Genealodzy.PL Podziel się na Facebooku

Genealodzy.PL

Użytkownik: Rejestracja
Hasło: Pamiętaj

Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego

flag-pol flag-eng home login logout Forum Fotoalbum Geneszukacz Parafie Geneteka Metryki Deklaracja Legiony Straty 22:12 niedziela, 21 lipca 2019

longpixel

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
manoska214Offline
Temat postu: archiwum w Nowogródku, rodzina Piwowarczyk  PostWysłany: 17-06-2019 - 14:11
Sympatyk

Status: Offline
Drodzy Genealodzy,

wiem, że sprawa dość skomplikowana. Archiwum w Nowogródku ma w zasobach informacje dotyczące mojej rodziny- Piwowarczyk. Mieszkali w gminie Koszelewo, miejscowość (według dokumentów) Niewoszowszczyzna (Hniewaszowszczyzna). W 1946 jako repatrianci przybyli na ziemie polski zachodniej.
Pradziadek Bronisław Piwowarczyk, ur. w 1914 roku w Niewoszowszczyźnie, prababcia Anna Piwowarczyk (Jeramiej, Jaramiej, Jeremiej- w każdym akcie inaczej) urodzona w 1900 (prawdopodobnie błędnie) w Niewoszowszczyźnie (błąd, miejsce Szopa- nie znalazłam takiej miejscowości), babcia Janina Piwowarczyk, 1941, jej brat Wacław 1937 rok.
Ciężko cokolwiek o nich dostać, jednak szukam każdej informacji o prababci Annie, bo jest tyle nieścisłości z nią związanych, że każda informacja jest na wagę złota.
I oto moje pytanie, czy ktoś wybiera się do tego archiwum? Nie jest to oczywiście popularne archiwum jak Grodno, jednak posiadają z tamtych stron pewne materiały.

Pozdrawiam, Monika.

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Rebell_Cieniewska_GrażynaOffline
Temat postu: archiwum w Nowogródku, rodzina Piwowarczyk  PostWysłany: 17-06-2019 - 15:44
Członek PTG

Moniko - czy jesteś pewna nazwy tej miejscowości, z jakich dokumentów ją przepisałaś? Baza miejscowości kresowych nie ma takiej nazwy.
Druga sprawa, to kwestia istnienia archiwum w Nowogródku, to pomyłka jak sądzę. Księgi metrykalne z Nowogródka, te które się zachowały, znajdują się w archiwum w Mińsku, część także w ZAGS-ie w Nowogródku, no i oczywiście w parafii. To rodzinne strony mojej mamy.
Powodzenia Grażyna

Arek_BerezaOffline
Temat postu: archiwum w Nowogródku, rodzina Piwowarczyk  PostWysłany: 17-06-2019 - 16:43
Zasłużony
Sympatyk

Grażynko,
Sprawdź na kami net - Hniewaszowszczyzna, wszystko się zgadza, par. Nowogródek

Brozek_OskarOffline
Temat postu: archiwum w Nowogródku, rodzina Piwowarczyk  PostWysłany: 17-06-2019 - 17:22
Zasłużony
Sympatyk

Grażyno - czy masz może jakieś informacje dotyczące tego, co znajduje się w zasobie parafialnym w Nowogródku?

Pozdrawiam serdecznie,
Oskar Brożek

Szukam Domaszewicz, Łosowski, Leszczyłowski, Łomanowski, Betlewicz, Pawłowski i Nowicki z terenów dawnego województwa Nowogródzkiego, konkretniej okolic Lachowicz, Zubielewicz, Baranowicz, Nieświeża, Klecka, Krzywoszyna, Niedźwiedzicy, Słucka

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Gadu-Gadu  
Rebell_Cieniewska_GrażynaOffline
Temat postu: archiwum w Nowogródku, rodzina Piwowarczyk  PostWysłany: 17-06-2019 - 19:40
Członek PTG

Masz rację Arku - jest ale ja sprawdzałam Hniewoszowszczyzna - chciałam sobie uprościć pisanie i zmieniłam tylko pierwszą literę a prawda jest taka, że chodzenie na skróty się nie opłaca, tym bardziej w genealogii.

Oskarze - postaram się to ustalić w tym miesiącu, dam znać.

Pozdrawiam
Grażyna

alicjamOffline
Temat postu:   PostWysłany: 17-06-2019 - 20:19

moi rodzice w 1942 roku brali ślub w kościele Farnym w Nowogródku, brat się urodził w 1943 roku w Nowogródku , pisałam / odpowiadają na pisma pisane w języku rosyjskim, albo białoruskim/ do ZAGS w Nowogródku o dokumenty, odpowiedziano , że są w archiwum w Grodnie. Archiwum w Grodnie odpisało natomiast, że księgi ślubów nie mają, natomiast księgę urodzeń - tak, jeżeli będę w archiwum mogę akt urodzenia sfotografować.

Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat