Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego

flag-pol flag-eng home login logout Forum Fotoalbum Geneszukacz Parafie Geneteka Metryki Deklaracja Legiony Straty
wtorek, 16 kwietnia 2024

longpixel


Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
herkaOffline
Temat postu: Niwiski i Suchożebry  PostWysłany: 07-08-2013 - 16:34
Sympatyk


Dołączył: 04-01-2013
Posty: 347
Skąd: Warszawa
Status: Offline
Witam

Poszukuję skanów aktów z parafii Niwiski (gmina Mokobowdy) i Suchożebry (gmina Suchożebry) - obecnie jest to woj. Mazowieckie okolice Siedlec.
Chętnie pomogę w indeksacji.
Wiem, że w Archiwum w Siedlach mają zdigitalizowane te parafie. Osobiście przeglądałem w ich komputerze akta tych parafii.

A może ktoś wie w jaki sposób można uzyskać skany z archiwów?
W sierpniu niestety pracownia archiwum jest nieczynna i nie uzyskam żadnych informacji.

Pozdrawiam

Krzysiek
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Kaczmarek_AnetaOffline
Temat postu: Niwiski i Suchożebry  PostWysłany: 07-08-2013 - 19:19
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 09-02-2007
Posty: 6181
Skąd: Warszawa/Piaseczno
Status: Offline
Witaj,

jeśli chodzi o parafię Mokobody, w tym roku planowane jest udostępnienie w SZwA zespołu 193 i 194:

Jakie to konkretnie wyznania i lata, można sprawdzić w wyszukiwarce zespołów - wystarczy wybrać Archiwum Państwowe w Siedlcach (62) i wprowadzić nr zespołu - jw.
http://baza.archiwa.gov.pl/sezam/sezam.php

Pozdrawiam
Aneta
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
herkaOffline
Temat postu: Niwiski i Suchożebry  PostWysłany: 08-08-2013 - 09:41
Sympatyk


Dołączył: 04-01-2013
Posty: 347
Skąd: Warszawa
Status: Offline
Aneto

Dziękuję za zainteresowanie tematem, ale chodziło mi o parafię Niwiski i parafię Suchożebry. Znam numery zespołów (Niwiski 200,363; Suchożebry 228,370). Są to akta parafialne (rzymskokatolickie)+ USC. Nie wiem tylko czy jest jakaś mozliwość uzyskania skanów z archiwum lub od osób prywatnych. W przeciwnym razie czekają mnie liczne wyjazdy do Siedlec lub zamówienie mikrofilmów do archiwum w Warszawie.
Swoją drogą skąd wiadomo kiedy i jakie akta będą udostępniane w SZwA?

Pozdrawiam

Krzysiek

_________________
poszukuję metryki urodzenia Teofili Skolimowskiej ur. ok. 1825r w parafii Mordy(?), córki Wincentego i Marianny.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Kaczmarek_AnetaOffline
Temat postu: Niwiski i Suchożebry  PostWysłany: 08-08-2013 - 09:57
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 09-02-2007
Posty: 6181
Skąd: Warszawa/Piaseczno
Status: Offline
Oj, coś za szybko przeczytałam Twój post - stąp pomyłka Wink
Jeśli chodzi o plany zamieszczenia skanów w SzwA - pisałam o nich w wątku:
https://genealodzy.pl/PNphpBB2-viewtopic ... -360.phtml
a wiadomo o nich z samego źródła (NAC).

Co do zamawiania skanów z Siedlec, musiałbyś zapytać u źródła. Osobiście zamawiałam kiedyś (odpłatnie) skany końcowych skorowidzów (różne archiwa) celem odnalezienia konkretnych aktów. Było to rozwiązania tańsze aniżeli zamówienie kwerendy u archiwisty.
W Twoim przypadku pewnie najlepszym sposobem będzie jednak zamówienie mikrofilmów z możliwością robienia zdjęć wybranym aktom.

Pozdrawiam
Aneta
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
herkaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 08-08-2013 - 10:54
Sympatyk


Dołączył: 04-01-2013
Posty: 347
Skąd: Warszawa
Status: Offline
Aneto

Wielkie dzięki.
Właśnie dowiedziałem się w NAC, że do końca roku planują opublikowanie w SZwA skanów mikrofilmów zespołów z archiwum Siedleckiego. Nie wiem dokładnie w jakim zakresie, ale te o których pisałem (200,228,363,370) mają być Very Happy
Chyba pozostaje uzbroić się w cierpliwość.

Po raz kolejny potwierdza się, że kto pyta nie błądzi. Szczególnie dotyczy to osób mniej doświadczonych czyli mnie.

Pozdrawiam

Krzysiek
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Kaczmarek_AnetaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 08-08-2013 - 12:40
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 09-02-2007
Posty: 6181
Skąd: Warszawa/Piaseczno
Status: Offline
To byłoby coś nowego, bo jak do tej pory, mowa była tylko o wspomnianych wcześniej zespołach: Siedlcach, Paprotni i Mokobodach.

Oczywiście nie mam nic przeciwko temu, aby opublikowano więcej z zasobu tego archiwum Wink

Pozdrawiam
Aneta
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Kornaś_MaciekOffline
Temat postu:   PostWysłany: 23-03-2015 - 17:27
Sympatyk


Dołączył: 10-07-2014
Posty: 173

Status: Offline
Szanowni Państwo,

Chciałbym zapytać, czy ktoś z Państwa jest w posiadaniu zdjęć ksiąg metrykalnych z parafii Suchożebry obejmujących wiek XVII i XVIII lub posiada zdjęcia akt metrykalnych / informacje o przodkach Wojciecha Stańskiego (zwanego Kantor) i Katarzyny Soszyńskiej.
Wojciech Stański i Katarzyna Soszyńska byli rodzicami Marianny Magdaleny Stańskiej (ur. 16.07.1777 w parafii Suchożebry)

Dziękuję za pomoc,

Pozdrawiam,
Maciek
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
CideburOffline
Temat postu:   PostWysłany: 03-06-2019 - 11:34
Sympatyk


Dołączył: 23-08-2012
Posty: 52

Status: Offline
Witam,
ja również dołączam się do pytania czy ktoś z Państwa jest w posiadaniu fotografii, skanów ksiąg metrykalnych z par. Suchożebry obejmujących wiek XVII oraz XVIII ???
Czcibor
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
tg3aOffline
Temat postu:   PostWysłany: 03-06-2019 - 13:21
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 21-09-2008
Posty: 169

Status: Offline
Witam.

W ramach tematu https://genealodzy.pl/PNphpBB2-viewtopic-t-67641-start-0.phtml przenumerowywałem m.in. Suchożebry z lat 1866-1909. Wyniki mojej działalności nie znalazły się w Poczekalni, a ja nie mam uprawnień, by to zrobić samodzielnie. Jednak zainteresowanym mogę je udostępnić poprzez WeTransfer. Wysłałem PW do użytkownika herka.

Pozdrawiam
Tadeusz
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
angapOffline
Temat postu:   PostWysłany: 03-06-2019 - 16:31
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 02-11-2016
Posty: 16

Status: Offline
tg3a napisał:
Witam.

W ramach tematu https://genealodzy.pl/PNphpBB2-viewtopic-t-67641-start-0.phtml przenumerowywałem m.in. Suchożebry z lat 1866-1909. Wyniki mojej działalności nie znalazły się w Poczekalni, a ja nie mam uprawnień, by to zrobić samodzielnie. Jednak zainteresowanym mogę je udostępnić poprzez WeTransfer. Wysłałem PW do użytkownika herka.

Pozdrawiam
Tadeusz
Tadeuszu, a czy mógłbyś również przesłać skany metryk z Czerwonki Liwskiej, które przenumerowywaleś w ramach tej akcji?( Wysłałam Ci również PW na ten temat).

A co do Suchożebr, to lata 1866-1916 pojawiły sie juz w szwa i je od kilku miesięcy systematycznie indeksuję.
Pozdrawiam
Anna
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2006 The PNphpBB Group
Credits
donate.jpg
Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego zawiera forum genealogiczne i bazy danych przydatne dla genealogów © 2006-2024 Polskie Towarzystwo Genealogiczne
kontakt:
Strona wygenerowana w czasie 0.582348 sekund(y)