Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego

flag-pol flag-eng home login logout Forum Fotoalbum Geneszukacz Parafie Geneteka Metryki Deklaracja Legiony Straty
czwartek, 28 marca 2024

longpixel


Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
Andrzej75Offline
Temat postu: 1911 Akt ur Aleksander Maciński par Jastrząb  PostWysłany: 14-12-2016 - 20:37
Sympatyk


Dołączył: 03-07-2016
Posty: 12369
Skąd: Wrocław
Status: Offline
Dziecko zmarło 12 / 25 VII 1911 r., miało 5 miesięcy, nie jest napisane, gdzie się urodziło.

_________________
Pozdrawiam
Andrzej
PS. Na znak, że moje tłumaczenie zostało zaakceptowane, proszę edytować pierwszy post, dopisując w temacie – OK (dotyczy działu tłumaczeń).
https://genealodzy.pl/PNphpBB2-viewtopic-t-59525.phtml
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
MichalChudzikowskiOffline
Temat postu: 1899 zg Lucyna Chudzikowska, prosżę o datę i wiek  PostWysłany: 11-01-2017 - 21:15
Sympatyk


Dołączył: 16-11-2016
Posty: 110

Status: Offline
Akt 238
Proszę o podanie wieku zmarłej i daty śmierci.

http://metryki.genealodzy.pl/metryka.ph ... x=1842&y=0


Ostatnio zmieniony przez MichalChudzikowski dnia 11-01-2017 - 21:38, w całości zmieniany 1 raz
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
kujawa_cezary
Temat postu:   PostWysłany: 11-01-2017 - 21:20
Sympatyk


Dołączył: 21-04-2010
Posty: 7542

Lucyna Chudzikowska zmarła 14 sierpnia 1899 roku w wieku trzech lat.

238
Iłża

Działo się w osadzie Iłży trzeciego /piętnastego/ sierpnia tysiąc osiemset dziewięćdziesiątego dziewiątego roku o godzinie dziewiątej rano. Stawił się Antoni Cichosz czterdzieści pięć lat mający i Antoni Kubiszewski pięćdziesiąt cztery lata mający obaj mieszkańcy osady Iłza i oznajmili że w osadzie Iłzy drugiego /czternastego/ sierpnia tego roku o godzinie jedenastej rano zmarła Lucyna Chudzikowska dziecię trzy lata mające, córka Jakuba i Antoniny z Siwców prawowitych małżonków Chudzikowskich. Po naocznym przekonaniu się o zgonie Lucyny Chudzikowskiej, Akt ten oświadczającym przeczytano, a z powodu ich niepiśmienności przez Nas podpisano. Utrzymujący Akta Stanu Cywilnego.

Podpis:

/-/

_________________
Cezary Kujawa
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
MichalChudzikowskiOffline
Temat postu: 1893 Iłża Pastuszkiewicz Marianna - ok  PostWysłany: 15-01-2017 - 23:26
Sympatyk


Dołączył: 16-11-2016
Posty: 110

Status: Offline
Proszę o pomoc w odczytaniu ile lat miał ojciec (Franciszek) w momencie narodzin córki Marianny.

Akt 410

http://metryki.genealodzy.pl/metryka.ph ... 620&y=1198


Ostatnio zmieniony przez MichalChudzikowski dnia 16-01-2017 - 00:20, w całości zmieniany 1 raz
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Sroczyński_WłodzimierzOffline
Temat postu: 1893 Iłża Pastuszkiewicz Marianna  PostWysłany: 15-01-2017 - 23:34
Członek PTG


Dołączył: 09-10-2008
Posty: 31601
Skąd: Warszawa
Status: Offline
32

_________________
Bez PW. Korespondencja poprzez maila:
https://genealodzy.pl/index.php?module= ... 3odzimierz
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
MichalChudzikowskiOffline
Temat postu: 1887 Iłża zg Józef Chudzikowski - ok  PostWysłany: 17-01-2017 - 21:30
Sympatyk


Dołączył: 16-11-2016
Posty: 110

Status: Offline
Proszę o pomoc w tłumaczeniu aktu zgonu.

Akt 85
http://metryki.genealodzy.pl/metryka.ph ... x=1759&y=0


Ostatnio zmieniony przez MichalChudzikowski dnia 18-01-2017 - 08:59, w całości zmieniany 1 raz
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
MichalChudzikowskiOffline
Temat postu: 1890 Iłża zg Marianna Chudzikowska - ok  PostWysłany: 17-01-2017 - 21:44
Sympatyk


Dołączył: 16-11-2016
Posty: 110

Status: Offline
Proszę o pomoc w tłumaczeniu aktu 412

http://metryki.genealodzy.pl/metryka.ph ... =113&y=814


Ostatnio zmieniony przez MichalChudzikowski dnia 18-01-2017 - 08:49, w całości zmieniany 1 raz
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
kujawa_cezary
Temat postu:   PostWysłany: 17-01-2017 - 22:51
Sympatyk


Dołączył: 21-04-2010
Posty: 7542

85
Iłża
Chudzikowski Józef

Działo się w osadzie Iłża dwudziestego lutego /czwartego marca/ tysiąc osiemset osiemdziesiątego siódmego roku o godzinie dziesiątej rano. Stawił się: Karol Siwiec trzydzieści trzy lata mający i Józef Chudzikowski trzydzieści cztery lata mający obaj gospodarze z osady Iłża i oświadczyli że w osadzie Iłża osiemnastego lutego /drugiego marca/ tego roku o godzinie ósmej wieczorem zmarł Józef Chudzikowski żonaty sukiennik siedemdziesiąt pięć lat mający, syn Walentego i Zofii z Mysiórkich* prawowitych małżonków Chudzikowskich. Pozostawił po sobie owdowiałą żonę Marianną z Kostkiewiczów. Po naocznym przekonaniu się o zgonie Józefa Chudzikowskiego, Akt ten oświadczającym świadkom przeczytano, a z powodu ich niepiśmienności przez Nas podpisano.

Podpis:

/-/

* lub Mysiorskich, Misiorskich, Misiurskich, Misiórskich.

_________________
Cezary Kujawa
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
kujawa_cezary
Temat postu:   PostWysłany: 17-01-2017 - 23:15
Sympatyk


Dołączył: 21-04-2010
Posty: 7542

412
Iłża
Chudzikowska Marianna

Działo się w osadzie Iłża dziewiętnastego /trzydziestego pierwszego/ października tysiąc osiemset dziewięćdziesiątego roku o godzinie ósmej rano. Stawił się Franciszek Grajewski sześćdziesiąt lat mający i Michał Pawłowski czterdzieści lat mający obaj gospodarze z osady Iłza i oświadczyli, że w osadzie Iłża, wczorajszego dnia o godzinie ósmej rano zmarła Marianna Chudzikowska wdowa siedemdziesiąt osiem lat mająca, córka Jana i Franciszki z Sułkowskich prawowitych małżonków Chukowskich. Po naocznym przekonaniu się o zgonie Marianny Chudzikowskiej, Akt ten oświadczającym przeczytano, a z powodu ich niepiśmienności, przez Nas podpisano.

Podpis:

/-/

_________________
Cezary Kujawa
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
MichalChudzikowskiOffline
Temat postu: 1908 Iłża śm Tekla Chudzińska - ok  PostWysłany: 21-01-2017 - 00:50
Sympatyk


Dołączył: 16-11-2016
Posty: 110

Status: Offline
Proszę o pomoc w odczytaniu podstawowych danych (data, rodzice, wiek)

Akt 248
http://metryki.genealodzy.pl/metryka.ph ... 620&y=1240


Ostatnio zmieniony przez MichalChudzikowski dnia 21-01-2017 - 08:40, w całości zmieniany 1 raz
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
kujawa_cezary
Temat postu:   PostWysłany: 21-01-2017 - 05:50
Sympatyk


Dołączył: 21-04-2010
Posty: 7542

248
Marcule
Tekla Chudzińska

Działo się w osadzie Iłża jedenastego /dwudziestego czwartego/ września tysiąc dziewięćset ósmego roku o godzinie drugiej po południu. Stawił się Józef Małecki dwadzieścia pięć lat mający i Michał Sulikowski trzydzieści osiem lat mający obaj włościanie z we Marcule i oświadczyli że we wsi Marcule wczorajszego dnia o godzinie siódmej rano zmarła Tekla Chudzińska czterdzieści dwa lata mająca, córka Tomasza i Zofii z domu niewiadomej prawowitych małżonków Anduła, pozostawiła po sobie owdowiałego męża Józefa. Po naocznym przekonaniu się o zgonie Tekli Chudzińskiej, akt ten świadkom przeczytano, a z powodu ich niepiśmienności, przez Nas podpisano.

Podpis:

/-/

_________________
Cezary Kujawa
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
MichalChudzikowskiOffline
Temat postu: OK Akt zgonu, Wilczyński Jan, Wierzbica 1905  PostWysłany: 20-04-2019 - 18:19
Sympatyk


Dołączył: 16-11-2016
Posty: 110

Status: Offline
https://imgur.com/a/4rX7Xvl

Czy to może być Jan Wilczyński urodzony ok 1852r, a w momencie śmierci będący 53 letnim wdowcem? Ostatni akt na stronie.

Jeśli tak, to czy jest podane miejsce jego urodzenia? W 2016r pytałem o dane z jego aktu małżeństwa i do tej pory nie odnalazłem parafii skąd pochodził.
https://genealodzy.pl/index.php?name=PN ... ski#353380

Jeśli nic nie ma, pozostanie mi jeszcze jedna szansa w allegatach. Te są w Archiwum Radomskim, ale już dłuższy czas nie otrzymuję żadnej wiadomości zwrotnej.


Ostatnio zmieniony przez MichalChudzikowski dnia 21-04-2019 - 22:31, w całości zmieniany 1 raz
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
el_zaOffline
Temat postu: Akt zgonu, Wilczyński Jan, Wierzbica 1905  PostWysłany: 21-04-2019 - 20:10
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 11-12-2011
Posty: 5855

Status: Offline
Ten Jan z aktu zgonu, jest wdowcem, lat 54, synem Józefa i Salomei nieznanej z nazwiska rodowego. Nie ma wzmianki o miejscu urodzenia.
A sprawdzałeś w genetece? również inne wersje nazwiska? Wink


Ela
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Irena_PowiśleOffline
Temat postu: Akt zgonu, Wilczyński Jan, Wierzbica 1905  PostWysłany: 21-04-2019 - 22:39
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 22-10-2016
Posty: 2210

Status: Offline
Michale,
Nie rozumiem czego nadal szukasz.
Czy jest to ziemia Radomska, tak?
Na zachod od Radomia miedzy Wolanowym A Wieniawa jest wies Podbor.
Miedzy Mniszkiem na polnocy a Wymyslowym na poludniu.

Czy Nie jest to miejsce urodzenia Jana Wilczynskiego?
Inne miasta dookola to Oronsko I Przytyk.
Powodzenia)
Wesolych Swiat!
Irena
Sorry pisze z iPada.
https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Podbór_ ... _kolejowy)
Obok Mniszka
https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Mniszek ... _radomski)
Parafia Mniszek


Ostatnio zmieniony przez Irena_Powiśle dnia 21-04-2019 - 22:49, w całości zmieniany 1 raz
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
MichalChudzikowskiOffline
Temat postu:   PostWysłany: 21-04-2019 - 22:47
Sympatyk


Dołączył: 16-11-2016
Posty: 110

Status: Offline
Dziękuję bardzo Pani Elżbieto.

Z geneteki korzystam całkiem często. Teraz trafiłem w niej nowy trop. Jest wioska Podgórz w parafii Wilków koło Kazimierza Dolnego. Nie znalazłem tam jeszcze nazwiska Wilczyński, ale jest wiele osób nazywających się Mita.

Matka Jana nazywała się Salomea Mitawska, może więc to oboczność na zasadzie Mita, Mitówka, Mitawska.

Postanowiłem jednak najpierw znaleźć bezpośrednie tropy. Jeśli nie w tym akcie, to pozostaje dostać allegatę z Archiwum Radomskiego. Jeśli jest zachowana, a rocznik da się wyszukać w SzwA, może zaoszczędzić mi badań przesiewowych.

edycja

Pani Ireno, liczyłem znaleźć więcej informacji w tym akcie, gdyż trochę gubi mnie dość popularne nazwisko i kilka miejscowości o takiej samej lub podobnie brzmiącej nazwie. Szukałem w tej miejscowości, ale poszukam raz jeszcze. To były początki moich poszukiwań i odpuszczałem tam gdzie pokazywały się przeszkody na korzyść tego co było łatwiejsze.

edycja

Chwila w genetecie i prawdopodobnie mam to czego chcę. Nie wiem jak tego wcześniej nie odszukałem. Może to nowe dane, lub ostatecznie własna głupota Smile

1851 46 Jan Wilczeński Józef Salomea Mitalska Mniszek Wymysłów
Data urodzenia: 28.06.1851 r.Miejsce przechowywania ksiąg:
Archiwum Państwowe w Radomiu

26-600 Radom, ul. Wernera 7Indeks dodał: magda_lena
1848 28 Franciszka Wilczyńska Józef Salomea Mitalska Mniszek Zielona Karczma
Data urodzenia: 08.05.1848 r.Miejsce przechowywania ksiąg:
Archiwum Państwowe w Radomiu

26-600 Radom, ul. Wernera 7Indeks dodał: magda_lena
1843 34 Antoni Feliks Wilczyński Józef Salomea Mitalska Mniszek Wawrzyszów

Poszukam jak i wpłacę cegiełkę na genetekę!


Ostatnio zmieniony przez MichalChudzikowski dnia 21-04-2019 - 23:09, w całości zmieniany 1 raz
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2006 The PNphpBB Group
Credits
donate.jpg
Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego zawiera forum genealogiczne i bazy danych przydatne dla genealogów © 2006-2024 Polskie Towarzystwo Genealogiczne
kontakt:
Strona wygenerowana w czasie 1.007810 sekund(y)