Genealodzy.PL Podziel się na Facebooku

Genealodzy.PL

Użytkownik: Rejestracja
Hasło: Pamiętaj

Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego

flag-pol flag-eng home login logout Forum Fotoalbum Geneszukacz Parafie Geneteka Metryki Deklaracja Legiony Straty 12:06 czwartek, 18 lipca 2019

longpixel

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
Domańska_AleksandraOffline
Temat postu: Wawrzyniec Tomaszewski - kto to taki?  PostWysłany: 26-01-2019 - 12:25
Sympatyk

Status: Offline
Witam,

Utknęłam w pewnym punkcie i nie jestem w stanie z niego wybrnąć. Przydałoby mi się świeże spojrzenie na sprawę, może jakieś rady co mogę jeszcze zrobić i gdzie szukać. Jak w temacie moim problemem jest Wawrzyniec Tomaszewski, którego żadnego z trzech aktów (urodzenia, ślubu i zgonu) nie jestem w stanie znaleźć. Natomiast co wiem:
- najwcześniejsza wzmianka: 1866 – narodziny Stanisława Tomaszewskiego, syna Wawrzyńca (30 lat, stelmach) i Magdaleny z Boguszów (30 lat) w Giecznie, pow. Zgierski.
- ich kolejne dzieci rodzą się już w parafii Dmosin, pow. Brzeziński - http://geneteka.genealodzy.pl/index.php ... =&to_date=

Magdalena Tomaszewska zd. Bogusz umiera w 1908 (Wawrzyniec jest zgłaszającym) -> o niej udało mi się zebrać większość informacji:
- narodziny w 1832 Zalesiu parafia Dąbie (województwo Wielkopolskie), rodzice Adam Bogusz i Marianna Pankiewicz, w 1856 wychodzi za Józefa Kamińskiego (Topola Królewska, pow. Łęczycki), który umiera w 1859 (parafia Sobótka, pow. Łęczycki). Z tego małżeństwa ma dwie córki, które w późniejszych latach biorą ślub w parafii Dmosin, tak samo jak dzieci jej i Wawrzyńca.

Aktu zgonu Wawrzyńca po 1908 roku nie znalazłam. Poszukiwałam aktu ślubu Wawrzyńca i Magdaleny w zakresie lat 1859-1866 w czterech powiatach:
- pow. Łęczycki – przeszukałam udostępnione materiały, te których nie ma są zindeksowane i w wyszukiwarce też nic nie znalazłam
- pow. Zgierski, pow. Kutnowski i pow. Brzeziński – przeszukałam to, co zostało udostępnione.

Będąc na cmentarzu nie znalazłam grobu Wawrzyńca i Magdaleny, jedynie ich syna Stanisława z żoną.
Nie mam zupełnie pomysłu, gdzie i jak mogę jeszcze szukać, będę wdzięczna za rady i wskazówki, pozdrawiam

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Al_MiaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 26-01-2019 - 16:35
Sympatyk

Cytat:
- najwcześniejsza wzmianka: 1866 – narodziny Stanisława Tomaszewskiego, syna Wawrzyńca (30 lat, stelmach) i Magdaleny z Boguszów (30 lat) w Giecznie, pow. Zgierski.
- ich kolejne dzieci rodzą się już w parafii Dmosin, pow. Brzeziński

Chyba nie wszystkie.
z aktu małżeństwa córki Marianny wynika że urodziła się ok. 1869r w Boguszycach.

pozdrawiam

Ala

Stefan_TOffline
Temat postu:   PostWysłany: 08-06-2019 - 09:34

Dzień dobry Aleksandro

Przede wszystkim bardzo proszę o kontakt.
Przez przypadek znalazłem Twój post i bardzo się ucieszyłem, ponieważ Wawrzyniec to dziadek mojego dziadka:)

Bardzo chętnie wymienię się informacjami, które posiadam i jestem przekonany, że uzupełnimy nasze informacje.

metryki Wawrzyńca w internecie nie znajdziesz, ale jest w księgach parafialnych

grobów również nie znajdziesz:(((((
z przekazów krewnych wiem, w którym miejscu był ten grób
ale te informacje też są niejasne, nikt nie potrafił mi powiedzieć czy mieli wspólny grób czy nie:(

Czekam na kontakt
Pozdrawiam Serdecznie
Stefan

Krystyna.wawOffline
Temat postu:   PostWysłany: 09-06-2019 - 10:46
Zasłużony
Sympatyk

Aleksandra pisała na forum ostatni raz pół roku temu, więc może lepiej napisz do niej przez PW.

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat