Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego

flag-pol flag-eng home login logout Forum Fotoalbum Geneszukacz Parafie Geneteka Metryki Deklaracja Legiony Straty
piątek, 29 marca 2024

longpixel


Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
Tomasz_MierzejekOffline
Temat postu: Re: Jak wykonać drzewo genealogiczne dużej rodziny?  PostWysłany: 13-05-2019 - 17:10
Sympatyk


Dołączył: 25-12-2018
Posty: 891

Status: Offline
Mam 17 lat Smile. Więc jestem niedoświadczony w sprawach programów. Lecz postaram się przenieść drzewo na komputer.

_________________
TomekM

Pozdrawiam i dziękuję.


Ostatnio zmieniony przez Tomasz_Mierzejek dnia 13-05-2019 - 21:54, w całości zmieniany 1 raz
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Mendyka_GrzegorzOffline
Temat postu: Re: Jak wykonać drzewo genealogiczne dużej rodziny  PostWysłany: 13-05-2019 - 17:24
Sympatyk


Dołączył: 11-07-2006
Posty: 521
Skąd: Wrocław/Kalisz
Status: Offline
Tomasz_Mierzejek napisał:
Mam 17 lat Smile. Więc jestem niedoświadczony w sprawach programów. Lecz postaram się przenieść drzewo na komputer.

Tomku
Chcę Ci pogratulować, że zajmujesz się genealogią już teraz, a nie odkładasz tego na emeryturę.
Szkoda, że wcześniej nie popytałeś dziadków, seniorów także o technikę robienia drzewa, a wierzę, że przepytywałeś ich o przodków.
Warto pytać tu na forum, ludzie chętnie pomagają. Ja też! i młodym Confused jeśli coś wiem i potrafię z doświadczenia
Masz moje dane; potrzebujesz rozmowy- dzwoń, pisz, pytaj
Cieszę się, że pojawił się tu problem drzewek w smartfonach,
bo ludzie dowiedzą się jak nie wdepnąć w lichą aplikację, których setki
Powodzenia
Grzegorz


Ostatnio zmieniony przez Mendyka_Grzegorz dnia 13-05-2019 - 21:31, w całości zmieniany 1 raz
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Tomasz_MierzejekOffline
Temat postu: Re: Jak wykonać drzewo genealogiczne dużej rodziny  PostWysłany: 13-05-2019 - 17:51
Sympatyk


Dołączył: 25-12-2018
Posty: 891

Status: Offline
Bardzo Panu dziękuję za pomoc. Dziadkowie ze strony Mamy żyją. Oczywiście ich przepytałem o przodków i dalej pytam. Niestety słabo pamiętają gdyż np dziadek ma prawie 91 lat. Dzięki nim posiadam wiele informacji Smile.
Pozdrawiam.

_________________
TomekM

Pozdrawiam i dziękuję.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Mendyka_GrzegorzOffline
Temat postu: Re: Jak poprosić o tłumaczenie metryki  PostWysłany: 13-05-2019 - 20:37
Sympatyk


Dołączył: 11-07-2006
Posty: 521
Skąd: Wrocław/Kalisz
Status: Offline
Tomku
odpowiedziałem Ci na priv w sprawie tłumaczenia
ale przecie tu też możesz sam poprosić o tłumaczenie metryki rosyjskiej;
wejdź na sam dół tego forum: https://genealodzy.pl/PNphpBB2-index-c-5.phtml
Pomogą!

Grzegorz z Wrocławia Mendyka
Konsultacje dla SENIORÓW
(502840055_gmendyka/małpa/wp.pl)
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Tomasz_MierzejekOffline
Temat postu: Re: Jak wykonać drzewo genealogiczne dużej rodziny  PostWysłany: 13-05-2019 - 20:40
Sympatyk


Dołączył: 25-12-2018
Posty: 891

Status: Offline
Rozumiem. Dziekuje. Mam pytanie. Czy wysoki jest koszt robienia drzewa genealogicznego przez specjalistę?

_________________
TomekM

Pozdrawiam i dziękuję.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Mendyka_GrzegorzOffline
Temat postu: Re: Jak wykonać drzewo genealogiczne dużej rodziny  PostWysłany: 13-05-2019 - 21:27
Sympatyk


Dołączył: 11-07-2006
Posty: 521
Skąd: Wrocław/Kalisz
Status: Offline
Tomasz_Mierzejek napisał:
Czy wysoki jest koszt robienia drzewa genealogicznego przez specjalistę?

raczej spory
wszystko zależy czego oczekujesz finalnie
ale ja, w ramach moich FREE-konsultacji jn. mogę Ci drzewo zapoczątkować,
nauczyć obsługi programu, abyś mógł dalej sam kontynuować rozbudowę swego drzewa;
jeśli zdołasz odzyskać te 600 osób ze smartfonu to sprawę b. uprości
A potem będziemy się martwić jak możliwie niedrogo wydrukować je w wielkoformatowej drukarni

Grzegorz z Wrocławia Mendyka
Konsultacje dla SENIORÓW_gen/smart/komp
(502840055_gmendyka/małpa/wp.pl)


Ostatnio zmieniony przez Mendyka_Grzegorz dnia 13-05-2019 - 21:29, w całości zmieniany 1 raz
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Tomasz_MierzejekOffline
Temat postu: Re: Jak wykonać drzewo genealogiczne dużej rodziny  PostWysłany: 13-05-2019 - 21:29
Sympatyk


Dołączył: 25-12-2018
Posty: 891

Status: Offline
Rozumiem. Dziękuję Panu bardzo za pomoc. Napewno się odezwę, gdy będę miał więcej czasu gdyż teraz szkoła... jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam serdecznie.

_________________
TomekM

Pozdrawiam i dziękuję.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Robert_KosteckiOffline
Temat postu: Re: Jak wykonać drzewo genealogiczne dużej rodziny  PostWysłany: 13-05-2019 - 23:02
Sympatyk


Dołączył: 14-09-2015
Posty: 1556

Status: Offline
W moim wpisie są zawarte dwie dosyć ciekawe przesłanki genealogiczne, a mianowicie jest informacja o tym, że jacyś Kochanowscy herbu Korwin mieszkali w 2 poł. XX wieku w Sopocie oraz o traumatycznym wydarzeniu w rodzie Byczków, być może z Odrzywołu?!
Co do fresku na ścianie pokoju, to polecam namoczyć wodą fragment roboczy tynku i zwykłymi plakatówkami nanieść oczekiwany napis lub wizerunek. Farba przeniknie, aż do bloczków lub cegieł. Wypraktykowane!

Pozdrawiam

Robert
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Tomasz_MierzejekOffline
Temat postu: Re: Jak wykonać drzewo genealogiczne dużej rodziny  PostWysłany: 14-05-2019 - 12:41
Sympatyk


Dołączył: 25-12-2018
Posty: 891

Status: Offline
Dziękuję za informacje.

_________________
TomekM

Pozdrawiam i dziękuję.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Virg@Offline
Temat postu: Re: Jak wykonać drzewo genealogiczne dużej rodziny  PostWysłany: 14-05-2019 - 16:07
Sympatyk


Dołączył: 19-03-2009
Posty: 780

Status: Offline
Robert_Kostecki napisał:
W moim wpisie [Wysłany: 12-05-2019 - 22:09] są zawarte dwie dosyć ciekawe przesłanki genealogiczne […].
Co do fresku na ścianie pokoju, to polecam namoczyć wodą fragment roboczy tynku i zwykłymi plakatówkami nanieść oczekiwany napis lub wizerunek. Farba przeniknie, aż do bloczków lub cegieł. Wypraktykowane!

Pozdrawiam
Robert

No, nie wiem co na to rodzice Tomka Very Happy

Tomku,

zanim pomyślisz o fresku na ścianie pokoju czy też korzystaniu z usług profesjonalnych firm świadczących usługi w zakresie poszukiwań genealogicznych, zastanów się.
Wpisz w wyszukiwarkę internetową frazę „profesjonalne zbudowanie drzewa genealogicznego” - znajdziesz informację: „Zbudowanie pełnego drzewa genealogicznego - to wydatek minimum 10-15 tys. zł”.

Natomiast polecam inspirującą lekturę artykułu Kariny Bonowicz, Kilka metrów korzeni
(zamieszczonego 17 grudnia 2008 w internetowej wersji „Gazety Pomorskiej”).

Na fotografii zobaczysz liczące kilka metrów drzewo genealogiczne państwa Anny i Jerzego Gaborów z Torunia, które małżonkowie budowali niestrudzenie dziesięciolecia, a Ich drzewo sięga 1770 roku.

Pozdrawiam –
Lidia
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Tomasz_MierzejekOffline
Temat postu: Re: Jak wykonać drzewo genealogiczne dużej rodziny  PostWysłany: 14-05-2019 - 16:46
Sympatyk


Dołączył: 25-12-2018
Posty: 891

Status: Offline
Bardzo ciekawe. Stworzyłem podobne drzewo do Państwa Gaborów sam.
Lecz myślę o tym aby mieć wszystkich przodków w drzewie ale to będzie bardzo trudne. Dziękuję za odpowiedzi. Smile

_________________
TomekM

Pozdrawiam i dziękuję.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Virg@Offline
Temat postu: Re: Jak wykonać drzewo genealogiczne dużej rodziny  PostWysłany: 14-05-2019 - 20:05
Sympatyk


Dołączył: 19-03-2009
Posty: 780

Status: Offline
Tomku,

podziwiam Twój zapał i ambitne plany. Życzę wytrwałości w ich realizacji oraz abyś zdołał zajść tak daleko, jak daleko można zajść wstecz, a nawet jeszcze dalej Very Happy. I niech Twój trud uwieńczy satysfakcjonujące, piękne drzewo genealogiczne.
Przy okazji polecam artykuł: Minimum informacji w drzewie genealogicznym, jakie to informacje?,
zamieszczony (26/01/2019) przez Grażynę Rychlik na jej stronie internetowej: „Praktykowanie Genealogii”.

Pozdrawiam serdecznie –
Lidia
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Tomasz_MierzejekOffline
Temat postu: Re: Jak wykonać drzewo genealogiczne dużej rodziny  PostWysłany: 14-05-2019 - 20:12
Sympatyk


Dołączył: 25-12-2018
Posty: 891

Status: Offline
Bardzo serdecznie Pani dziękuję. Niestety w mojej parafii jest ciężko o poszukiwania bo księgi sprzed 1900 roku spłonęły. Mimo to odnalazłem moich praprapraprapradziadków z 1780 roku Smile.Udało się to po 2 latach poszukiwań. Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam.

_________________
TomekM

Pozdrawiam i dziękuję.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Tomasz_MierzejekOffline
Temat postu: Re: Jak wykonać drzewo genealogiczne dużej rodziny  PostWysłany: 15-05-2019 - 14:02
Sympatyk


Dołączył: 25-12-2018
Posty: 891

Status: Offline
Przepraszam Państwa. Mam jeszcze pytanie. Czy znają Państwo darmowe pełne wersje programów na komputer w którym jest możliwość tworzenia drzewa genealogicznego?

_________________
TomekM

Pozdrawiam i dziękuję.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
elgra
Temat postu:   PostWysłany: 15-05-2019 - 14:52
Zasłużony
Członek Honorowy


Dołączył: 01-05-2008
Posty: 4534

Takie pytania powtarzają się bardzo często.
Warto wejść na [Wejdź na Forum] i poszukać.
Na przykład tu była mowa

Najlepszy program genealogiczny ?
https://genealodzy.pl/index.php?name=PN ... owy#479178

_________________
Pozdrawiam, Elżbieta z d. Cibińska
moje parafie:Cierno Oksa Węgleszyn Nagłowice (świętokrzyskie)
i Wysocice Sieciechowice (małopolskie) okolice
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2006 The PNphpBB Group
Credits
donate.jpg
Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego zawiera forum genealogiczne i bazy danych przydatne dla genealogów © 2006-2024 Polskie Towarzystwo Genealogiczne
kontakt:
Strona wygenerowana w czasie 0.601079 sekund(y)