Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego

flag-pol flag-eng home login logout Forum Fotoalbum Geneszukacz Parafie Geneteka Metryki Deklaracja Legiony Straty
piątek, 29 marca 2024

longpixel


Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
Magda500mOffline
Temat postu: Kubiński, par. Radzanów, Śródborze, Dziektarzewo...  PostWysłany: 23-04-2019 - 12:05
Sympatyk


Dołączył: 02-04-2019
Posty: 75

Status: Offline
Witam poszukuję wiadomości o rodzinie Kubińskich ,jedyne informacje jakie posiadam to akt urodzenia prababci Zofii Kubińskiej i jej rodzeństwa oprócz Stanisław Kubiński ur.1896r -tu nie mogę otworzyć skanu http://geneteka.genealodzy.pl/index.php ... 6&to_date=
otwiera sie familysearch.
Wszystkie akty są w j.rosyjskim.Jedyne co uzyskałam to imiona i nazwiska rodziców Zofii i jej rodzeństwa: Stanisław Kubiński i Michalina Kubińska z d. Płowska/Płoska .Dalej nie mogę ruszyć..

Jedne co wiem jeszcze t iz Śródborze jest w gm.Dziektarzewo -Baboszewo -Ciechanowskie.

Proszę o pomoc

_________________
Maria Magdalena
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
kujawa_cezary
Temat postu: Kubińscy (Śródborze - Dziektarzewo)  PostWysłany: 23-04-2019 - 13:01
Sympatyk


Dołączył: 21-04-2010
Posty: 7542

Witam,

Zdjęcie aktu z FS przesłałem Pani na skrzynkę mailową.

Pozdrawiam

_________________
Cezary Kujawa
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Arek_BerezaOffline
Temat postu: Kubińscy (Śródborze - Dziektarzewo)  PostWysłany: 23-04-2019 - 13:07
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 26-06-2015
Posty: 5780

Status: Offline
Aktu Stanisława nie możesz otworzyć, bo link prowadzi do familysearch a pewnie nie jesteś zalogowana tamże.
Co do dalszych poszukiwań - akt ślubu Stanisława i Michaliny Płoskiej jest dostępny online, skorowidze są po polsku choć sam akt oczywiście po rosyjsku.
Podpowiedź - brali ślub w bliskiej do Baboszewa parafii. Zwykle śluby odbywały się w parafii młodej.
użyj geneteki i zobacz w jakich parafiach pobliskich do Baboszewa występuje nazwisko Płowski/ Płoski, zobacz które parafie mają indeksy za potencjalnie interesujące Cię lata, sprawdź które z nich nie mają jeszcze indeksów małżeństw za te lata (pewnie przed 1895 Smile)
Metryki tej parafii znajdziesz tu na stronie w metrykach
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Magda500mOffline
Temat postu: Kubińscy (Śródborze - Dziektarzewo)  PostWysłany: 23-04-2019 - 13:56
Sympatyk


Dołączył: 02-04-2019
Posty: 75

Status: Offline
Niestety nie odnalazłam aktu ślubu Stanisław Kubiński i Michalina Płowska/Płoska

_________________
Maria Magdalena
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Arek_BerezaOffline
Temat postu: Kubińscy (Śródborze - Dziektarzewo)  PostWysłany: 23-04-2019 - 16:17
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 26-06-2015
Posty: 5780

Status: Offline
A jakie parafie sprawdziłaś ? I jakie zgodnie z podpowiedzią wzięłaś pod uwagę ?
gdy w genetece wybierzesz mazowieckie, parafię Baboszewo, małżeństwa, wpiszesz nazwisko Płoski, zaznaczysz z boku opcję szukaj w parafiach pobliskich to dostaniesz jedną stronę wyników z wieloma parafiami: Sarbiewo, Krajkowo, Gralewo, Płońsk, Raciąż, Malużyn
Teraz sprawdź za jakie lata w tych parafiach zindeksowano małżeństwa. Interesują Cię lata przed 1895 (powiedzmy 1890-1895).
Klikaj na linki z nazwami parafii po słowach "wyszukano w parafiach"
tylko jedna nie jest zindeksowana za te lata. jest dostępna w metrykach
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Magda500mOffline
Temat postu: Re: Kubińscy (Śródborze - Dziektarzewo)  PostWysłany: 23-04-2019 - 17:49
Sympatyk


Dołączył: 02-04-2019
Posty: 75

Status: Offline
[quote="Arek_Bereza"]A jakie parafie sprawdziłaś ? I jakie zgodnie z podpowiedzią wzięłaś pod uwagę ?
gdy w genetece wybierzesz mazowieckie, parafię Baboszewo, małżeństwa, wpiszesz nazwisko Płoski, zaznaczysz z boku opcję szukaj w parafiach pobliskich to dostaniesz jedną stronę wyników z wieloma parafiami: Sarbiewo, Krajkowo, Gralewo, Płońsk, Raciąż, Malużyn
Teraz sprawdź za jakie lata w tych parafiach zindeksowano małżeństwa. Interesują Cię lata przed 1895 (powiedzmy 1890-1895).
Klikaj na linki z nazwami parafii po słowach "wyszukano w parafiach"
tylko jedna nie jest zindeksowana za te lata. jest dostępna w me


Chyba sie nie zrozumieliśmy Chodzi mi o Stanisław Kubiński i jego żona Michalina z domu Płowska.Ich dzieci to Zofia ,Stanisław Ignacy Czesław i Czesława Kubińscy

_________________
Maria Magdalena
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Arek_BerezaOffline
Temat postu: Re: Kubińscy (Śródborze - Dziektarzewo)  PostWysłany: 23-04-2019 - 18:45
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 26-06-2015
Posty: 5780

Status: Offline
Czyli nie szukasz ślubu Stanisława i Michaliny Płoskiej ?
No to się nie zrozumieliśmy Smile
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Magda500mOffline
Temat postu: Re: Kubińscy (Śródborze - Dziektarzewo)  PostWysłany: 23-04-2019 - 18:50
Sympatyk


Dołączył: 02-04-2019
Posty: 75

Status: Offline
Arek_Bereza napisał:
Czyli nie szukasz ślubu Stanisława i Michaliny Płoskiej ?
No to się nie zrozumieliśmy Smile


nie zrozumieliśmy się Very Happy ,szukam dalej

_________________
Maria Magdalena
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Arek_BerezaOffline
Temat postu: Re: Kubińscy (Śródborze - Dziektarzewo)  PostWysłany: 23-04-2019 - 19:07
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 26-06-2015
Posty: 5780

Status: Offline
Szukasz ale nie piszesz gdzie szukasz, co przeszukałaś a to utrudnia
Ten ślub jest i znacznie popchnie do przodu Twoje poszukiwania Smile
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Magda500mOffline
Temat postu: Re: Kubińscy (Śródborze - Dziektarzewo)  PostWysłany: 23-04-2019 - 19:47
Sympatyk


Dołączył: 02-04-2019
Posty: 75

Status: Offline
Arek_Bereza napisał:
Szukasz ale nie piszesz gdzie szukasz, co przeszukałaś a to utrudnia
Ten ślub jest i znacznie popchnie do przodu Twoje poszukiwania Smile


Napiszę co posiadam i gdzie szukam, czekam też na przetłumaczenie aktów urodzenia dzieci prapradziadkow, co może ułatwi mi szukanie aktu ślubu.

Wiem na pewno ze prapradziadkowie Stanisław Kubiński i Michalina Kubińska z d. Płowska są rodzicami Zofii, Stanisława, Czesława, Czesławy, Ignacego. Dzieci urodziły się w Śródborze - Dziektarzewo. Skłoniło to mnie do szukania na terenie Mazowieckie,w parafiach Dziektarzewo, Baboszewo, Kiełki.. archiwum w Mławie.. Nie wiem już gdzie szukać Sad

_________________
Maria Magdalena
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Arek_BerezaOffline
Temat postu: Re: Kubińscy (Śródborze - Dziektarzewo)  PostWysłany: 23-04-2019 - 22:08
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 26-06-2015
Posty: 5780

Status: Offline
Przeczytaj raz jeszcze to co napisałem o genetece i spróbuj to zrobić. Oni nie wzięli ślubu w Baboszewie. Ale w parafii po sąsiedzku. Jak dam gotowca to się nie nauczysz szukać samodzielnie a uwierz mi, przyda Ci się warsztat, bo Twoi przodkowie krążyli trochę po okolicy. Szukałem trochę i myślę, że przodkowie tej pary żyjący w XIX wieku są dość spokojnie do odnalezienia, bo w krótkim czasie dość dużo znalazłem.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Magda500mOffline
Temat postu: Re: Kubińscy (Śródborze - Dziektarzewo)  PostWysłany: 23-04-2019 - 23:00
Sympatyk


Dołączył: 02-04-2019
Posty: 75

Status: Offline
Arek_Bereza napisał:
Przeczytaj raz jeszcze to co napisałem o genetece i spróbuj to zrobić. Oni nie wzięli ślubu w Baboszewie. Ale w parafii po sąsiedzku. Jak dam gotowca to się nie nauczysz szukać samodzielnie a uwierz mi, przyda Ci się warsztat, bo Twoi przodkowie krążyli trochę po okolicy. Szukałem trochę i myślę, że przodkowie tej pary żyjący w XIX wieku są dość spokojnie do odnalezienia, bo w krótkim czasie dość dużo znalazłem.


Poruszyłam się wedle wskazówek, poddaje się, przeszukałam i Stanisław Kubiński i Michalina Płowska jako małżeństwo nie znalazłam. Nie wiem już co źle robię..

_________________
Maria Magdalena
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Jan.EjzertOffline
Temat postu:   PostWysłany: 24-04-2019 - 00:29
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 25-03-2011
Posty: 917
Skąd: woj. łódzkie
Status: Offline
Magda,
Stanisław Kubiński z Michaliną wzięli ślub w par. Raciąż w 1892 r.
Akt nr 29.
Do tego aktu dotrzesz przez Metryki.

Mazowieckie -> Płońsk -> Raciąż

_________________
Pozdrawiam,
Czarek

Wesołowscy, Flatt, Zamojscy, Grochowscy, Ślascy.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Magda500mOffline
Temat postu:   PostWysłany: 24-04-2019 - 00:33
Sympatyk


Dołączył: 02-04-2019
Posty: 75

Status: Offline
Jan.Ejzert napisał:
Magda,
Stanisław Kubiński z Michaliną wzięli ślub w par. Raciąż w 1892 r.
Akt nr 29.
Do tego aktu dotrzesz przez Metryki.

Mazowieckie -> Płońsk -> Raciąż


Dziękuję, bardzo dziękuję, muszę nauczyć się poruszać na stronach..

_________________
Maria Magdalena
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Arek_BerezaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 24-04-2019 - 08:43
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 26-06-2015
Posty: 5780

Status: Offline
Jak widzisz nie musisz wcale się uczyć, zawsze można liczyć na gotowca. Miałaś do sprawdzenia 6 parafii, vide lista powyżej w moim poście. 5 z nich ma za te lata indeksy w genetece, tylko Raciąż nie ma i trzeba go szukać w metrykach.
Powodzenia Ci życzę, przyda się
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2006 The PNphpBB Group
Credits
donate.jpg
Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego zawiera forum genealogiczne i bazy danych przydatne dla genealogów © 2006-2024 Polskie Towarzystwo Genealogiczne
kontakt:
Strona wygenerowana w czasie 0.749170 sekund(y)