Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego

flag-pol flag-eng home login logout Forum Fotoalbum Geneszukacz Parafie Geneteka Metryki Deklaracja Legiony Straty
czwartek, 28 marca 2024

longpixel


Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
111chrisOffline
Temat postu: (Off-topic) Naukowcy piszą o nas (!) artykuły :)  PostWysłany: 07-06-2019 - 23:55
Sympatyk


Dołączył: 28-09-2010
Posty: 254

Status: Offline
Konkretnie na podstawie genealodzy.pl i forgen.pl.

http://bazhum.muzhp.pl/media//files/Pra ... 19-236.pdf

Przeprowadzają analizy, wyciągają wnioski…

A mój wniosek? To dobrze, że zaglądają tu osoby o dużej wiedzy fachowej, bywalcy archiwów, profesjonaliści w swoich dziedzinach. Może czasami coś życzliwie podpowiedzą…

Krzysiek
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Virg@Offline
Temat postu: Naukowcy piszą o nas artykuły - warto wiedzieć co :D  PostWysłany: 08-06-2019 - 18:21
Sympatyk


Dołączył: 19-03-2009
Posty: 780

Status: Offline
Autor artykułu omawia problem tworzenia się nazwisk i ich ewolucji z perspektywy użytkowników internetowych forów genealogicznych, a w szczególności:
„Jak widzą proces kształtowania się i ewolucji nazwiska genealodzy amatorzy?
Z przeprowadzonej analizy wpisów zamieszczonych na forach genealogicznych [forgen.pl i genealodzy.pl] wynika, że poziom wiedzy ich użytkowników jest bardzo zróżnicowany. Część genealogów jest dobrze obeznana z problematyką antroponimiczną, a ich diagnozy badanych zjawisk są trafne. Może to wynikać zarówno z faktu zaznajomienia się z podstawową literaturą onomastyczną, jak też z ich doświadczenia genealogicznego. Ta grupa osób chętnie dzieli się swoją wiedzą z początkującymi genealogami amatorami. Innym rodzajem pomocy, którą świadczą bezinteresownie, jest wskazywanie potrzebującym specjalistycznej literatury onomastycznej. Na forach zamieszczane są linki do wielu wartościowych opracowań antroponimicznych. Można, więc zaryzykować twierdzenie, że fora genealogiczne spełniają również rolę edukacyjną, […]”.
[Cytują za: Piotr Złotowski, Świadomość użytkowników forów genealogicznych w zakresie nominacji antroponimicznej [w:] Prace Językoznawcze 18/3, 2016, s. 234.]

Autor opracowania napisał też:
„Forum forgen.pl liczy obecnie 3325 członków [dane na dzień 10.10.2016 – Virg@].
Nie udało się ustalić liczby użytkowników forum genealodzy.pl.” .

Nurtuje mnie pytanie, dlaczego to użytkowników forum „forgen.pl” udało się policzyć, a „genealodzy.pl.” już nie?

Pozdrawiam –
Lidia
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
kujawa_cezary
Temat postu:   PostWysłany: 08-06-2019 - 18:30
Sympatyk


Dołączył: 21-04-2010
Posty: 7542

Na głównej stronie forgenu jest informacja o liczbie użytkowników, natomiast tutaj aby znaleźć taką informację należy dokonać rejestracji i wejść w: https://genealodzy.pl/members.phtml.

_________________
Cezary Kujawa
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Virg@Offline
Temat postu:   PostWysłany: 08-06-2019 - 18:43
Sympatyk


Dołączył: 19-03-2009
Posty: 780

Status: Offline
Dziękuję, całkiem nas sporo Very Happy.
Czemu się nie pochwalić?

Pozdrawiam serdecznie -
Lidia
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Markowski_MaciejOffline
Temat postu:   PostWysłany: 08-06-2019 - 19:11
Zasłużony
Członek PTG


Dołączył: 09-05-2010
Posty: 904
Skąd: Warszawa
Status: Offline
O! Załapałem się. Po raz pierwszy jestem podmiotem artykułu naukowego. I teraz nie wiem, czy dobrze napisałem czy źle.

_________________
Pozdrawiam
Maciej

http://KimOnibyli.pl
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2006 The PNphpBB Group
Credits
donate.jpg
Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego zawiera forum genealogiczne i bazy danych przydatne dla genealogów © 2006-2024 Polskie Towarzystwo Genealogiczne
kontakt:
Strona wygenerowana w czasie 0.542987 sekund(y)