Genealodzy.PL Podziel się na Facebooku

Genealodzy.PL

Użytkownik: Rejestracja
Hasło: Pamiętaj

Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego

flag-pol flag-eng home login logout Forum Fotoalbum Geneszukacz Parafie Geneteka Metryki Deklaracja Legiony Straty 21:24 piątek, 20 września 2019

longpixel

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
adamrwOffline
Temat postu: Gdzie szukać metryk urodzenia z Nowoaleksandrowska  PostWysłany: 20-07-2019 - 18:42
Sympatyk

Status: Offline
Czy może ktoś z Was wie, czy istnieje szansa dotarcia do metryki urodzenia z Nowoaleksandrowska (Jeziorosy) z 1889 roku (znam dokładną datę urodzenia)?

pozdrawiam
Adam

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
adamrwOffline
Temat postu: Gdzie szukać metryk urodzenia z Nowoaleksandrowska  PostWysłany: 08-08-2019 - 19:52
Sympatyk

Czy może ktoś miałby jakiś pomysł jak ugryźć temat tych metryk?
A może ktoś zajmuje się tego typu sprawami i jest w stanie (odpłatnie rzecz jasna) poszukać informacji w bibliotekach litewskich?

jamiolkowski_jerzyOffline
Temat postu: Gdzie szukać metryk urodzenia z Nowoaleksandrowska  PostWysłany: 08-08-2019 - 21:26
Zasłużony
Sympatyk

Jeśli część ksiąg z Jeziorosów jest tu
https://kresy.genealodzy.pl/index.html
to warto administratora spytac co z innymi.
Inny wariant pytać w archiwum w Wilnie bo pewnie (jesli się zachowały) tam sa
Dla miłośników rozszyfrowywania języka litewskiego jest jeszcze epevaladas. Ja próbowałem wielokrotnie - dla mnie za trudne

adamrwOffline
Temat postu: Gdzie szukać metryk urodzenia z Nowoaleksandrowska  PostWysłany: 08-08-2019 - 21:36
Sympatyk

Dokumenty z kresy... nie pobierają mi się, niestety. Jednak jak sądzę jest to to samo co na stronie:
http://www.krastotyra.zvb.lt/lt/metriku ... ku_knygos/
Księgi kończą się na latach 20. XIX wieku, a ja potrzebuję końcówkę XIX wieku.
Na razie napisałem pytanie z formularza zgłoszeniowego na powyższej stronie, ale nie wiem czy i na jaką odpowiedź się doczekam Smile
Gdyby ktoś był w stanie mi pomóc będąc na miejscu (w Wilnie) to będę wdzięczny Smile

jamiolkowski_jerzyOffline
Temat postu: Gdzie szukać metryk urodzenia z Nowoaleksandrowska  PostWysłany: 08-08-2019 - 22:06
Zasłużony
Sympatyk

Moje uznanie! Z litewskim Pan sobie poradził. Wygląda że to samo co w tej nieszczęsnej javie w genealogii kresowej

Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat