Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego

flag-pol flag-eng home login logout Forum Fotoalbum Geneszukacz Parafie Geneteka Metryki Deklaracja Legiony Straty
wtorek, 16 kwietnia 2024

longpixel


Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
Jaworska_DorotaOffline
Temat postu: Akt Zgonu w księgach kaplicy przyszpitalnej  PostWysłany: 09-06-2019 - 17:30
Sympatyk


Dołączył: 11-02-2019
Posty: 101

Status: Offline
Witam
Poszukuję informacji czy kaplice przyszpitalne podlegały pobliskim parafiom i czy możliwe było ( rok 1950 Warszawa ) aby Akt Zgonu odnotowany został właśnie w kaplicy przyszpitalnej szpitala, w którym doszło do zgonu ?
Pozdrawiam,
Dorota
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Sroczyński_WłodzimierzOffline
Temat postu:   PostWysłany: 09-06-2019 - 17:43
Członek PTG


Dołączył: 09-10-2008
Posty: 31706
Skąd: Warszawa
Status: Offline
w 1950 w Warszawie akt zgonu wystawiał USC nie parafia

_________________
Bez PW. Korespondencja poprzez maila:
https://genealodzy.pl/index.php?module= ... 3odzimierz
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Jaworska_DorotaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 09-06-2019 - 18:16
Sympatyk


Dołączył: 11-02-2019
Posty: 101

Status: Offline
Tak wiem. Od 1946 roku. Może źle to ujęłam. Kiedy jest msza pogrzebowa w danej parafii to w księgi parafialne tejże parafii jest i był wpisywany fakt zgonu osoby, której msza pogrzebowa dotyczyła. Jak powiedział mi proboszcz Parafii Dzieciątka Jezus na Żoliborzu : USC mają swoje akty cywilne a kościoły swoje. Interesuje mnie, czy msza pogrzebowa mogła odbyć się w kaplicy przyszpitalnej nieistniejącego Szpitala Miejskiego nr 7 ( Aleja Wojska Polskiego 25 ). Poszukuję bowiem informacji gdzie odbyła się msza pogrzebowa mojej Babci : Anna Widła, ostatni adres : Bytomska, zmarła w 1950 roku w w/w szpitalu, pochówek na Powązkach Wojskowych. W Zarządzie Cmentarza z dokumentacji podano mi numer cywilnego AZ wystawionego przez USC Warszawa Północ. Chcąc zamknąć całą układankę potrzebuję znaleźć, w której parafii został odnotowany fakt zgonu mojej babci i gdzie odbyła się msza pogrzebowa. Sprawdzone : Św. Jozafata,
Dzieciątka Jezus, Św. Stanisława Kostki, Matki Bożej Królowej Polski, Św.Boremeusza.
Przyszła mi do głowy msza pogrzebowa w kaplicy przyszpitalnej, bo skoro miejsce zamieszkania, zgonu i pochówku to Żoliborz, to dziwne byłoby żeby msza pogrzebowa była np. na Mokotowie, chociażby ze względu na to, że w 1950 roku kondukt żałobny miałby do pokonania pieszo zbyt dużą odległość. Czy msza pogrzebowa mogła się nie odbyć ?
Dorota
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Sroczyński_WłodzimierzOffline
Temat postu:   PostWysłany: 09-06-2019 - 18:25
Członek PTG


Dołączył: 09-10-2008
Posty: 31706
Skąd: Warszawa
Status: Offline
mogła
to cmentarz nie wyznaniowy, a komunalny
i tak w 1950 też było

gdyby Powązki, Bródno etc to raczej bez zapisu o zgonie i pochówku w kościelnych by się nie obyło, ale na "wojskowych" ..w 1950..jak najbardziej bez księdza możliwe

_________________
Bez PW. Korespondencja poprzez maila:
https://genealodzy.pl/index.php?module= ... 3odzimierz
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
danishaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 09-06-2019 - 18:38
Zasłużony
Nieaktywny


Dołączył: 01-05-2007
Posty: 1138

Status: Offline
Nie znam W-wy więc pytam - na terenie jakiej parafii znajdował się szpital?
Mój dziadek Antoni Urbański zam.przy ul.Floriańskiej 3m9,zm.w szpitalu zakaźnym w W-wie przy ul.Grochowskiej a akt zgonu wystawiła parafia Bożego Ciała.
Może to coś Ci podpowie,chociaż mój dziadek zm. w czasie wojny(1943) a tu już okres powojenny.No i pytanie czy był rzym.katolikiem?
Dana
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Jaworska_DorotaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 09-06-2019 - 18:38
Sympatyk


Dołączył: 11-02-2019
Posty: 101

Status: Offline
Ale ....! Sprawdziłam właśnie w rodzinnych zapiskach genealogicznych i jest informacja, że msza była w kościele na górce. Czyli na Gdańskiej w kościele Matki Bożej Królowej Polski. Tam jednak ksiądz proboszcz sprawdził księgi i nie znalazł. No chyba, że jest jeszcze gdzieś na Żoliborzu, Woli lub Bielanach ,,kościół na górce”.
Dorota
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Sroczyński_WłodzimierzOffline
Temat postu:   PostWysłany: 09-06-2019 - 18:41
Członek PTG


Dołączył: 09-10-2008
Posty: 31706
Skąd: Warszawa
Status: Offline
nie, to ten
jeśli dobrze zapisane to chodzi o Gdańską
na telefon sprawdził? zmiany zmiany zmiany:)

_________________
Bez PW. Korespondencja poprzez maila:
https://genealodzy.pl/index.php?module= ... 3odzimierz
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Jaworska_DorotaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 09-06-2019 - 18:53
Sympatyk


Dołączył: 11-02-2019
Posty: 101

Status: Offline
No zmiany wielkie ( nie wszędzie niestety ), bo Proboszcz z Dzieciątka Jezus nawet sms-owo ze mną korespondował w tej kwestii. Ach, żeby tak każdy. Szczególnie w Zabierzowie Bocheńskim Smile
No nic, chyba osobiście muszę na Gdańską.
Dorota

Szpital znajdował się na terenie Parafii Św. Stanisława Kostki.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2006 The PNphpBB Group
Credits
donate.jpg
Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego zawiera forum genealogiczne i bazy danych przydatne dla genealogów © 2006-2024 Polskie Towarzystwo Genealogiczne
kontakt:
Strona wygenerowana w czasie 0.748796 sekund(y)