Genealodzy.PL Podziel się na Facebooku

Genealodzy.PL

Użytkownik: Rejestracja
Hasło: Pamiętaj

Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego

flag-pol flag-eng home login logout Forum Fotoalbum Geneszukacz Parafie Geneteka Metryki Deklaracja Legiony Straty 20:05 środa, 17 lipca 2019

longpixel

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
badurOffline
Temat postu:   PostWysłany: 11-06-2018 - 23:12
Zasłużony
Sympatyk

Status: Offline
twojkowski napisał:
Witam,
jestem potomkiem Woykowskich/Wujkowskich/Wójkowskich z parafii Poręba, wieś Przyjmy. Najstarszym moim przodkiem jest Jan, który zmarł przed 1808 r., ojciec Pawła. Ciekaw jestem, jakie osoby z tej rodziny są w Twoim drzewie.
Pozdrawiam
Tomek

W rodzinie mojej żony jest Walenty Wujkowski ur. 1827 w Przyjmach par. Poręba s. Pawła i Agnieszki z d. Pędzich, żonaty z Marianną Oblińską
Waldemar

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
kosmmmosOffline
Temat postu:   PostWysłany: 05-06-2019 - 23:08
Sympatyk

Maculewicz Pod. Wileński? Maculewicz to panieńskie nazwisko mojej mamy ...mój dziadek urodził się na wileńszczyźnie. Może to krewni Smile jeśli masz jakieś info to proszę o pw . Jeszcze nie badałam tej części rodziny.

danishaOffline
Temat postu: Statkiewicz  PostWysłany: 05-06-2019 - 23:59
Zasłużony
Sympatyk

Mam w swym drzewku Franciszkę ze Statkiewiczów Jasieńską,żonę Franciszka Jasieńskiego v Jasińskiego.
Ich córka Michalina Jasieńska poślubiła w 1856 roku Antoniego Maciejewicza w par.Nowy Dwór na Białorusi.Byli moimi 2x pra.
Niestety jak na razie nie dotarłam do wiadomości skąd Jasieńscy i Statkiewiczowie pochodzili.
Nie mam aktu ślubu Franciszka Jasieńskiego i Franciszki Statkiewicz.
Pozdrawiam
Dana

jartOffline
Temat postu:   PostWysłany: 06-06-2019 - 07:22
Zasłużony
Sympatyk

kosmmmos- tak, Maculewicz/Maciulewicz w pow. wileńskim, dokładniej w par. Stare Troki. To u mnie stara gałąź, Marcyanna Maculewicz oo 1803 Piotr Jasiutowicz w par. Stare Troki. Z obserwacji wychodzi mi że Maculewiczowie (jak i Jasiutowiczowie) to mogli być Dawni Tatarzy/Karaimi (ale dowodów nie mam).

danisha - moi Statkiewiczowie to powiat wileński, parafia Stare Troki (jak wyżej). Marianna Statkiewicz oo 1833 Maciej Judkiewicz, jej ojciec: Antoni Statkiewicz oo przed 1819 Anna Malewicz. Miejscowości: Mereszlany, Skorbuciany, Sorok Tatary, Stare Troki. Tak jak i poprzednio biorę pod uwagę że to spolonizowani przez pokolenia Tatarzy.

Maculewicz i Statkiewicz to dość popularne nazwiska na tamtym terenie i w ogóle na obecnej Litwie. Obydwa występują też w parafii Bujwidze skąd na Białoruś jest "przez miedzę" (sąsiednia parafia Bystrzyca jest już na Białorusi).
Z moimi to prawdopodobnie tylko zbieżność nazwisk, ale może ten kierunek (dosłownie kierunek, nie że konkretnie w Bujwidzach)?

Poszukuję rodzin: Jastrzębski, Olbryś, Pskiet – par. Jasienica; Sitko/Sitek lub Młynarczyk, Pych – par. Długosiodło; Łaszcz, Świercz, Szczęsny, Ciach, Kapel – par. Wyszków; te nazwiska także w par. Jelonki

danishaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 06-06-2019 - 09:10
Zasłużony
Sympatyk

Pięknie dziękuję za wskazówkę - Bujwidze, Bystrzyca.
Postaram się w tym kierunku skierować swe poszukiwania-a nóż widelec?
Pozdrawiam serdecznie
Dana

jartOffline
Temat postu:   PostWysłany: 06-06-2019 - 13:47
Zasłużony
Sympatyk

Powodzenia!

Poszukuję rodzin: Jastrzębski, Olbryś, Pskiet – par. Jasienica; Sitko/Sitek lub Młynarczyk, Pych – par. Długosiodło; Łaszcz, Świercz, Szczęsny, Ciach, Kapel – par. Wyszków; te nazwiska także w par. Jelonki

kosmmmosOffline
Temat postu:   PostWysłany: 06-06-2019 - 15:04
Sympatyk

Nie mam w sumie jeszcze żadnych informacji o tej części rodziny Smile może znajdę coś ciekawego Smile pozdrawiam

Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat