Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego

flag-pol flag-eng home login logout Forum Fotoalbum Geneszukacz Parafie Geneteka Metryki Deklaracja Legiony Straty
piątek, 29 marca 2024

longpixel


Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
hollerelkOffline
Temat postu: Akt urodzenia parafia Porozów Antoni Bylczyński  PostWysłany: 01-05-2019 - 22:58
Sympatyk


Dołączył: 28-04-2019
Posty: 39

Status: Offline
Witam,
Czy jest ktoś może w posiadaniu skanów parafii Porozów. Poszukuję aktu urodzenia mojego dziadka Antoni Bylczyński ur 1909-06-12 (data może się różnić) urodzony w miejscowości Derenie, rodzice Aleksander i Józefa

Pozdrawiam,
Marcin
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Grzegorz_SzOffline
Temat postu:   PostWysłany: 02-05-2019 - 10:37
Sympatyk


Dołączył: 05-01-2016
Posty: 14

Status: Offline
Witam,
Parafia Porozów należała do dekanatu wołkowyskiego. Niestety po 1864 r. [dostępne na FS] i szczątkowych lat 1870-1874 [biblioteka Wróblewskich w Wilnie] nie ma dostępnych późniejszych ksiąg metrykalnych [ani w NIAB w Grodnie ani w Wilnie] dekanatu.
W Grodnie są dostępnie księgi z lat 1940-1944 oraz spisy mieszkańców wsi powiatu wołkowyskiego sprzed 1914 r. co może zastąpić/pomóc w ustaleniu domowników.


pozdrawiam
Grzegorz
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
cypla_piotrOffline
Temat postu:   PostWysłany: 02-05-2019 - 10:54
Sympatyk


Dołączył: 19-11-2007
Posty: 46
Skąd: Warszawa
Status: Offline
Panie Marcinie,
Moi przodkowie nosili nazwisko Bylczyński - pochodzili jednak z parafii Jeziory (powiat grodzieński) z okolic Bylczyce, Tołoczki i Zapole. Prawdopodobnie wszyscy Bylczyńscy wywodzą się z wspólnego pnia rodowego, tak więc jest bardzo prawdopodobne jakieś pokrewieństwo między Pańskimi z Porozowa, a moimi z Jezior. Posiadam kilka teczek wywodowych Bylczyńskich, ale żeby czegoś poszukać potrzebuję więcej informacji o przodkach Antoniego. Bardzo proszę napisać do mnie co Pan o nich wie.

Pozdrawiam
Piotr Paweł Cypla
wnuk Ewy zd. Bylczyńska

_________________
Pozdrawiam
Piotr Paweł Cypla
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
hollerelkOffline
Temat postu:   PostWysłany: 02-05-2019 - 11:54
Sympatyk


Dołączył: 28-04-2019
Posty: 39

Status: Offline
Panie Piotrze napisałem prywatną wiadomość.

Pozdrawiam
Marcin Marcińczyk
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Sikorka23Offline
Temat postu:   PostWysłany: 04-11-2019 - 15:32


Dołączył: 04-11-2019
Posty: 4

Status: Offline
Dzień dobry, moja prababka nazywała się Sabina Bylczyńska, wyszła za mąż za Pawła Romanowskiego z Porozowa. Niewiele o niej wiem, podejrzewam, że również urodziła się w Dereniach. Z tego związku urodziła się moja babcia Józefa Romanowska w 1901 roku. Prababka Sabina zmarła młodo przed 1904, bo w tym roku Paweł żenił się już jako wdowiec z panną Kobylak. Przeglądając skany w FS znalazłam urodziny Pauliny Bylczyńskiej 1868 i Walerego Bylczyńskiego 1873, to rodzeństwo. Ich rodzicami byli Antoni i Józefa z Andruszkiewiczów Bylczyńscy lub Belczyńscy (zapis po rosyjsku Belczyńscy). Może Pan wie coś o mojej Sabinie? Serdecznie pozdrawiam, Wiesława
PS. Mój tatuś wspominał wujka Alesia (rozumiem, że Aleksander), do którego jeździł na wakacje, może to był Aleksander Bylczyński ?
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Officinalis_Paeonia
Temat postu:   PostWysłany: 04-11-2019 - 18:37
Sympatyk


Dołączył: 26-03-2019
Posty: 795

Sikorka23 napisał:
Antoni i Józefa z Andruszkiewiczów Bylczyńscy lub Belczyńscy (zapis po rosyjsku Belczyńscy)

W akcie małżeństwa (nr 8 ), nazwisko Józefy odczytuję: Ambroszkiewicz.
https://www.familysearch.org/ark:/61903/3:1:3Q9M-CSM4-61DX?i=440&cat=742974
Podobnie w akcie urodzenia córki Marianny (nr 133): https://www.familysearch.org/ark:/61903/3:1:3Q9M-CSMW-79PN-B?i=702&cat=742368
Pozdrawiam.

_________________
Elża
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Sikorka23Offline
Temat postu:   PostWysłany: 04-11-2019 - 19:23


Dołączył: 04-11-2019
Posty: 4

Status: Offline
Officinalis_Paeonia napisał:
Sikorka23 napisał:
Antoni i Józefa z Andruszkiewiczów Bylczyńscy lub Belczyńscy (zapis po rosyjsku Belczyńscy)

W akcie małżeństwa (nr 8 ), nazwisko Józefy odczytuję: Ambroszkiewicz.
https://www.familysearch.org/ark:/61903/3:1:3Q9M-CSM4-61DX?i=440&cat=742974
Podobnie w akcie urodzenia córki Marianny (nr 133): https://www.familysearch.org/ark:/61903/3:1:3Q9M-CSMW-79PN-B?i=702&cat=742368
Pozdrawiam.
Dziękuję za tę cenną uwagę, niestety mylę często litery. Po ponownym przyglądnięciu się, widzę jeszcze, że w aktach urodzenia Pauliny i Waleriana wygląda to jak "Ambruszkiewicz". Mamy zatem jakieś oboczności nazwiska. Czy może Pani to zweryfikować? Nie wie Pani nic o mojej Sabinie i Romanowskich? Pozdrawiam, Wiesława

https://www.familysearch.org/ark:/61903 ... cat=742368
https://www.familysearch.org/ark:/61903 ... cat=742368
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Officinalis_Paeonia
Temat postu:   PostWysłany: 04-11-2019 - 20:02
Sympatyk


Dołączył: 26-03-2019
Posty: 795

Również odczytuję: Ambruszkiewicz. Nie, nie wiem nic o Sabinie i Romanowskich.
Pozdrawiam.

_________________
Elża
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
hollerelkOffline
Temat postu:   PostWysłany: 04-11-2019 - 20:37
Sympatyk


Dołączył: 28-04-2019
Posty: 39

Status: Offline
Sikorka23 napisał:
Dzień dobry, moja prababka nazywała się Sabina Bylczyńska, wyszła za mąż za Pawła Romanowskiego z Porozowa. Niewiele o niej wiem, podejrzewam, że również urodziła się w Dereniach. Z tego związku urodziła się moja babcia Józefa Romanowska w 1901 roku. Prababka Sabina zmarła młodo przed 1904, bo w tym roku Paweł żenił się już jako wdowiec z panną Kobylak. Przeglądając skany w FS znalazłam urodziny Pauliny Bylczyńskiej 1868 i Walerego Bylczyńskiego 1873, to rodzeństwo. Ich rodzicami byli Antoni i Józefa z Andruszkiewiczów Bylczyńscy lub Belczyńscy (zapis po rosyjsku Belczyńscy). Może Pan wie coś o mojej Sabinie? Serdecznie pozdrawiam, Wiesława
PS. Mój tatuś wspominał wujka Alesia (rozumiem, że Aleksander), do którego jeździł na wakacje, może to był Aleksander Bylczyński ?


Witam,
Mój dziadek Antoni Bylczyński, jego rodzice to Aleksander Bylczyński i Józefa, jestem w trakcie pozyskiwania dokumentów. Niestety nie mam żadnych informacji na temat Sabiny, ale jesli na coś natrafię na 100% się odezwę.
pozdrawiam,
Marcin
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Sikorka23Offline
Temat postu:   PostWysłany: 04-11-2019 - 22:22


Dołączył: 04-11-2019
Posty: 4

Status: Offline
Bardzo dziękuję i pozdrawiam, Wiesława Kwiatkowska
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Sikorka23Offline
Temat postu:   PostWysłany: 10-02-2020 - 22:44


Dołączył: 04-11-2019
Posty: 4

Status: Offline
Okazało się, że moja Sabina była córką Antoniego i Józefy z d. Ambruszkiewicz Bylczyńskich, zmarła w 1904 roku w Porozowie. Dzieci Antoniego i Józefy to: moja Sabinka, Maria, Aleksander i Paulina. Piszę, bo czuję, że wszyscy mamy wspólnych krewnych. Może razem uzyskamy więcej. Pozdrawiam
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2006 The PNphpBB Group
Credits
donate.jpg
Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego zawiera forum genealogiczne i bazy danych przydatne dla genealogów © 2006-2024 Polskie Towarzystwo Genealogiczne
kontakt:
Strona wygenerowana w czasie 0.555163 sekund(y)