Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego

flag-pol flag-eng home login logout Forum Fotoalbum Geneszukacz Parafie Geneteka Metryki Deklaracja Legiony Straty
wtorek, 19 marca 2024

longpixel


Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
Piachu2Offline
Temat postu:   PostWysłany: 19-05-2019 - 21:11
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 29-01-2012
Posty: 229
Skąd: Orzysz
Status: Offline
Serdeczne Dzięki dla Oli i Grażynki, ale też dla Jurka oraz Michała , który podesłał mi skan.
Dziękuję!

_________________
Krzysztof
- Szukam rodzin: Piaszczyńskich / Piaścików z Łomży, Nowogrodu, Poznania, Śremu, Leszna, Łodzi, Lublina ...
https://www.piaszczynski.pl
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
anna1055Offline
Temat postu:   PostWysłany: 20-05-2019 - 13:58


Dołączył: 20-05-2019
Posty: 4

Status: Offline
..


Ostatnio zmieniony przez anna1055 dnia 20-05-2019 - 17:09, w całości zmieniany 1 raz
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Krystyna.wawOffline
Temat postu:   PostWysłany: 20-05-2019 - 14:30
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 28-04-2016
Posty: 4162

Status: Offline
anna1055 - odpowiedziałam ci w innym wątku.

Wiesz, że kopiowanie jednego postu w wielu watkach to spamowanie?

_________________
Krystyna
*** Szarlip, Zakępscy, Kowszewicz, Broczkowscy - tych nazwisk szukam.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
SylwiaJ
Temat postu:   PostWysłany: 23-05-2019 - 13:59
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 31-03-2014
Posty: 99
Skąd: (na emigracji)
Czy ktoś z Państwa zechciałby mi pomóc w wytropieniu jakiegoś sladu po moim pradziadku?
Pradziadek mój, Jan Madej, wyjeżdzal co najmniej dwukrotnie do USA.

Pierwszy raz w 1902 jako 25letni człowiek, manifest jest tu: https://www.libertyellisfoundation.org/ ... 5pZmVzdCI7 , linia 9
(manifest nie ma drugiej strony niestety)

Z aktu ślubu wynika, że był żonaty juz wtedy z moją prababcią (ślub w rodzinnej wsi), ona została w Polsce z małym dzieckiem.
Wiem z opowieści rodzinnych, że pradziadek wyjeżdzał jeszcze co najmniej raz, niektorzy twierdzą, ze dwa razy.
Do Polski pradziadek musiał wrocić przed 1910 (rok urodzenia kolejnego dziecka), kolejne dzieci rodzą sie w odstępach 3-4 letnich, aż do 1926 (wtedy rodzi sie ostatnie dziecko) kiedy pradziadek wyjechał znowu
https://www.libertyellisfoundation.org/ ... 5pZmVzdCI7 , linia 6


I tyle wiem.
Dokumenty wskazuja więc, ze wyjazdy były dwa; ew. w miedzyczasie był jeszcze jeden wyjazd, ale sladu po nim nie ma.
Po wyjeździe w 1926 pradzaidek już do Polski nie wrócił.
Znowu z rodzinnych opowieści wiem, że na pocz. lat 30-tych pradziadek ściągnął do siebie córkę Annę, która już z ojcem została, wyszła za mąż w USA, podobno za jakiegoś emigranta z Polski, znajomego jej ojca.
Danych o wyjeździe Anny nie znalazłam.
Nie znalazlam takze żadnych sladów bytności w USA pradziadka Jana, ani jego córki
Przekopałam masę amerykańskich dokumentów i nic, jakby sie zapadli pod ziemię :(((

W latach 60-tych /70-tych (?) w Polsce był syn Anny, który po jej smierci odkrył jej pamietniki pisane po polsku i wzruszony historią matki przybył do Polski, aby wziąć na jej grób woreczek ziemi z grobu jej matki. Kontakty rodzinne wymierają gdzież w latach 90-tych.

Bardzo chciałabym poznać amerykańkie losy mojego przodka i jego córki, ustalić jego historię. Od kilku lat stoję w miejscu.

Czy ktoś z Państwa ma pomysł, gdzie szukać czegokolwiek?

_________________
Pozdrawiam
Sylwia
---
Szukam potomków pary: Antonina (Wolak) i Stanisław Dziedziak; okolice: Dębica, Lubzina
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
beatpatt35Offline
Temat postu:   PostWysłany: 23-05-2019 - 16:16
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 27-04-2011
Posty: 791

Status: Offline
Manifest z 1902 r. podaje, że Jan Madej był stanu wolnego. Na drugiej stronie manifestu z 1926 r. jest informacja, że Jan Madej był w USA w latach 1902-1908. Port Elizabeth, New Jersey. W 1926 r. pojechał do brata Leona zamieszkałego w Woodridge, New York.
Jest dokument "Declaration of Intention" ze zdjęciem z 1937 r. i "Petition for Naturalization" z 1940 r. Newark, New Jersey. Jan Madej ur. 8 marzec 1877, Zabnie, Poland. Żona Katarzyna i pięcioro dzieci mieszkają w Zabnie, Poland; córka Anna w Nowym Jorku.

_________________
Michał Chrzanowski
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
SylwiaJ
Temat postu:   PostWysłany: 23-05-2019 - 18:11
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 31-03-2014
Posty: 99
Skąd: (na emigracji)
Dziękuję za zainteresowanie moją sprawą. Tak, pradziadek chyba zataił fakt posiadania żony, ja mam akt ślubu poprzedzający wyjazd. Kolejnym "oszustwem" pradziadka była liczba dzieci, jaką podał w 1940: poza Anną miał jeszcze 8 żyjących; jakby liczyć tylko dzieci niedorosłe to też się nie zgadza; ani te 5 nie pasuje do nieżonatych/niezamężnych.

W jaki sposób wyszukalaś dokument dot. obywatelstwa? Gdzie? Wszystkie dokumenty innych osób z rodziny także te o naturalizację były w ancestry.
Z jakiego powodu mogę nie znajdować Jana w spisach ludności? Tego nie potrafię zrozumieć, bo powinien być ; czy ludzie się ukrywali przed tymi spisami? Mam dane każdej osoby z rodziny ze spisów jeśli tylko znałam nazwisko.

Jak mogłabym namierzyć akt ślubu Anny?

_________________
Pozdrawiam
Sylwia
---
Szukam potomków pary: Antonina (Wolak) i Stanisław Dziedziak; okolice: Dębica, Lubzina
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
beatpatt35Offline
Temat postu:   PostWysłany: 23-05-2019 - 18:50
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 27-04-2011
Posty: 791

Status: Offline
Jest na ancestry.com kolekcja New Jersey, Naturalization Records, 1878-1945. W niej są 4 strony na temat Jana Madeja.

_________________
Michał Chrzanowski
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
_Nel_Offline
Temat postu:   PostWysłany: 28-05-2019 - 22:04
Sympatyk


Dołączył: 20-05-2018
Posty: 33

Status: Offline
Chciałam się zapytać, czy orientuje się ktoś, czy w Chicago działają jakieś organizacje polonijne, których członkowie byliby w stanie zrobić dla mnie zdjęcia grobów na cmentarzach w Chicago.

_________________
Nel
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
SylwiaJ
Temat postu:   PostWysłany: 29-05-2019 - 00:01
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 31-03-2014
Posty: 99
Skąd: (na emigracji)
Jednym ze sposobów pozyskania takiego zdjęcia jest poprosić przez find a grave
Findagrave.com
Wolontariusze dodadzą zdjęcia na stronę. Może to nieco potrwać, ale osobiste moje doświadczenia są bardzo dobre, otrzymałam wszystkie zdjęcia o jakie prosiłam

_________________
Pozdrawiam
Sylwia
---
Szukam potomków pary: Antonina (Wolak) i Stanisław Dziedziak; okolice: Dębica, Lubzina
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
_Nel_Offline
Temat postu:   PostWysłany: 29-05-2019 - 00:24
Sympatyk


Dołączył: 20-05-2018
Posty: 33

Status: Offline
SylwiaJ napisał:
Jednym ze sposobów pozyskania takiego zdjęcia jest poprosić przez find a grave
Findagrave.com
Wolontariusze dodadzą zdjęcia na stronę. Może to nieco potrwać, ale osobiste moje doświadczenia są bardzo dobre, otrzymałam wszystkie zdjęcia o jakie prosiłam


Dziękuję za informacjęSmile

Myślałam że na tej stronie można tylko szukać grobów.
W jaki sposób prosi się o zdjęcia grobów?
Należy założyć konto i wejść na forum i wówczas jaką zakładkę wybrać.

_________________
Nel
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
SylwiaJ
Temat postu:   PostWysłany: 29-05-2019 - 10:20
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 31-03-2014
Posty: 99
Skąd: (na emigracji)
Trzeba znaleźć interesujący nas grób i na stronie opisu wybranego grobu jest przycisk Request photo
Czas reakcji wolontariuszy jest różny: od kilku dni do kilku miesięcy
Zdjecie zostaje dodane w findagrave, a pytajacy otrzymać powinien mailową notyfikację o tym.

Dawno nie korzystałam, ale nie powinno sie to zmienić

_________________
Pozdrawiam
Sylwia
---
Szukam potomków pary: Antonina (Wolak) i Stanisław Dziedziak; okolice: Dębica, Lubzina
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Lukaszlac1983Offline
Temat postu:   PostWysłany: 14-06-2019 - 14:44
Sympatyk


Dołączył: 02-10-2008
Posty: 726

Status: Offline
Dzień dobry
Proszę poszukać takich osób którzy mieszkają w Ameryce tzn miejscowość Szczaworyż par Szczaworyż
1) ♂ Dalach Antoni (*1909, +?) rodzice Michał Dalach i Stefania Ciołek miejscowość Pęczelice
2) ♂ Dalach Walter (*1912, +?) rodzice Michał Dalach i Stefania Ciołek
3) ♂ Dalach Henry (*1917, +?) rodzice Michał Dalach i Stefania Ciołek
4) ♀ Dalach Wanda (*1919, +?) rodzice Michał Dalach i Stefania Ciołek

interesuje mnie data zgonu , miejsce zgonu , imiona i nazwiska żon i mężów i ich dzieci , wnuki czy nawet prawnuki

Pozdrawiam
Łukasz Ł
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Adres AIM Gadu-Gadu MSN Messenger  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
JakubStOffline
Temat postu:   PostWysłany: 26-06-2019 - 17:37
Sympatyk


Dołączył: 21-06-2019
Posty: 17

Status: Offline
Czy istnieje możliwość znalezienia osoby która wyemigrowała do USA w drugiej połowie XIX wieku, z okolic Puław? Po emigracji prawdopodobnie wrócił do Polski. Posiadam jedynie jego zdjęcia zrobione w Worcester Mass. Nazywał się Jan Wietrzyński.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Krystyna.wawOffline
Temat postu:   PostWysłany: 27-06-2019 - 17:31
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 28-04-2016
Posty: 4162

Status: Offline
Jakub, tu sprawdzałeś?
https://stevemorse.org/

_________________
Krystyna
*** Szarlip, Zakępscy, Kowszewicz, Broczkowscy - tych nazwisk szukam.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
slaferOffline
Temat postu:   PostWysłany: 16-07-2019 - 22:05


Dołączył: 11-11-2012
Posty: 6

Status: Offline
witam, poszukuje informacji o Jan Skałoń który wyemigrował do USA w 1910r. ? urodzony 1887r Brzozowa, Galicia
znalazłem jego rodzinę, córki, wnuki jednak za nie wiem jak dostał się do USA, nie ma go na żadnej liście pasażerskiej.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2006 The PNphpBB Group
Credits
donate.jpg
Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego zawiera forum genealogiczne i bazy danych przydatne dla genealogów © 2006-2024 Polskie Towarzystwo Genealogiczne
kontakt:
Strona wygenerowana w czasie 0.585952 sekund(y)