Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego

flag-pol flag-eng home login logout Forum Fotoalbum Geneszukacz Parafie Geneteka Metryki Deklaracja Legiony Straty
piątek, 19 kwietnia 2024

longpixel


Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
KozłowskiMarekOffline
Temat postu: Jankowscy z Borów Tucholskich  PostWysłany: 10-06-2019 - 07:57


Dołączył: 09-06-2019
Posty: 4
Skąd: Gdańsk
Status: Offline
Witajcie, stanąłem w martwym punkcie i już od 3 lat tak stoję i ruszyć nie mogę.
Mój przodek Józef Jankowski ur ok. 1794 bierze w Koronowie w 1824 roku ślub z Antoniną Dziekańczykowną (Dziekańską, Dziekanowską). Ona od niego 2 lata młodsza, zatem ur. ok. 1796.

Wesele odbyło się we wsi Różanna pod Koronowem, skąd miała pochodzić Antonina.
Po ślubie parze urodziło się kilkoro dzieci - Marianna (1824), Michał (1826-1826), Ewa (1827-1827), Małgorzata (1829), Jan (1833), Marianna Kunegunda (1835), Piotr (1837), Anna (1839) i Franciszek (1844).


Dzieci rodziły się w Różannej a następnie w Lubiewie, gdzie para się przeniosła. W 1861 roku Antonina Jankowska zmarła, a w akcie wpisano, że pozostawiła męża Józefa oraz dzieci.

Problem jest jednak taki, że ów Józef po jej śmierci po prostu rozpłynął się we mgle. Nie odnajduję niestety jego zgonu, który może pomógł by ruszyć się dalej.

Jak wspominałem na początku, Józef urodził się w 1794, a Antonina w 1796 roku. Nie odnalazłem ani Jego ani Jej.
Poszlaką dotyczącą Antoniny jest Marianna z Dziekanowskich Michalska, która zawarła związek małżeński również w Koronowie (wesele w Różannej) oraz przeniosła się do Klonowa k. Lubiewa. Ona widnieje jako chrzestna u dzieci Jankowskich. Podejrzewam, że to siostra Antoniny. Ale nie znajduję ich narodzeń.

Równie patowo idzie z Józefem. W okolicy Koronowa znalazłem Józefa narodzonego w 1791 z Józefa i Jadwigi Fabinowskiej (Wierzchucin Królewski), ale zupełnie nie wiem jak to potwierdzić.


Może macie jakieś pomysły? Mnie się już wszystkie wyczerpały.

Pozdrawiam,
M.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2006 The PNphpBB Group
Credits
donate.jpg
Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego zawiera forum genealogiczne i bazy danych przydatne dla genealogów © 2006-2024 Polskie Towarzystwo Genealogiczne
kontakt:
Strona wygenerowana w czasie 0.703220 sekund(y)