Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego

flag-pol flag-eng home login logout Forum Fotoalbum Geneszukacz Parafie Geneteka Metryki Deklaracja Legiony Straty
czwartek, 28 marca 2024

longpixel


Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
MegabyzosOffline
Temat postu:   PostWysłany: 16-05-2019 - 13:14
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 12-11-2018
Posty: 148

Status: Offline
elgra napisał:
odptaszkować J'accepte les conditions (akceptuje warunki), które znajduje się na dole. Smile


To takie proste?
Dziękuję Elu Smile
No i jest. Żył w 1931 a spis 1936 mówi już o kolejnym mężu prababci. Zmarł więc pomiędzy tymi datami.

_________________
Wszystkim ludziom dobrej woli, dziękuję za pomoc. Krystian
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
MegabyzosOffline
Temat postu:   PostWysłany: 18-05-2019 - 12:38
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 12-11-2018
Posty: 148

Status: Offline
Czy istnieją listy werbownicze lub zatrudnienia dla Compagnie de Noeux w okręgu Bethune z przełomu lat 20/30 XX wieku?

_________________
Wszystkim ludziom dobrej woli, dziękuję za pomoc. Krystian
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
EmeraldOffline
Temat postu:   PostWysłany: 18-05-2019 - 16:32
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 14-11-2018
Posty: 354

Status: Offline
jakub336 napisał:
Witam,
Dzięki pomocy wielu osób z forum i nie tylko udało mi się odnależć cmętarz na którym we Francji spoczywa mój pradziadek. A konkretnie znalazł go dla mnie działacz polonijny z Francji. Niestety grób mojego pradziadka został zlikwidowany a jego prochy spoczeły na jakiejś cześci wspólnej. Niestety nie potrafie tego ustalić. Bo nazwy tego miejsca na tym cmętarzu nie odnalzłem w internecie. Może ktoś z życzliwych forumowiczów znający język pomoże mi to ustalić. Poniżej fragment meila z tą informacj.

J’ai de nouveau insisté auprčs de la Mairie de Niort et aprčs recherches sur de vieux registres : l’emplacement de la tombe de Flis Félix a été repris par la Mairie et ses ossements reposent ŕ l’ossuaire du cimetičre les Sabličres. Place du Souvenir Français ŕ Niort.

Bardzo mi zależy, żeby uzyskać zdjęcie tego miejsca i popprostu wiedzieć
Pozdrawiam,
Sylwester


W jaki sposób można dotrzeć do takich informacji? Dzięki testom DNA trafiłam na rodzinę z Francji, jestem z pewną kobietą (no i oczywiście jej potomkami) spokrewniona poprzez jej ojca, który był bratem mojej prababci. Nie znała swoich rodziców, choć dzięki testom DNA i genealogii prowadzonej przez krewnych ze stron obojga rodziców zna już swoje pochodzenie. Nie wiadomo jednak, co stało się z matką, w 1929 urodziła tę kobietę, w 1931 syna, który zmarł w dzieciństwie i dalej ślad się urywa, nic o niej nie wiadomo. Była to Polka mieszkająca we Francji. Można w jakiś sposób namierzyć, gdzie została pochowana (bo najprawdopodobniej we Francji)?

_________________
Izabela
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
_Nel_Offline
Temat postu:   PostWysłany: 18-05-2019 - 17:01
Sympatyk


Dołączył: 20-05-2018
Posty: 33

Status: Offline
Chciałam prosić o sprawdzenie w bazie naturalizacji kobiety o nazwisku panieńskim WILK, która urodziła się w możliwych poniżej miejscowościach:

Wierzawice/Warzyce/Wawierzyce lub Lipnica/Dzikowiec/Mechowiec

Prosiłabym również o sprawdzenie w tej bazie ogólnie nazwiska Wilk pod kątem ww. miejscowości jako miejsc urodzenia.

Tych Wilków to niestety może być dużo, a żadnych innych danych nie posiadam.

Z góry dziękuję Smile

_________________
Nel
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
elgra
Temat postu:   PostWysłany: 18-05-2019 - 20:03
Zasłużony
Członek Honorowy


Dołączył: 01-05-2008
Posty: 4534

Tylko Wojciech i jego żona
https://naforum.zapodaj.net/d24ba5c194b9.jpg.html
gdzie typ NAT to naturalizacja, a CHG to zmiana imienia przy okazji

_________________
Pozdrawiam, Elżbieta z d. Cibińska
moje parafie:Cierno Oksa Węgleszyn Nagłowice (świętokrzyskie)
i Wysocice Sieciechowice (małopolskie) okolice
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
jakub336Offline
Temat postu:   PostWysłany: 19-05-2019 - 22:22
Sympatyk


Dołączył: 15-03-2015
Posty: 241

Status: Offline
W jaki sposób można dotrzeć do takich informacji? Dzięki testom DNA trafiłam na rodzinę z Francji, jestem z pewną kobietą (no i oczywiście jej potomkami) spokrewniona poprzez jej ojca, który był bratem mojej prababci. Nie znała swoich rodziców, choć dzięki testom DNA i genealogii prowadzonej przez krewnych ze stron obojga rodziców zna już swoje pochodzenie. Nie wiadomo jednak, co stało się z matką, w 1929 urodziła tę kobietę, w 1931 syna, który zmarł w dzieciństwie i dalej ślad się urywa, nic o niej nie wiadomo. Była to Polka mieszkająca we Francji. Można w jakiś sposób namierzyć, gdzie została pochowana (bo najprawdopodobniej we Francji)?[/quote]

Witam,
Jzabelo, tak jak wspominałęm w poscie, temat nie był łatwy. Zaczołęm od prośby na tym forum kilka lat temu. Życzliwi ludzie zaczeli wysyłąć mi wskazóki gdzie mam pisać. Wysłąłem dziesiątki meili i listów. Ale zaczołęm otrzymywać fragmentaryczne informacje z których odtworzyłęm losy pradziadka, uwięczone znalezieniem miejsca jego spoczynku. Co do prababci mimo pomocy wielu zaangażowanych ludzi nadal wiem niewiele. Poszukiwania te uczą mnie cierpliwości. Jeśli masz jakieś konkretne pytania to służe pomocą na forum oraz na priv.
Pozdrawiam,
Sylwester
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Paulina_KOffline
Temat postu:   PostWysłany: 11-06-2019 - 00:22
Sympatyk


Dołączył: 23-04-2012
Posty: 46

Status: Offline
Dzień dobry,

Ma ktoś z Państwa dostęp premium do serwisu geneanet i byłby skłonny sprawdzić i przesłać pewne informację?

pozdrawiam Paulina
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
elgra
Temat postu:   PostWysłany: 11-06-2019 - 23:17
Zasłużony
Członek Honorowy


Dołączył: 01-05-2008
Posty: 4534

Paulina_K napisał:
Dzień dobry,

Ma ktoś z Państwa dostęp premium do serwisu geneanet i byłby skłonny sprawdzić i przesłać pewne informację?

pozdrawiam Paulina


Sprawdzić i przesłać informacje można po zwykłej rejestracji.

Geneanet to nie MH Wink

_________________
Pozdrawiam, Elżbieta z d. Cibińska
moje parafie:Cierno Oksa Węgleszyn Nagłowice (świętokrzyskie)
i Wysocice Sieciechowice (małopolskie) okolice
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Paulina_KOffline
Temat postu:   PostWysłany: 12-06-2019 - 20:20
Sympatyk


Dołączył: 23-04-2012
Posty: 46

Status: Offline
elgra napisał:
Sprawdzić i przesłać informacje można po zwykłej rejestracji.

Geneanet to nie MH Wink


Niestety, to co chcę sprawdzić jest dostępne w wersji premium i nie mogę tego wyświetlić Sad

Paulina
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
ane_mikaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 08-07-2019 - 15:55


Dołączył: 05-07-2019
Posty: 5
Skąd: Wrocław
Status: Offline
Witam.
Poszukuję informacji na temat Moich Pradziadków, a konkretnie Pradziadka Stanisława Mastalerz'a. Babcia Ludwika Mastalerz również urodziła się na terenie Francji. Stamtąd przenieśli się na teren Niemiec , gdzie urodził się Dziadek Franciszek.
O pradziadku wiem tylko tyle, ze urodził się na terenie Francji najprawdopodobniej w latach 1870-1890. Nic ponadto nie wiem:(
Może koś podpowie jak zabrać się za szukanie gdy ma się ograniczona ilość danych ?
Bedę wdzięczna za wszelką podpowiedź w tym temacie.
Pozdrawiam.
Aneta .
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
elgra
Temat postu:   PostWysłany: 08-07-2019 - 21:14
Zasłużony
Członek Honorowy


Dołączył: 01-05-2008
Posty: 4534

Najlepiej i najpraktyczniej zacząć od poszukiwań dokumentów w Polsce.
Na przykład jeśli zmarli w Polsce, to w aktach zgonu najpewniej będą informacje o dacie i miejscu urodzenia.
Później będzie łatwiej szukać we Francji.

_________________
Pozdrawiam, Elżbieta z d. Cibińska
moje parafie:Cierno Oksa Węgleszyn Nagłowice (świętokrzyskie)
i Wysocice Sieciechowice (małopolskie) okolice
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
paula3110Offline
Temat postu:   PostWysłany: 02-08-2019 - 10:41
Sympatyk


Dołączył: 25-01-2019
Posty: 49

Status: Offline
Kochani, jaka instytucja przechowuje dokumentacje/ teczki pracownicze zakładów przemysłowych?
Zdobyłam informację że mój pradziadek pracował w Zakładach metalurgicznych de Senelle-Maubeuge. Ale co dalej...? Rolling Eyes
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
elgra
Temat postu:   PostWysłany: 02-08-2019 - 11:09
Zasłużony
Członek Honorowy


Dołączył: 01-05-2008
Posty: 4534

paula3110 napisał:
Kochani, jaka instytucja przechowuje dokumentacje/ teczki pracownicze zakładów przemysłowych?
Zdobyłam informację że mój pradziadek pracował w Zakładach metalurgicznych de Senelle-Maubeuge. Ale co dalej...? Rolling Eyes


Dokumenty znajdują się w archiwum
Archiwum nationales du monde du travail https://francearchives.fr/fr/service/34645

zespól 2012 026 001-104 Société métallurgique de Senelle-Maubeuge, lata 1883-1992

Archiwum nie przeprowadza kwerend, zaprasza do osobistej wizyty.

_________________
Pozdrawiam, Elżbieta z d. Cibińska
moje parafie:Cierno Oksa Węgleszyn Nagłowice (świętokrzyskie)
i Wysocice Sieciechowice (małopolskie) okolice
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
MegabyzosOffline
Temat postu:   PostWysłany: 08-08-2019 - 19:04
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 12-11-2018
Posty: 148

Status: Offline
Udało mi się znaleźć wreszcie mojego pradziadka Ignacego Kowalczyka dzięki spisom ludności w 1931 i 1936 dla Prunay, 51. O ile w 1931 pradziadek ma się dobrze, to w 1936 prababcia ma już kolejnego męża. Nie wiem teraz jak uzyskać akt zgonu pradziadka. Niezaeżnym potwierdzeniem śmierci we Francji jest polski akt ślubu babci. Ale nie jestem w stanie bardziej zawęzić zakresu lat. Jak to ugryźć doradzcie moi drodzy genealodzy. Konkretnie jak sformułować prośbę do Urzędu Prunay, skoro znam tylko przyblizoną datę zgonu?

_________________
Wszystkim ludziom dobrej woli, dziękuję za pomoc. Krystian
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
kubazajacZHOffline
Temat postu: Re: Rodzina we Francji - jak odnaleźć?  PostWysłany: 17-08-2019 - 08:49
Sympatyk


Dołączył: 02-04-2018
Posty: 57

Status: Offline
Dzien dobry!

Czy ktos posiada CD naturalisations ?

Szukam informaci o prawujku ktory byl internowany w Szwajcarii i po 1945 wyjechal do francji (okolice Lille):

Kazimierz (Casimir) Naculak / Noculak, ur. 1910-1920 w Raszkowie /Josefowie pow. Ostrowski

Dziekuje z gory i pozdrawiam

Kuba Zajac
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2006 The PNphpBB Group
Credits
donate.jpg
Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego zawiera forum genealogiczne i bazy danych przydatne dla genealogów © 2006-2024 Polskie Towarzystwo Genealogiczne
kontakt:
Strona wygenerowana w czasie 0.660472 sekund(y)