Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego

flag-pol flag-eng home login logout Forum Fotoalbum Geneszukacz Parafie Geneteka Metryki Deklaracja Legiony Straty
wtorek, 19 marca 2024

longpixel


Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
Getler_AngelaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 15-09-2018 - 02:59
Sympatyk


Dołączył: 16-01-2018
Posty: 61
Skąd: Warszawa
Status: Offline
Może jest coś o kimś nazwiskiem Florkiewicz? Smile Ale nie później, niż do 1814 r.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
jakozakOffline
Temat postu:   PostWysłany: 15-09-2018 - 09:03
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 14-07-2009
Posty: 1394
Skąd: gmina Mykanów
Status: Offline
Proszę Panią Hannę, żeby nie brała tego do siebie, bo nie o to mi chodzi.
Sporo nazwisk brak w tym opracowaniu. Na przykład nie występuje nazwisko Wołek, a wiem, że mój pradziadek Marcin Wołek, jego zona Anna z Włodarczyków i ich syn - mój dziadek Kazimierz mieszkali w Podgórzu. Dziadek się tam urodził w 1901 roku. Jego rodzeństwo również było z rodzicami.
Proszę zatem nie brać tej pozycji na poważnie. Skoro nie ma nazwiska to wcale nie oznacza, że takie osoby tam nie mieszkały.

_________________
Pozdrowienia. Jola Kozak
Szukam aktów: - zgonu Macieja Podczaskiego ok. 1782 Sandomierz, - chrztu Marianna Opacka c.Stanisława ok.1670, - chrztu Jan Pakielewicz (Panfilowicz) łódzkie ok.1817, - ślubu Podczaskiego z Hadziewiczówną ok. 1720
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Sroczyński_WłodzimierzOffline
Temat postu:   PostWysłany: 15-09-2018 - 12:39
Członek PTG


Dołączył: 09-10-2008
Posty: 31511
Skąd: Warszawa
Status: Offline
ale tytuł brzmi "Obywatele..." nie "Mieszkańcy.."
więc to, że nie ma wszystkich mieszkańców nie powinno być zaskoczeniem.
"Brak nazwisk w opracowaniu" - tzn byli obywatelami W.M Podgórze w okresie 1784-1915 a brak w opracowaniu?

_________________
Bez PW. Korespondencja poprzez maila:
https://genealodzy.pl/index.php?module= ... 3odzimierz
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
jakozakOffline
Temat postu:   PostWysłany: 15-09-2018 - 14:53
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 14-07-2009
Posty: 1394
Skąd: gmina Mykanów
Status: Offline
Fakt, że nie brałam pod uwagę jakiegoś szczególnego znaczenia słowa "obywatele". Pradziadek był szklarzem, a prababcia chyba krawcową. Mieszkali na ulicy Targowej pod numerem szóstym. A dziadek chrzczony był u św. Józefa w dniu 27 października 1901 roku. Mieszkali wówczas pod numerem 20, nie mam podanej ulicy.

_________________
Pozdrowienia. Jola Kozak
Szukam aktów: - zgonu Macieja Podczaskiego ok. 1782 Sandomierz, - chrztu Marianna Opacka c.Stanisława ok.1670, - chrztu Jan Pakielewicz (Panfilowicz) łódzkie ok.1817, - ślubu Podczaskiego z Hadziewiczówną ok. 1720
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
MegabyzosOffline
Temat postu:   PostWysłany: 23-05-2019 - 17:19
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 12-11-2018
Posty: 148

Status: Offline
Franciszek Skipior vel Skibior urodzony ok. 1784 z Szymona i Magdaleny. W akcie zgonu stoi że pochodził z Podgórza Krakowskiego. Opuścił je przed 1815. Rodzice już wtedy nie żyli. Proszę o pomoc w potwierdzeniu faktu.
Ps oboczności typu Skiba, Scipior, Szczypior także dopuszczalne.
Samo pojawienie się nazwiska nawet w latach późniejszych pozwoli mi ustalić parafię macierzystą i odnaleźć potencjalny alias. Bardzo proszę o pomoc.

_________________
Wszystkim ludziom dobrej woli, dziękuję za pomoc. Krystian
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2006 The PNphpBB Group
Credits
donate.jpg
Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego zawiera forum genealogiczne i bazy danych przydatne dla genealogów © 2006-2024 Polskie Towarzystwo Genealogiczne
kontakt:
Strona wygenerowana w czasie 0.525567 sekund(y)