Genealodzy.PL Podziel się na Facebooku

Genealodzy.PL

Użytkownik: Rejestracja
Hasło: Pamiętaj

Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego

flag-pol flag-eng home login logout Forum Fotoalbum Geneszukacz Parafie Geneteka Metryki Deklaracja Legiony Straty 04:49 piątek, 19 lipca 2019

longpixel

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
Adam.55Offline
Temat postu:   PostWysłany: 08-04-2018 - 21:38
Sympatyk

Status: Offline
Trochę nie na temat ale nie wiem gdzie zapytać, czy założenie konta na volksbundzie i korzystanie z wyszukiwarki jest płatne?

Adam

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Roman_SzynkaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 09-04-2018 - 12:48
Sympatyk

Cytat:
Czy założenie konta na volksbundzie i korzystanie z wyszukiwarki jest płatne?

Nie jest płatne. Proszą tylko o dobrowolne wpłaty na ich organizację, jednak nie będziesz miał żadnych problemów jeśli nie wpłacisz.

Pozdrawiam,

Roman

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
GoschaOffline
Temat postu: Polacy z Wehrmachtu w PSZ na Zachodzie  PostWysłany: 15-08-2018 - 13:13
Sympatyk

Dzień dobry,

Pszukuję informacji na temat mojego dziadka Jana Zalewskiego urodzonego 26.03.1903 w miejscowości Lniano, w obecnym województwie kujawsko-pomorskim. Zmarł 31.01.1979 roku także w miejscowości Lniano. Moje aktualne informacje:

- dziadek został wcielony do Wehrmachtu (nie wiemy dokładnie kiedy,nie mamy żadnych dat póki co)
-dostał się do PSZ na Zachodzie
- wiemy tyle, że był pod Monte Cassino, ale nie wiemy czy walczył
- z MoD dostałam inforamcję, że: był w 172 kompani II KP
- od 17.06.1945 przebywał w obozie przejściowym
- a 17.08.1945 został przekazany do brytyjskiej strefy do obozu Cervinara
załączam link do zdjęc tych dokumentów
https://photos.google.com/share/AF1QipO ... ZIVmhFSVZn

Interesują mnie dwie rzeczy: czy sa na forum forumowicze, którzy mają bliższe informacje o osobach, przebywających w obozie w Cervinara? Mój dziadek,którego wcielono do Wehrmachru na jakimś etapie na Zachodzie dostał się do armii Andersa. Szczegółów jeszcze się nie doszukaliśmy. Dotarła do mnie informacja, że być mozę mój dziadek wrócił z pierwszym transportem do kraju.

Druga rzecz, która budzi moje zainteresowanie: wpis na karcie imiennej: 190/871/W/III.
Domyślam się, zę to pewnie jakiś numer identyfikacyjny.
Pisałam do Centralnego Archwium Wojskowego, ale nie ma tam żadnych danych o moim dziadku.
(przynajmniej tak napisali). Czy komuś z was jest znana taka forma zapisu i wie czy istnieje gdzieś lista, po której mogę zidentyfikować dalsze losy mojego dziadka np. date powrotu do kraju.

Marzeneim byłyby zdjęcia z Włoch, ale to pewnie po takim czasie mało realne.

Od ponad pół roku czekam także na inrformacje z Niemiec z WASt, czy mój dziadek widnieje na listach Polaków wcielonych do Wehrmachtu. Mają około roczne czasy oczekiwania na odpowiedzi.

Gdyby ktoś był w stanie uzupełnić moje poszukiwania o kolejne szczegóły będę bardzo wdzięczna.

Pozdrawiam
Gosia

Gandalf_de_GreyOffline
Temat postu: Polacy z Wehrmachtu w PSZ na Zachodzie  PostWysłany: 28-08-2018 - 23:34
Sympatyk

Salve Gosiu,

Napisz zapytanie rowniez do Instytutu Generala Sikorskiego w Londynie.

Wygoogluj strone i email lub adres do snailmail.

Moze wiecej cos maja, np jak go badal jeszcze polski kontrwywiad. O ile sie zachowaly domumenty z tych przesluchan. Moze przeszedl jakies szkolenia np podoficerskie, podchorazych.

Pozdrawiam

Rafael

GoschaOffline
Temat postu: Polacy z Wehrmachtu w PSZ na Zachodzie  PostWysłany: 03-09-2018 - 10:30
Sympatyk

Cześć Rafael, bardzo dziękuję za informację.

Na pewno się tam odezwę.

Pozdrawiam
Gosia

michal1990Offline
Temat postu: II Wojna Światowa ( Wehrmacht? ) - prośba o identyfikacje  PostWysłany: 03-05-2019 - 15:36

Dzień dobry,

Otrzymałem fotografię przedstawiającą mojego przodka wraz z innymi żołnierzami, niemniej jednak nie posiadam wiedzy na temat - rodzaju, typu jednostki wojskowej itd... Zdjęcie jest małe i słabej jakości, niemniej jednak być może ktoś będzie miał możliwość udzielenia jakichkolwiek informacji na temat tego zdjęcia. Tabliczka w tle niestety dla mnie jest nie do odczytania.

Pozdrawiam i proszę o wskazówki, poniżej kilka ujęć tego samego zdjęcia.

Michał

https://zapodaj.net/09cce48626a53.jpg.html
https://zapodaj.net/35699b24fce44.jpg.html
https://zapodaj.net/47548f074f35a.jpg.html
https://zapodaj.net/55dfc094176b1.jpg.html

bandziorekOffline
Temat postu: II Wojna Światowa ( Wehrmacht? ) - prośba o identyfikacje  PostWysłany: 03-05-2019 - 16:22
Zasłużony

Też poszukuję informacji o przodku który w latem 1944 na ochotnika przyłączył się do Wermachtu w CZYŻEWIE.

Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat