Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego

flag-pol flag-eng home login logout Forum Fotoalbum Geneszukacz Parafie Geneteka Metryki Deklaracja Legiony Straty
czwartek, 28 marca 2024

longpixel


Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
m_niedzielskiOffline
Temat postu:   PostWysłany: 18-07-2016 - 21:15
Sympatyk


Dołączył: 26-06-2016
Posty: 29

Status: Offline
Moi przodkowie Niedzielscy pochodzą z okolic Lwowa, konkretnie z Biłki Szlacheckiej. Po wojnie osiedlili się na opolszczyźnie.
Pozdrawiam
Michał Niedzielski
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Sławek_BinczakOffline
Temat postu:   PostWysłany: 18-07-2016 - 23:20
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 19-10-2014
Posty: 70
Skąd: Czarna Łąka
Status: Offline
m_niedzielski napisał:
Moi przodkowie Niedzielscy pochodzą z okolic Lwowa, konkretnie z Biłki Szlacheckiej. Po wojnie osiedlili się na opolszczyźnie.
Pozdrawiam
Michał Niedzielski
Mam w drzewie w bocznej linii Franciszka Niedzielskiego (ur. 1885 w Orzeszynie) i jego żonę Zofię z Mokrzyckich (1902 tamże), którzy po wojnie mieszkali doświetli w Kluczborku.
Sławek

_________________
Szukam aku zgonu Anny z Kozłowskich Bahrynowskiej. Lata 1904-1908. Podejrzewane miejscowości: Stryj, Skole, Lwów, Stary Sambor i okolice.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora MSN Messenger  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
MonikaS7Offline
Temat postu:   PostWysłany: 19-07-2016 - 05:41
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 19-02-2010
Posty: 330

Status: Offline
Witam,

w moim drzewie (w bardzo bocznej linii) też figurują Niedzielscy - mam: Antoniego Niedzielskiego zm. w 1924, jego żonę Marcelę z Wolskich zm. w 1944 oraz ich syna też Antoniego ur. ok. 1897, zm. 1932, adwokat, pochowani na cmentarzu bródnowskim w Warszawie (Marcela symbolicznie).

Pozdrawiam
Monika
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Arek_BerezaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 19-07-2016 - 08:46
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 26-06-2015
Posty: 5780

Status: Offline
Witam,
Moja praprababcia to Franciszka Niedzielska (ur. w 1843 r. w Podolszycach, par. Płock-Imielnica jako Franciszka Niedzielak). Jej rodzice to Kacper Niedzielak (Niedzielski) i Józefa Żaglewska. Przy czym Niedzielscy byli pisani wcześniej jako Niedzielakowie (najstarszy znaleziony to Wojciech Niedzielak (ur. ok. 1765), a Żaglewscy byli pisani jako Zaglakowie. W tym rejonie (i pewnie nie tylko) podobne zmiany nazwisk były chyba dość powszechne, bo trochę ich spotkałem.
Pozdrawiam,
Arek
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Janina_Tomczyk
Temat postu:   PostWysłany: 19-07-2016 - 18:12
Nieaktywny


Dołączył: 10-12-2012
Posty: 1260

Witam

Jest w moim drzewie jedna z pra...babek, która sprawia mi dużo kłopotu i wg aktu zgonu jej rodowe nazwisko to Niedzielska.
Pojawiła się we wsi Kamień w parafii Głowno i w dniu 14 września 1790 roku urodziła pozamałżeńskie dziecko - córkę o imieniu Marianna. W akcie łacińskim nazwano ją Elżbieta Advena, bo oznaczało obcą, przyjezdną osobę w tej parafii. Pytanie skąd przybyła i jak się nazywała? Następnie w 1799 roku w Głownie poślubiła Andrzeja Reyder, a w akcie ślubu zapisano " Elżbieta Walkuwna" i nie mam narodzonych dzieci z tego związku.Ta panieńska córka Marianna z nazwiskiem Reyder ( zapisano, że z przybranego ojca) poślubiła Błażeja Koszewskiego w 1815 roku, ale znów z tego związku nie ma dzieci. Pojawiają się natomiast dzieci ze związku Julianna Reyder i Błażej Koszewski i ich córka Marianna poślubiła mego prapradziadka Szczepana Janiszewskiego.
Julianna z Reyderów Koszewska zmarła w 1838 roku po urodzeniu kolejnego dziecka i podano w wieku 32 lata, a jej matka wg aktu zgonu z 02.02.1826 roku a/3 w Głownie zmarła w wieku 40 lat jako córka Walentego i Agnieszki małżonków Niedzielskich, a dane podał do aktu jej mąż Andrzej Reyder i Szczepan Janiszewski czyli mąż jej wnuczki.
Teraz zastanawiam się :
1) skąd Elżbieta Niedzielska przywędrowała do wsi Kamień w parafii Głowno
2) ile miała lat gdy w 1790 roku urodziła pozamałżeńską córkę Mariannę
3) czy poza Marianną urodziła jeszcze gdzieś dzieci, w tym Juliannę bo jak pisano przy narodzinach dzieci Julianny jej rodzice byli kramarzami, handlami, a dopiero później Andrzej Reyder zajął się stolarstwem
4) co stało się z Marianną i kiedy Błażej został mężem Julianny, bo gdyby Marianna i Julianna była tą samą osoba to umierając po porodzie miała by 48 lat, a nie 32 lata jak podano
Rozwikłałam tylko zagadkę nazwiska Walkuwna, bo ojciec Elżbiety to Walenty Niedzielski, ale reszta poszukiwań moich Niedzielskich przede mną.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
romans87Offline
Temat postu:   PostWysłany: 07-05-2019 - 13:45
Sympatyk


Dołączył: 04-04-2019
Posty: 92

Status: Offline
m_niedzielski napisał:
Moi przodkowie Niedzielscy pochodzą z okolic Lwowa, konkretnie z Biłki Szlacheckiej. Po wojnie osiedlili się na opolszczyźnie.
Pozdrawiam
Michał Niedzielski


Witam,

odkurzę trochę ten temat. Moja prababcia Franciszka Niedzielska urodziła się w 1871 roku i także zamieszkiwała Biłkę Szlachecką. Po wojnie jej dzieci osiedliły się także na Opolszczyźnie. W moim drzewie jest kilku braci Franciszki i podejrzewam, że ich dzieci, podążyły na Opolszczyznę tym samym transportem co moja babcia, więc w jakimś stopniu jesteśmy spokrewnieni.

_________________
Pozdrawiam
Roman
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
kasiakozłowskaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 07-05-2019 - 16:00
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 23-04-2017
Posty: 291

Status: Offline
Nazwisko Niedzielski występuje również na terenie parafii Pacyna w powiecie gostynińskim, województwie mazowieckim

_________________
Pozdrawiam Kasia
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Kuba64Offline
Temat postu:   PostWysłany: 18-05-2019 - 11:12
Członek PTG


Dołączył: 01-01-2011
Posty: 536
Skąd: Włochy
Status: Offline
Witam,

warto wspomnieć o Sewerynie Niedzielskim (ur. 1821-01-08, wieś Ruszkowice, zm. 1898-10-26, Warszawa), urzędniku zarządu Komunikacji lądowych i wodnych, pochowanego na Starych Powązkach w Warszawie:
https://cmentarze.um.warszawa.pl/pomnik.aspx?pom_id=6023

Seweryn miał trzy żony choć nie udało mu się posiadać potomstwa:
1. Justyna Hirosz (1822-1852)
2. Aleksandra Kasprzycka (1833-1869)
3. Walentyna (Gabriela) Jezierska (1838-1911)

Pozdrawiam,
Kuba

_________________
Poszukuję rodziny Kuczyk z okolic Łucka (UA).
kuba64[małpka]posteo.it
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Marek70Offline
Temat postu:   PostWysłany: 19-07-2019 - 22:49
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 22-03-2016
Posty: 10586
Skąd: Warszawa
Status: Offline
Witam,
Przy okazji indeksacji Krasnopola (obw. Żytomierz) odnalazłem 4xprababkę mojej żony, a mianowicie Maryannę Oborską zd. Niedzielską. Zmarła 23/10/1896 w Krasnopolu (obw. Żytomierz) w wieku 80 lat jako wdowa, po której pozostał jeden syn Władysław. Była żoną Teobalda Oborskiego (już zmarłego), z którym miała synów Władysława Oborskiego (ur. 1836, żonaty z Moddestą Krzyczewską)) i Antoniego Oborskiego (ur. 1840 - zm. 1894 Krasnopol, żonaty z Bronisławą Łubieńską). Braćmi Maryanny byli Leon Niedzielski (ur.1811, prawdopodobnie do końca życia pozostał kawalerem) i Jakób Niedzielski (ur.1820, żonaty z Marią Jezierską). Ojcem całej trójki był Jerzy Niedzielski.

Może ktoś z poszukujących Niedzielskich ma informacje na temat powyższych osób?

_________________
Pozdrawiam
Marek
Akceptujesz moje tłumaczenie - wpisz w temacie posta OK.
"O dziękowaniu" https://genealodzy.pl/PNphpBB2-viewtopic-t-59523.phtml
"Jak napisać prośbę o tłumaczenie..." https://genealodzy.pl/PNphpBB2-viewtopic-t-12392.phtml
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Kuba64Offline
Temat postu:   PostWysłany: 20-07-2019 - 12:16
Członek PTG


Dołączył: 01-01-2011
Posty: 536
Skąd: Włochy
Status: Offline
Witam,

nie mam pojęcia czy Seweryn Niedzielski był w jakiś sposób spokrewniony z Maryanną choć fakt że syn Maryanny, Jakób, ożenił się z kobietą z domu Jezierskich, tak samo jak Seweryn, może nie być przypadkiem.

Seweryn był synem Feliksa i Karoliny Gawrońskiej jak wynika z jego aktu chrztu nr 1, z dnia 1821-01-10, z Parafii Św. Krzyża w Borkowicach (gmina Borkowice, powiat Przysuski, woj. Mazowieckie) dostępnej w Genbazie (http://metryki.genbaza.pl/genbaza):
GenBaza / AP_Kielce / Kielce / Borkowice / 1821 / 001_ur.jpg

Jeśli chodzi o Jezierskich to w wyżej wymienionym grobie są pochowane następujące osoby, spokrewnione z Walentyną Jezierską (ur. 1838-03-15, zm. 1911-03-10):
a) Brat: Edmund Jezierski
b) Matka: Maria Hełczyńska
c) Pierwszy mąż: Julian Jezierski
d) Syn z pierwszego małżenstwa: Michal Cyprian
e) Pierwsza żona Juliana: Teofila Strzelecka
f) Matka Teofili: Tekla Fiajłkowska
g) Drugi mąż: Seweryn Niedzielski

Pozdrawiam,
Kuba

_________________
Poszukuję rodziny Kuczyk z okolic Łucka (UA).
kuba64[małpka]posteo.it
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Marek70Offline
Temat postu:   PostWysłany: 22-07-2019 - 11:46
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 22-03-2016
Posty: 10586
Skąd: Warszawa
Status: Offline
Witaj Kubo,
Dzięki za podesłanie tropu, czyli połączenia pomiędzy Niedzielskimi i Jezierskimi. Aczkolwiek muszę uściślić, że Jakób, o którym pisałem, był bratem (najprawdopodobniej) Maryanny, a nie synem.
Patrząc na rok urodzenia Seweryna (1821) i mojej "trójki" (1811, 1816 i 1820) możliwe jest, że Feliks Niedzielski (ojciec Seweryna) był ich stryjem, czyli bratem Jerzego, ale to trzeba jeszcze potwierdzić metrykami.
Czy wiadomo Ci coś więcej na temat tegoż Feliksa?

_________________
Pozdrawiam
Marek
Akceptujesz moje tłumaczenie - wpisz w temacie posta OK.
"O dziękowaniu" https://genealodzy.pl/PNphpBB2-viewtopic-t-59523.phtml
"Jak napisać prośbę o tłumaczenie..." https://genealodzy.pl/PNphpBB2-viewtopic-t-12392.phtml
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Kuba64Offline
Temat postu:   PostWysłany: 22-07-2019 - 23:01
Członek PTG


Dołączył: 01-01-2011
Posty: 536
Skąd: Włochy
Status: Offline
Witam Marku,

masz rację; faktycznie napisałeś że Jakób bym bratem "twojej" Maryanny a nie jej synem.

Co do Feliksa nic o nim nie wiem oprócz informacji z samego aktu chrztu; Seweryn urodził się kiedy jego ojciec, ekonom, miał 36 lat we wsi Ruszkowice (w połowie drogi między Radomiem a Opoczno), gmina Borkowice, powiat Przysuski, woj. Mazowieckie.

Pozdrawiam,
Kuba

_________________
Poszukuję rodziny Kuczyk z okolic Łucka (UA).
kuba64[małpka]posteo.it
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Marek70Offline
Temat postu:   PostWysłany: 22-07-2019 - 23:25
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 22-03-2016
Posty: 10586
Skąd: Warszawa
Status: Offline
Witam ponownie,
Myślałem, że wiesz może coś więcej na temat Feliksa, niż to co w akcie chrztu Seweryna (sam akt oczywiście przeczytałem). Może gdzieś znajdzie się jego akt ślubu i wtedy będzie można powiedzieć coś więcej.

_________________
Pozdrawiam
Marek
Akceptujesz moje tłumaczenie - wpisz w temacie posta OK.
"O dziękowaniu" https://genealodzy.pl/PNphpBB2-viewtopic-t-59523.phtml
"Jak napisać prośbę o tłumaczenie..." https://genealodzy.pl/PNphpBB2-viewtopic-t-12392.phtml
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Piotrn2Offline
Temat postu:   PostWysłany: 02-01-2020 - 22:41


Dołączył: 02-01-2020
Posty: 1

Status: Offline
Poszukuję informacji o Niedzielskich z Włodzimierza Wołyńskiego i okolic.

Pozdrawiam

Piotr
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2006 The PNphpBB Group
Credits
donate.jpg
Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego zawiera forum genealogiczne i bazy danych przydatne dla genealogów © 2006-2024 Polskie Towarzystwo Genealogiczne
kontakt:
Strona wygenerowana w czasie 1.200519 sekund(y)