Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego

flag-pol flag-eng home login logout Forum Fotoalbum Geneszukacz Parafie Geneteka Metryki Deklaracja Legiony Straty
środa, 23 października 2019

longpixel

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
Mendyka_GrzegorzOffline
Temat postu:   PostWysłany: 24-05-2019 - 23:32
Sympatyk

Status: Offline
Bury_Anna napisał:
kwiat Bardzo proszę o pomoc kwiat
Ucieszyłam się niesłychanie, myślałam, że dam sobie radę Very Happy
Mam drzewo w MyHeritage Family.
Ania

Edit
Poradziłam sobie Very Happy
Super ! kwiat

czy mam rozumieć, że pomoc już nie jest potrzebna?!
jeśli tak to bez odpowiedzi, by nie zamulać forum

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
pevvu
Temat postu:   PostWysłany: 24-05-2019 - 23:59
Sympatyk

Adrian, a próbowałeś bez dostępu do internetu? Wink
Nie do końca wierzę, że rzeczywiście jest taka potrzeba otwierania wykresu bez internetu. W jakiej sytuacji będziesz oglądać wykres bez sieci?
Oczywiście technicznie są różne możliwości, ale chciałbym zrozumieć kiedy wersja offline byłaby faktycznie przydatna.

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
adrian.gOffline
Temat postu:   PostWysłany: 25-05-2019 - 03:21
Sympatyk

Status: Offline
już znalazłem że to NodeJS Wink

szczerze mówiąc to jeszcze nie próbowałem ale jak jadę do rodziny na wieś gdzie wolny internet jest tylko przed domem to eksportuję drzewo i uruchamiam w xampie na komputerze. Oczywiście obejdę się korzystając z istniejących rozwiązań ale liczyłem że będzie z tym mniej problemu.
Czemu nie widziałęm tego na forum webtrees? Razz musisz się tam pochwalić bo stosunkowo mało osób pisze do tego pluginy Smile

Adrian

pevvu
Temat postu:   PostWysłany: 25-05-2019 - 22:02
Sympatyk

Jeśli to jest kwestia wolnego/słabego internetu, to nie jest to moim zdaniem problem. Wystarczy, że aplikacja się raz prawidłowo załaduje i potem można nawet internet wyłączyć i będzie działać. Nawet można bez internetu odświeżyć stronę (F5) i będzie działać, bo załaduje się z cache'a. To działa dlatego, że internet potrzebny jest tylko do pierwszego pobrania aplikacji. Do działania połączenie nie jest już potrzebne.

Oczywiście można to sobie uruchomić na komputerze przy pomocy NodeJS (git clone; npm start), ale w tym momencie nie jest to zupełnie proste (wymaga instalacji programów git i npm).

Zrobiłem też dodatek do programu Gramps współpracujący z moją aplikacją, ale do tej pory nie udało mi się dołączyć go do oficjalnego repozytorium: https://github.com/gramps-project/addon ... e/pull/197
Działa to w ten sposób, że zamiast eksportować plik GEDCOM i ładować go ręcznie do mojej aplikacji, to w Grampsie jest opcja w menu, która otwiera przeglądarkę z widokiem drzewa. Jeśli jest ktoś zainteresowany, mogę napisać instrukcję ręcznej instalacji dodatku.

Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat