Genealodzy.PL Podziel się na Facebooku

Genealodzy.PL

Użytkownik: Rejestracja
Hasło: Pamiętaj

Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego

flag-pol flag-eng home login logout Forum Fotoalbum Geneszukacz Parafie Geneteka Metryki Deklaracja Legiony Straty 05:36 czwartek, 27 czerwca 2019

longpixel

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
DławichowskiOffline
Temat postu: PROGRAM GENEALOGICZNY  PostWysłany: 09-03-2019 - 13:40
Zasłużony
Członek PTG

Status: Offline
Dzień dobry kolego Tomaszu.
KAŻDY program genealogiczny generuje alfabetyczny lub jak ktoś chce - inny indeks osób w nim wpisanych. Ja zaczynałem w programie PAF.
Krzycho z Koszalina

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Gadu-Gadu MSN Messenger  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
marcinwilOffline
Temat postu:   PostWysłany: 22-04-2019 - 22:25
Sympatyk

Markowski_Maciej napisał:

Ostatnio bawiłem się wersją testową Heredis 2018, która daje bardzo ładne graficzne wydruki (ale nie jest spolonizowana w 100%).

Trzeba pamiętać, że bywają tak skomplikowane drzewa genealogiczne, z którymi żaden program nie da sobie rady aby wydrukować w całości (GenPro wydrukuje, ale będą się linie przecinać).

Maciej czy możesz napisać ciut więcej jak wygląda spolonizowanie w Hederis?
Obecnie pojawiła się wersja 2019. Testowałeś ją może?

pozdrawiam serdecznie,
Marcin

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Markowski_MaciejOffline
Temat postu:   PostWysłany: 22-04-2019 - 22:43
Zasłużony
Członek PTG

Dzięki za przypomnienie tematu. Wersji 2019 jeszcze nie testowałem.
Przeczytałem opis, że poprawili kodowanie, ale polskie znaki diakrytyczne potrafiła już wersja 2018.
A problem był na wydruku - zmiast ur. literka B, nazwy miesięcy po angielsku. Tak to wyglądało w wersji 2018: drzewo genealogiczne rodziny Roth

Natomiast gdyby nie to, to bym może i poświęcił te 100 zł, bo funkcjonalność wygląda naprawdę fajnie. I to nie chodzi o wydruki, a możliwość pracy w trybie edycji. Ale jak wydruk nie działa, to nie ma szału.

Jeszcze sprawdzę, ale nie teraz.

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
Massalski_MarcinOffline
Temat postu:   PostWysłany: 15-05-2019 - 22:48
Sympatyk

Witam.
Poszukuję programu, w którym:
- wyświetlane są zdjęcia wybranych przodków - np. mam fotografie wszystkich pradziadków, lecz prapradziadków już nie i nie chcę, aby było tam puste miejsce na zdjęcie
- można edytować tekst (wielkość i rodzaj czcionki, akapity)
Pozdrawiam

Virg@Offline
Temat postu:   PostWysłany: 23-05-2019 - 14:22
Sympatyk

Marcin napisał:
[…] Poszukuję programu, w którym:
- wyświetlane są zdjęcia wybranych przodków - np. mam fotografie wszystkich pradziadków, lecz prapradziadków już nie i nie chcę, aby było tam puste miejsce na zdjęcie […]

Marcinie,
ja również bardzo nie lubię, „pustych” profili w moim drzewie genealogicznym.
(Wstępnie tworzę drzewa genealogiczne w programie genealogicznym – nie ma jeszcze takiego programu, który by mi w pełni odpowiadał – a następnie łączę je, i niestety, poprawiam to wszystko przy pomocy programu graficznego.)

Nawiązując do Twojego pytania.
Gdy nie widzę sposobu na uzyskanie fotografii, staram się uzupełnić profile na różne sposoby.
Zamieszczam, na przykład, fragment zapisu z księgi urodzonych, z imieniem; własnoręczny podpis z jakiegoś dokumentu; zdjęcie pomnika nagrobnego lub zamieszczonej tam tablicy; czy fotografię lub grafikę z charakterystycznym obiektem dla miejscowości.
Zobacz sam jak to robię w praktyce – podobno jeden obraz mówi więcej niż tysiąc słów: Przykłady zastąpienia w profilach, w drzewie genealogicznym, fotografii osób (lub danych osobowych).

Łączę pozdrowienia –
Lidia

P.S.
Skąd ten słonecznik w profilu protoplasty?

Dawno temu, na Forum „GenPol”, Waldemar Fronczak obszernie wyjaśnił mi możliwą etymologię nazwiska Nawrocki: „[...] człowiek nawrócony na wiarę [...], ten, który okradł swego ojca [...], nawrotem nazywano niegdyś heliotrop, słonecznik! Wspomina o tym w swoim Podręcznym słowniku dawnej polszczyzny, Stefan Reczek (s. 236), a użył tego określenia Jan Kochanowski w swoich fraszkach”.

Kiedy gotowa byłam już pogodzić się z tezą o tym, „który okradł swego ojca”, a następnie o nawróconym innowiercy (no cóż, przodków się nie wybiera, przodków się ma), wtedy wyobraźnią moją zawładnął niepodzielnie ten helioTROP Very Happy.
Zatem podążyłam tym tropem – a poprowadziły mnie „skrzydlate słowa”.
„Kwiatom słonecznika (łac. Flos Helianthi)] przypisuje się zdolność obniżania podwyższonej ciepłoty ciała, chociaż zarówno związek czynny jak i sposób działania przeciwgorączkowego nie są znane. Zaobserwowano działanie synergiczne między wyciągiem z surowca a związkami salicylowymi” [cytuję za: A. Ożarowski, J. Łańcucki, K. Gąsiorowska, Leki roślinne, Herbapol, Warszawa 1978, s. 103].
O mocy ziół, w którą wierzył, tak pisał Marcin z Urzędowa (ok. 1500-1573), [cytuję za: Andrzej Skarżyński, Magia ziół, Wyd. „ALFA”, Warszawa 1991, s. 18-19]: „Ziółka […] żadna rzecz na świecie nie jest, któraby przez zioła nie mogła bydź sprawiona i uczyniona. Jako to często doświadczamy, że mocą ziół ludzie znędzeni a strapieni boleściami ciężkimi, ku napożądliwszemu szczęściu zdrowia przychodzą, ślepi wzrok, głuchy słuch, chromi moc i siłę do chodzenia biorą, umarli na koniec ożywiają [podkreślenie moje].”.

Lidia

Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat