Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego

flag-pol flag-eng home login logout Forum Fotoalbum Geneszukacz Parafie Geneteka Metryki Deklaracja Legiony Straty
czwartek, 28 marca 2024

longpixel


Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
bogda252Offline
Temat postu: Re: Wykaz ks. Żurka- proszę o pomoc  PostWysłany: 10-07-2019 - 10:50
Sympatyk


Dołączył: 28-07-2011
Posty: 147

Status: Offline
Ze strony: http://wolyn.freehost.pl/miejsca-b/balarka-07.html

66. CHORĄŻYCZEWSKI Dionizy, żona Maria +1943 z d. Kopij, dzieci: Roman 1929, Irena 1932, Eugeniusz 1936, Barbara 1939-1943 (zginęła z matką w lesie podczas ucieczki przed Ukraińcami) i Danuta 1941.

Dionizy może być synem Ludwika Chorążyczewkiego z Balarki.

_________________
Bogusława Stawska-Kaszczyniec
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Gadu-Gadu  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Maciej_StanekOffline
Temat postu: Re: Wykaz ks. Żurka- proszę o pomoc  PostWysłany: 10-07-2019 - 11:13


Dołączył: 10-07-2019
Posty: 2

Status: Offline
Witam serdecznie.
Mam prośbę o sprawdzenie nazwisk Stanek i Polanica/ew. Palanica/Pałanica
Pozdrawiam Maciej
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
DR.13Offline
Temat postu:   PostWysłany: 10-07-2019 - 14:24


Dołączył: 10-07-2019
Posty: 2

Status: Offline
Bardzo proszę o sprawdzenie czy w wykazach pojawia się nazwisko: Drzymała Józef lub Maria/Marianna Sunda
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
jagoda62Offline
Temat postu:   PostWysłany: 10-07-2019 - 20:12
Sympatyk


Dołączył: 19-07-2018
Posty: 17

Status: Offline
Dziękuję Pani Bogusławie.
Tę stronę oczywiście znam. A ja mam prośbę do Pani Marii , aby może coś znalazła o Ludwiku Chorążyczewskim , który przybył do Balarki i tam ożenił się nie wiem kim. Razem z prababcią mieli 4 dzieci : Dionizego ( mojego dziadka) , syna Teofila, syna Aleksandra i córkę Franciszkę. Dalej już znam historię.
I poszukuję informacji o rodzicach Babci ( żona Dionizego) - Marii z domu Kopij , która urodziła sie w Głęboczku. Nie znam jej rodziców. Na pewno jej ojciec zmarł i jej Mama wyszła ponownie za mąż w Głęboczku i miała 2 córki: Reginę Mucha i Stanisławę Mucha.

jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
RenataMikOffline
Temat postu:   PostWysłany: 10-07-2019 - 21:29
Sympatyk


Dołączył: 24-03-2019
Posty: 204

Status: Offline
jagoda62 napisał:
Dziękuję Pani Bogusławie.
Tę stronę oczywiście znam. A ja mam prośbę do Pani Marii , aby może coś znalazła o Ludwiku Chorążyczewskim , który przybył do Balarki i tam ożenił się nie wiem kim. Razem z prababcią mieli 4 dzieci : Dionizego ( mojego dziadka) , syna Teofila, syna Aleksandra i córkę Franciszkę. Dalej już znam historię.
I poszukuję informacji o rodzicach Babci ( żona Dionizego) - Marii z domu Kopij , która urodziła sie w Głęboczku. Nie znam jej rodziców. Na pewno jej ojciec zmarł i jej Mama wyszła ponownie za mąż w Głęboczku i miała 2 córki: Reginę Mucha i Stanisławę Mucha.

jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam.


Tu pozycja 19 Głęboczek http://wolyn.freehost.pl/miejsca-g/gleboczek-07.html prawdopodobnie rodzice Marii .Wcześniej podałam link do Balarki .Na dole są informacje kto dodał dane i adresy do tych osób może warto sę z nimi skontaktować.
Pozdrawiam
Renata
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Janusz_AndraszOffline
Temat postu:   PostWysłany: 11-07-2019 - 11:32
Sympatyk


Dołączył: 20-09-2015
Posty: 46

Status: Offline
Zobaczyłem nazwisko Kopij i pomyślałem sobie, że zapytam się, czy ma Pani może w swoim drzewie którąś z wymienionych poniżej osób? Chodzi mi o Rozalię Kopij (? - 1924 r.), córkę Jana i Pauliny a siostrę Izabeli, Mirosławy i Anieli. Była ona żoną Piotra Bielawskiego - brata mojego pradziadka, Stanisława Bielawskiego, zamieszkałego w Kolonii Małyńsk. Nie wiem niestety, gdzie dokładnie mieszkali jej rodzice, ale ona sama, wraz z mężem mieszkała przy dworze Poniatowskich w Cepcewiczach (rejon sarneński).

pozdrawiam

Janusz





jagoda62 napisał:
Dziękuję Pani Bogusławie.
Tę stronę oczywiście znam. A ja mam prośbę do Pani Marii , aby może coś znalazła o Ludwiku Chorążyczewskim , który przybył do Balarki i tam ożenił się nie wiem kim. Razem z prababcią mieli 4 dzieci : Dionizego ( mojego dziadka) , syna Teofila, syna Aleksandra i córkę Franciszkę. Dalej już znam historię.
I poszukuję informacji o rodzicach Babci ( żona Dionizego) - Marii z domu Kopij , która urodziła sie w Głęboczku. Nie znam jej rodziców. Na pewno jej ojciec zmarł i jej Mama wyszła ponownie za mąż w Głęboczku i miała 2 córki: Reginę Mucha i Stanisławę Mucha.

jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Maria_KlimasOffline
Temat postu: Re: Wykaz ks. Żurka- proszę o pomoc  PostWysłany: 11-07-2019 - 18:24
Sympatyk


Dołączył: 09-11-2008
Posty: 789

Status: Offline
stokrotka1 napisał:
Poproszę o sprawdzenie nazwiska Kitowski/a.
Jest to dla mnie bardzo ważne.Z góry dziękuję.
Pozdrawiam


Kitowski Jakub, wdowiec,lat 37 (1865/Cool i Julianna z Krzewinskich Zahorowska,wdowa lat 28,r . Jan i Franciszka z Kuriatów./Korttnica/

Kitowski Michał(1918/30) Walentyna Szymańska, r. Maciej i Nadziwja(w a. Nadieżda) z Mackiewiczów./Niewiarków/

Pozdrawiam Maria
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Maria_KlimasOffline
Temat postu: Re: Wykaz ks. Żurka- proszę o pomoc  PostWysłany: 11-07-2019 - 22:25
Sympatyk


Dołączył: 09-11-2008
Posty: 789

Status: Offline
Maciej_Stanek napisał:
Witam serdecznie.
Mam prośbę o sprawdzenie nazwisk Stanek i Polanica/ew. Palanica/Pałanica
Pozdrawiam Maciej


Stanek Ferdynand s. Wacława i Anna Pułańca 23/1930 Berezne/egzamin przed ślubny/

Stanek jadwiga c. Marii ur 5.03.1944 Berezne 9/1944.

Stanek Maciej i Barbara Szpaczek dz; Anna 1872/19./Horochów/

Stanek Marianna dz; Franciszrk 1876/20./Horochów/

Stanik Wacław (1898/25) i Maria z Czechów Rajbergowa r. Maciej i Barbara z Szpaczków dz; Emilia 1899/86,- Antonina 1902/72,- Alojzy 1905/14,- Antonina 1908/3./Horochów/

Stanek Zygmunt Franciszek (1924/9) Olga Opatowicz r.Antoni i Eleonora z Nowalewskich./Łuck/

Stanek Zygmunt Franciszek,wdowiec 1901;(18.06.1932/23) Eugenia Wanda Maria Barańska 1911;r. Antoni i Eleonora z Nowalewskich./Włodzimierz/

Pozdrawiam Maria
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Maciej_StanekOffline
Temat postu: Re: Wykaz ks. Żurka- proszę o pomoc  PostWysłany: 12-07-2019 - 00:27


Dołączył: 10-07-2019
Posty: 2

Status: Offline
Wielkie, wielkie dzięki!!! - pozdrawiam serdecznie Maciej Stanek
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
stokrotka1Offline
Temat postu: Re: Wykaz ks. Żurka- proszę o pomoc  PostWysłany: 12-07-2019 - 13:23


Dołączył: 08-07-2019
Posty: 2

Status: Offline
P.Mario bardzo dziękuje.
Pozdrawiam
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Maria_KlimasOffline
Temat postu:   PostWysłany: 12-07-2019 - 15:36
Sympatyk


Dołączył: 09-11-2008
Posty: 789

Status: Offline
DR.13 napisał:
Bardzo proszę o sprawdzenie czy w wykazach pojawia się nazwisko: Drzymała Józef lub Maria/Marianna Sunda


Drzymała Michał (1897/6) i Zofia Filip dz; Czesław 1898/12 m.Filipek,- Józefa 1905/21,- Katarzyna 1908/21,- Władysław1910 m. Fijała./Koniuchy/

Drzymała Michał i Zofia Przepiórka dz;Antonina29.07.1900/13 oj Dżymajło m.Przepiórka,- Marianna 25.03.1902/51 m. Filipek./Łuck/

Drzymała Józef i Maria Sando dz;Jan 1901/44,- Stefan 1904/111,- Władysław 1908/109 m. Szundo./Horochow/

Drzymala Stefan ,lat 26(1931/3) i Maria Marmudzka. lat19 r. Józef i Maria z Sandów./Torczyn/

Drzymała Czesław 1910(1937/14) i Feliksa Garczyńska 1009r,r Piotr i i Helena z Świerczyńskich./Torczyn/

Pozdrawiam Maria
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Maria_KlimasOffline
Temat postu: Ludwik Chorążyczewski  PostWysłany: 12-07-2019 - 15:47
Sympatyk


Dołączył: 09-11-2008
Posty: 789

Status: Offline
Tego to ja nie wiem. Ale pisałam na pw do Pani. w Wykazach brak akt dla parafii Silno i szukam po wszystkich parafiach aby coś znaleźć i nic nie ma.z pw dowie się reszty. Pszepraszam że tak długo nie odzywałam się ale naprawdę starałam się poszukać coś konkretnego.

Pozdrawiam Maria
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
jagoda62Offline
Temat postu: Ludwik Chorążyczewski  PostWysłany: 14-07-2019 - 19:01
Sympatyk


Dołączył: 19-07-2018
Posty: 17

Status: Offline
a czy są jakieś dokumenty dotyczące kościoła w Perłysiance za Debrycą .Może jakieś zapiski.
Tam mój wujek Roman Chorążyczewski (ur.1929)i ciocia Irena Chorążyczewska (ur.1932)przyjął komunię św. To był nowy,niewykończony kościół.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Maria_KlimasOffline
Temat postu: Re: Ludwik Chorążyczewski  PostWysłany: 14-07-2019 - 20:23
Sympatyk


Dołączył: 09-11-2008
Posty: 789

Status: Offline
jagoda62 napisał:
a czy są jakieś dokumenty dotyczące kościoła w Perłysiance za Debrycą .Może jakieś zapiski.
Tam mój wujek Roman Chorążyczewski (ur.1929)i ciocia Irena Chorążyczewska (ur.1932)przyjął komunię św. To był nowy,niewykończony kościół.



Ja mam prośbę o link podany na otwartej stronie' Lucjan Chorożtczewski'k tam ktoś podał do szukania w archiwum w Równym, nie zdążyłam go sobie spisać.


Bielawski Antoni(1895/23) Marianna Żołedziowska r.Stanisław i Józefa z Żarczyńskich./Stepan/

Bielawski-Kopij Jan, wdowiec (!916/2) Stanisława Gajewska.r.Stanisław i Jozefa z Żarczyńskich./Kazimierka/

Może to coś da. Bardzo chciała bym coś pomóc ale znowu brak jakich kolwiek akt dla kościoła w Perlysiance nie pozwala.
Sprawdzę czy Jest jakiś zapis dla Romana Chorążewskiego.

Pozdrawiam Maria
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
jagoda62Offline
Temat postu: Re: Ludwik Chorążyczewski  PostWysłany: 14-07-2019 - 20:35
Sympatyk


Dołączył: 19-07-2018
Posty: 17

Status: Offline
Pani Mario
Chorążyczewski .
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2006 The PNphpBB Group
Credits
donate.jpg
Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego zawiera forum genealogiczne i bazy danych przydatne dla genealogów © 2006-2024 Polskie Towarzystwo Genealogiczne
kontakt:
Strona wygenerowana w czasie 2.025750 sekund(y)