Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego

flag-pol flag-eng home login logout Forum Fotoalbum Geneszukacz Parafie Geneteka Metryki Deklaracja Legiony Straty
czwartek, 28 marca 2024

longpixel


Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
GośkaOffline
Temat postu: niemożliwe staje się możliwe  PostWysłany: 14-04-2019 - 18:03
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 12-04-2007
Posty: 1282

Status: Offline
Wczoraj dopadło mnie coś niesamowitego. I w związku z tym chciałabym najpierw podziękować wielce, osobie indeksującej parafię Miedzierza - dRob i parafię Końskie - dRob i bozenabalaw. Dzięki Wam wreszcie trafiłam na przodków mojego pradziadka - Jana CZASIEWICZA. Nikt w rodzinie nie wiedział skąd pochodzili. Wieść niosła, że może z Czech albo z Litwy Surprised a tu okazało się, że parafia Końskie i Miedzierza Laughing Wiedziałam, że tylko czysty przypadek doprowadzi mnie do nich. Szukam ich od 2007 roku. A jak można znaleźć kogoś gdzie jak wspomniałam pradziadek nazywał się Czasiewicz, jego brat starszy Ciszewicz, młodszy Czaszewicz. A teraz jeszcze okazało się, że ich ojciec Czaszewicz urodził się jako Ciaś i wszyscy wcześniejsi mają na nazwisko Ciaś lub Cias. Trafiają się jeszcze takie 'kwiatki' jak Ciesiewicz, Ciaś vel Czas , Ciasowska. Niestety do tej pory nie trafiłam na akt ślubu 2 x pradziadka Tomasza Ciaś/ Czaszewicza Sad , ale mam nadzieję, że i to trafię. Więc jeszcze raz WIELKIE DZIĘKI kwiat kwiat kwiat

_________________
Pozdrawiam - Gośka
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
SofeiczOffline
Temat postu: niemożliwe staje się możliwe  PostWysłany: 15-04-2019 - 22:14
Sympatyk


Dołączył: 18-01-2012
Posty: 369

Status: Offline
Pozdrawiam i cieszę się, że ci się w końcu poszczęściło.
Niestety, nazwisko z tych, które mogą mieć dziesiątki odmian i oboczności.
Znam to, bo sam mam w drzewie nazwisko Sell, i początkowo szukałem literalnie. A potem się okazało, że ma wiele odmian (Sol, Sel, Sola, Sella etc.).
Można ogłosić konkurs, kto ma najwięcej takich wariantów.


Pozdrawiam
Tomasz
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2006 The PNphpBB Group
Credits
donate.jpg
Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego zawiera forum genealogiczne i bazy danych przydatne dla genealogów © 2006-2024 Polskie Towarzystwo Genealogiczne
kontakt:
Strona wygenerowana w czasie 0.570659 sekund(y)