Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego

flag-pol flag-eng home login logout Forum Fotoalbum Geneszukacz Parafie Geneteka Metryki Deklaracja Legiony Straty
czwartek, 28 marca 2024

longpixel


Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
Sroczyński_WłodzimierzOffline
Temat postu:   PostWysłany: 02-03-2018 - 16:12
Członek PTG


Dołączył: 09-10-2008
Posty: 31603
Skąd: Warszawa
Status: Offline
pewnie w 32 wg ewangelików się pierwsze małżeństwo zakończyło i jakiś papier na to był, a rzkat już jako wdowiec

_________________
Bez PW. Korespondencja poprzez maila:
https://genealodzy.pl/index.php?module= ... 3odzimierz
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Knapp_MałgorzataOffline
Temat postu:   PostWysłany: 08-08-2019 - 09:17
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 07-05-2011
Posty: 53

Status: Offline
Ja mogę służyć tylko danymi na temat ojca Zofii. Paulin to raczej rzadkie imię, nazwisko Knapp lub Knap też mało popularne.

Paulin Władysław Knap syn Ludwika Ignacego i Wiktorii z domu Komosa urodził się w 1877, ochrzczony został w parafii św Barbary w Warszawie (akt 104 https://szukajwarchiwach.pl/72/1214/0/- ... p2qgDJRw). Niestety nic mi nie wiadomo o jego małżeństwie i dzieciach
Jego dziadek Maciej Knap to mój praprapradziadek.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Małgorzata_KulwiećOffline
Temat postu:   PostWysłany: 08-08-2019 - 14:17
Sympatyk


Dołączył: 16-02-2012
Posty: 1548

Status: Offline
Knapów jest mnóstwo w parafii Korytnica w powiecie węgrowskim oraz w okolicach bliższych i dalszych.
W metrykach są zapisywani w zasadzie przez jedno "p" na końcu, ale potem w trakcie życia róznie to bywa.
Moja mama była z domu Knap (z parafii Wiśniew), a potem zapisywana była i jako Knap i jako Knapp i jako Knapianka.

_________________
pozdrawiam
Małgorzata_Kulwieć

Szukam wszelkich informacji o: wszystkich Kulwiec(i)ach; Babińskich i Steckich z Lubelszczyzny, Warszawy, Włocławka i Turku; Sadochach i Knapach z okolic Mińska Maz.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
jolfedOffline
Temat postu:   PostWysłany: 08-08-2019 - 21:48
Sympatyk


Dołączył: 09-09-2012
Posty: 183

Status: Offline
Knapp_Małgorzata napisał:
Ja mogę służyć tylko danymi na temat ojca Zofii. Paulin to raczej rzadkie imię, nazwisko Knapp lub Knap też mało popularne.

Paulin Władysław Knap syn Ludwika Ignacego i Wiktorii z domu Komosa urodził się w 1877, ochrzczony został w parafii św Barbary w Warszawie (akt 104 https://szukajwarchiwach.pl/72/1214/0/- ... p2qgDJRw). Niestety nic mi nie wiadomo o jego małżeństwie i dzieciach
Jego dziadek Maciej Knap to mój praprapradziadek.

Małgosiu, dla mojego wnuka, Maciej jest 5xpra, a jego ojciec Paweł Knap 6xpra. Co do Macieja mam pytanie, jego II żoną była Teofila Pawłowska, a czy I żoną była Tekla Batorska?

Pozdrawiam, Jola
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Knapp_MałgorzataOffline
Temat postu:   PostWysłany: 11-10-2019 - 14:13
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 07-05-2011
Posty: 53

Status: Offline
Małgosiu, dla mojego wnuka, Maciej jest 5xpra, a jego ojciec Paweł Knap 6xpra. Co do Macieja mam pytanie, jego II żoną była Teofila Pawłowska, a czy I żoną była Tekla Batorska?

Pozdrawiam, Jola[/quote]

Tak I żona a babka Paulina Knap to Tekla zd. Batorska. Do dziś nie doszłam gdzie się urodziła. W akcie ślubu podano Chruślin ale po wielu poszlakach obstawiam, że chodzi o wieś Chrośla należącą do parafii Mińsk Mazowiecki. Jej rodzicami byli Stanisław i Domicella zd. Jankowska.
Co do Macieja natomiast to nie wiem kiedy i gdzie zmarł. Ale nie poddaje się i co jakiś czas wznawiam poszukiwania dotyczące tej dwójki przodków Smile

Pozdrawiam
Małgosia
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
KapelusOffline
Temat postu:   PostWysłany: 11-10-2019 - 16:22
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 19-02-2012
Posty: 46

Status: Offline
Nie wiem, czy to z tej rodziny, czy oboczność nazwiska: Sabina Knaap poślubiła Karola Lesisza (tego uwiecznionego przez Prusa w Lalce) właściciela winiarni na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie.
Magda
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Robert_KosteckiOffline
Temat postu:   PostWysłany: 11-10-2019 - 21:22
Sympatyk


Dołączył: 14-09-2015
Posty: 1556

Status: Offline
Pamiętajmy o Romanie Knap-Kurowskim, który zamieszczał także na tym Forum indeksy nazwisk do ksiąg miejskich, m.in. kaliskich:

http://www.moremaiorum.pl/genealodzy-kt ... s-odeszli/

http://info-poster.eu/zmarl-roman-knap-gliwicki-poeta/

Robert
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
jolfedOffline
Temat postu:   PostWysłany: 16-10-2020 - 18:01
Sympatyk


Dołączył: 09-09-2012
Posty: 183

Status: Offline
Wielka radość i za razem smutek mną targa. Znalazłam poszukiwaną Zofię Knapp. Odezwała się do mnie jej wnuczka. Wyobraźcie sobie, że Zofia żyła wraz z drugim mężem i dziećmi w Krakowie, zmarła w 1994 r. Zofia w 1946 r. rozwiodła się z Arturem Bogumiłem Federowiczem. Ona i Artur z nieznanych nam powodów ukryli ten fakt przed synami. Ich synowie i wnuki, żyli w poczuciu że Zofia zginęła w czasie wojny. Ale również dzieci i wnuki z drugiego małżeństwa nie były świadome, że Zofia ma w Warszawie dwóch synów.

Pozdrawiam, Jola
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2006 The PNphpBB Group
Credits
donate.jpg
Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego zawiera forum genealogiczne i bazy danych przydatne dla genealogów © 2006-2024 Polskie Towarzystwo Genealogiczne
kontakt:
Strona wygenerowana w czasie 0.522259 sekund(y)