Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego

flag-pol flag-eng home login logout Forum Fotoalbum Geneszukacz Parafie Geneteka Metryki Deklaracja Legiony Straty
czwartek, 28 marca 2024

longpixel


Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
marzanna62Offline
Temat postu:   PostWysłany: 12-02-2019 - 09:31
Sympatyk


Dołączył: 06-08-2015
Posty: 777

Status: Offline
Sroczyński_Włodzimierz napisał:
Myślę, że ożenił się z córką Marii Sroczyńskiej (de domo Karasińska) (jak sądzęSmile - Anną
http://www.cmentarzekomunalne.com.pl/ma ... z=#kotwica
tak naprawdę to jego teść (o którym w AM Jerzego coś będzie, mam nadzieję) mnie interesuje najbardziej i do tego dopisek identyfikujący i potwierdzający AM mi potrzebny



Okazalo sie ze parafia sw Barbary oraz Jozefa jest na FS przeszukalam rok 1915 i 1916 nie znalazlam Jerzego Tatarkiewicza.
Parafia sw Zygmunta 1916 jest w USC wiec najlepiej bedzie jak zwrocisz sie do nich pisemnie aby sprawdzili. W 1915 w Zygmuncie na pewno nie ma, w tych pozostalych 2 parafiach nie ma 1915 i 1916 wiec pozostaje tylko sw Zygmunt USC, chyba ze to zupelnie inny rok nie mam juz koncepcji.

_________________
Marzanna

Szukam nazwisk Rzemieniec, Rzemieniecki itp
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Sroczyński_WłodzimierzOffline
Temat postu:   PostWysłany: 12-02-2019 - 12:57
Członek PTG


Dołączył: 09-10-2008
Posty: 31601
Skąd: Warszawa
Status: Offline
dziękuję
nie sądziłem, że U 1916 jeszcze w USC są, założyłem (bez sensu), że już przekazany i Zygmunta

PS U z Zygmunta są 1916-1918 i niedługo do APu mają być przekazane - gdyby ktoś szukałSmile

_________________
Bez PW. Korespondencja poprzez maila:
https://genealodzy.pl/index.php?module= ... 3odzimierz
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
marzanna62Offline
Temat postu:   PostWysłany: 12-02-2019 - 13:33
Sympatyk


Dołączył: 06-08-2015
Posty: 777

Status: Offline
Ciekawe Włodzimierzu ile to u nich niedlugo czy uda im sie zdazyc do grudnia 2019?. Tak czy siak jak ten 1916 bedzie juz w AP postarm sie wtedy przeszukac w AP. Rozmowa w USC jest malo sensowna musz iec na pismie prosbe i do tego czas ralizacji moze byc nawet pol roku w malych gminnych USC jest latwiej ale jak miasto to USC automatycznie ma wiecej "schodów"

_________________
Marzanna

Szukam nazwisk Rzemieniec, Rzemieniecki itp
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Sroczyński_WłodzimierzOffline
Temat postu:   PostWysłany: 12-02-2019 - 13:39
Członek PTG


Dołączył: 09-10-2008
Posty: 31601
Skąd: Warszawa
Status: Offline
Nie chciałbym rozszerzać o kwestię USC, ale przed chwilą rozmawiałem z archiwum USC - przy fizycznym stawieniu się - nie powinno być problemu (decyzja kierownika USC zawsze, ale księgi wszystkie w tym woluminie zamknięte już ponad 100 lat temu) . Spokojnie sobie poczekam , nie jest to pilne. Czekałem do zakończenia 100+1918, poczekam jeszcze naście tygodni. DziękujęSmile

_________________
Bez PW. Korespondencja poprzez maila:
https://genealodzy.pl/index.php?module= ... 3odzimierz
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
el_zaOffline
Temat postu: USC Woźniki  PostWysłany: 25-02-2019 - 12:58
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 11-12-2011
Posty: 5855

Status: Offline
W związku z tym, że ostatnia aktualizacja rozwiała moje nadzieje na uzupełnienie braków w księgach USC Woźniki, zwracam się z serdeczną prośbą do osób bywających/ wybierających się do AP Częstochowa, o sprawdzenie, czy w księdze zgonów z roku 1884 znajduje się się akt zgonu mojego pra...dziadka i jeżeli będzie o sfotografowanie.
Choć wieś ta podlegała pod parafię Wożniki, wpis dotyczący zgonu znalazłam w parafii Lubsza, niestety, w księdze zgonów USC Lubsza tego aktu nie ma. Mam cichą nadzieję, że będzie w USC Woźniki.

Aleksander Slusalek (Sluzalek), zmarł 31.III.1884 w Helenenthal (Czarny Las).

Jest to zespół 289, księga wg pradziada oznaczona jest nr 8/289/0/3/67.

z góry dziękuję za pomoc
Ela
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Bea
Temat postu:   PostWysłany: 25-02-2019 - 13:13
Sympatyk


Dołączył: 01-06-2009
Posty: 1558
Skąd: Mazowsze Północne (Ziemia Zawkrzeńska)
A gdyby ktoś potrzebował mapy z zaznaczeniem granic parafii Wyczerpy k.Częstochowy, to polecam: https://szukajwarchiwach.pl/2/14/0/5/46 ... muyz1fOsrA
(zwykle znajduję kompletnie inne rzeczy niż szukam)

_________________
Beata

mapki parafii warszawskich w latach 1826-1939: link
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
kotik7Offline
Temat postu:   PostWysłany: 07-03-2019 - 23:08
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 17-08-2010
Posty: 444

Status: Offline
Witam,

poszukuję osoby, która zgodziłaby się sfotografować/zajrzeć do Akt stanu cywilnego parafii Przystajń. Chodzi o jedną jednostkę - dowody do ślubów z 1815 r., konkretnie o załączniki do aktu nr 10 (Antoni Pstrokoński + Antonina Paciorkowska) - czy są i w szczególności czy jest metryka chrztu pana młodego. Postać zasłużona dla Sieradza, poszukuję o nim informacji. Dziękuję,

Kuba
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
marysia13Offline
Temat postu:   PostWysłany: 26-04-2019 - 18:03
Sympatyk


Dołączył: 06-04-2008
Posty: 122

Status: Offline
Witam

Uprzejmie proszę osoby bywające w archiwum w Częstochowie.
Czy miałby ktoś czas żeby poszukać 4 akty zgonu ?
szczegóły podam na pw.

Pozdrawiam
Marianna

ps. prośba nieaktualna


Ostatnio zmieniony przez marysia13 dnia 09-06-2019 - 15:51, w całości zmieniany 1 raz
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
tomsawOffline
Temat postu:   PostWysłany: 09-06-2019 - 11:29
Sympatyk


Dołączył: 30-05-2016
Posty: 953

Status: Offline
Witam.
Miałbym prośbę do odwiedzających AP w Częstochowie.
Szukam alegat dotyczących ślubu Mariana Stanisława Wyczółkowskiego i Franciszki Makieła zawartego w 1883r. w parafii Żarki [M-56/1883 Żarki]. Alegaty-https://szukajwarchiwach.pl/8/294/0/-/34#tabJednostka
Powinien tam być akt urodzenia Mariana Stanisława Wyczółkowskiego.
Byłbym wdzięczny za zdjęcie tego aktu, mogę się zrewanżować pomocą w AP w Siedlcach.

_________________
Jerzy.


Ostatnio zmieniony przez tomsaw dnia 14-06-2019 - 11:04, w całości zmieniany 1 raz
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Zofia_Brzeska
Temat postu: AP w Częstochowie  PostWysłany: 09-06-2019 - 12:18
Sympatyk


Dołączył: 11-11-2014
Posty: 368

Jeśli nie zgłosi się ktoś chętny do pomocy z Częstochowian, można zamówić te dokumenty w częstochowskim archiwum.
Ja ściągałam od nich umowę przedślubną z 1861 roku, dostałam na płycie, po przystępnych kosztach i po niezbyt długim okresie oczekiwania.

Zofia Brzeska
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2006 The PNphpBB Group
Credits
donate.jpg
Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego zawiera forum genealogiczne i bazy danych przydatne dla genealogów © 2006-2024 Polskie Towarzystwo Genealogiczne
kontakt:
Strona wygenerowana w czasie 0.534859 sekund(y)