Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego

flag-pol flag-eng home login logout Forum Fotoalbum Geneszukacz Parafie Geneteka Metryki Deklaracja Legiony Straty
piątek, 29 marca 2024

longpixel


Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
robert_słomianOffline
Temat postu: Mierzyce powiat Wieluński  PostWysłany: 07-01-2019 - 12:12
Sympatyk


Dołączył: 15-11-2015
Posty: 196
Skąd: wrocław
Status: Offline
Witam Smile
Może ktoś się orientuje czy są dostępne,a jeśli tak to gdzie księgi urodzeń i ślubów z parafii Mierzyce,powiat Wieluński z lat 1700-1800.
Pozdrawiam.
Robert S.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
MacieyOffline
Temat postu:   PostWysłany: 07-01-2019 - 12:24
Sympatyk


Dołączył: 21-03-2013
Posty: 26

Status: Offline
Witam,
również się nad tym zastanawiam, potrzebując niektórych informacji. Służę jednak także pomocą, ponieważ do części danych dotarłem "naokoło", korzystając z metryk późniejszych bądź sąsiednich parafii. O które nazwiska chodzi?
Pozdrawiam,
Maciej
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
robert_słomianOffline
Temat postu:   PostWysłany: 07-01-2019 - 17:24
Sympatyk


Dołączył: 15-11-2015
Posty: 196
Skąd: wrocław
Status: Offline
Ja również działam 'naokoło' ale szukam najbardziej aktów urodzin z końca 1700-go roku.
Interesujące mnie osoby to min.:
Tomasz Kierzek,Marianna Knyś,Marianna Marczak,Walenty Ignasiak,Agnieszka Jarząb,Jan Dominiak,Agnieszka Błaszczyk,Filip Cieślak,Bartłomiej Zdziebko,Wojciech Marczak,Justyna Gmyrek-wszyscy urodzili się pod koniec 1700-go roku,głównie to wieś Załęcze Małe.
W większości przypadków posiadam ich akty zgonów ale brakuje mi dokładnych dat urodzin.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Lipińska_ElżbietaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 07-01-2019 - 18:05
Sympatyk


Dołączył: 13-02-2008
Posty: 45
Skąd: zachodniopomorskie
Status: Offline
Dzień dobry

Poszukuję również informacji z tych lat z parafii Mierzyce, Łaszów/Łaszew, Pątnów, Dzietrzniki.
Znalazłam wielu przodków o nazwiskach: Smaczny, Jarząb, Jarząbek, Stasiak, Stoparek, Gmerek/Gmyrek, Nowak/Nowakowski, Besztak, Łyczko, Wcisło - właśnie z Załęcza, Łaszewa, Bieńca, Mierzyc, Pątnowa i okolic. A także nazwiska: Witkowski, Hałas, Jabłoński. Podzielę się chętnie informacjami i oczekuję na to, że ktoś podzieli się ze mną. Wydaje mi się, jesteśmy krewnymi Smile
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
MacieyOffline
Temat postu:   PostWysłany: 07-01-2019 - 20:26
Sympatyk


Dołączył: 21-03-2013
Posty: 26

Status: Offline
Znalazłem kiedyś księgi z Mierzyc z XVII w., są w kiepskim stanie i - mimo dużej wprawy w obcowaniu z podobnymi dokumentami - niewiele potrafię wyczytać. Większość nazwisk pojawia się później w przypadku moich dalekich krewnych, ale zazwyczaj chodzi tylko o dane jednej osoby. Wyjątkiem są Wcisłowie, w formie tabeli mam opracowane informacje o większości osób z tej rodziny.
Maciej
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
RobertPOffline
Temat postu:   PostWysłany: 08-01-2019 - 14:17
Sympatyk


Dołączył: 07-07-2008
Posty: 101

Status: Offline
Czy w Mierzycach lub okolicznych parafiach ktoś z państwa natknął się na nazwisko Odsibka/ Odsiebka ?

Robert
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
robert_słomianOffline
Temat postu:   PostWysłany: 08-01-2019 - 16:12
Sympatyk


Dołączył: 15-11-2015
Posty: 196
Skąd: wrocław
Status: Offline
Do RobertaP-na nazwisko Odsibka/Odsiebka raczej nie trafiłem ale być może takie występuje,za dużo tych nazwisk i nie każde się utrwali w pamięci

Do Maciey-gdzie namierzyłeś te księgi z XVII wieku?

Do Elżbiety:z wymienionych przez Ciebie nazwisk w swoim drzewie mam tylko Jarząb,a konkretnie:
Katarzyna Jarząb (brak danych o dacie urodzenia lub śmierci) żona Bonawentury Cieślaka (zm.1813),mam również dane ich dzieci itp.,jak również Agnieszka Jarząb(zm.1836),żona Walentego Ignasiaka.
Jeśli mamy wspólnych przodków to proszę o ewentualny kontakt,być może wymienimy się informacjami Smile
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Lukasz_FajfrowskiOffline
Temat postu:   PostWysłany: 08-01-2019 - 16:45
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 27-02-2014
Posty: 35

Status: Offline
Cześć, mnie również interesuje ta parafia. Czy natknęliście się może na nazwiska: Klekot (Klekocik) i Szczeponik?
Konkretnie interesują mnie przodkowie Stanisława Klekocika (Klekota) ur. ok. 1772 r., syna Stanisława (ur. ok. 1740) i Franciszki (nie znam jej panieńskiego nazwiska).
Oraz przodkowie Marianny Szczeponik ur. ok. 1758 r., córki Tomasza i Agnieszki (nie znam jej panieńskiego nazwiska).
Pozdrawiam
Łukasz
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
MacieyOffline
Temat postu:   PostWysłany: 08-01-2019 - 17:24
Sympatyk


Dołączył: 21-03-2013
Posty: 26

Status: Offline
Z nazwiskami Odsiebka, Szczeponik i Klekot się nie zetknąłem; z Jarząb//Jarząbek i Ignasiak tylko pośrednio.
Księgę dotyczącą Mierzyc znalazłem kiedyś na familysearch.org

Pozdrawiam,
Maciej
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
RobertPOffline
Temat postu:   PostWysłany: 08-01-2019 - 21:35
Sympatyk


Dołączył: 07-07-2008
Posty: 101

Status: Offline
Dziękuję,
Robert
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
mierzyceOffline
Temat postu:   PostWysłany: 09-01-2019 - 20:35
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 16-05-2016
Posty: 45

Status: Offline
Witam wszystkich
Z tego co udało mi się dowiedzieć prawie u źródła to tych ksiąg nie ma, podobno była jedna z 1705r. ale bardzo zniszczona tak że nie wiem czy została sfotografowana jeśli będzie to w Częstochowie w archiwum w kurii.

_________________
Grażyna Stasiak
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
artoneOffline
Temat postu:   PostWysłany: 09-06-2019 - 12:05
Sympatyk


Dołączył: 15-09-2016
Posty: 29
Skąd: Szczecin
Status: Offline
Szanowni Państwo interesuje mnie osoba Ignasiak Józef ur. we wsi Mierzyce najprawdopodobniej w 1923r, która w skutek wypadku zginęła w 1946r. Czy ktoś z Państwa posiada taką osobę w swoim drzewie bądź jest w jakimś stopniu z nią spokrewniony?
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
robert_słomianOffline
Temat postu:   PostWysłany: 15-06-2019 - 20:11
Sympatyk


Dołączył: 15-11-2015
Posty: 196
Skąd: wrocław
Status: Offline
Mam w swoim drzewie Ignasiak-ów ale dopiero od około 1860 roku w tył,a dokładnie moja x2 pra babcia to Julianna Ignasiak córka Macieja i Marianny.
W razie pytań i ewentualnych powiązań proszę pisać.
Dotarłem w lini Ignasiaków do około 1780 roku.
Pozdrawiam.
Robert
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
artoneOffline
Temat postu:   PostWysłany: 27-06-2019 - 21:37
Sympatyk


Dołączył: 15-09-2016
Posty: 29
Skąd: Szczecin
Status: Offline
Akurat powyższa osoba nie jest moją rodziną i nie występuje w moim drzewie. Informacji na jej temat poszukuje w związku z pewnymi badaniami historycznymi nie mniej jednak dziękuje za informacje
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
MariposaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 04-10-2019 - 21:33


Dołączył: 04-10-2019
Posty: 3

Status: Offline
Ja również jestem zainteresowana tą parafią (a konkretnie wsiami Kamion i Toporów) i metrykami sprzed roku 1808 ale z tego co tu czytam jednak nie będzie mi raczej dane zagłębić się w tą gałąź...
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2006 The PNphpBB Group
Credits
donate.jpg
Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego zawiera forum genealogiczne i bazy danych przydatne dla genealogów © 2006-2024 Polskie Towarzystwo Genealogiczne
kontakt:
Strona wygenerowana w czasie 0.542032 sekund(y)