Genealodzy.PL Podziel się na Facebooku

Genealodzy.PL

Użytkownik: Rejestracja
Hasło: Pamiętaj

Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego

flag-pol flag-eng home login logout Forum Fotoalbum Geneszukacz Parafie Geneteka Metryki Deklaracja Legiony Straty 18:18 środa, 19 czerwca 2019

longpixel

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
ElzbietakoberOffline
Temat postu: Archiwum w Lucku  PostWysłany: 07-04-2019 - 16:39
Sympatyk

Status: Offline
Witaj Jurij.Poszukuje aktu urodzenia mojego dziadka Teodora Szydlowskiego Ur.ok.1892 r Posiadam odpis aktu ślubu jego z moja babka Daria Gonczaruk który zawarli w Lucku 21 marca 1919 r.Moze przy akcie ślubu będzie metryka?Dziadek mieszkał do końca życia w Lucku przy ul.Boleslawa Chrobrego 133.Pochowany w Niswiczu.Bardzo dziękuję za odpowiedź.Pozdrawiam Cię.Elzbieta

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
JurijOffline
Temat postu:   PostWysłany: 08-04-2019 - 18:54
Sympatyk

Kułagowska_Katarzyna napisał:
Witaj Jurij,

poszukuję informacji o moim pradziadku, który nazywał się Ananiasz Furmaniec i wiem, że urodził się w Ptyczy (dek. Dubno) 27.02.1913 roku. Poszukuję jego aktu urodzenia. Jego rodzicami prawdopodobnie byli Piotr i Tekla Szanderowska (imiona i nazwiska mogą być inne, bo znam je tylko z przekazów rodzinnych). Jego bracia mieli również bardzo oryginalne imiona: Siła, Leonid, Mitka i Aleks.

Poszukuję również aktu ślubu Ananiasza Furmaniec z Jadwigą Krasicką (ur. w Jesionówce, Jasinówce w 1914 roku), który odbył się prawie na pewno w Dubnie, 15.03.1937 roku. Jeśli istnieje taka możliwość, bardzo Cię proszę o pomoc.

Witaj Katarzyno

Jakiego wyznania była rodzina, prawosławną czy katolicką? napisałem na FB

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora  
SanwojOffline
Temat postu: Re: Mogę pomóc znaleźć informacje w archiwum Łucku na Ukrain  PostWysłany: 08-04-2019 - 19:07
Sympatyk

Jurij napisał:
Dzień dobry
Mam na imię Jurij
Mieszkam na Ukrainie
Mogę pomóc znaleźć informacje w archiwach na Ukrainie
Proszę kontaktować

Witam, poszukuje swojej ciotki Michaliny Wójtowicz (po mężu Sługocka) urodzona 28.08.1919, tylko nie wiem gdzie dokładnie. Mlodsze siostry urodzone w Justynowce, brat w Telacze, mieli gospodarstwo w Stadnicy. Wiec pewnie gdzieś te rejony. Ojciec Stanislaw, matka Ewa z domu Gawron. Szukam jej aktu urodzenia oraz aktu ślubu, niestety o mężu nic nie wiem. Możliwe że w 1939 wzięli ślub. Szukam również śladu po siostrze Michaliny, Marii. Podejrzewam że była młodsza, ale wiem tylko tyle że zmarła na Sybirze w 1941r. Cała rodzina katolicy.
Proszę o pomoc. Sandra

Grazyna_GabiOffline
Temat postu: Re: Mogę pomóc znaleźć informacje w archiwum Łucku na Ukrain  PostWysłany: 08-04-2019 - 20:22
Sympatyk

Sandra,
Widzialas ten rekord?, rosyjskie listy strat. Slugocki Czeslaw syn Franciszka, ur. 1917 Rudniki, zmarl 1942 w
stalagu.
Фамилия Слугоцкий
Имя Часлав
Отчество Франкович
Дата рождения/Возраст 08.07.1917
Место рождения Рудники
Дата пленения 15.07.1941
Место пленения Чаусы
Лагерь шталаг X D (310)
Лагерный номер 17548
Судьба Погиб в плену
Воинское звание красноармеец|рядовой
Дата смерти 22.05.1942
Первичное место захоронения Айген река Инн
Могила ряд 1, могила 11
Z jego karty ewidencyjnej z obozu dowiadujemy sie, ze byl Polakiem, katolikiem, jego zona
byla Milia ( sadze, ze chodzi o Emilie) ale corka Michala, adres zamieszkania Uście Zielone kolo Buczacza.
skan
https://cdn.obd-memorial.ru/html/fullimage?id=300844727
https://obd-memorial.ru/html/info.htm?id=300844728
Moze to jest maz Emili ?

Pozdrawiam
Grazyna

SanwojOffline
Temat postu: Re: Mogę pomóc znaleźć informacje w archiwum Łucku na Ukrain  PostWysłany: 08-04-2019 - 20:44
Sympatyk

Grazyna_Gabi napisał:
Sandra,
Widzialas ten rekord?, rosyjskie listy strat. Slugocki Czeslaw syn Franciszka, ur. 1917 Rudniki, zmarl 1942 w
stalagu.
Фамилия Слугоцкий
Имя Часлав
Отчество Франкович
Дата рождения/Возраст 08.07.1917
Место рождения Рудники
Дата пленения 15.07.1941
Место пленения Чаусы
Лагерь шталаг X D (310)
Лагерный номер 17548
Судьба Погиб в плену
Воинское звание красноармеец|рядовой
Дата смерти 22.05.1942
Первичное место захоронения Айген река Инн
Могила ряд 1, могила 11
Z jego karty ewidencyjnej z obozu dowiadujemy sie, ze byl Polakiem, katolikiem, jego zona
byla Milia ( sadze, ze chodzi o Emilie) ale corka Michala, adres zamieszkania Uście Zielone kolo Buczacza.
skan
https://cdn.obd-memorial.ru/html/fullimage?id=300844727
https://obd-memorial.ru/html/info.htm?id=300844728
Moze to jest maz Emili ?

Pozdrawiam
Grazyna

Witam, tylko ja poszukuję męża Michaliny, chyba że jej imię zapisali Milia. Tak właśnie słyszałam że w Buczaczu byli Sługoccy, ale nie mam nic kompletnie. Michalina zmarła po powrocie z Sybir w 1946r. Nawet żadnych jej dokumentów nie mam. Ale dziękuję bardzo za pomoc.
Pozdrawiam Sandra

vonklinkoffOffline
Temat postu: Re: Mogę pomóc znaleźć informacje w archiwum Łucku na Ukrain  PostWysłany: 09-04-2019 - 00:18
Sympatyk

Jurij

Czy w Łucku są księgi ślubów z Ostroga za lata 1878-1881.

Dziekuje za odpowiedz Smile

Nowakowska_KatarzynaOffline
Temat postu: Re: Mogę pomóc znaleźć informacje w archiwum Łucku na Ukrain  PostWysłany: 05-06-2019 - 18:14
Zasłużony
Sympatyk

..witam...posiadam zapisane kartki z których wynika < dane znane - Nowakowski Józef syn Stanisława i Apolonii z domu Kołsut urodził się 31.01.1929 roku w Łucku [ Diecezja Łucka ,Parafia Katedralna ,Łuck na Wołyniu ,data wystawienia aktu 04.04.1929 ..nr aktu 1929/57
Czy jest możliwość otrzymania skanu lub kopi w/w aktu ?

pozdrawia Katarzyna N

Marynicz_Marcin
Temat postu: Re: Mogę pomóc znaleźć informacje w archiwum Łucku na Ukrain  PostWysłany: 05-06-2019 - 18:59
Zasłużony
Sympatyk

Witaj,

jak najbardziej Archiwum w Łucku wykonuje skany, jednak największy problem jest z płatnością - albo ktoś na miejscu wykona przelew w Twoim imieniu albo musisz się liczyć z dużymi opłatami lub problemami ze strony banku. Miesiąc temu miałem księgę z 1929 r. w rękach, ponieważ ostatniego dnia tego roku ochrzczona w katedrze została moja Babcia Smile

Zapraszam na mojego bloga genealogicznego :
http://przodkowieztamtychlat.blogspot.com/

ElzbietakoberOffline
Temat postu:   PostWysłany: 06-06-2019 - 21:39
Sympatyk

Witajcie.Naleznosci do Archiwum w Lucku można wysłać przekazem pocztowym na specjalnym druku przeliczając hrywny na euro.Zaznacza się tylko że ma być np.25 euro a oni i tak otrzymują w hrywnach.100 hrywien to 14 złotych.Tak jest najprościej bo banki nie mogą sobie poradzić z kodami banku w Kijowie.Pozdrawiam Elzbieta

krzysiekmmwOffline
Temat postu: Szepietówka  PostWysłany: 13-06-2019 - 08:35

Dzień dobry Jurij,

poszukuję informacji na temat babci urodzonej w Szepietówce na Ukrainie . Interesuje mnie czy są dostępne jakieś dokumenty, akt urodzenia lub inne.

Proszę o informację czy możesz w tej sprawie pomóc to prześlę dokładniejsze informacje choć nie wiele udało mi się ich zgromadzić.

Pozdrawiam
Krzysztof

Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat