Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego

flag-pol flag-eng home login logout Forum Fotoalbum Geneszukacz Parafie Geneteka Metryki Deklaracja Legiony Straty
czwartek, 28 marca 2024

longpixel


Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
przemek34lodzOffline
Temat postu:   PostWysłany: 05-01-2019 - 22:15
Sympatyk


Dołączył: 12-08-2011
Posty: 70

Status: Offline
W książce telefonicznej z 1998 są Krześ Aleksandra Inowrocławska 3, Julian Mencla 61, Mirosław Tatrzańska 66/68
Pozdrawiam
Przemek
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
EmeraldOffline
Temat postu:   PostWysłany: 05-01-2019 - 23:25
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 14-11-2018
Posty: 354

Status: Offline
Dziękuję bardzo, zgadzałoby się to z zapiskami babci:

Aleksandra w takim razie jest pewnie od Zygmunta, Mirosław dalej ten sam adres, a o Julianie niestety nie słyszałam. W notatkach mam tu jak widać Barbarę i Marię, ale nie pytałam o nie w kontekście nagrobków, bo równie dobrze mogły zmienić nazwisko wychodząc za mąż, a nie chciałam nikomu dokładać bezsensownej roboty... Ale w takim razie mogę prosić o sprawdzenie jeszcze jednego nazwiska? Z innej linii rodziny - brat, ale tym razem prababci, również przeprowadził się do Łodzi - Stefan Oleksiak. Nie wiem nic o jego potomkach poza tym, że miał córkę Aldonę i w notesie babci znalazłam Aldonę Łebek z ulicy Srebrzyńskiej i podobno (tu już niepewne) syna, również Stefana. Bardzo proszę o sprawdzenie jeszcze Oleksiaków i Łebków Smile

_________________
Izabela


Ostatnio zmieniony przez Emerald dnia 05-01-2019 - 23:53, w całości zmieniany 1 raz
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
przemek34lodzOffline
Temat postu:   PostWysłany: 05-01-2019 - 23:45
Sympatyk


Dołączył: 12-08-2011
Posty: 70

Status: Offline
Zgadza się Srebrzyńska 93 - Aldona Łebek w 1998 roku



Alicja -Legionów 90, Czesław Jesionowa 10, Halina Rodakowskiego 8, Iwona Smetany 16, Jan Kruczkowskiego 3, Krystyna - Piesza 1, Leokadia al Śmigłego-Rydza 86, Leonorda Inowrocłaska 15, Marian Kopernika 19, Renata Jaracza 21, Ryszard Podgórna 47, Stanisław Kilińskiego 75, Stefania Broniewskiego 99, Tadeusz 11 listopada 77, Teodor Rojna 10, Wiesław Rojna 21, Zbigniew Kościuszki 13, Zdzisława Gojawiczyńskiej 19 OLEKSIAK nazwy ulic po staremu z 1998 roku jakiś czas temu była zmiana nazw ulic.

Pozdrawiam
Przemek
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
broż_kaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 10-01-2019 - 22:18
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 19-01-2014
Posty: 31

Status: Offline
Izabelo,
byłam dziś w kancelarii cmentarza katolickiego na Dołach.
Niestety, w ewidencji pochowanych nie ma nikogo o nazwisku Krześ, ALE, jak poinformowała mnie sympatyczna pracownica tej kancelarii, spis obejmuje obecnie ok. 75% pochówków i jest systematycznie uzupełniany.
W Łodzi jest wiele innych cmentarzy, np na Zarzewie albo przy Szczecińskiej, może Twoi bliscy są tam właśnie pochowani, zwłaszcza że nie pochodzili z tego miasta i nie mieli tu grobów rodzinnych.

Pozdrawiam.

Asia
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
EmeraldOffline
Temat postu:   PostWysłany: 11-01-2019 - 12:42
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 14-11-2018
Posty: 354

Status: Offline
Szkoda, że nie udało się nikogo odnaleźć, ale bardzo dziękuję za pomoc Smile W sumie z Łodzi nie pochodził jedynie brat pradziadka, ożenił się z łodzianką, w Łodzi już urodziły się jego dzieci... Według mamy on już nawet nie bywał w swoich rodzinnych stronach i nigdy go nawet nie widziała na oczy, moja babcia utrzymywała jeszcze z łódzkimi Krzesiami kontakt, ale tylko pocztowy i telefoniczny, nigdy się nie odwiedzali...
No nic, może jeszcze kiedyś komuś rzuci się w oczy to nazwisko, jeszcze raz bardzo dziękuję za pomoc! Smile

_________________
Izabela
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
EmeraldOffline
Temat postu:   PostWysłany: 22-05-2019 - 00:07
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 14-11-2018
Posty: 354

Status: Offline
Emerald napisał:
Ja chciałabym dopytać o istniejące bazy grobów łódzkich cmentarzy - szukam grobów swoich krewnych, szukałam już na cmentarzekomunalne.lodz.systkom.pl i lodz-ruda36.artlookgallery.com/grobonet/ niestety bezskutecznie. Zależało mi na zdjęciach grobów, jednak nie mam jak o nie prosić, jeśli nie znam nawet cmentarza... Jedna z tych osób to brat pradziadka, który przeprowadził się do Łodzi, a dwie pozostałe to jego synowie. Dowiedziałam się o nich po znalezieniu starego notesika babci, który zawierał ich adresy i numery telefonu. Chciałam spróbować jakoś odszukać krewnych, ale po jakichś 30-40 latach nie wiem, czy ktoś z rodziny w ogóle jeszcze tam mieszka. O synach wiem, że nie żyją z MyHeritage, próbowałam napisać do osoby, która ma ich w swoim drzewie, ale zazwyczaj osoby, które mają konta od jakichś 6-8 lat już mi nie odpisywały, bo pewnie już nie korzystają z tego portalu. Jeżeli ktoś kiedyś natknął się na łódzkich cmentarzach na nazwisko Krześ, będę wdzięczna za informację.


Uzyskałam dziś informację, że łódzcy Krzesiowie byli pochowani na cmentarzu blisko miejsca zamieszkania, a były to ulice Morcinka, Tatrzańska i Strzemińskiego, w związku z tym po analizie mapy doszłam do wniosku, że musi być to cmentarz na Zarzewie, przy czym - jeśli dobrze się zorientowałam - ma on część parafialną i komunalną, a wyszukiwarka cmentarzy komunalnych nie znajduje nikogo o tym nazwisku, zatem obstawiam, że ich groby znajdują się w części parafialnej (cmentarz św. Anny). Niestety nie ma chyba wyszukiwarki, więc gdyby ktoś kiedyś przy okazji mógł odwiedzić kancelarię i podać mi lokalizację grobów - byłabym ogromnie wdzięczna Smile Także za ewentualne zdjęcia, choć na razie priorytetem są lokalizacje grobów, bo zdjęcia może ktoś mógłby wykonać innym razem, jeśli znałabym "współrzędne". Poszukiwane osoby to Antoni i Maria, Władysław i Janina, Mirosław i Maria/Marianna, Zygmunt/Paweł, Maria/Barbara.

_________________
Izabela
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
marcinwilOffline
Temat postu:   PostWysłany: 22-05-2019 - 01:09
Sympatyk


Dołączył: 11-01-2019
Posty: 52
Skąd: Łódź
Status: Offline
Bozenna napisał:
Dzien dobry
Ja szukam grobu na cmentarzu katolickim Lask-Kolumna.
Czy to jest daleko od Lodzi?
Czy ktos bywa na tym cmentarzu i moglby mi pomoc?
Z gory dziekuje,
Pozdrawiam,
Bozenna


Bożeno to około 30 km od Łodzi (około 30 min samochodem).
Mieszka tam moja rodzina. W czerwcu będę się z nimi widział na weselu.
Co konkretnie potrzebujesz. Może pomogę.
Pozdrawiam,
Marcin
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
BozennaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 22-05-2019 - 09:55
Sympatyk


Dołączył: 07-08-2006
Posty: 2372
Skąd: Francja
Status: Offline
Dzien dobry Marcinie,
Na cmentarzu rzymskokatolickim w Kolumnie, zostala pochowana Maria Sumorok-Gorzuchowska.
Zmarla 29.04.2012 roku.
Pochowana z pewnoscia w tym samym grobie, co jej maz Antoni Krzysztof Sumorok.
Oboje byli repatriantami z Wilna, lekarzami w Laskim szpitalu.
Szukam danym osobowych (wiek, data zgonu) Antoniego Krzysztofa Sumoroka. Mam nadzieje, ze jest jakas tablica na grobie.
Jesli moglbys kiedys w przyszlosci cos odnalesc, bylabym Ci bardzo wdzieczna,
Serdecznie pozdrawiam,
Bozenna
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Krzysztof_WasylukOffline
Temat postu:   PostWysłany: 22-05-2019 - 10:23
Sympatyk


Dołączył: 02-04-2008
Posty: 706

Status: Offline
Bożenko, pogooglałem "Sumorok Łask" i znalazłem artykuł o śmierci dr Sumorok-Gorzuchowskiej pod linkiem http://lask.pl/sites/all/files/Panorama ... ma0512.pdf (z życiorysem), ale również kilka aktualnych linków związanych z działalnością Juliusza Grzegorza Sumoruka, o którym we wspomnianym artykule napisano, że jest jedynym synem tych lekarzy.

Może najlepiej poszukać u najwiarygodniejszego źródła - u syna.

_________________
Krzysztof Wasyluk
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
BozennaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 22-05-2019 - 10:40
Sympatyk


Dołączył: 07-08-2006
Posty: 2372
Skąd: Francja
Status: Offline
Krzysiu,
Znam te artykuly dotyczace Marii z Gorzuchowskich Sumorok. .Mam jej nekrolog.
Juliusz Grzegorz Sumorok, to moj kuzyn, mily, sympatyczny, usmiechniety, ale nigdy nie odpowiedzial na moja prosbe dotyczaca daty zgony jego ojca, ani daty jego urodzenia.
Antoni Krzysztof Sumorok urodzil sie w Wilnie, okolo 1915-1920-ego roku.
Moj mily kuzyn obiecywal, obiecywal, obiecywal, ze sprawdzi i... do dzis nie dostalam informacji, stad moja prosba do kolegow z Lodzi, ktorzy z pewnoscia beda bardziej solidni.
Serdecznosci,
Bozenna
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Krzysztof_WasylukOffline
Temat postu:   PostWysłany: 22-05-2019 - 14:09
Sympatyk


Dołączył: 02-04-2008
Posty: 706

Status: Offline
Bożenko!

Tu jest odpowiedź na Twoje prośby. Smile Smile Smile

http://laskkolumna.polski-cmentarz.com/ ... &x=56&y=16

_________________
Krzysztof Wasyluk
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
BozennaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 22-05-2019 - 16:57
Sympatyk


Dołączył: 07-08-2006
Posty: 2372
Skąd: Francja
Status: Offline
Krzysiu,

Pieknie ! Bardzo dziekuje. Jestes wspanialy !
Jednoczesnie kolezanka, alicja_firmanty dala informacje, abym poszukala przez grobonet.
Nie umialam tego zrobic. Nie znalazlam.
No coz, starzeje sie.

Serdecznosci,
Bozenna
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Krzysztof_WasylukOffline
Temat postu:   PostWysłany: 22-05-2019 - 18:58
Sympatyk


Dołączył: 02-04-2008
Posty: 706

Status: Offline
Bożenko!
Ścieżka przez grobonet.com może być nieskuteczna, gdyż przestali dodawać dane do ogólnej bazy. Ja stosuję inną metodę. Najpierw szukam dla miejscowości cmentarze i sprawdzam, czy są wyszukiwarki. Oczywiście trzeba coś wcześniej wiedzieć. Oprócz tych Twoich, ostatnio szukałem w podobny sposób w Tczewie i znalazłem mimo, że grobonet.com nic nie wskazywał, a te nowe wersje programu są obudowane wcześniej jeszcze dodatkami. Najważniejsze, że można dojść do wyniku.

Pozdrawiam serdecznie

_________________
Krzysztof Wasyluk
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
BozennaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 22-05-2019 - 19:37
Sympatyk


Dołączył: 07-08-2006
Posty: 2372
Skąd: Francja
Status: Offline
Dzieki, Krzysiu,
Teraz juz wiem, kogo bede wzywac na pomoc w razie potrzeby.
Serdecznosci,
Bozenna
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
marcinwilOffline
Temat postu:   PostWysłany: 22-05-2019 - 23:00
Sympatyk


Dołączył: 11-01-2019
Posty: 52
Skąd: Łódź
Status: Offline
Nawet nie zdążyłem odpalić samochodu do Łasku a tu już po temacie Wink Ale cieszę się, że się udało Smile ot... siła forum Very Happy

Marcin
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2006 The PNphpBB Group
Credits
donate.jpg
Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego zawiera forum genealogiczne i bazy danych przydatne dla genealogów © 2006-2024 Polskie Towarzystwo Genealogiczne
kontakt:
Strona wygenerowana w czasie 0.806548 sekund(y)