Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego

flag-pol flag-eng home login logout Forum Fotoalbum Geneszukacz Parafie Geneteka Metryki Deklaracja Legiony Straty
piątek, 19 kwietnia 2024

longpixel


Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
macOffline
Temat postu: Plan Opola (Golachowski-Studia nad miastami i wsiami śląsk.)  PostWysłany: 03-06-2019 - 00:23
Sympatyk


Dołączył: 21-03-2008
Posty: 27

Status: Offline
Hej,
poszukuję kogoś, kto dysponuje książką Stefana Golachowskiego - Studia nad miastami i wsiami śląskimi. Interesuje mnie dokładny skan planu Opola z z 1787 r. z zaznaczonymi numerami domów. Plan jest w internecie pod adresem: http://bi.gazeta.pl/im/21/12/e8/z152089 ... 787--P.jpg ale niestety dość nieczytelny. Zależy mi przede wszystkim na prawej dolnej ćwiartce z dawnym Targiem Bydlęcym (Vieh Markt). Nie znam niestety konkretnej strony.
Będę wdzięczny za pomoc.
Maciej
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
krzykoOffline
Temat postu: Plan Opola (Golachowski-Studia nad miastami i wsiami śląsk.)  PostWysłany: 03-06-2019 - 00:57
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 04-04-2009
Posty: 174

Status: Offline
Gazeta skopiowała plan ze strony Fotopolska.
Oto link do planu. Po kliknięciu w zdjęcie, plan się powiększy
https://fotopolska.eu/343818,foto.html?o=b13224

Krzysiek
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
macOffline
Temat postu: Plan Opola (Golachowski-Studia nad miastami i wsiami śląsk.)  PostWysłany: 03-06-2019 - 07:46
Sympatyk


Dołączył: 21-03-2008
Posty: 27

Status: Offline
Hej, tak miałem na myśli ten plan, dotarłem też do tej wersji, ale numery nadal są mało nieczytelne. Miałem nadzieję, że ktoś ma książkę i tam można lepiej się doczytać. Dzięki w każdym razie.
M
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2006 The PNphpBB Group
Credits
donate.jpg
Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego zawiera forum genealogiczne i bazy danych przydatne dla genealogów © 2006-2024 Polskie Towarzystwo Genealogiczne
kontakt:
Strona wygenerowana w czasie 0.722754 sekund(y)