Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego

flag-pol flag-eng home login logout Forum Fotoalbum Geneszukacz Parafie Geneteka Metryki Deklaracja Legiony Straty
czwartek, 28 marca 2024

longpixel


Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
P_JędrasikOffline
Temat postu: Informacje na temat rodzin: Urbaniaków i Zielińskich  PostWysłany: 02-08-2019 - 00:39


Dołączył: 22-07-2019
Posty: 9

Status: Offline
Witam
Jestem potomkiem rodziny Urbaniaków mieszkającej w Słopsku (Dokładniej Wólka Słopska parafia Niegów) zainteresowany sprawą postanowiłem lepiej poznać historię swojej rodziny, udało mi się ustalić kolejnych przedstawicieli rodziny w linii męskiej poczynając od pradziadka Antoniego (1883-1943) ożenionego z Aleksandrą ze Stryjczaków jego ojca Adama (1850-1918) syna Antoniego (1824-1878) syna Kazimierza (1780-1854) syna Łukasza zmarłego w 1806 roku, nie znane są mi imiona rodziców ostatniego z wymienionych ani też miejsce skąd przybył do Słopska. Na pewno nie było w tej miejscowości i parafii wcześniej nikogo o tym nazwisku. Pewną wskazówka jest informacja o tym, iż wraz z Łukaszem pojawiają się informacje (o narodzinach dzieci) w księgach parafii niegowskiej Szymon i Piotr Urbaniakowie figurujący jako urodzeni w parafii Wąsewo nieopodal Ostrowii Mazowieckiej. Miejscowośc ta była własnością Zielinskich późniejszych dziedziców także i Wólki Słopskiej co może dawać pole do róźnych przypuszczeń. Losy rodziny były również z rodziną Zielińskich związane z tego powodu, iż w połowie wieku XIX mieli oni sprzedać swój majątek w Słopsku (trafił on w większości w ręce Urbaniaków) następnie zaś zupełnie opuścić te strony, wg rodzinnych opowieści dawni właściciele mieli przed wojną kilkakrotnie odwiedzić swe posiadłości. Proszę o kontakt osoby posiadające informację o dalszych losach rodziny Zielińskich oraz zapraszam do kontaktu wszystkich chętnych podzielić się lub zaczerpnąć informacji o rodzinie Urbaniaków
pozdrawiam
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2006 The PNphpBB Group
Credits
donate.jpg
Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego zawiera forum genealogiczne i bazy danych przydatne dla genealogów © 2006-2024 Polskie Towarzystwo Genealogiczne
kontakt:
Strona wygenerowana w czasie 0.508217 sekund(y)