Genealodzy.PL Podziel się na Facebooku

Genealodzy.PL

Użytkownik: Rejestracja
Hasło: Pamiętaj

Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego

flag-pol flag-eng home login logout Forum Fotoalbum Geneszukacz Parafie Geneteka Metryki Deklaracja Legiony Straty 22:43 wtorek, 16 lipca 2019

longpixel


Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
joanna23Offline
Temat postu:   PostWysłany: 09-02-2010 - 14:34
Sympatyk


Dołączył: 08-11-2008
Posty: 1013
Skąd: Białystok
Status: Offline
Podbielski :

- imienia brak; w 1862 r. ukończenie Wojennej Akademii Imperatora Mikołaja

W miarę pozyskiwania informacji odnośnie tego nazwiska będę uaktualniać post.

_________________
Joanna z d. Sawicka

Poszukuję : Abramowicz, Grygorczuk, Jaroccy, Sawiccy


Ostatnio zmieniony przez joanna23 dnia 21-03-2010 - 09:04, w całości zmieniany 2 razy
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer ICQ 
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
joanna23Offline
Temat postu:   PostWysłany: 09-02-2010 - 16:21
Sympatyk


Dołączył: 08-11-2008
Posty: 1013
Skąd: Białystok
Status: Offline
Sułkowski :

- Aleksander , służba w 29 ekipażu floty ( wykaz floty 1904 ) ;
- Andrzej s. Mikołaja, sztabs-kapitan w 29-tej artyleryjskiej brygadzie, m-sto Ryga (Ros.Imp.Armia 1909) ;
- Arkadiusz , w roku 1872 ukończenie kursu junkerów, przeznaczony do 118-go Szujsk. pułku piechoty (Spis Uczeln.Wojsk. w Wilnie 1864-1899 );
- Borys s. Józefa ur. 1881 r. - naczelnik sztabu 3 Żelaznej Dywizji Strzeleckiej, 1913 r. - ukończenie Akademii Wojennej Imperatora Mikołaja
- Borys s. Józefa, porucznik w 34-tym Siewskim Ge.Kamieńskiego Pułku Piechoty, m-sto Połtawa (Ros.Imp.Armia 1909) ;
- Grzegorz s. Mikołaja, kapitan w 29-tej artyleryjskiej brygadzie, m-sto Ryga (Ros.Imp.Armia 1909) ;
- Julian (Julij) s. Kacpra, w latach 08/06/1863 - 1865 kadet Korpusu Grafa Arkczejewa; w roku 1865 przydzielony do I Pawłowskiej Uczelni Wojennej (Historia Kad.Korpusu Grafa Arakczejewa 1834-1884);
- Ludwik s. Andrzeja, chorąży, 50 Białostocki pułk piechoty, 1830 r. (50 B-stocki plk.piech.,1907);
- Mikołaj s. Mikołaja, kapitan w 45-tym artyleryjskim parku, m-sto Wilno (Ros.Imp.Armia 1909) ;
- Wiaczesław s. Konstantego, porucznik w 26-tym Wschodnio-Syberyjskim pułku strzeleckim, m-sto Irkutsk (Ros.Imp.Armia 1909) ;
- Witold s. Juliana, podporucznik w 43 artyleryjskiej brygadzie, m-sto Olita (Ros.Imp.Armia 1909) ;
- Włodzimierz, w roku 1883 ukończenie kursu junkerów, przeznaczony do 7-go batalionu rezerwy (Spis Uczeln.Wojsk. w Wilnie 1864-1899 ) ;


W miarę pozyskiwania informacji odnośnie tego nazwiska będę uaktualniać post.[/list]

_________________
Joanna z d. Sawicka

Poszukuję : Abramowicz, Grygorczuk, Jaroccy, Sawiccy


Ostatnio zmieniony przez joanna23 dnia 15-02-2013 - 08:14, w całości zmieniany 6 razy
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer ICQ 
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
joanna23Offline
Temat postu:   PostWysłany: 10-02-2010 - 06:45
Sympatyk


Dołączył: 08-11-2008
Posty: 1013
Skąd: Białystok
Status: Offline
Andrzejewski :

- Andrzej , w roku 1876 ukończenie kursu junkerów , przeznaczony do 119-go Kołom. pułku piechoty (Spis Uczeln.Wojsk. w Wilnie 1864-1899) ;
- Borys s. Grzegorza - podporucznik - 376 pułk piechoty
- Eugeniusz s. Konstantego - w latach 1878-1880 - kapitan - adiutant - 4-ta bateria Jego Imperatorskiej Wysokości Naczelnika Carewicza Aleksieja Mikołajewicza;
- K.K. (pierwsza litera odnosi się do imienia żołnierza, druga do imienia ojca) - drugi kapitan na niszczycielu " Groznyj " - wojna ros.-jap.
- Kazimierz , porucznik - 26 Wschodnio-Syberyjski pułk strzelecki, uczestnik wojny rosyjsko-japońskiej (Wojna ros.-jap.1905,str.21);
- Maksym s. Michała - w latach 1809-1810 podpułkownik - dowódca - Orłowski Muszkieterski Pułk (41-Egerski);
- Michał , w roku 1876 ukończenie kursu junkerów , przeznaczony do 117-go Jarosławskiego pułku piechoty (Spis Uczeln.Wojsk. w Wilnie 1864-1899);
- Mikołaj s. Mikołaja - mł. oficer 3 Pułku Strzeleckiego ( 29-ta piechota - pułk Czerniogowski) - 5-ty Kijowski Pułk Grenadierów Jego Imperatorskiej Wysokości Naczelnika Carewicza Aleksieja Mikołajewicza;
- Paweł s. Jana, chorąży 94-go Jenisienskiego pułku - 01/04/1869 r. (Historia Permskiego pułku 1788-1897) ;
- Stefan s. Stiepana - rotmistrz - Lejb Gwardii Pułk Konny - order św. Grzegorza (1808);
- Stefan (Stiepan) s. Stefana (Stiepana) - w latach 1821-1827 - generał-major - Lejb gwardii Pułku Ułańskiego Wielkiej Księżny Aleksandry Fiodorowny;
- Walerian s. Waleriana, w stopniu pułkownika od 06/12/1911 r., dowódca 5 baterii Lejb Gwardii 2 artyleryjskiej brygady (Wykaz płk. 1914) ;
- Włodzimierz s. Andrzeja ur. 1849 r., sztabs-rotmistrz Warszawskiego Dywizjonu Żandarmerii (Oddz.Korpus Żnadarm. 1890) ;
W miarę pozyskiwania informacji odnośnie tego nazwiska będę uaktualniać post.

    _________________
    Joanna z d. Sawicka

    Poszukuję : Abramowicz, Grygorczuk, Jaroccy, Sawiccy


    Ostatnio zmieniony przez joanna23 dnia 11-02-2013 - 11:33, w całości zmieniany 7 razy
     
     Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer ICQ 
    Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
    joanna23Offline
    Temat postu:   PostWysłany: 10-02-2010 - 06:49
    Sympatyk


    Dołączył: 08-11-2008
    Posty: 1013
    Skąd: Białystok
    Status: Offline
    Januszkieiwcz :

    - Arkadiusz - kursant Pawłowskiej Uczeln.Wojsk. 1869 r., przeznaczony do 27-ej polowej brygady artyleryjskiej (Historia Orłowsk.kadeck.korpusu 1843-1893) ;
    - Arkadiusz s. Konstantego , podpułkownik, dowódca 4 baterii - 2 Dywizjon - Lublin - 18-ta Artyleryjska Brygada (K.P. Gub.Lubelska 1898 );
    - Dmitry, junker Wileńskiej Uczelni Wojennej, po jej ukończeniu w roku 1882 przydzielony do 85-go Wyborgskiego pułku piechoty ((Wileń.Uczeln.Junkerów 1864-1899);
    - Filip s. Kuźmy; żonaty, wyzn.prawosławne; Gub. Grodnieńska, Powiat Prużański , przepadł bez wieści 22/01/1915r. (Spis. pol. 1915);
    - Jan - chorąży 146-go Carycyńskiego pułku piechoty (ord.1914-1918) ;
    - Karol , po ukończeniu kursu junkerów w roku 1882 przeznaczony do 23-go batalionu rezerwy (Wileń.Uczeln.Junkerów 1864-1899)
    - Konstanty - porucznik, adiutant 160 Abchazskiego Pułku ;
    - Konstanty s. Konstantego, ur. 06/05/1878 r. , syn podpułkownika, żonaty ; porucznik brygady Rypińskiej Korpusu Straży Granicznej ( K.Str.Gr. 1909 r.) ;
    - Michał s. Michała, młodszy oficer-chorąży 3 Roty 116-go Małojarosławskiego pułku piechoty (11 Grenad.Fanagor.Pułk 1790-1890) ;
    - Mikołaj s. Mikołaja ( 1868-1918 ) - dworzanin Gub.Pskowskiej - główny dowódca Kaukazkiej Armii;
    - Mikołaj s. Mikołaja, pułkownik w Kancelarii Ministerstwa Wojennego - Wydział Prawodawstwa Wojennego, m-sto Sankt Petersburg (Ros.Imp.Armia 1909) ;
    - Mieczysław s. Ksawerego, podpułkownik w 112-tym Uralskim pułku piechoty, m-sto Kalwaria (Ros.Imp.Armia 1909) ;
    - Stefan (Stiepan) s. Józefa, kapitan w 99-tym Iwangorodskim pułku piechoty, m-sto Dwinsk (Ros.Imp.Armia 1909) .

    W miarę pozyskiwania informacji odnośnie tego nazwiska będę uaktualniać post.

    _________________
    Joanna z d. Sawicka

    Poszukuję : Abramowicz, Grygorczuk, Jaroccy, Sawiccy


    Ostatnio zmieniony przez joanna23 dnia 15-02-2012 - 16:23, w całości zmieniany 10 razy
     
     Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer ICQ 
    Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
    joanna23Offline
    Temat postu:   PostWysłany: 10-02-2010 - 13:18
    Sympatyk


    Dołączył: 08-11-2008
    Posty: 1013
    Skąd: Białystok
    Status: Offline
    Wesołowski :

    - Aleksy, po ukończeniu w roku 1860 Aleksandrowskiej Uczeln.Wojsk. jako porucznik przeznaczony do Riazanskiego pułku piechoty ( Aleksandrowska Uczeln.Wojskowa 1901 r.) ;
    - Aleksander s. Jana, sztabs kapitan - dowódca 16 Roty - 1879r. Wyborgskiego pułku (Wyborgski pułk 1901) ;
    - Andrzej s. Andrzeja, ur. 20/02/1862 r.; w stopniu pułkownika od 01/06/1906r., dowódca - 21 Syberyjski Jej Wysokości Aleksandry Fiedorowny Pułk Strzelecki )Wykaz płk. 1914) ;
    - Antoni s. Andrzeja ur. 07/03/1866 r. - generał dowodzący brygadą 46-ej dywizji piechoty (order św. Grzegorza 1914-1918);
    - Antoni s. Dymitra, kanonier, wyzn.prawosławne, kawaler, Gubernia Grodzieńska, m-sto Bielsk, poległ 19/02/1915r. (Spis pol. 1915, str. 10052);
    - Grzegorz s. Grzegorza, w roku 1890 dowódca 13 Roty w 131 Tiraspolskim Gen.-Ad. Wannowskiego pułku piechoty (131 Tiraspolski płk.piech. 1877) ;
    - Grzegorz s. Michała - ' bibliotekar ' pułku - 127 Put. pułk (Równo) - Gub.Wołyńska 1892 r. ;
    - Ilia , w r. 1765 sierżant Wyborgskiego pułku, w r. 1770 zdemobilizowany w stopniu chorążego (Wyborgski pułk 1901) ;
    - Józef s. Józefa, szeregowy, żonaty, wyzn.prawosławne, Gub.Grodnieńska, Powiat Białostocki, gmina Juchnowiec, ranny 9/05/1915r. (spis pol. 1915);
    - Michał s. Andrzeja , mł.oficer, kapitan 18-go saperskiego batalionu od 1895 r. ; z dniem 05/02/1898 jako podpułkownik przeszedł do rezerwy (18 batalion saperski 1899) ;
    - Mikołaj s. Aleksego, pułkownik, dowódca batalionu Aleksandrinskiego korpusu kadeckiego w latach 1851-1863 (Uczlen.Aleksandrowska 1901) ;
    - Mścisław s. Antoniego, oficer od 1916r., porucznik w Lejb Gwardii Kirasirskiego Jego Wysokości Pułku, kontuzjowany 6 maja 1919 r,; poległ 9-10 czerwca 1919 r. w sioło Andriejewka na Krymie (Oficerzy Gwardii 2002);
    - Paweł s. Andrzeja - rotmistrz w służbie Czernomorskiej Brygady Korpusu Straży Granicznej - 1920 r. ;
    - Paweł s. Mikołaja - podpułkownik 76-go Kubańskiego pułku (order św. Grzegorza 1914-1918);
    - Piotr ur. 01/10/1855 r. , żonaty, 2 dzieci, lekarz dla dowódców - Kazańsk (1909 r. spis cywil.powoł.do wojska) ;
    - Sergiusz, porucznik, poległ w 1914 r. (Lista poległych 1914) ;
    - Stefan (Stiepan) s. Siemiona , w latach 1802-1809 służył w Lejb Gwardii Siemieniowskim Jego Wysokości Imperatora Aleksandra Aleksandrowicza Pułku; w roku 1808 w stopniu wojskowym - sztabs - kapitan (L.Gw.Siemieniowski Pułk 1883 r.) ;
    - Włodzimierz s. Włodzimierza , ur. 1895 r.; 1915- Morski Korpus; miczman; od 24/01/1919 r. porucznik (Oficerzy Morskiej Floty) ;

    W miarę pozyskiwania informacji odnośnie tego nazwiska będę uaktualniać post.

    _________________
    Joanna z d. Sawicka

    Poszukuję : Abramowicz, Grygorczuk, Jaroccy, Sawiccy


    Ostatnio zmieniony przez joanna23 dnia 09-04-2012 - 09:36, w całości zmieniany 17 razy
     
     Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer ICQ 
    Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
    joanna23Offline
    Temat postu:   PostWysłany: 10-02-2010 - 13:20
    Sympatyk


    Dołączył: 08-11-2008
    Posty: 1013
    Skąd: Białystok
    Status: Offline
    Marciniak :

    - Konstanty s. Antoniego - porucznik 193-go Swiażskiego pułku piechoty; poległ w Agaszi (order św. Grzegorza 1914-1918);

    W miarę pozyskiwania informacji odnośnie tego nazwiska będę uaktualniać post.

    _________________
    Joanna z d. Sawicka

    Poszukuję : Abramowicz, Grygorczuk, Jaroccy, Sawiccy


    Ostatnio zmieniony przez joanna23 dnia 21-03-2010 - 09:11, w całości zmieniany 2 razy
     
     Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer ICQ 
    Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
    joanna23Offline
    Temat postu:   PostWysłany: 15-02-2010 - 09:05
    Sympatyk


    Dołączył: 08-11-2008
    Posty: 1013
    Skąd: Białystok
    Status: Offline
    Wasilewski :

    - Adam , efr., wyzn.rzym.-katol., kawaler, Gubernia Lubelska, powiat łukowski, gmina Łysobyki, ranny 22/08/1915 r. (Spis pol. 1915, str. 9656);
    - Aleksander, po ukończeniu w roku 1871 kursu junkerów przeznaczony do 120-go Sierpuch. pułku piechoty (Spis Uczeln.Wojsk. w Wilnie 1864-1899) ;
    - Aleksander s. Aleksandra , sztabs-rotmistrz w Primorskim dragunskim pułku , sioło - Razdolnoje (Ros.Imp.Armia 1909) ;
    - Aleksander s. Aleksandra porucznik w Jamburgskim pułku od 16/08/1869 r. , przeniesiony z 14-go Mitawskiego husarskiego Księcia Pruskiego Alberta młodsz. pułku; z dn. 27/04/1871 r. przeniesiony do S.Petersburskiej policji d/s kawalerii (Jamburgski Pułk) ;
    - Aleksander s. Aleksandra, kornet w Jamburgskim pułku od 22/04/1865 r. , przeniesiony z 2-go Lejb Gwardii Kuriandskiego ułańskiego pułku (Jamburgski Pułk) ;
    - Aleksy , szeregowy 12 Roty Lejb Gwardii Izmajłowskiego Pułku, otrzymał order wojenny 4 stopnia (L.Gw.Izmajł.Pułk 1730-1880) ;
    - Andrzej s. Antoniego, kapitan w 20-tym Turkestanskim batalionie strzeleckim, m-sto Kerki (Ros.Imp.Armia 1909);
    - Antoni, szeregowy, Gub. Warszawska, Powiat Błoński, okręg Młochów, zaginął 17/08/1914 lub 17/08/1915r. (Spis pol. 1915,str. 1828);
    - Antoni s. Pawła, porucznik w admiralicji; na emigracji we Francji; zmarł 05/08/1933 r. w Paryżu (Oficerzy Morskiej Floty) ;
    - Antoni s. Piotra - 128 Starosokolskij pułk piechoty (Zasław) - kapitan 9-tej roty (Gub.Woł. 1892 r.) ;
    - Jan , po ukończeniu kursu junkerów w roku 1897 przeznaczony do 97-go Lifl. pułku piechoty (Spis Uczeln.Wojsk. w Wilnie 1864-1899) ;
    - Jan s. Aleksandra , sztabs-kapitan w 8 Finlandzkim strzeleckim pułku, m-sto Wybort (Ros.Imp.Armia 1909) ;
    - Jan s. Aleksego, kanonier, wytzn.prawosławne, kawaler, Gubernia Grodzieńska, powiat Słonimski, ranny 18/01/1915r (Spis pol. 1915, str. 10052);
    - Jan s. Fiodora , porucznik w 58 Pragskim pułku, m-sto Mikolajew (Ros.Imp.Armia 1909) ;
    - Jan s. Kuźmy , podpułkownik , od kwietnia do 7 maja 1865 r. w 65-tym Moskiewskim pułku piechoty (Historia 65-go Moskiewsk.Pułk.Piechoty 1890 r.) ;
    - Jan s. Macieja, szeregowy, wyzn.prawosławne, żonaty, Gubernia grodzieńska, powiat bielski, gmina Orla, ranny 12/10/1914r. (Spis pol. 1914,str. 8815);
    - Jan s. Macieja, porucznik 146-go Caricinskiego pułku - 20/02/1864 r.; w stopniu sztabs-kapitana zwolniony ze służby wojskowej z dniem 23/10/1865 r. (Historia pułków piechoty 37 Dywizji 1700-1880) ;
    - Jan , podporucznik Wyborgskiego pułku - 1766 r. , w r. 1770 zdemobilizowany w stopniu podporucznika (Wyborgski pułk 1901);
    - Kesar (nie wiem jaka oboczność imienia, może Cezar ) s. Jana, ober-oficer floty, starszy lejtienant od 30/07/1916 r. (Oficerzy floty 1917) ;
    - Konstanty s. Jana - 43-ci Ochocki pułk piechoty (Łuck) - młodszy lekarz (K.P Gub.Wołyńska 1892 r.) ;
    - Konstanty s. Leona , porucznik w 7 batalionie pontonowym, m-sto Góra-Kalwaria (Ros.Imp.Armia 1909);
    - Leon s. Antoniego, ur. 26/12/1848 r., żonaty , 8 dzieci, pułkownik, sztabs-oficer d/s wojskowych w W-wskim Wojennym Okręgu, m-sto Warszawa , 1899 (Wykaz płk.1902) ;
    - Michał , 1859 r. - chorąży w 17-tym Archangielskim Jego Wysokości Wielkiego Kniazia Włodzimierza Aleksandrowicza Pułku (17 Archang.Pułk 1700-1900) ;
    - Michał s. Aleksandra, kornet w Jamburgskim pułku od 20/02/1873 r. (Jamburgski Pułk) ;
    - Michał s. Jana - 125 pułk Kurski ( Żytomir ) kapitan 16-go batalionu (Gub. Woł. 1892 r.) ;
    - Michał , po ukończeniu w roku 1884 kursu junkerów, przeznaczony do 22-go batalionu rezerwy (Spis Uczeln.Wojsk. w Wilnie 1864-1899) ;
    - Mikołaj , w r. 1764 sierżant Wyborgskiego pułku, zdemobilizowany w r. 1770 w stopniu kapitana (Wyborgski pułk 1901) ;
    - Mikołaj , po ukończeniu w roku 1875 kursu junkerów przeznaczony do 105 Orenbursk. pułku piechoty (Spis Uczeln.Wojsk. w Wilnie 1864-1899) ;
    - Mikołaj s. Aleksandra, ur. 1845 r., żonaty , 2 dzieci, adiutant G.Ż.U. 1979 r., pomocnik Naczelnika Kurskiej Gubernii Żandarmerii (Oddzielny Korpus Żandarmerii 1892r.) ;
    - Mikołaj s. Włodzimierza, ur. 13/09/1896 r.; 1918 - gardemarin; 1919 - miczman (Oficerzy Morskiej Floty) ;
    - Paweł s. Akima - 162 Achalicchskij pułk piechoty - komendanci roty - kapitan ;
    - Paweł s. F. - porucznik, adiutant 2 batalionu 10-go Wschodnio- Syberyjskiego pułku strzeleckiego ;
    - Paweł s. Wincentego, sztabs-kapitan w 83 Samurskim Jego Wysokości Wielkiego Kniazia Włodzimierza Aleksandrowicza Pułku Piechoty - Deszlagar (Ros.Imp.Armia 1909) ;
    - Piotr , kapral 10-go Małorossijsk.grenadiersk.pułku, order św.Grzegorza Nr 52359 w roku 1877, poległ od ran (Historia 10-go Grenadiersk.Małorossijsk.Pułku 1889 r.) ;
    - Piotr , po ukończeniu w 1873 roku kursu junkerów przeznaczony do 119-go Kołomsk. pułku piechoty (Spis Uczeln.Wojsk. w Wilnie 1864-1899) ;
    - Stanisław s. Teofila- podporucznik w 1 pułku strzeleckim , m-sto Przasnysz ( K. Gub. Płocka 1889 r.) ;
    - Władysław, po ukończeniu w roku 1869 kursu junkerów , przeznaczony do 113-go Starorosijsk. pułku piechoty (Spis Uczeln. Wojsk. w Wilnie 1864-1899) ;
    - Włodzimierz s. Aleksandra, rotmistrz w 15-tym Husarskim Ukraińskim Jej Wysokości Wielkiej Kniaziny Ksenii Aleksandrowny Pułku , m-sto Sierpiec (Ros.Imp.Armia 1909) ;
    - Włodzimierz s. Aleksandra , komendant 1-go żelaznodorożnego batalionu , m-sto S.Petersburg (Ros.Imp.Armia 1909);
    - Włodzimierz s. Mikołaja, porucznik w 1 Wschodnio-Syberyjskim wojenno-telegraficznym batalionie, sioło: Spaskoje (Ros.Imp.Armia 1909) ;



    Miźko - Wasilewski Jan s. Jana, ur. 07/08/1851 r., sztabs-oficer, pułkownik w armii piechoty (Wykaz płk. 1914) ;


    W miarę pozyskiwania informacji odnośnie tego nazwiska będę uaktualniać post.

    _________________
    Joanna z d. Sawicka

    Poszukuję : Abramowicz, Grygorczuk, Jaroccy, Sawiccy


    Ostatnio zmieniony przez joanna23 dnia 09-04-2012 - 09:45, w całości zmieniany 23 razy
     
     Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer ICQ 
    Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
    joanna23Offline
    Temat postu:   PostWysłany: 20-02-2010 - 10:27
    Sympatyk


    Dołączył: 08-11-2008
    Posty: 1013
    Skąd: Białystok
    Status: Offline
    Kułak :

    - Grzegorz - żołnierz Armii Czerwonej 2 pułku brygady kursantów (odzn. 1923 r.)

    W miarę pozyskiwania informacji odnośnie tego nazwiska będę uaktualniać post.

    _________________
    Joanna z d. Sawicka

    Poszukuję : Abramowicz, Grygorczuk, Jaroccy, Sawiccy


    Ostatnio zmieniony przez joanna23 dnia 21-03-2010 - 09:14, w całości zmieniany 1 raz
     
     Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer ICQ 
    Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
    joanna23Offline
    Temat postu:   PostWysłany: 20-02-2010 - 10:30
    Sympatyk


    Dołączył: 08-11-2008
    Posty: 1013
    Skąd: Białystok
    Status: Offline
    Mazur:

    - Adam s. Aleksego, szeregowy, wyzn.rzym.-katol., żonaty, Gubernia Grodzieńska, powiat bielski, okręg Małyszew, zaginął 10/11/1914r. (Spis pol. 1914, str. 8681);
    - Antoni, dragon w Lejb-Gwardii Dragońskim Pułku; poległ w kampanii 1877-78 (Lejb-Dragon 1814-1914) ;
    - Bolesław s. Osipa, szeregowy, wyzn.rzym.-katol., żonaty, Gubernia Grodzieńska, powiat bielski, zaginął 9/11/1914r. (Spis pol.1914,str. 8684);
    - Bronisław s. Kazimierza, szeregowy, wyzn.rzym.-katol., żonaty, Gubernia Grodzieńska, powiat bielski, gmina Aleksin, ranny 8/11/1914r. (Spis pol. 1914,str. 8682);
    - Michał s. Andrzeja, efrejtor, wyznanie prawosławne, żonaty, Gub. Chełmska, powiat hrubieszowski, Moniatycze, ranny 21/11/1914r. (Spis.pol. i rannych, 14057)
    - Rafał s. Adama, szeregowy, wyzn.rzym.-katol., żonaty, Gubernia Grodzieńska, powiat bielski, okręg Małyszew, zaginął 10/11/1914r. (Spis pol. 1914,str. 8681);
    - Jan , szeregowy 10-go Małorossijsk.grenadiersk.pułku, order św.Grzegorza Nr 51403 w roku 1877 (Historia 10-go Grenadiersk.Małorossijsk.Pułku 1889r.) ;
    - Jan s. Szczepana, szeregowy, wyzn.rzymsk.-katol., Gub.Lubelska, powiat lubelski, , ranny 9/02/1914r. (Spis pol. 1914, str. 8501);
    - Paweł s. Mikołaja - dowódca eskadry 14 dywizji (odzn. 1923 r.);
    - Piotr s. Stanisława, grenadier, wyzn.luterańskie, kawaler, Gubernia Lubelska, powiat Krasnystaw, gmina Sułów, zaginął 6-12/07/1915r. (Spis pol. 1915, str. 9991);
    - Sebastian, szeregowy 12 Roty 2-go Rostowskiego grenadierskiego pułku, otrzymał order wojenny Nr 63091 (Historia 2-go Rostowskiego grenadierskiego pułku 1889r.) ;
    - Stefan - żołnierz Armii Czerwonej 132 pułku ( odzn. 1923 r.) ;

    W miarę pozyskiwania informacji odnośnie tego nazwiska będę uaktualniać post.

    _________________
    Joanna z d. Sawicka

    Poszukuję : Abramowicz, Grygorczuk, Jaroccy, Sawiccy


    Ostatnio zmieniony przez joanna23 dnia 20-01-2013 - 08:37, w całości zmieniany 8 razy
     
     Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer ICQ 
    Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
    joanna23Offline
    Temat postu:   PostWysłany: 22-02-2010 - 18:36
    Sympatyk


    Dołączył: 08-11-2008
    Posty: 1013
    Skąd: Białystok
    Status: Offline
    Nowicki :

    - Adam , po ukończeniu w roku 1882 kursu junkerów, przeznaczony do 106-go Ufimsk. pułku piechoty (Spis Uczeln.Wojsk. w Wilnie 1864-1899) ;
    - Adolf -młodszy lekarz kadeckiego Tiflisskiego korpusu ; (1909 - spis cywil. powoł.do wojska);
    - Aleksander s. Jana - kapitan - 45-ty Azowski pułk piechoty - dowódca 1-wszej Roty (K.P Gub.Wołyńska - 1892r.) ;
    - Benjamin s. Piotra, porucznik w admiralicji od 06/12/1914 r. (Oficerzy floty 1917);
    - Borys s. Konstantego, ur. 1888 r.; 1908- Morski Korpus; 1909 - oficer; starszy lejtienant; na emigracji w Estonii (Oficerzy Morskiej Floty);
    - Eugeniusz s. Fiedora, ur. 29/11/1867 w Gub. Radomskiej ( z dworzan Gub. Smoleńskiej ); 1884 - Płocki Korpus Kadecki; 1886 - Konstantynowska Uczelnia Wojenna; 1892- Akademia Gensztabu; oficer Lejb Gwardii Litewskiego Pułku (Oficerzy Gwardii 2002);
    - Grzegorz - kursant Konstantynowskiej Uczeln.Wojskowej 1883 r., przeznaczony do 17-go batalionu strzeleckiego (Historia Orłowsk.kadeck.korpusu 1843-1893) ;
    - Grzegorz s. Pawła, ur. 03/11/1876 r. w Sewastopolu; 1916 - Morski Korpus; miczman; dowódca wachty krążownika " Pamięci Merkurego " (Oficerzy Morskiej Floty) ;
    - Henryk s. Tomasza, wyzn.rzymsk.-katol., kawaler,Gub.Warszawska, Powiat Pułtusk, wieś Sziszka ( słabo widoczna ), zaginął 7/02/1915r. (Spis pol. 1915);
    - Hipolit s. Romana ur. 01/05/1864 r. - młodszy lekarz 17-go Archangielogorodskiego pułku piechoty ; (1909-spis cywil.powoł.do wojska) ;
    - Jan , po ukończeniu w roku 1871 kursu junkerów , przeznaczony do Ufimsk. pułku piechoty (Spis Uczeln.Wojsk. w Wilnie 1864-1899) ;
    - Jan s. Hipolita, od 20/02/1864 r. podporucznik w 145 Nowoczerkawskim pułku piechoty, sztab generalny (37 Dywizja Piechoty 1700-1880,str.35);
    - Józef s. Macieja, szeregowy, wyzn.rzyms.-katol., Gubernia Lubelska, powiat lubelski, wieś Radowczyce ( niewyraźny skrót ), ranny 9/02/1914r. (Spis pol. 1914,str. 8501);
    - Karol s. Władysława, w latach 30/08/1853 - 1862 kadet Korpusu Grafa Arakczejewa; od 1862 roku podpułkownik w 18-tym Batalionie strzeleckim (Historia Kad.Korpusu Grafa Arakczejewa 1834-1884) ;
    - Konstanty , kadet II Moskiewskiego Korpusu Kadeckiego Imperatora Mikołaja I - ukończenie 1899-1900 (Moskiewski Korpus Kadecki 1899) ;
    - Leon , po ukończeniu w roku 1893 kursu junkerów, przeznaczony do 17-go batalionu strzeleckiego (Spis Uczeln.Wojsk. w Wilnie 1864-1899) ;
    - Lucjan s. Franca, ur. 1862 r.; w służbie wojsk. od 1881 r.; pomocnik lekarza morskiego w szpitalu w Sewastopolu; rozstrzelany przez bolszewików w nocy 16/12/1917 r. (Oficerzy Morskiej Floty) ;
    - Michał s. Felicjana , ur. 01/09/1864 r. Gub. Mińska; 08/12/1885 szeregowy ; 06/08/1895 r. - podporucznik - 17-go Archangielskiego Jego Wysokości Wielkiego Kniazia Włodzimierza Aleksandrowicza Pułku (17 Archang.Pułk 1700-1900) ;
    - Mikołaj , z premier-majorów Głuchowskiego karabinierowego pułku 22/09/1786 r. ; przeniesiony do Gwardii konnej - sekund-rotmistrz ; w roku 1787 - rotmistrz (Lejb Gw.konnego pułku 1731-1886 r.) ;
    - Mikołaj s. Aleksandra - podporucznik 74-go Stawropolskiego pułku piechoty, poległ 23/07/1917 w Pukliaki (ord.1914-1918) ;
    - Mikołaj s. Dementego , ur. 22/02/1833 r.; żonaty, 1 syn; generał-lejtienant w armii kawalerii; naczelnik 9 Dywizji Kawalerii (w spisie gen.sztabu) (Spis gen. 1891r.) ;
    - Mikołaj s. Jana , podpułkownik 9-go Staroingermanlandzskiego pułku (K.P.Gub.Niżnogorodzka 1891 r.) ;
    - Mikołaj s. Mikołaja - starszy adiutant - rotmistrz - sztab 32-giej Dywizji Piechoty ( K.P. Gub.Wołyńska 1892 r. );
    - Mikołaj , po ukończeniu w roku 1872 kursu junkerów, przeznaczony do 119-go Kołomsk. pułku piechoty (Spis Uczeln.Wojsk. w Wilnie 1864-1899) ;
    - Mikołaj s. Włodzimierza , 1881 - chorąży w Lejb Gwardii Siemieniowskim Pułku (L.Gw.Siemieniowski pułk 1883) ;
    - Osip, szeregowy, wyzn.rzymsk.-katol., kawaler, Gub.Grodnieńska, Powiat B-stocki, zaginął bez wieści 9/11/1914r. (Spis pol. 1914);
    - Paweł s. Jana, ur. 23/06/1857 r.; oficer od 1879 r.; wice-admirał, głównodowodzący portu Sewastopolskiego morza Czarnego; rozstrzelany w nocy 15/12/1917 r. w Sewastopolu przez bolszewików; miał córkę Marię (Kociubińska) (Oficerzy Morskiej Floty) ;
    - Sergiusz s. Pawła, pomocnik lekarza floty Czernomorskiej; rozstrzelany między 16/12/1917 a 24/02/1918 r. w Sewastopolu (Oficerzy Morskiej Floty) ;
    - Walerian , 1843-1848 - ukończenie Kadeckigo Korpusu Grafa Arakczejewa; podporucznik w Selenginskim pułku piechoty; poległ 28/06/1855 r. na 3 bastionie przy bombardowaniu Sewastopola (Historia Kad.Korpusu Grafa Arakczejewa 1834-1884) ;
    - Wasyl s. Jakuba (Jakowlewa) , w latach 27/02/1834 - 1839 kadet Korpusu Grafa Arakczejewa; od 1841 roku służba w 3 Grenadierskiej Artyleryjskiej Brygadzie (Historia Kad.Korpusu Grafa Arakczejewa 1834-1884) ;
    - Wincenty, podoficer 113-go Staroruskiego pułku piechoty, order św.Grzegorza Nr 102803 w roku 1855 (Historia 113-go Staroruskiego pułk.piechoty 1900 r.) ;
    - Władysław , oficer floty, miczman od 25/03/1917 r. (Oficerzy floty 1917) ;
    - Włodzimierz s. Antona/Antoniego, od 01/11/1872 r. chorąży w 145 Nowoczerkawskim pułku piechoty, sztab generalny (37 Dywizja Piechoty 1700-1880,str.54);
    - Włodzimierz s. Piotra , 15/08/1861 r. przeniesiony z Tawriczeskiego grenadierskiego Jego Wysokości Imperatora Wielkiego Kniazia Michała Mikołajewicza Pułku do Lejb Gwardii Litewskiego Pułku; 29/12/1864 r. przeniesiony do sztabu generalnego w stopniu szbas-kapitana (L.Gw.Litewski Pułk 1887) ;

    W miarę pozyskiwania informacji odnośnie tego nazwiska będę uaktualniać post.

    _________________
    Joanna z d. Sawicka

    Poszukuję : Abramowicz, Grygorczuk, Jaroccy, Sawiccy


    Ostatnio zmieniony przez joanna23 dnia 09-02-2013 - 21:33, w całości zmieniany 18 razy
     
     Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer ICQ 
    Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
    joanna23Offline
    Temat postu:   PostWysłany: 25-02-2010 - 08:24
    Sympatyk


    Dołączył: 08-11-2008
    Posty: 1013
    Skąd: Białystok
    Status: Offline
    Szmidt :

    - Albert s. Alberta, ur. 03/05/1888 r. w Rydze; chorąży floty; inżynier-mechanik; oficer od 1917 r. (Oficerzy Morskiej Floty) ;
    - Alfred - kursant Pawłowskiej Uczeln.Wojsk. 1887 r., przeznaczony do 53-go Wołyńskiego E.I.W. Mikołaja Mikołajewicza Starsz. pułku piechoty (Historia Orłowsk.kadeck.korpusu 1843-1893) ;
    - Aleksander s. Aleksandra, ur. 16/06/1871r., kapitan w Lejb Gwardii 3-go pułku strzeleckiego (Spis Kapitanów Gward.Piechoty 1910);
    - Aleksander s. Aleksandra , ober-oficer floty, starszy lejtienant od 06/01/1914 (Oficerzy floty 1917) ;
    - Aleksander s. Otta , ur. 19/03/1833 r., żonaty, 5 dzieci; generał-lejtienant w armii piechoty; naczelnik 16 Dywizji Piechoty (w spisie gen.sztabu) (Spis gen. 1891 r.) ;
    - Aleksy s. Karola , pułkownik w 108 Saratowskim pułku piechoty (KP Gub.Wileńska 1912) ;
    - Andrzej - szeregowy 10-go Małororossijskiego grenadierskiego pułku piechoty, w roku 1877 otrzymał ord.św.Grzegorza Nr 52393 (Historia 10-go Grenad.Małoros.Pułku 1889r.) ;
    - Apoloniusz s. Andrzeja, sztabs-rotmistrz w pułku Jamburgskim od 22/01/1865 r. - przeniesiony z 1-go S.Petersburskiego Bawarskiego ułańskiego pułku, będąc w stopniu rotmistrza z dn. 27/04/1867 r. zwolniony ze służb.wojsk. z przyczyn zdrowotnych (Jamburgski Pułk) ;
    - Artur s. Adolfa - sztab-rotmistrz 2 eskadron (sztab w Kaliszu) 15-ty dragunskij Aleksandrowskij pułk (K.P. Gub.Kaliska 1906r. ) ;
    - Artur , ur. 1856 r.; w służbie wojsk. od 1878 r.; oficer od 1882 r.; kapitan 1 rangi (z rezerwy) Syberyjskiej Floty (Oficerzy Morskiej Floty) ;
    - Artur otczestwo Gotlibowicz, sztabs-oficer floty, kapitan I rangi od 27/07/1915 (Oficerzy floty 1917);
    - Eugeniusz s. Jana , inżynier-mechanik , kapitan 2 rangi od 03/08/1913 r. (Oficerzy floty 1917) ;
    - Eugeniusz s. Otta , ur. 31/12/1844 r. , generał kawalerii Kirasirskiego Jego Wysokości Pułku, na liście figuruje z dn. 06/12/1907 (Spis gener.1914 r.) ;
    - Fiedor s. Michała, ur. 18/08/1850 r., wyznanie prawosławne, żonaty, 6 dzieci, starszy lekarz przy Bobruńskim batalionie dyscyplinarnym (Spis cywil.wojsk.1909) ;
    - Georg Henryk s. Jakowlewa, ur. 18/12/1851 r., wyznanie luterańskie, żonaty, 2 dzieci, wykładowca w Woroneżskim Kadeckim Korpusie (Spis cywil.wojsk.1909) ;
    - Grzegorz s. Eugeniusza, podporucznik , 1914 r. - ranny (Spis rannych 1914);
    - Grzegorz s. Jana , w latach 1877-1878 pułkownik Lejb Gwardii Pułku Finlandzkiego ;
    - Grzegorz s. Jana, pułkownik sztabu generalnego, wykładowca historii i taktyki wojennej - 1865 r. Pawłowskiej Uczeln.Wojennej (Pawłows.Uczeln.Wojenna 1798-1898);
    - Grzegorz s. Marcina - chorąży 123-go Kozłowskiego pułu piechoty (ord.1914-1918) ;
    - Grzegorz , oficer floty, miczman od 04/05/1917 (Oficerzy floty 1917) ;
    - Jan - kapral 10-go Małorossij.pułku grenadierskiego; w roku 1877 otrzymał ord.św.Grzegorza Nr 83072 (Historia 10-go Grenadiersk.Małorossikj.pułku 1889) ;
    - Julian Włodzimierz s. Jana, dwódca 2-go batalionu 10-go Nowobg.pułku (K.P.Gub.Kałużska 1913r.) ;
    - Karol, kornet w pułku Jamburgskim od 14/06/1814 r. (Jamburgski Pułk ) ;
    - Karol s. Adolfa - 4 oddział Sandomierskiej Brygady Oddziału Korpusu Straży Granicznej (K.P. Gub.Lubelska 1898 r.) ;
    - Karol s. Karola, pułkownik w Lejb Gwardii Pawłowskim Pułku od 28/01/1833 r.; z dniem 13/01/1835 r. zwolniony ze służby wojskowej z przyczyn rodzinnych (L.Gw.Pawłowski Pułk 1890r.) ;
    - Konstanty s. Konrada , w latach 1877-1884 generał-major Lejb Gwardii Pułku Pawłowskiego ;
    - Konstanty - kursant Pawłowskiej Uczeln.Wojsk. 1886 r., przeznaczony do pułku piechoty I.W.K. W.Konstantynowny (Historia Orłowsk.kadeck.korpusu 1843-1893);
    - Krystian s. Jana , kapitan Wyborgskiego pułku - 1795 r. (Wyborgski pułk 1901) ;
    - Michał s. Andrzeja, ur. 1879 r.; 1904 - Morska Uczeln.Inżynieryjna; kapitan 2 rangi; inżnier-mechanik; na emigracji (nie podane gdzie) (Oficerzy Morskiej Floty) ;
    - Michał otczestwo Andresewicz , inżynier-mechanik, kapitan 2 rangi od 10/01/1916 r. (Oficerzy floty 1917) ;
    - Mikołaj s. Mikołaja - rotmistrz 15-go Ukraińskiego pułku huzarów (ord. 1914-1918) ;
    - Mikołaj - kursant Konstantynowskiej Uczeln.Wojsk. 1872 r., przeznaczony do 27-ej polowej brygady artyleryjskiej (Historia Orłowsk.kadeck.korpusu 1843-1893) ;
    - Mikołaj s. Aleksandra, kornet Jamburgskiego pułku od 25/06/1865 r., przeniesiony z 42-go Jakutskiego pułku piechoty; po roku 1871 figurował jako sztabs-rotmistrz tego samego pułku (Jamburgski Pułk) ;
    - Mikołaj s. Aleksandra, ur. 16/08/1873 r., kapitan w Lejb Gwardii 3 str.pułku (Spis kapitanów Gward.Piechoty 1910);
    - Mikołaj s. Nikity, kornet w Lejb Gwardii Ułańskim Jej Wysokości Aleksandry Fiodorowny Pułku od 1888r. ; z dniem 20/09/1889 r. skreślony z listy wojsk. ze względu na śmierć (L.Gw.Ułański Pułk 1896r.) ;
    - Mikołaj s. Włodzimierza, ur. 1863 r.; 1883 - Morski Korpus , Akademia Gejsztaba; podpułkownik w admiralicji; wykładowca Morskiego Korpusu; w siłach zbrojnych Południowej Rosji; pułkownik; w 1920r. ewakuowany z Noworossijska do Aleksandrii na statku " Saratow "; na emigracji; generał-major floty (Oficerzy Morskiej Floty) ;
    - Nikita s. Konrada , 1851-1862 sztabs-kapitan w Lejb Gwardii Siemieniowski Pułk, 1862 - zwolniony od służby wojskowej (L.Gw.Siemien.Pułk 1883) ;
    - Paweł s. Jana, kornet w Jamburgskim pułku od 1817 r.; przeniesiony z Orenburskiego ułańskiego pułku; będąc w stopniu porucznika z dn. 15/11/1818 r. zwolniony ze służb.wojsk. z przyczyn zdrowotnych (Jamburgski Pułk) ;
    - Piotr s. Aleksandra, chorąży S.Petersburskiego Grenadierskiego Króla Fryderyka Wilhelma III Pułku od 10/08/1838 r. ; z dniem 02/02/1842 r. zwolniony ze służby wojskowej z powodów rodzinnych (w stopniu porucznika (S.Petersburski Grenad.Pułk 1880 r.) ;
    - Piotr s. Piotra, ur. 06/10/1859 r. ; generał-major w armii kawalerz., komisarz d/s zachodniej części Zadońsk. ; na liście figuruje od 06/12/1910 r. (Spis gener.1914r.) ;
    - Stanisław s. Jakowlewa, w latach 1862-1870 kadetNiżegorodzkiego Gimnazjum Wojennego (Niż.Gimn.Woj.1834-1884) ;
    - Waldemar - kursant Konstantynowskiej Uczeln.Wojsk. 1869 r., przeznaczony do 27-ej polowej brygady artyleryjskiej (Historia Orłowsk.kadeck.korpusu 1843-1893) ;
    - Wiaczesław s. Jana; ur. 1885 r.; 1906 - Morski Korpus; oficer od 1907 r.; starszy lejtienant; rozstrzelany przez bolszewików (Oficerzy Morskiej Floty) ;
    - Włodzimierz Albert s. Augusta, ur. 21/01/1852 r., żonaty, 3 dzieci, dowódca 27 brygady artyl. 2 Dywizji (Wykaz płk.1902);
    - Włodzimierz - podporucznik Lejb Gwardii 3-go pułku strzeleckiego - poległ w 1915 r. - Siennica-Korolewska (ord.1914-1918) ;
    - Włodzimierz s. Piotra, ur. 1883 r.; 1902 - Morski Korpus; kapitan 1 rangi sił zbrojnych Południowej Rosji; w 1920 r. ewakuowany z Sewastopola do Tursji (Oficerzy Morskiej Floty) ;
    - Włodzimierz , oficer floty, miczman od 04/05/1917 (Oficerzy floty 1917) ;

    W miarę pozyskiwania informacji odnośnie tego nazwiska będę uaktualniać post.

    _________________
    Joanna z d. Sawicka

    Poszukuję : Abramowicz, Grygorczuk, Jaroccy, Sawiccy


    Ostatnio zmieniony przez joanna23 dnia 26-09-2010 - 16:35, w całości zmieniany 17 razy
     
     Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer ICQ 
    Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
    joanna23Offline
    Temat postu:   PostWysłany: 25-02-2010 - 17:58
    Sympatyk


    Dołączył: 08-11-2008
    Posty: 1013
    Skąd: Białystok
    Status: Offline
    Barszcz :

    - Albert s. Ludwika, ur. 1875 r.; 1897 - Morska uczeln.Inżynieryjna; kapitan 1 rangi; inżynier-mechanik; na emigracji we Francji 1924-1930; zmarł 01/08/1936 r. w Niemczech (Oficerzy morskiej floty) ;
    - Witold - kapitan 2 rangi - 3 ekipaż floty (wykaz floty-1904) ;
    - Włodzimierz s. Henryka Korrzeniowski/Korrzeniewski Barszcz ur. 29/05/1880 r. - 17-sta Brygada Tomaszowska Korpusu Straży Granicznej - 1914 r.

    W miarę pozyskiwania informacji odnośnie tego nazwiska będę uaktualniać post.


    W tym wątku, nie udzielam odpowiedzi.
    Zapytania o występowanie Nazwiska... proszę zamieszczać w

    T: Prośba o pomoc- szukam pradziadka w Armii Carskiej

    http://www.genealodzy.pl/PNphpBB2-viewt ... 7071.phtml

    _________________
    Joanna z d. Sawicka

    Poszukuję : Abramowicz, Grygorczuk, Jaroccy, Sawiccy


    Ostatnio zmieniony przez joanna23 dnia 05-11-2010 - 10:57, w całości zmieniany 3 razy
     
     Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer ICQ 
    Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
    joanna23Offline
    Temat postu:   PostWysłany: 26-02-2010 - 20:36
    Sympatyk


    Dołączył: 08-11-2008
    Posty: 1013
    Skąd: Białystok
    Status: Offline
    Sawicki :

    - Adrian - w roku 1887 ukończenie kursu junkerów i przeznaczony do 18-go batalionu strzeleckiego (Spis Uczel.Wojsk. w Wilnie 1864-1899 ) ;
    - Aleksander s. Grzegorza ur. 1864 r. , w roku 1913 dowódca Amurskiego Pułku Kozaczego (spis 1914-1918) ;
    - Aleksander s. Grzegorza, dowódca 2 sotni - Straż Ochrony Kolei Wschodnio-Chińskiej - 1900 r. ;
    - Aleksander s. Lwa, ur. 06/06/1874 r., żonaty, młodszy lekarz przy Gorżdinskiej Brygadzie Straży Granicznej, 1905 (Spis lek.med.str.gran.1909) ;
    - Aleksander s. Mikołaja, kapitan - poległ w 1914 r. (Lista poległych 1914);
    - Anatol s. Pawła, służył na krążowniku " Orzeł "; od 01/12/1918 r. w Uczeln.Morskiej we Władywostoku (Oficerzy Morskiej Floty) ;
    - Anicenty , w roku 1878 ukończenie kursu junkerów, przeznaczony do Ustjżskiego pułku piechoty (Spis Uczeln.Wojsk. w Wilnie 1864-1899 ) ;
    - Bronisław s. Antoniego, grenadier, wyzn.katolickie, żonaty,Gubernia Lubelska, m-sto Łuków, zaginął 4/03/1915r. (Spis pol.1915, str. 10076 );
    - Emanuel , w roku 1899 ukończenie kursu junkerów , przeznaczony do 158-go Kutais. pułku piechoty ( Spis Uczeln.Wojsk. w Wilnie 1864-1899 );
    - Eugeniusz , w roku 1866 ukończenie kursu junkerów, przeznaczony do 116-go Małojar. pułku piechoty - poległ; (Spis Uczeln.Wojsk. w Wilnie 1864-1899 ) ;
    - Fiodor s. Pawła, porucznik 146-go Caricinskiego pułku piechoty od 30/03/1872 r. ; z dniem 22/11/1874 r. zwolniony ze służb.wojskowej z przyczyn zdrowotnych (37 Dywizja Piechoty 1700-1880) ;
    - Fiodor s. Waleriana, kornet w Jamburgskim pułku od 15/12/1813 r. - przeniesiony z Litewskiego ułańskiego pułku; w roku 1815 przeniesiony do Lejb Kirasijskiego Pułku (Jamburgski Pułk) ;
    - Foma/Tomasz s. Piotra, młodszy podoficer, wyzn.prawosławne, kawaler, Gub.Grodzieńska, powiat białostocki, Gródek, kontuzjowany 16/09/1914 r (Spis pol. 1914,10382);
    - Florian s. Antoniego/Antona, szeregowy, wyzn.rzymsk.-kat., kawaler, Gub. Suwalska, Powiat Sejeński, ranny 13/10/1914 lub 13/10/1915r. (Spis pol. 1915r.,str. 1887);
    - Grzegorz s. Aleksandra, ur. 1890 r. ; 1912 - Sumskij Kadecki Korpus; oficer na okręcie " Rostislaw "; w siłach zbrojnych Połudiowej Rosji; 28/03/1920 r. starszy lejtienant; na emigracji w Jugosławii (Oficerzy Morskiej Floty) ;
    - Grzegorz s. Michała, kornet w Jamburgskim pułku od 08/10/1866 r.; będąc w stopniu porucznika z d. 31/05/1869 r. przeniesiony do Lejb Gwardii Grodzienskiego husarskiego pułku (Jamburgski Pułk) ;
    - Hipolit s. Wiktora , ur. 31/01/1863 r. , generał-major, naczelnik sztabu 2-go Turk.arm.korpusu, na liście z 13/07/1910 r. (Spis gen.1914 r.) ;
    - Ignacy, w roku 1884 ukończenie kursu junkerów, przeznaczony do 109-go Wołżańskiego pułku piechoty ( Spis Uczel.Wojsk. w Wilnie 1864-1899 ) ;
    - Ignacy s. Ignacego , ' kazarm ' w 64-tym Kazańskim pułku piechoty , m-sto Sokółka (białostockie) (K.P.Gub.B-stocka 1913r.) ;
    - Ilia s. Grzegorza, podoficer w 131 Tiraspolskim Den.Adiutanta Wannowskiego pułku piechoty - 1899 r. (131 Tiraspolski płk piech.);
    - Jan s. Franciszka, grenadier, wyzn.katolickie, kawaler, Gubernia Łomżyńska, powiat węgrowski, rejon grębkowski, zaginął 4/03/1915r. (Spis pol. 1915, str. 10074);
    - Jan s. Ignacego, szeregowy, wyzn.prawosł., żonaty, Gub.Warszawska, Powiat Grodzki, wieś Borowo, zaginął bez wieści 27/01/1915r. (Spis pol. 1915);
    - Jan s. Karola, pułkownik dowódca 19-go draguńskiego Archanielskiego pułku (spis 1914-1918) ;
    - Jan s. Macieja, chorąży w Lejb Gwardii Pawłowskim Pułku od 28/11/1819r., z dniem 12/10/1821 przeniesiony do Newskiego pułku piechoty (L.Gw.Pawłowski Pułk 1890r.) ;
    - Józef , w roku 1893 ukończenie kursu junkerów, przeznaczony do 161-go Aleksandrowskiego pułku piechoty ( Spis Uczel.Wojsk. w Wilnie 1864-1899 ) ;
    - Konstanty s. Andrzeja, porucznik 4-go Kałużskiego batalionu rezerwy piechoty - 22/06/1857 r., z dniem 23/05/1860 r. jako sztabs-kapitan przeniesiony do 4-go Modlińskiego pułku piechoty batalionu rezerwy (Historia 101-go Permskiego pułku 1788-1897) ;
    - Leon s. Aleksandra , sierżant Uccurijskiego pułku kozaczego (spis 1914-1918) ;
    - Leon s. Józefa, kapitan 43-go Syberyjskiego pułku strzeleckiego (spis 1914-1918);
    - Ludwik ur. 07/10/1837 r. , wdowiec, 4 dzieci, dowódca 2 brygady 38-ej dywizji piechoty (spis 1896 r.) ;
    - Ludwik s. Fiodora, dwódca w 11-tym Grenadierskim Fanagorijskim pułku (11 Grenad.Fanag.Pułk 1790-1890r.) ;
    - Marian s. Sobiesława, ur. 02/08/1871 r., w stopniu pułkownika od 06/12/1909r. - 2-gi Kaukazki żeleznodorożnyj batalion (Wykaz płk. 1914) ;
    - Michał s. Andrzeja, starszy podoficer, wyznanie prawosławne, kawaler, Gub. Chełmska, powuat hrubieszowski, Mircze, kontuzjowany 19/11/1914 r. (Spis pol. i rannych, 14057);
    - Michał s. Józefa, kapitan 215-go Buzułukskiego pułku piechoty, na liście poległych 20/08/1904 r. (215-ty Buzułukski pułk piechoty 1904-1905) ;
    - Michał s. Michała , podporucznik w Grajewskiej brygadzie straży granicznej 1902 r. (Oddz.Korp.Straż.Graniczn.1902 r. ) ;
    - Michał s. Michała, ur. 02/05/1852 r., dworzanin, żonaty, pułkownik, dowódca Gorżginskiej Brygady, 1902 (Korp.Str.Gran.1909) ;
    - Michał s. Michała, ur. 28/05/1881 r., dworzanin, żonaty, porucznik w Taurogenskiej Brygadzie Straży Granicznej, 1905 (Korp.Str.Gran.1909) ;
    - Mikołaj s. Efima, major w 2 batalionie 13-go Biełozierskiego Gen.Feldm.Gr.Łassiego pułku piechoty (13 Biełozierski płk.piech. 1708-1893) ;
    - Mikołaj s. Michała, podporucznik 146-go Caricinskiego pułku piechoty; z dniem 20/11/1874 zwolniony ze służb.wojskowej z przyczyn rodzinnych (37 Dywizja Piechoty 1700-1880);
    - Mikołaj s. Mikołaja , od 25/06/1855 r. służba w 10-tym Małorossij.grenadiersk.pułku (Historia 10-go Małorossijsk.Grenadiersk.pułku 1899r.) ;
    - Mikołaj s. Wasyla/Wasiliewa , 1821-1824 kapitan w Lejb Gwardii Siemieniowskim Pułku (L.Gw.Siemien.Pułk 1883) ;
    - Mikołaj - 1892 r. ukończenie kursu junkerów i przeznaczony do 119-go Kołom. pułku piechoty, po roku 1899 - porucznik Lidskiego pułku piechoty ( Spis Uczel.Wojsk.w Wilnie 1864-1899 ) ;
    - Piotr , podooficer 4 Roty Lejb Gwardii Litewskiego Pułku, w roku 1887 otrzymał order wojenny Nr 54455 (L.Gw.Litewski Pułk 1887r.) ;
    - Sergiusz s. Wiktora, ur. 07/10/1866 r., w stopniu pułkownika od 06/12/1909 r, Oddzielny Korpus Żandarmerii (Wykaz płk. 1914) ;
    - Stanisław, w roku 1898 ukończenie kursu junkerów , przeznaczony do 103-go Pietrozaw. pułku piechoty (Spis Uczel.Wojsk. Wilno 1864-1899 )
    - Stanisław - w roku 1890 ukończenie kursu junkerów i przeznaczony do 74 batalionu rezerwy ( Spis Uczel.Wojsk. w Wilnie 1864-1899 ) ;
    - Stanisław, grenadier, wyzn.katolickie, kawaler, Gubernia Lubelska, powiat łukowski, wieś Łazy, ranny 4/03/1915r. (Spis pol. 1915; str. 10078);
    - Stefan s. Aleksego, szeregowy, wyzn.prawosławne, żonaty, Gub.Grodnieńska, Powiat Grodnieński, ranny 7/11/1914 r. (Spis pol. 1914);
    - Wasyl s. Andrzeja, major 146-go Caricinskiego pułku piechoty od 06/10/1863r.; z dniem 19/11/1863 r. przeniesiony do Kaspijskiego pułku piechoty (37 Dywizja Piechoty 1700-1880) ;
    - Wiktor s. Hipolita , podporucznik 25-ej artyleryjskiej brygady (23 oddział korpusu sił powietrznych) (spis 1914-1918) ;
    - Wiktor s. Włodzimierza, sztabs-kapitan w 64-tym Kazańskim pułku piechoty (K.P. Gub.B-stocka 1913r.) ;
    - Wincenty s. Kazimierza, starszy podoficer, wyzn.rzym.-katol., żonaty, Gubernia Grodzieńska, powiat bielski, gmina Zawyki, ranny 12/10/1914r. (Spis pol. 1914, str. 8815);
    - Witold s. Stefana (Stiepana), ur. 17/05/1847 r., żonaty, pułkownik w artylerii piechoty (Petersburg) (Wykaz płk.1902);
    - Władysław s. Józefa, porucznik, 50 Białostocki pułk piechoty, 1876 r. (50 B-stocki płk.piech.,1907);
    - Włodzimierz s. Aleksego, podporucznik 81-go Apszeronskiego pułku piechoty ( Katarzyny Wielkiej ) (spis 1914-1918) ;
    - Włodzimierz s. Grzegorza , podpułkownik, dowódca 11-ej Dywizji Artylerii (spis 1914-1918) ;
    - Włodzimierz s. Igora , kapitan w Lejb Gwardii Siemieniowskim Jego Wysokości Imperatora Aleksandra Aleksandrowicza Pułku , służył w latach 1840-1855, w r. 1853 awansowany na kapitana (L.Gw.Siemieniowski Pułk 1883r.) ;
    - Włodzimierz s. Józefa, porucznik 5-go Kaukazkiego górnego oddzielnego artyleryjskiego dywizjonu (spis 1914-1918) ;
    - Włodzimierz s. Michała, ur. 26/10/1850 r., żonaty, 8 dzieci, dowódca 3-go pułku strzeleckiego (Wykaz płk.1902);

    W miarę pozyskiwania informacji odnośnie tego nazwiska będę uaktualniać post.

    _________________
    Joanna z d. Sawicka

    Poszukuję : Abramowicz, Grygorczuk, Jaroccy, Sawiccy


    Ostatnio zmieniony przez joanna23 dnia 18-02-2013 - 21:55, w całości zmieniany 31 razy
     
     Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer ICQ 
    Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
    joanna23Offline
    Temat postu:   PostWysłany: 26-02-2010 - 21:09
    Sympatyk


    Dołączył: 08-11-2008
    Posty: 1013
    Skąd: Białystok
    Status: Offline
    Kulesza :

    - Bronisław s. Witolda , sztab-rotmistrz - 27 Jerewańska Brygada Straży Granicznej - 1912 r. ;
    - Jan s. Kazimierza, kapitan w 1-ym Syberyjskim Strjetenskim pułku piechoty rezerwy , m-sto Irkutsk (Ros.Imp.Armia 1909) ;
    - Michał s. Feliksa, podporucznik 70-go Riażskiego pułku piechoty (spis 1914-1918) ;
    - Stanisław s. Daniela, kanonier, wyzn.katolickie, kawaler, Gubernia Łomżyńska, powiat ostrołęcki, zaginął 10-15/02/1915r. (Spis pol. 1915, str. 10074);
    - Walenty s. Łukasza, bombardier, wyzn.rzymsk.-katol., żonaty, Gub. Łomżyńska, Powiat Łomżyński, poległ 25/11/1914 lub 25/11/1915r. (Spis pol. 1915, str. 1917);
    - Włodzimierz s. Józefa, kwatermistrz w 15-tym Szlisselburgskim Gen.-Feldm. Kniazia Anikity Repina pułku piechoty, m-sto Zambrów (K.P.Gub.Łomżyńskiej 1912) ;


    W miarę pozyskiwania informacji odnośnie tego nazwiska będę uaktualniać post.

    _________________
    Joanna z d. Sawicka

    Poszukuję : Abramowicz, Grygorczuk, Jaroccy, Sawiccy


    Ostatnio zmieniony przez joanna23 dnia 09-04-2012 - 09:48, w całości zmieniany 5 razy
     
     Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer ICQ 
    Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
    joanna23Offline
    Temat postu:   PostWysłany: 27-02-2010 - 08:11
    Sympatyk


    Dołączył: 08-11-2008
    Posty: 1013
    Skąd: Białystok
    Status: Offline
    Sokołowski :

    - Aleksander s. Aleksego, w roku 1864 przeniesiony z Artylerii Wileńskiej do 107-go Troickiego pułku piechoty - sztbs-kapitan; w roku 1866 zwolniony ze służby w stopniu kapitana (107 Troicki Pułk Piechoty 1875 r.) ;
    - Aleksander (otczestwo Kleonowicz), rotmistrz 3-go eskadrona 33-go draguńskiego Izumskiego pułku (K.P. Gub.Wołyńska 1892r.) ;
    - Aleksander s. Wasyla , ur. 14/12/1852 r., żonaty, 1 syn, podpułkownik, pomocnik dowódcy 15-go Siewerskiego pułku, 1901 (Wykaz płk.1902) ;
    - Ambroży - podoficer 9 Roty Lejb Gwardii Litowskiego pułku, na liście poległych z dn. 04/01/1878 r. (Lejb Gw.Litowski pułk 1887) ;
    - Andrzej s. Franca (Franciszka), ur. 12/01/1863 r., w stopniu pułownika od 06/12/1904 r.; dowódca - 24-ty Simbirskij Gen.Niewiarowskiego Pułk Piechoty (Wykaz płk. 1914) ;
    - Andrzej s. Grzegorza , oficer floty, miczman od 06/11/1914 (Oficerzy floty 1917) ;
    - Antoni s. Stanisława, doradca wojskowy przy 215-tym Buzułukskim pułku piechoty; 15/12/1904 r. ze względu na stan zdrowia ewakuowany do Rosji (215-ty Buzulukski pułk piechoty 1904-1905) ;
    - Ambroży, podoficer 9 Roty Lejb Gwardii Litewskiego Pułku - na liście poległych z dn. 04/01/1878 r. (L.Gw.Litewski Pułk 1887 r.) ;
    - Bolesław , oficer floty , miczman od 25/03/1917 r. (Oficerzy floty 1917) ;
    - Borys s. Hipolita , kornet w Zaamurskim Okręgu straży granicznej, 1902 r. (Oddz.Korp.Straż.Gran.1902r.) ;
    - Filip s. Grzegorza, porucznik 320-go Czembarskiego pułku piechoty, poległ 21/05/1915 r. w miejscowośco Sadzawka (spis 1914-1918) ;
    - Franc, feldf. 7 -ej Roty 131 Tiraspolskiego pułku piechoty; 30/11/1877 r. otrzymał order wojenny 3-go stopnia Nr 77256 (Historia 131-go Tiraspolskiego pułku piechoty 1877 r.) ;
    - Grzegorz s. Adama , sztabs-kapitan 5-go batlionu 168-go Ostrożskiego pułku rezerwy (K.P.Gube.Wołyńska 1892 r.) ;
    - Grzegorz s. Aleksandra, chorąży - z dniem 20/01/1817 r. przeniesiony do Pskowskiego wewnętrznego batalionu straży (Historia Permskiego pułku 1788-1897) ;
    - Grzegorz s. Grzegorza, kapitan, komendant 21 Roty (artyleria) , m-sto Płock (K.P.Gub.Płocka 1889) ;
    - Grzegorz s. Grzegorza , ur. 24/01/1863 r., wyznanie prawosławne, rozwodnik, starszy lekarz przy 14 strzeleckim pułku (Spis cywil.wojsk.1909) ;
    - Hipolit s. Hipolita, pułkownik w Gorżdinskiej brygadzie straży granicznej - 1902 r. (Oddz.Korp.Straż.Gran.1902r.) ;
    - Ignacy s. Ignacego , porucznik 1-go konno-górnego dywizjonu artyleryjskiego (spis 1914-1918) ;
    - Jakub, dowódca 11-stej Roty 13 Lejb Grenadiersk.Erewanskiego J.W.Pułku; poległ w stopniu majora - spis na 14/11/1850 r. (13 Lejb Grenadiersk.J.W.Pułk 1875);
    - Jan s. Jana , podpułkownik w 43 artyleryjskiej brygadzie (KP Gub.Wileńska 1914) ;
    - Jan s. Justyna, ur. 29/05/1895 r.; 1917- Szkoła Chorążych; miczman; dowódca na okręcie " Ludmiła " )Oficerzy Morskiej Floty) ;
    - Jan s. Mikołaja - lejtienant w kancelarii atamana Astrachańskiego wojsk kozaczych (K.P.Gub.Astrachańska 1916-1917);
    - Jan s. Mikołaja, ur. 28/01/1858 r., żonaty, 2 dzieci, pułkownik w armii kawalerii (Wykaz płk.1902r.);
    - Jan s. Pawła porucznik w Jamburgskim pułku od 1814 r.; z dn. 06/02/1816 r. przeniesiony do Borodinskiego pułku piechoty (Jamburgski Pułk) ;
    - Józef s. Macieja, podporucznik 2-go batalionu 166-go Łuckieo pułku piechoty (kwatera Żytomir) (K.P.Gub.Wołyńska 1892 r.) ;
    - Józef s. Macieja, ur. 31/01/1859 r.; w stopniu pułkownika od 06/12/1908 r., w armii piechoty Tomskiego rejonu (Wykaz płk. 1914) ;
    - Kazimierz s. Cypriana, sztabs-kapitan 655-go Dragomirczaskiego pułu piechoty (spis 1914-1918) ;
    - Konstanty s. Andrzeja , pułkownik w Lejb Gwardii Izmajłowskim Pułku - 1878 (L.Gw.Izmajł.Pułk 1730-1880) ;
    - Lew - kursant Aleksandrowskiej Uczeln.Wojsk. 1888 r., przeznaczony do 5-go Kaukazskiego batalionu piechoty rezerwy (Historia Orłowsk.kadeck.korpusu 1843-1893) ;
    - Mikołaj s. Ospia, w latach 1839-1848 Niżegrodzkie Gimnazjum Wojenne, po jego ukończeniu przeznaczony do 2 brygady Archangelskiego pułku piechoty (Niż.Gimn.Woj. 1834-1884) ;
    - Mikołaj s. Pawła , pułkownik od 1835 r. w Lejb Gwardii Ułańskim Jej Wysokości Aleksandry Fiedorowny Pułku; w roku 1856 dowódca Husarskiego Pułku Księcia Ludwika Gessenskiego (L.Gw.Ułański Pułk 1896 r.) ;
    - Mikołaj s. Wasyla, ur. 14/11/1846 r., żonaty, 2 dzieci, pułkownik, dowódca baterii piechoty 2-ej Kronsztadskiej Kawalerii (Wykaz płk.1902) ;
    - Roman s. Ospia , w latach 1856-1863 Niżegrodzkie Gimnazjum Wojenne, po jego ukończeniu przeznaczony do Twerskiego batalionu strzeleckiego przy Azowskim pułku (NiżGimn.Woj. 1834-1884) ;
    - Sergiusz s. Mikołaja ur. 1877 r. ' protoirej ' 7-go Finlandzkiego pułku strzeleckiego, w 1923 roku emigrował do Francji, zamieszkał w Paryżu (spis 1914-1918) ;
    - Stanisław s. Stanisława, ur. 1885 r.; 1908 - Morska Uczeln.Inżynieryjna; od 1909 r. oficer; inżynier-mechanik, starszy lejtienant; na emigracji w Polsce (Oficerzy Morskiej Floty) ;
    - Stanisław s. Władysława , sztabs-kapitan, dowódca 14-tej Roty Wyborgskiego pułku - 1880 r. (Wyborgski pułk 1901) ;
    - Stanisław s. Władysława, ur. 08/12/1860 r., w stopniu pułkownika od 06/12/1910 r., naczelnik Medwiediejewskiego dyscyplinarnego batalionu (batalion karny) (Wykaz płk.1914) ;
    - Walerian/Walery s. Józefa, ur. 08/06/1824 r.; żnaty, 4 dzieci; generał-major w armii piechoty Kancelarii Ministerstwa Wojennego (Spis gen. 1891 r.) ;
    - Walerian/Walery s. Osipa w latach 27/01/1837 - 1843 kadet Korpusu Grafa Arkaczejewa, w roku 1846 zwolniony ze służby wojskowej z przyczyn rodzinnych (Historia Kad.Korpusu Grafa Arakczejewa 1834-1884) ;
    - Wiaczesław s. Feliksa , pułkownik 76-go Kubańskiego pułku piechoty (spis 1914-1918) ;
    - Władysław Eugeniusz s. Kacpra , sztab-rotmistrz Skuljanskiej brygady straży granicznej , 1902r. (Oddz.Korp.Straż.Granicznej 1902r.) ;
    - Włodzimierz s.Grzegorza, podporucznik 43-go Syberyjskiego pułku strzeleckiego (K.P.Akmołińska oblast 1913 r.) ;
    - Włodzimierz s. Hipolita , porucznik w Grajewskiej brygadzie straży granicznej , 1902 r. (Oddz.Korp.Straż.Graniczn.1902 r.) ;
    - Włodzimierz s. Mikołaja ur. 1858 r., 1 córka, adiutant G.Ż.U. 1884 r., pomocnik naczelnika Gub.Saratowskiej (Oddzielny Korpus Żandarmerii 1892 r.) ;

    W miarę pozyskiwania informacji odnośnie tego nazwiska będę uaktualniać post.

    _________________
    Joanna z d. Sawicka

    Poszukuję : Abramowicz, Grygorczuk, Jaroccy, Sawiccy


    Ostatnio zmieniony przez joanna23 dnia 26-09-2010 - 16:36, w całości zmieniany 24 razy
     
     Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer ICQ 
    Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
    Wyświetl posty z ostatnich:     
    Skocz do:  
    Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
    Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
    Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
    Powered by PNphpBB2 © 2003-2006 The PNphpBB Group
    Credits
    donate.jpg
    Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego zawiera forum genealogiczne i bazy danych przydatne dla genealogów © 2006-2019 Polskie Towarzystwo Genealogiczne
    kontakt:
    Strona wygenerowana w czasie 0.130725 sekund(y)