Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego

flag-pol flag-eng home login logout Forum Fotoalbum Geneszukacz Parafie Geneteka Metryki Deklaracja Legiony Straty
czwartek, 28 marca 2024

longpixel


Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
robiqxOffline
Temat postu: Test DNA My Heritage  PostWysłany: 17-07-2019 - 22:48
Sympatyk


Dołączył: 21-07-2008
Posty: 55
Skąd: Katowice
Status: Offline
Witam

Chciałbym zamówić Zestaw MyHeritage DNA. Ze informacji jakie są zamieszone na stronie wynika, iż darmowa przesyłka jest przy zamówieniu min 2 kompletów.Jeżeli ktoś chciałby w najbliższym czasie wykonać taki Test i zaoszczędzić ok 80 zł ( kosztów przesyłki) to można by się dogadać i zamówić 2 komplety i zaoszczędzić koszta przesyłki, wspólnie składając zamówienie. Jeżeli jest ktoś chętny to proszę o kontakt na priv.

Pozdrawiam

Paweł

_________________
Paweł
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
ŁucjaOffline
Temat postu: Test DNA My Heritage  PostWysłany: 18-07-2019 - 09:42
Sympatyk


Dołączył: 05-05-2007
Posty: 1799
Skąd: Warszawa
Status: Offline
Nie jestem pewna czy to jest dobry pomysł, nie zamawiałam na MH co prawda, ale mam tam wyniki i widzę, że tak jak w innych bazach tego typu osoba zamawia na własne jakby konto, tam wszystko dzieje się on-line i na meila. To raz. Zamawiasz i masz konto swoje na którym swoje zamówienie i wyniki oglądasz, a powiadomienia przychodzą na twojego meila. Jak zamówisz z kimś obcym to jak to będzie? Ale może ktoś wyjaśni, że nie ma takiego zagrożenia.
Druga sprawa, test kosztuje co prawda trochę, ale warto zamówić co najmniej 2 zestawy dla rodziny, czyli powiedzmy dla siebie i rodzica, albo obojga rodziców . Dlatego warto ponieważ cały ten system działa przez porównywanie, jak widzisz znane sobie porównanie, jak ono przekłada się na wyniki, to łatwiej to zrozumieć. Jak zrobisz test tylko dla siebie, to na ogół nie wiesz, które dane (kuzyni) po ojcu, a które po matce , a jak zrobisz i rodzicowi, to sprawa z miejsca się wyjaśnia. Oby było tylko komu zrobić test.

Łucja

_________________
Dziennik genealogiczny
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
TomekDOffline
Temat postu:   PostWysłany: 18-07-2019 - 11:58
Sympatyk


Dołączył: 01-05-2009
Posty: 79
Skąd: Poznań
Status: Offline
Tak jak pisze Łucja warto wykonać dla najstarszych żyjących przodków.

Jeżeli żyją dziadkowie, pradziadkowie, itd to wykonanie badań dla nich w pierwszej kolejności wydaje się najlepszym pomysłem.

Tym bardziej że np. FTDNA (chyba jedyni ?) przechowuje materiał z próbek przez 25 lat (choć nie dają gwarancji że materiał będzie użyteczny).
Kolejne zamawiane testy nie wymagają przesłania nowych próbek - których może nie być już od kogo pobrać.

_________________
pozdrawiam,
Tomek

Odoliński, Odaliński, Oduliński - jeżeli spotkasz się z tymi nazwiskami gdziekolwiek napisz do mnie koniecznie...
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
stemo61
Temat postu:   PostWysłany: 19-07-2019 - 10:56
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 02-10-2016
Posty: 125

'
Łucja napisał:
Nie jestem pewna czy to jest dobry pomysł, nie zamawiałam na MH co prawda, ale mam tam wyniki i widzę, że tak jak w innych bazach tego typu osoba zamawia na własne jakby konto, tam wszystko dzieje się on-line i na meila. To raz. Zamawiasz i masz konto swoje na którym swoje zamówienie i wyniki oglądasz, a powiadomienia przychodzą na twojego meila. Jak zamówisz z kimś obcym to jak to będzie? Ale może ktoś wyjaśni, że nie ma takiego zagrożenia.....


Każdy test MH , niezależnie od tego, jak został zakupiony, można podczepić pod istniejące już konto, albo też założyć na wyniki zupełnie nowe konto.

Wszystko roztrzyga się w momencie aktywacji testu, które robi się online:

https://www.myheritage.pl/dna/activate

Tu trzeba po prostu się zameldować na konto, na którym chce się mieć wyniki.

Jeżeli będzie to konto kupującego, to wyniki będą też na jego koncie. Jeżeli będzie to inne konto, niż to, przez które test został kupiony, to u kupującego w "zarządzaj pakietami DNA" pojawi się tylko informacja, że test jest zaktywowany, a potem, że wyniki są gotowe, ale dotęp do wyników będzie możliwy tylko przez to inne konto.

Np. dla testów, które kupiłem dla rodziców, zrobiłem aktywację przez moje konto, i tam mam też ich wyniki. Dwa inne testy podarowałem bratu, który założył swoje konto i tam zrobił aktywację dla siebie swojego syna. I do tych wyników nie mam już dostępu (widzę tylko informacje, które pokazują się w matchach / podobieństwach DNA).

TomekD napisał:

Tym bardziej że np. FTDNA (chyba jedyni ?) przechowuje materiał z próbek przez 25 lat ....


MyHeritage też przechowuje. Pisze o tym w ogólnych warunkach:

"All DNA samples are stored at our testing lab and may be kept by us unless or until circumstances require us to destroy the DNA sample, which you can request at any time by contacting us using the contact details below, or it is no longer suitable for testing purposes. We may store the samples for additional genetic testing (i.e., we may be able to provide more detailed and accurate DNA Results, DNA Reports and other outputs by additional genetic testing in the future, subject to your explicit approval)."
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
romans87Offline
Temat postu:   PostWysłany: 22-08-2019 - 11:31
Sympatyk


Dołączył: 04-04-2019
Posty: 92

Status: Offline
Dzień dobry,

Czy wyniki z testu My Heritage można zapisać w postaci pliku i wykorzystać w innych serwisach?

_________________
Pozdrawiam
Roman
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
pawciuOffline
Temat postu:   PostWysłany: 22-08-2019 - 13:12


Dołączył: 31-07-2019
Posty: 6

Status: Offline
romans87 napisał:
Dzień dobry,

Czy wyniki z testu My Heritage można zapisać w postaci pliku i wykorzystać w innych serwisach?



Tak, można pobrać "Raw Data":
DNA->Zarządzaj pakietami DNA-> Klikamy trzy kropki przy odpowiednim pakiecie -> Pobierz dane DNA

Ja już uploadowałem do DNALand i FamilyTreeDNA więc działa

Pozdrawiam
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
ArtsanonOffline
Temat postu:   PostWysłany: 22-08-2019 - 13:12
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 22-03-2018
Posty: 147
Skąd: Ottawa
Status: Offline
Oto odpowiedź ze strony https://www.smarterhobby.com/genealogy/best-dna-test/

Raw Data Upload
Ancestry: No
My Heritage: Yes
FTDNA: Yes
23andMe: No
LivingDNA: Yes

Tzn, MH, FTDNA, i LivingDNA pozwalają użycia wyników testów z innych przedsiębiorstw na swoich serwisach.
__________
Dorota.

_________________
______________
Pozdrawiam,
Dorota
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2006 The PNphpBB Group
Credits
donate.jpg
Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego zawiera forum genealogiczne i bazy danych przydatne dla genealogów © 2006-2024 Polskie Towarzystwo Genealogiczne
kontakt:
Strona wygenerowana w czasie 0.764542 sekund(y)