Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego

flag-pol flag-eng home login logout Forum Fotoalbum Geneszukacz Parafie Geneteka Metryki Deklaracja Legiony Straty
czwartek, 28 marca 2024

longpixel


Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
Kat1995Offline
Temat postu: Wyniki testu DNA na MyHeritage  PostWysłany: 25-06-2019 - 16:00


Dołączył: 25-06-2019
Posty: 3

Status: Offline
Dokonałam testu genetycznego na MyHeritage
https://www.youtube.com/watch?v=cqmSS-sMdbk

 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
andrzej_baranOffline
Temat postu: Wyniki testu DNA na MyHeritage  PostWysłany: 25-06-2019 - 16:23
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 29-05-2019
Posty: 219
Skąd: Warszawa
Status: Offline
To ten test tylko tyle daje? Smile

_________________
Pozdrawiam
Andrzej Baran
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Kat1995Offline
Temat postu: Wyniki testu DNA na MyHeritage  PostWysłany: 25-06-2019 - 16:24


Dołączył: 25-06-2019
Posty: 3

Status: Offline
Tak
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
domislawOffline
Temat postu: Wyniki testu DNA na MyHeritage  PostWysłany: 25-06-2019 - 16:43
Nieaktywny


Dołączył: 05-03-2010
Posty: 263

Status: Offline
No zaraz, a listy genetycznych kuzynów nie ma? To standard przy autosomalnych badaniach.

Pozdrowienia,
Krzysiek
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Kat1995Offline
Temat postu: Wyniki testu DNA na MyHeritage  PostWysłany: 25-06-2019 - 16:46


Dołączył: 25-06-2019
Posty: 3

Status: Offline
Są , ale z innych państw
Co myślicie?
Mój tata to w połowie Kociewiak.Mieszka w lubuskim
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
barus2003Offline
Temat postu: Wyniki testu DNA na MyHeritage  PostWysłany: 12-10-2019 - 09:39
Sympatyk


Dołączył: 07-02-2019
Posty: 92

Status: Offline
Ten test bardzo dużo daje tylko trzeba umieć z niego korzystać Wink

_________________
Pozdrawiam,Bartek!
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Augustynowicz_KarolinaOffline
Temat postu: Re: Wyniki testu DNA na MyHeritage  PostWysłany: 12-10-2019 - 16:06
Sympatyk


Dołączył: 23-08-2019
Posty: 183
Skąd: Texas
Status: Offline
Kat1995 napisał:
Co myślicie?

O czym?

_________________
Pozdrawiam
Karolina
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Alexandra39Offline
Temat postu: Wyniki My Heritage  PostWysłany: 04-01-2020 - 07:00


Dołączył: 04-01-2020
Posty: 2

Status: Offline
Witam! Jestem tutaj nowa i z gory dziekuje za pomoc. Ostatnio zdecydowalam zbadac moje DNA i podano mi moje przyblizone pochodzenie etniczne. Bylo to okolo 80% Europa Wschodnia, 11% Europa Srodkowa oraz 9% kraje Baltyckie. Aszkenazyjczykow wyszlo 0% ale jednak mam mnostwo osob z tej grupy etnicznej z pasujacym do mojego DNA o srednim prawdopodobienstwie oraz kilkoro ktore wg algorytmu sa moimi dalekimi kuzynami. Jak to mozliwe ze jestem czyjas kuzynka a nie mamy wspolnego pochodzenia etnicznego? Czy tak duza liczba osob z tej gupy swiadczy o tym ze mam Aszkenazyjskich przodkow? Prosze o pomoc bo bardzo mi zalezy na dotarciu do korzeni mojej rodziny a na genetyce kompletnie sie nie znam.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
suavegOffline
Temat postu: Wyniki My Heritage  PostWysłany: 04-01-2020 - 10:05
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 29-10-2009
Posty: 141
Skąd: Nowa Ruda
Status: Offline
generalnie to do określania pochodzenia etnicznego nie przywiązywałbym zbyt wielkiej wagi, ważne są matche (zwłaszcza te powyżej 15cM) a funkcja "pochodzenie etniczne" to tylko taka ciekawostka, mało wiarygodna.
Nawet jeśli uznać, że ta funkcja jest wiarygodna to wyobraź sobie taką sytuację: ktoś kto ma pochodzenie głównie aszkenazyjskie, ma wśród swoich przodków jedną osobę, która nie jest aszkenazyjczykiem a np bałtem, ta sama osoba jest też twoim przodkiem - tyle wystarczy, nie masz pochodzenia aszkenazyjskiego, a masz wspólnego przodka z aszkenazyjczykiem.

_________________
Sławek Nowak
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Krzych.KOffline
Temat postu: Wyniki My Heritage  PostWysłany: 04-01-2020 - 11:45
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 04-06-2018
Posty: 188

Status: Offline
A ja mam na liście 2.8 % Skandynaw - czy to może być pozostałość po Potopie??
Tak z ciekawości.

_________________
Dzięki

Krzychu

Szuka: Szymański ( Dobrzenice p. Mochowo ), Nadolny, Siudowski, Duszyński, Szymborski, Zielinski, Malinowski, Kamiński - Ziemia Dobrzyńska oraz Michałowska
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Alexandra39Offline
Temat postu: Wyniki My Heritage  PostWysłany: 04-01-2020 - 13:43


Dołączył: 04-01-2020
Posty: 2

Status: Offline
@ Suaveg dzieki za odpowiedz. Sprawdzilam wlasnie na My Heritage i mam ponad 20 stron Aszkenazyjczykow z dna match ponad 20cM oraz kilkanascie osob z ponad 30cM. Czy to mozliwe ze z jednego wspolnego przodka ktory nie byl Aszkenazyjczykiem mam az tyle matchy z Aszkenazyjczykami?
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
suavegOffline
Temat postu:   PostWysłany: 04-01-2020 - 13:46
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 29-10-2009
Posty: 141
Skąd: Nowa Ruda
Status: Offline
Aszkenazyjczycy to mocno zamknięta grupa, jak masz pokrewieństwo z jednym to z i z innymi😊, poza tym tak jak mówiłem - funkcja "pochodzenie etniczne" jest mało wiarygodna. Możliwe że jednak masz aszkenazyjskich przodków.

_________________
Sławek Nowak
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
ArtsanonOffline
Temat postu:   PostWysłany: 04-01-2020 - 17:49
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 22-03-2018
Posty: 147
Skąd: Ottawa
Status: Offline
Pokrewieństwo z Aszkenazyjczykami pochodzi od tego, że mieszane małżeństwa Aszkenazów z Europejskimi kobietami były (i wciąż są) bardzo częste:

...z Wikipedii:
Analiza grupy badawczej pod kierownictwem Stevena Braya, metodą mikromacierzy SNP oraz analizy pokrewieństwa wykazała z kolei, że pomiędzy 35 a 55 procent współczesnego genomu aszkenazyjskiego może być europejskiego pochodzenia oraz że europejski „wkład jest wyraźnie wyższy niż poprzednie szacunki na podstawie badań chromosomu Y”[116]. Wobec tego odniesienia, nierównowaga w pokrewieństwie wśród ludności aszkenazyjskiej została zinterpretowana jako „ślady wzajemnego mieszania się lub domieszki pomiędzy ludnością bliskowschodnią a europejską”.

Więc twoje dna match z Aszkenazyjczykam - mimo to, że ty sama masz zero dna typu Aszkenazi - wskazuje, że to oni mają (prawdopodobnie bardzo głębokie) częściowo słowiańskie korzenie.

_________________
______________
Pozdrawiam,
Dorota
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Miri_DeOffline
Temat postu:   PostWysłany: 08-02-2020 - 19:52


Dołączył: 08-02-2020
Posty: 1

Status: Offline
Alexandra39, i jak? coś ci się wyjaśniło? Ja mam podobną sytuację i zastanawiam się czy to jest częstsze zjawsko na MyHeritage czy faktycznie jest jakaś historia mieszanego małżeństwa pośród dalekich przodków. Wg MH to byłoby gdzieś na poziomie 4xpradziadków (czyli na upartego do prześledzenia w papierach). Wbrew temu co pisze Wikipedia na terenie Polski mieszane małżeństwa nie były wcale tak częste. A jeśli, to kulturowo albo raczej religijnie łatwiej było przejść komuś z religii judaistycznej na chrześcijańską a nie odwrotnie. Jest to cały ciekawy wątek. Trochę o tym opowiada prof. Landau-Czajka ale głównie w odniesieniu do okresu międzywojennego https://www.polin.pl/pl/wydarzenie/bez- ... ne-w-ii-rp Inaczej sytuacja się miała w Niemczech gdzie asymilacja Żydów przebiegała dużo szybciej i na większą skalę. Stad być może tak wysoki odsetek europejskiego dna pośród współczesnych Aszkenazyjczyków.

moderacja (elgra)
Zgodnie z regulaminem i przyjętym zwyczajem prosimy o podpisywanie swoich postów przynajmniej imieniem.
Jeżeli każdorazowe podpisywanie postów jest kłopotliwe, wtedy można ustawić automatyczny podpis. https://genealodzy.pl/PNphpBB2-viewtopi ... rt-0.phtml
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wiktor89Offline
Temat postu: Wyniki testu DNA  PostWysłany: 14-03-2020 - 09:11


Dołączył: 14-03-2020
Posty: 3

Status: Offline
Dzień dobry. Od pewnego czasu rozważałem możliwość żydowskiego pochodzenia ze strony dziadka mojej mamy. Zdecydowałem się na wykonanie testu DNA firmy MyHeritage. Otrzymany wynik wskazuje na: Europejczyk z Europy Wschodniej 91,8%; Bałkańczyk 6,6%; Bałt 1,6%. Grupa Aszkenazyjska to 0% i 77 podobieństw. Zastanawiam się, czy na podstawie wyników tego testu można jednoznacznie wykluczyć żydowskie pochodzenie, czy też może warto zainwesować w jakiś inny test? Z tego, co czytałem są 3 rodzaje takich testów. Uprzejmie proszę o podpowiedź.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2006 The PNphpBB Group
Credits
donate.jpg
Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego zawiera forum genealogiczne i bazy danych przydatne dla genealogów © 2006-2024 Polskie Towarzystwo Genealogiczne
kontakt:
Strona wygenerowana w czasie 0.550008 sekund(y)