrotnie ranny i w 1921 odszedł z wojska.
Czy ktoś jest w stanie rozpisać "instrukcję" wydobycia danych z CAW (najlepiej w możliwie dużym stopniu zdalnie, ew. osobiście w oddziale CAW w Oleśnicy, jeśli jest taka możliwość)? Będę bardzo wdzięczny.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Lis_TadOffline
Temat postu:   PostWysłany: 10-08-2019 - 17:54
Sympatyk


Dołączył: 05-10-2015
Posty: 95

Status: Offline
Przeglądając zasoby CAW via www trafiłem na swoich przodków. Zakładkę "bazy personalne" rozumiem ale co się kryje za zakładką "skany kartoteki"? Znalazłem tam kilka kartek z moimi przodkami. Czy te kartki i podkreślony na nich numer to 'link' do dodatkowych materiałów a numer należy traktować jako sygnatura ?

_________________
Tadeusz
www.meFuxe.pl
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Sroczyński_WłodzimierzOffline
Temat postu:   PostWysłany: 10-08-2019 - 20:15
Członek PTG


Dołączył: 09-10-2008
Posty: 31601
Skąd: Warszawa
Status: Offline
skan jest skanem fiszki z kartoteki, mocną przesłanką, że fiszka wskazuje na materiał przechowywany w CAW

_________________
Bez PW. Korespondencja poprzez maila:
https://genealodzy.pl/index.php?module= ... 3odzimierz
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2006 The PNphpBB Group
Credits
donate.jpg
Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego zawiera forum genealogiczne i bazy danych przydatne dla genealogów © 2006-2024 Polskie Towarzystwo Genealogiczne
kontakt:
Strona wygenerowana w czasie 1.284636 sekund(y)