Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego

flag-pol flag-eng home login logout Forum Fotoalbum Geneszukacz Parafie Geneteka Metryki Deklaracja Legiony Straty
piątek, 19 kwietnia 2024

longpixel


Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
Mozejko_PiotrOffline
Temat postu: Akt urodzenia, Woszczyński - Pabianice, 1898  PostWysłany: 23-04-2019 - 20:43
Sympatyk


Dołączył: 06-02-2010
Posty: 44
Skąd: Grodzisk Maz. / Mazowieckie, Polska
Status: Offline
U, Nr 317, Pabianice, urodzony w Ksawerowie, 8 listopada 1898, matka Marianna, ojciec Piotr.

Mam nadzieję, że rok nauki rosyjskiego przed laty nie poszedł na marne: jeśli dobrze rozszyfrowałem to akt nr 317:

http://metryki.genealodzy.pl/metryka.ph ... 917&y=1654

Jeśli tak to skan do aktu:

http://metryki.genealodzy.pl/metryka.ph ... =212&y=105

Z góry dziękuję za pomoc Smile
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Mozejko_PiotrOffline
Temat postu: Akt urodzenia, Woszczyński - Pabianice, 1898  PostWysłany: 05-05-2019 - 22:14
Sympatyk


Dołączył: 06-02-2010
Posty: 44
Skąd: Grodzisk Maz. / Mazowieckie, Polska
Status: Offline
Ponawiam prośbę.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Mozejko_PiotrOffline
Temat postu: Akt urodzenia, Woszczyński - Pabianice, 1898  PostWysłany: 09-05-2019 - 08:55
Sympatyk


Dołączył: 06-02-2010
Posty: 44
Skąd: Grodzisk Maz. / Mazowieckie, Polska
Status: Offline
Skoro nie ma chętnych do tłumaczeń charytatywnych to może dobrym pomysłem byłoby wprowadzenie opłaty np 10 zł na rzecz PTG? Sprawa o tyle prosta, że wystarczy, żeby osoba tłumacząca otworzyła podstronę https://genealodzy.pl/tpay/donacje.php i sprawdziła czy płatność jest odnotowana. W ten sposób obydwie strony mogą aktywnie wspomóc PTG.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
kujawa_cezary
Temat postu:   PostWysłany: 09-05-2019 - 20:07
Sympatyk


Dołączył: 21-04-2010
Posty: 7542

Nie ma chętnych na tłumaczenie metryk z Pabianic ze względu na pismo. Sam nie jestem pewien nazwisk, więc jak coś będzie nie tak lub ktoś inny wytknie mi błędy, to będę wdzięczny. Tylko chyba jest coś nie tak z aktem bo 317 dotyczy zupełnie innej osoby. Może to też było powodem nietłumaczenia tej metryki? Lepiej te 10 zł przeznaczyć na cele dobroczynne, tyle osób potrzebuje np. nowej pompy insulinowej.

N317 Pabianice

Działo się w Mieście Pabianicach dnia 2 /14/ marca 1898 roku o godzinie 10 rano. Stawiła się Elżbieta Bloch z domu Spokowska lat 61 w obecności Franciszka Mąkowskiego robotnika lat 53 i Aleksandra Pusz tkacza lat 39 obu z Pabianic i okazała na dziecię płci męskiej oświadczając, że urodziło się w Pabianicach 28 lutego /12 marca/ tego roku o godzinie 9 wieczorem z Józefy Wójcik z Furmańczyków lat 27. Dziecięciu temu na chrzcie świętym dziś dopełnionym nadano imię Józef, a chrzestnymi byli Aleksander Pusz i Maria Karsz? Akt ten oświadczającej i świadkom niepiśmiennym przeczytano i podpisano

Podpis:

/-/ Ks. Edward Szulc

_________________
Cezary Kujawa
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2006 The PNphpBB Group
Credits
donate.jpg
Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego zawiera forum genealogiczne i bazy danych przydatne dla genealogów © 2006-2024 Polskie Towarzystwo Genealogiczne
kontakt:
Strona wygenerowana w czasie 0.270543 sekund(y)