Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego

flag-pol flag-eng home login logout Forum Fotoalbum Geneszukacz Parafie Geneteka Metryki Deklaracja Legiony Straty
czwartek, 28 marca 2024

longpixel


Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
WankasOffline
Temat postu: Archiwum we Lwowie- przerwa wakacyjna?  PostWysłany: 06-08-2018 - 18:39


Dołączył: 06-08-2018
Posty: 2

Status: Offline
Witam

Czy ktoś orientuje się czy Centralne Archiwum jest dostępne przez cały rok, czy przez jakiś okres jest zamknięte? Pamiętam jak kiedyś w sierpniu nie można było z niego skorzystać, ale nie wiem czy to była jednorazowa sytuacja. Chciałabym jechać do Lwowa we wrześniu, ale boję się że spotka mnie przykra niespodzianka.

Kasia
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
WankasOffline
Temat postu:   PostWysłany: 06-08-2018 - 18:41


Dołączył: 06-08-2018
Posty: 2

Status: Offline
Witam

Czy ktoś orientuje się czy Centralne Archiwum jest dostępne przez cały rok, czy przez jakiś okres jest zamknięte? Pamiętam jak kiedyś w sierpniu nie można było z niego skorzystać, ale nie wiem czy to była jednorazowa sytuacja. Chciałabym jechać do Lwowa we wrześniu, ale boję się że spotka mnie przykra niespodzianka.

Kasia
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Marynicz_Marcin
Temat postu:   PostWysłany: 06-08-2018 - 21:32
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 20-06-2009
Posty: 2308
Skąd: Międzyrzecz
Archiwum we Lwowie (TSDIAL) zamknięte jest do końca sierpnia. We wrześniu będzie otwarte - dzisiaj się z nimi kontaktowałem, ponieważ będę tam początkiem przyszłego miesiąca Smile

_________________
Pozdrawiam,
Marcin Marynicz

Zapraszam na mojego bloga genealogicznego :
http://przodkowieztamtychlat.blogspot.com/
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
zaleznyhOffline
Temat postu:   PostWysłany: 29-11-2018 - 16:47
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 10-01-2017
Posty: 145

Status: Offline
Odpowiadając na swoje pytanie sprzed kilku miesięcy. Archiwum we Lwowie ma wykazy ksiąg na własnej stronie. Pod latarnią najciemniej. Niestety brak znajomości języka ukraińskiego i słaba znajomość ich alfabetu uniemożliwiła mi znalezienie tego wcześniej.

Wszystkie udostępnione wykazy: http://tsdial.archives.gov.ua/index5.html
Księgi metrykalne rzymskokatolickie, aktualne na 2016 rok: http://tsdial.archives.gov.ua/pdf/F.%20 ... p.%202.pdf
Księgi metrykalne greckokatolickie, aktualne na 2018 rok: http://tsdial.archives.gov.ua/pdf/F.%20 ... 04%20a.pdf

Oczywiście wszystko po ukraińsku, ale mały trik z którego ja korzystałem - sprawdzam interesującą mnie miejscowość na znanym mi familysearch i kopiuję stamtąd ukraińską nazwę, a potem już tylko ctr+f i szukam w wykazie.

Dodatkowa uwaga. Opłaca się sprawdzić nawet stare roczniki, bo mogą się odnaleźć "zagubione księgi". Familysearch robiło zdjęcia na przełomie wieków i niektóre opisy mikrofilmów mają nieaktualne, a pracownicy archiwum w międzyczasie znaleźli i poprawili błędy. I tak w moim przypadku niektóre roczniki parafii greckokatolickiej w Starym Siole znalazły się, o czym już się sam dowiedziałem przypadkiem, w parafii Szołomyja. Nie wiedziałem natomiast, że inne roczniki i to dość sporo jest na jednym mikorfilmie z parafią Hryniów. Niestety ten mikrofilm ma wciąż symbol rolki na familysearch. Ale przynajmniej wiem, że te księgi są i nie przepadły! Teraz tylko czekać na udostępnienie.

_________________
Pozdrawiam
Hubert
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
benyzetOffline
Temat postu:   PostWysłany: 01-04-2019 - 18:32
Sympatyk


Dołączył: 23-08-2013
Posty: 418
Skąd: Kościan
Status: Offline
Witam serdecznie. Mam pytanko,czy ktoś ostatnio wykonywał płatność do archiwum we Lwowie w dolarach za ich usługę? Mam do zapłacenia 35 $. Jeśli tak, to poproszę o wskazówki lub pomoc. Dziękuję.

_________________
Z pozdrowieniami Grzegorz
--------------------------------------------------
Szukam metryk/informacji o Zarzyckich,którzy z zawodu byli szewcami- dawne Stanisławowskie, Tarnopolskie, Lwowskie. Dziękuję.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
QuitOffline
Temat postu:   PostWysłany: 05-04-2019 - 09:16
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 20-07-2011
Posty: 169

Status: Offline
Ja placilam, ale kilka lat temu i to nie z Polski. Przelewy zagraniczne u mnie "zalatwia sie" przez doradce bankowego, wiec ja sama ze sprawa nie mialam wiele wspolnego. Jedynie co, to rozmawialmy o tym, ze te wszystkie oplaty administracyjne sa duzo wyzzsze niz zama oplata za kwerende.

_________________
----------------------
/Iwona
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
benyzetOffline
Temat postu:   PostWysłany: 05-04-2019 - 18:52
Sympatyk


Dołączył: 23-08-2013
Posty: 418
Skąd: Kościan
Status: Offline
Dziękuję Iwono. Skontaktowałem się z Ewą,która umieściła kiedyś swój post na temat płatności. Już przelew poszedł. Mam nadzieję,że nie wróci Smile

_________________
Z pozdrowieniami Grzegorz
--------------------------------------------------
Szukam metryk/informacji o Zarzyckich,którzy z zawodu byli szewcami- dawne Stanisławowskie, Tarnopolskie, Lwowskie. Dziękuję.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
2ala030450Offline
Temat postu:   PostWysłany: 15-04-2019 - 01:06
Sympatyk


Dołączył: 25-03-2011
Posty: 432

Status: Offline
Witam,
poszukuję aktu ślubu z 17 listopada 1920 roku ze Lwowa. Proszę, podpowiedzcie mi jak szukać? Nie wiem jaki to był kościół, jest tylko zapis w akcie urodzenia o tym ślubie.
Za pomoc z góry bardzo dziękuję.
Pozdrawiam serdecznie - Ala
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
loreiiOffline
Temat postu:   PostWysłany: 15-04-2019 - 11:38
Sympatyk


Dołączył: 26-07-2015
Posty: 295

Status: Offline
2ala030450 napisał:
Witam,
poszukuję aktu ślubu z 17 listopada 1920 roku ze Lwowa. Proszę, podpowiedzcie mi jak szukać? Nie wiem jaki to był kościół, jest tylko zapis w akcie urodzenia o tym ślubie.
Za pomoc z góry bardzo dziękuję.
Pozdrawiam serdecznie - Ala

Poszukać na lubgens,genetece,familysearch i AGAD.
Tylko że dobrze byłoby znać parafię w której śłub był brany bo inaczej poszukiwania będą trudne.

_________________
Monika

Smoter - Limanowa,Skrzydlna,Piekiełko Bilik - Kraków,Rzeszów,Sanok,Lwów,Jarosław Znamirowscy - Przemyśl,Chełm,Głuszyca Jarzemiszewscy - Przemyśl Idler - Sanok Derdzińscy - Kraków, Hladek - Lwów Paździor - Kraków,Warszawa Biesiadeccy - Rzeszów
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
swierchu1983Offline
Temat postu:   PostWysłany: 25-07-2019 - 12:21
Sympatyk


Dołączył: 25-07-2019
Posty: 56

Status: Offline
witam, czy w Archiwum Lwowskim mozna "od ręki" przeglądać zasoby podobnie jak w polskich archiwach? Planuję jutro jechać na Ukrainę i zahaczyc o Lwow właśnie w celach poszukiwania kilku informacji. Jak to wygląda w praktyce? Jaki jest adres tego archiwum bo podobno we Lwowie są 2-3 archwa panstwowe- taka informacje dostalem. pozdrawiam i dziękuję
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
swierchu1983Offline
Temat postu: Wykaz zasobów archiwum ze Lwowa  PostWysłany: 25-07-2019 - 14:10
Sympatyk


Dołączył: 25-07-2019
Posty: 56

Status: Offline
Czy ma ktos wykaz zasobów archiwum ze Lwowa? Interesuja mnie informacje o mojej miejscowosci i ochotniczej strazy pozarnej- kolega wlasnie we Lwowie dostal takie informacje od znajomego. Moze ktos ma link do listy zasobow. Mam link ale do metryk urodzenia- wszystko oczywiscie po ukrainsku, ale to nie problem.

Karol


Ostatnio zmieniony przez swierchu1983 dnia 25-07-2019 - 20:43, w całości zmieniany 1 raz
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Ewka58Offline
Temat postu: Wykaz zasobów archiwum ze Lwowa  PostWysłany: 25-07-2019 - 17:11
Sympatyk


Dołączył: 05-08-2018
Posty: 395

Status: Offline
Witaj

Gospodarka Galicji 1772-1867 : inwentarz materiałów historycznych z archiwów i bibliotek Polski, Austrii i Ukrainy. T. 1-5
Centralne Państwowe Archiwum Historyczne Ukrainy we Lwowie : przewodnik po zasobie archiwalnym.

Może tu znajdziesz, Jaka to miejscowość.

Ewa
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Virg@Offline
Temat postu: Wykaz zasobów archiwum ze Lwowa  PostWysłany: 25-07-2019 - 18:14
Sympatyk


Dołączył: 19-03-2009
Posty: 780

Status: Offline
„swierchu1983”,

polecałam już na forum stronę „Pamięć Bliskich”.
Zobacz, znajdziesz tam informację o możliwości pobrania pliku w formacie .PDF (2,4 MB) zawierającego:
Przewodnik po zasobie Centralnego Państwowego Archiwum Historycznego Ukrainy we Lwowie (ukraińska wersja językowa).

Łączę pozdrowienia –
Lidia
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Marynicz_Marcin
Temat postu:   PostWysłany: 27-07-2019 - 13:43
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 20-06-2009
Posty: 2308
Skąd: Międzyrzecz
Dokumenty należy zamawiać z niewielkim wyprzedzeniem (najlepiej kilka dni przed wizytą), jednak od tygodnia lwowskie archiwum (TSDIAL) ma przerwę wakacyjna i nie ma możliwości przeglądania ksiąg do końca sierpnia.

_________________
Pozdrawiam,
Marcin Marynicz

Zapraszam na mojego bloga genealogicznego :
http://przodkowieztamtychlat.blogspot.com/
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
AquilaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 22-08-2019 - 14:23
Sympatyk


Dołączył: 16-01-2018
Posty: 147

Status: Offline
Mam trochę głupie pytanie - gdzie konkretnie znajduje się to archiwum? Podawany adres w internecie to Pl. Soborny 3a, ale pod tym adresem nie widzę na street view nic, co by na archiwum wyglądało. Jakaś biblioteka dla dzieci, sklepy, knajpy, obok kościół/klasztor. Drugi adres to Pidvalna 13, ale też nie widzę tam żadnej tabliczki.

_________________
Mirek Bal, ale również Bąba, Pilch, Kowalczyk, Ojrzyński, Truszczyński, Rogala, Kamiński, Sawicki, Liszkiewicz, Janiszewski, Dzierżanowski, Kazienko, Podgórniak i wielu, wielu innych nazwisk...
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2006 The PNphpBB Group
Credits
donate.jpg
Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego zawiera forum genealogiczne i bazy danych przydatne dla genealogów © 2006-2024 Polskie Towarzystwo Genealogiczne
kontakt:
Strona wygenerowana w czasie 0.613375 sekund(y)